Kiek kainuotų Mac Pro konfigūraciją atitinkantis Windows PC

Naujasis Apple Mac Pro kompiuteris yra galingiausias kada nors sukurtas Apple kompiuteris ir todėl nepigus. Galingiausios naujojo Mac Pro konfigūracijos kaina JAV gali siekti beveik 10 000 JAV dolerių, o Europoje 9 698,99€ (33 488Lt.) natūraliai iškyla klausimas ar Apple neskriaudžia Pro vartotojų tiek įkainodama savo technologijų ir dizaino stebuklą.

Vienas PC entuziastas, norėdamas išsiaiškinti ar Apple savo Pro vartotojams, kurių tarpe daugiausiai fotografai, video redaguotojai, muzikantai ir dizaineriai, nenori savo naujojo kompiuterio parduoti brangiau nei jis iš tiesų turėtų kainuoti, nutarė paskaičiuoti kiek kainuotų sąlyginai toks pats Windows 8 kompiuteris.

Mac Pro RAM

Futurelooks redaktorius Stephen Fung savo tyrimą pradėjo nuo brangiausio Mac Pro modelio konfigūravimo Apple svetainėje ir sukomplektavo Mac Pro su 64GB RAM, 1TB SSD, dviem AMD D700 grafinėmis kortomis ir 2.7 12-core Xeon procesoriumi. Šios konfigūracijos Mac Pro kaina 9 599 JAV doleriai.

„Nors atrodo Mac Pro konfigūracijoje nėra nieko stulbinančio, tai kaip jos yra integruotos turi savo pliusų ir minusų“, - sako Fung. „Iš teigiamų savybių galiu paminėti tai, kad visas cilindro formos kompiuteris yra 25cm aukščio ir 16,7cm pločio bei sveria tik 5kg ir jo maitinimo blokas yra viduje. Tai leidžia nesunkiai pasiimti jį su savimi jei reikia į studiją ir jei jums reikia galingesnio kompiuterio jis neturi tokių nepatogumų, kurie egzistavo tradiciniuose Mac Pro kompiuteriuose“.

„Tačiau kaip jo neprivalumus“, - tęsia Fung savo Mac Pro analizę „galėčiau paminėti tai, kad reikia pirkti sistemą tokią, kokia ji bus visą savo gyvenimo laiką. Taip yra todėl, kad beveik visi komponentai, tame tarpe procesorius ir grafinės kortos, atrodo, yra prilituotos ir vienintelis dalykas kurį galima pakeisti yra RAM“. (Procesorius Mac Pro nėra prilituotas „Mac Arena“ pastaba.)

Taigi, Fung - PC „pasidaryk pats“ specialistas nutarė patikrinti Apple kainodarą ir pažiūrėti kiek pigiau kainuotų susirinkti panašų Windows kompiuterį. Jo tyrimo rezultatai jus gali nustebinti.

„Po visų pagrindinių reikalingų komponentų surinkimo + 99,99 JAV dolerio už Windows 8 Pro, jo surinkto Windows kompiuterio, kuris galėtų būti brangiausios Mac Pro konfigūracijos ekvivalentas, kaina gavosi 11 530,54 JAV$“, - rašo PC entuziastas. „Aš nebijau pripažinti, kad šios konfigūracijos Mac Pro kaina yra puiki“.

Fung sukomplektuoto Windows PC Mac Pro ekvivalento kaina 20% aukštesnė nei ta už kurią savo Mac Pro parduoda Apple ir kainoje nėra įskaičiuotas laikas ar pastangos reikalingos tokiam PC surinkti.

O kaip su pigiausiu Mac Pro modeliu? Ne tokia galinga kompiuterio versija turėtų ir kainuoti mažiau, tačiau ir vėl rezultatai stebinantys.

Fung surinkto Apple pigiausio Mac Pro (2 999 JAV$) Windows PC ekvivalento kaina gavosi 3 994,65 JAV$, o tai yra 33% brangiau nei Mac Pro pas Apple. Ir vėl gi, šioje Windows kompiuterio kainoje nėra įskaičiuotas darbas.

Tiesa, reikia paminėti, kad Fung surinkto Windows PC specifikacijos šiek tiek geresnės, kaip ir jo modifikavimo galimybės, tačiau modifikavimo galimybių kaina - dizainas, užimama vieta ir svoris

Mac Pro (kairėje) ir Corsair Carbide 200R Compact ATX (dešinėje)
Mac Pro (kairėje) ir Corsair Carbide 200R Compact ATX (dešinėje)

Panašu, kad net iki kaulų smegenų prisiekę Windows vartotojai norintys galingo ir stilingo kompiuterio turėtų rinktis Apple Mac Pro ir ne tik dėl to, kad Mac’ai puikiai veikia tiek su OS X, tiek ir su Windows ir tokiu būdu leidžia džiaugtis „abiejų pasaulių“ teikiamais privalumais, bet ir todėl, kad tai pigiau.

Taip pat skaitykite: Mac Pro, HP Z420 ir Lenovo ThinkStation S30 kainų palyginimas Mac ar PCMac geriausias kompiuteris Windows OS7 dalykai, kurių Mac vartotojams daryti nereikia

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1.  Vytautas

    Nustebino :)

  2. Žinojau, kad PC brangesni, bet nesitikėjau, kad TIEK.

  3. Pc visada bus pigesni uz apple visu antra jeigu jums ten pareis kas nors jums teks keisti visa kompa
    neduok dieve pareis mamke visogero iskart nes procas integruotas kaip rasoma o pc platformoje visa tai lengvai keiciama ir uz tuos 25k jus isimesite double xeonus o ne viena del komptiskumo taip pritariu gal siek tiek ir patogiau bet jis ir kais kaip reikiant nes vien xeonu ausinimas vien ko vertas arba jie ji ides bet neleis dirbti 100% pajegumu tada jis maziau kais

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų