Mac vs PC: Apple MacBook Pro 13" prieš Dell XPS 13"

MacBook Pro Retina 13" vs Dell XPS 13"

Tiek 13“ MacBook Pro, tiek ir tokios pačios įstrižainės Dell XPS nešiojami kompiuteriai gerokai lenkia šioje kompiuterių klasėje bandančius rasti sau vietą po saule konkurentus. Abiejų šių kompiuterių ekranai yra 13” abiejų jų kainos panašios (apie 4600 litų) todėl juos galima palyginti tarpusavyje.

Techniniai parametrai

  MacBook Pro 13 Dell XPS 13
Procesorius Intel® Core™ i5 4258U Dual Core (2,4GHz su Turbo Boost iki 2.9GHz) Intel® Core™ i5 4200U Dual Core (1.60GHz su Turbo Boost 2.0 iki 2.60GHz)
Skiriamoji geba 2560×1600 1920 x 1080
RAM 4GB 1600MHz DDR3 8GB 1600MHz DDR3
Diskas
128GB Solid State Drive
Jungtys 2xUSB 3.0; 2xThunderbolt (su mini DisplayPort palaikymu); HDMI, SDXC kortelė, ausinės 2xUSB 3.0; mini DisplayPort; ausinės
Tinklas
WiFi; Bluetooth 4.0
Palaikomos OS OS X, Windows Windows 8
Dydis ir svoris Aukštis: 18mm
Plotis: 314mm
Gylis: 219mm
Svoris:1.57kg
Aukštis: 6mm - 18mm
Plotis: 316mm
Gylis: 205mm
Svoris:1.34kg

Dizainas

Išleidusi savo naujausią MacBook Pro modelį Apple jo išvaizdos nepakeitė. Aliuminio „gabalas“ suteikia stabilumo, stiprumo ir patvarumo jausmą ir pilnai atitinka savo klasę.

Dell XPS 13" korpusas padarytas iš anglies lydinio ir sustiprinimui naudoja aliuminio rėmą. Anglies lydinio panaudojimas Dell leido sukurti kompiuterį, kuris yra beveik pora šimtų gramų lengvesnis nei lyginamas MacBook Pro modelis.

Klaviatūra ir „touchpad’o“ kokybe geresnė MacBook Pro kompiuteryje tačiau skirtumas nėra labai milžiniškas, tačiau Windows valdymo gestai nė iš tolo negali prilygti Mac OS X.

Yra viena sfera, kur Dell gerokai atsilieka nuo MacBook Pro - jungtys. XPS 13 teturi dvi USB 3.0 jungtis, po vieną DisplayPort bei ausinių jungtį. Apple MacBook Pro taip pat turi dvi USB 3.0 jungtis, bei ausinių jungtį, tačiau Apple kompiuteryje dar yra ir dvi Thunderbolt jungtys galinčios tarnauti arba kaip video išvesties jungtys (pavyzdžiui išorinio monitoriaus pajungimui) arba jungtys super greitam duomenų perdavimui. Abudu kompiuteriai turi tik WiFi galimybes prisijungti prie kompiuterinio tinklo, tačiau papildomo Thunderbolt -> Gigabit Ethernet adapterio pagalba MacBook Pro kompiuterį galima pajungti prie kompiuterinio tinklo ir „dratu“. MacBook Pro kompiuteris taip pat turi ir SD kortelių skaitytuvą.

Išvada: Jei dizainas - skonio reikalas, o dėl skonio… tai jungčių skaičiumi Mac kompiuteris lenkia savo konkurentą, todėl nors ir ne milžiniška persvara, bet šioje rungtyje pergalę pripažinčiau MacBook Pro kompiuteriui.

Našumas

Dell XPS 13“ nėra lėtapėdis, tačiau jo 1,6GHz Intel Core i5–4200U procesorius turintis Turbo Boost funkciją pagreitinančią procesoriaus darbą iki 2,6GHz neprilygsta naudojamam Mac’e. Apple į savo MacBook Pro 13” kompiuterį įstatė Intel Core i5–4258U 2,4GHz procesorių su Turbo Boost pagreitinančia jį iki 2,9GHz. Beveik tokie patys branduoliai, veikiantys greičiau reiškia ir didesnį kompiuterio našumą.

Kalbant apie šių kompiuterių diskus, jie labiau panašūs nei jų procesoriai. Tačiau Dell XPS 13" diskas gali būti pakeistas 256GBm tuo tarpu Mac - 1TB ir MacBook Pro lankstumas, lyginant šiuos kompiuterius Mac’ui suteikia papildomų teigiamų taškų.

RAM yra vienintelis parametras kuriame Dell XPS 13" sumuša MacBook Pro, nes Dell kompiuteryje yra 8GB RAM, dvigubai daugiau nei turi jo Apple gamybos konkurentas.

RAM kiekis nesuteikia Dell kompiuteriui pakankamai privalumų ir šioje rungtyje, nes įdėti į Mac 8GB RAM kainuoja pigiau nei kainuotų pakeisti Dell XPS 13 procesorių, tad ir šioje rungtyje nugali MacBook Pro.

Ekranas

Nenuostabu, kad Mac kompiuterio 2560×160 Retina ekranas yra geresnis nei jo Dell gamybos konkurento. Apple nubrėžė naują ekranų kokybės liniją ir kol kas niekam dar nepasisekė jos pasiekti.

Kalbant apie Dell XPS 13 ekraną jis tikrai nėra blogas. Juoda spalva išties juoda, o šviesumą užkeliant iki beprotiško lygio leidžia Dell’u naudotis bet kurioje situacijoje. Kalbant apie šriftus ir aplikacijų piktogramas - jie atrodo neryškūs, tačiau čia daugiau Windows, o ne kompiuterio bėdos. Lyginant abiejų šių kompiuterių tekstą ar aplikacijų piktogramas žiūrint į Dell nenorom nosis susiraukia iš nepasitenkinimo.

Ekranų rungtyje laimi Mac.

Mobilumas

MacBook Pro 13 baterija laiko neįtikėtinai ilgai. „Peacekeeper“, reiklios web naršyklės testui prireikė 6 val. ir 23 minučių, kad sunaudoti visą pilnai pakrautą Mac kompiuterio bateriją.

Kaip ten bebūtų Dell XPS 13 šioje rungtyje Mac paguldė ant menčių, „Peacekeeper“ kankinimus atlaikydamas 7 val. 48 min. Tai beveik pilna darbo diena naršant internete, o realioje gyvenimiškoje situacijoje manau Dell’as išgyventų ir 10 valandų.

Taip pat kalbant apie mobilumą reikia paminėti, kad Dell kompiuteris šiek tiek mažesnis ir lengvesnis. Nors MacBook Pro neatrodo milžinas padėjus juos šalia, tačiau mobilumo rungties tortas priklauso Dell.

Išvada

Abiejų kompiuterių kainos panašios: MacBook Pro Retina 13" iDeal parduotuvėje kainuoja 4589 litai, Dell XPS 13 kompiuteriai.lt kaina 4699 litai.

Nors MacBook Pro kompiuteris turi daugiau privalumų lyginant jį su Dell XPS 13: Mac’o geresnis ekranas, procesorius, daugiau jungčių, galima įdiegti daugiau operacinių sistemų, geresnė klaviatūra ir „touchpad’as“, Dell kompiuteris pasidavė pralaimėdamas sąlyginai nedaug ir tai tikrai geras, nors ir ne visiškai pasisekęs Dell kompanijos bandymas pasivyti Apple kompiuterius.

Taip pat skaitykite:
Mac ar PC?
Mac – geriausias kompiuteris Windows OS
Mac Pro, HP Z420 ir Lenovo ThinkStation S30 kainų palyginimas
Kiek kainuotų Mac Pro konfigūraciją atitinkantis Windows PC

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Vienas komentaras

  1. Priedo Apple dar ir prestižas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų