Ruošiamės diegti iOS 7

Rugsėjo 18 dieną visi norintys ir turintys su iOS 7 suderinamus įrenginius, galės į juos įdiegti naują Apple mobiliems įrenginiams skirtą operacinę sistemą.

Prieš diegiant naują naują operacinę sistemą, kokia ji bebūtų ar iOS ar Mac kompiuteriams skirta OS X ar Windows - rekomenduojama atlikti „namų darbus“: pasidaryti atsarginę duomenų kopiją, „apsišluoti“ įrenginyje ir t.t.

1. Patikrinkite ar iOS 7 suderinama su jūsų įrenginiu

Su iOS 7 suderinami įrenginiai:
iPhone:
iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s
iPod touch:
16GB/32GB/64GB talpos 5-tos karos iPod touch
iPad:
iPad 2, iPad (Retina) ir iPad mini

Turėkite omenyje tai, kad senesni įrenginiai yra suderinami su iOS 7 nereiškia, kad jie būtinai turi būti atnaujinti. Tai gal kiek polemiška rekomendacija, bet remiantis ankstesnių iOS atnaujinimų patirtimi, senesnių įrenginių savininkai geriau tegul susilaiko nuo atnaujinimo, ar bent jau palaukia, kol bus išleista 7.0.1, 7.0.2 ar 7.1 iOS 7 versija išsprendžianti neišvengiamas įrenginio veikimo greičio ir našumo problemas. Ši taisyklė nebūtinai tinka iOS 7, bet bent jau iPhone 4 savininkams rekomenduočiau nepulti iš karto naujinti iOS versijos, o palaukti atsiliepimų forumuose iš tų kurie tokiuose pačiuose įrenginiuose iOS versiją atnaujino.

Turėkite omenyje, kad nėra oficialaus paprasto būdo grįžti prie ankstesnės iOS versijos ir įdiegus iOS 7, jei staiga nutarsite, kad padarėte klaidą - galimybės sugrįžti prie iOS 6 gali būti labai ribotos.

2. Esate įdiegę iOS 7 beta?

Jei esate registruotas Apple programuotojas ar vienas iš tų nekantrių Apple fanų, kurie savo iOS įrenginiuose įdiegė iOS 7 beta - grįžkite prie iOS 6 ar bent jau įdiekite iOS 7 GM.

Ne visi „eksperimentatoriai“ žino, kad iOS beta versijos turi galiojimo pabaigą. Pasibaigus beta versijos galiojimui, iOS prietaisas tampa nenaudingu plytos gabalu ir turi būti grąžintas į ankstesnę iOS versiją. Jei nenorite viduryje dienos savo kišenėje aptikti iPlytą - geriau iš anksto grįžkite prie ankstesnės iOS versijos arba įdiekite iOS 7 GM.

Šiame straipsnyje neaptarinėsiu būdų grįžti prie ankstesnės iOS 6 versijos, nes jei esate registruotas Apple programuotojas, greičiausiai, jau esate įdiegę iOS 7 GM arba žinote kaip pažeminti iOS versiją, o jei esate iš tų nekantriųjų, manau taip pat kaip radote būdą įdiegti iOS 7 beta ar GM, taip rasite būdą ir grįžti prie ankstesnės iOS 6 versijos ar įdiegti oficialią versiją.

3. Apsišluokite

Šis žingsnis nėra būtinas, bet man atrodo tai gera proga „apsišluoti“ ir išmėtyti nereikalingas aplikacijas bei tarnybinius įrašus prieš įdiegiant naują iOS versiją.

Aplikacijų ištrynimas iš iOS įrenginio nėra pavojingas, nes jūs visada galite jas atsisiųsti iš nauji (kalbu apie įrenginius, kurie suderinami su iOS 7, nes ištrynę aplikacijas iš senesnių, su iOS 7 nesuderinamų, įrenginių - galite patekti į situaciją, kai aplikacijos atsisiųsti negalėsite, nes esanti aplikacijos versija esanti iTunes Store palaikys tik naujesnes iOS versijas nei įdiegta jūsų įrenginyje Pataisymas: Apple pradėjo leisti atsisiųsti ir senesnes iOS versijas palaikančias aplikacijas. Daugiau apie tai: „Apple leidžia atsisiųsti senesnes iOS aplikacijų versijas“).

Ruošimasis įdiegti naują iOS versiją taip pat puiki proga pašalinti ir tarnybinius įrašus ar išsaugotus failus.

Norėdami išvalyti Safari išsaugotus failus: atidarykite aplikaciją Settings > Safari ir paspauskite ant Clear Cache ir ant Clear Cookies and Data

Nenaudojant trečių šalių aplikacijų, kurios neretai sukelia daugiau galvos skausmo persistengdamos ir ištrindamos daugiau nei reikia, nei kad sutaupo laiko - kitų aplikacijų sukaupti duomenys ištrinami pašalinant pačią aplikaciją (vėliau galėsite ją vėl atsisiųsti iš iTune Store pasinaudodami tuo Apple ID su kuriuo ji buvo įsigyta).

Pažiūrėti kiek kuri aplikacija užima galite atidarę Settings aplikaciją > Usage ir paspaudę ant kiekvienos iš Storage skirsnyje surašytų aplikacijų pavadinimo. Atminkite, kad nors aplikacijos Storage skirsnyje yra surūšiuotos mažėjančia tvarka: nuo daugiausiai vietos užimančios iki mažiausiai vietos iOS įrenginyje naudojančios, verta paspausti ant aplikacijos pavadinimo ir pažiūrėti kiek vietos užima aplikacijos duomenys, nes gali būti, kad daug vietos įrenginyje užima pati aplikacija, tačiau duomenų ji turi išsaugojusi labai nedaug, tada tokios aplikacijos trinti neverta. Pavyzdžiui pas mane sąrašo viršuje yra TomTom navigacija užimanti 463MB vietos, tačiau jos sukauptų duomenų kiekis yra 1MB, o aplikacija Pocket užima 158MB iš kurių 139MB yra jos sukaupti duomenys.

Aplikacijų inventorizacija - gera proga peržiūrėti turimas aplikacijas ir ištrinti tas, kurių nenaudojate. Tai ypač taikytina tiems kas mėgsta siųstis viską iš eilės ir bandyti. Atminkite, kad aplikacijų, kurios yra iOS dalis - pašalinti negalite.

Priklausomai nuo to kiek ir kokių aplikacijų naudojate, ištrynus kai kurių aplikacijų duomenis, kartais galima išlošti nuo 500MB iki 5GB disko vietos.

4. Perkelkite nuotraukas ir video medžiagą į kompiuterį

Daug kas iPhone,o kai kurie net iPad naudoja kaip pagrindinį fotoaparatą, o tai reiškia, kad jie „prifarširuoti“ nuotraukų ir video medžiagos, kurių tikrai nenorėtumėte prarasti. Daugelis žmonių pasikliauna iCloud Photo Stream ir net nežino, kad iCloud nuotraukos saugomos 30 dienų ir maksimalus skaičius ten išsaugomų nuotraukų yra 1000.

Perkelkite nuotraukas ir video medžiagą iš iOS įrenginio į kompiuterį, taip pat, kaip alternatyvą, kuriai nereikalingas kompiuteris galite naudoti Dropbox saugyklą ar kitą trečių šalių sprendimą nuotraukoms iš iOS įrenginių saugoti debesyse.

Nuotraukas perkelti į kompiuterį rekomenduojama periodiškai. Kaip taisyklė kompiuterių diskai didesni ir perkėlus nuotraukas bei video medžiagą į kompiuterį, turėsite jų atsargines kopijas bei galėsite ištrinti iš iPhone, iPad ar iPod touch, taip atlaisvindami vietą įrenginio diske ir palikdami tik tas, kurias norite su savimi turėti visada. Periodiškai nuotraukas perkelti į kompiuterį rekomenduočiau ir ruošiantis įrenginio gedimo ar praradimo atvejui - „Ateities nereikia bijoti - jai reikia ruoštis“. Dėl riboto iCloud Photo Stream nuotraukų saugojimo laiko ir kiekio, galite atsidurti situacijoje, kai praradę įrenginį ar jam sugedus - ne visas nuotraukas galėsite susigrąžinti. Jei taip nutiktų - praradimas gali būti skaudus, nes nuotraukose ir video medžiagoje, greičiausiai, bus užfiksuoti momentai ir prisiminimai, kurių jau negalėsite atkartoti.

5. Išsaugokite iOS įrenginio duomenis iTunes pagalba

Aš rekomenduočiau atlikti du skirtingus iOS įrenginio duomenų išsaugojimus: kai duomenys išsaugojami kompiuteryje iTunes pagalba ir iCloud.

Norėdami įsigiję naują iPhone vėl be vargo atstatyti visus duomenis naujajame, pradžioje turėtumėte juos išsaugoti. Dėl tikrumo geriau išsaugoti dviem skirtingom kopijom - viena kompiuteryje, o kita iCloud.

Jei nenaudojate Wi-Fi sinchronizacijos - pajunkite iPhone prie kompiuterio

 • Atidarykite iTunes
 • iTunes aplikacijoje pasirinkite iPhone
 • Viršuje esančioje parinkčių juostoje paspauskite ant Summary
 • Pažymėkite „This Computer“ A

  Jei norite, kad išsaugant duomenis kompiuteryje būtų išsaugoti ir visų paskyrų slaptažodžiai turite pažymėti „Encrypt iPhone backup“. Apie tai plačiau paskaityti galite straipsnyje „Kaip perkelti slaptažodžius į naują iPhone ar kitą iOS įrenginį“.

 • Spauskite „Back Up Now“ B
 • Kai atsarginė iPhone duomenų kopija kompiuteryje bus išsaugota pereikite prie kopijos išsaugojimo iCloud
 • Pažymėkite iCloud C
 • Spauskite „Back Up Now“ B

Jei iPhone nesinchronizuojate su iTunes ar atsarginę iPhone duomenų kopiją norite išsaugoti iCloud tiesiai iš iPhone: iPhone atidarykite aplikaciją Settings > iCloud > Storage & Backup ir paspauskite Back Up Now

6. Dabar esate pasiruošę įdiegti iOS 7

Atlikę šiuos veiksmus galite ramiai įdiegti iOS 7 į savo iPhone, iPad ar iPod touch. iOS 7 atnaujinimą Apple platins įprastu būdu ir jam įdiegti nereikės kompiuterio. Patikrinti ar Apple jau platina iOS 7 versiją galite savo iOS įrenginyje atidarę Settings aplikaciją ir paspaudę ant General > Software Update.

Tikiuosi iOS 7 jūsų nenuvils, baterija „laikys“ ilgiau, o iOS 7 naujovės, kurias jūsų iOS įrenginys galės išnaudoti - jus džiugins.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 30 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sunku apsispręsti, kaip geriau padaryti. Ar daryti OTA atnaujinimą, ar per iTunes restore firmware, ar išvis švariai įrašyti, programų daug nenaudoju, žinučių svarbių nėra šiuo metu. Kažkaip norisi švarų iOS įsirašyti, žinant jog didelis atnaujinimas.

 2. O kaip apskritai pasirinkti švarų įdiegimą? Ir kad pvz eitu vėliau restorinti sms, email nustatymus ir pan, be papildomų programų BackUp visokiu.

  • Jei nori telefone atstatyti buvusią informaciją, o operacinę sistemą įdiegti „nuo nulio“ be backup'o neapsieisi. Čia tas pats kaip įsigytum naują telefoną ir jau norėtum, kad jame būtų visos tavo kitame telefone buvusios žinutės ir panašiai, bet jos yra tik tame (kitame) jau išjungtame telefone.
   Švarų įdiegimą matyt nieko iš „šono“ nesisiunčiant tektų daryti taip:
   - pasidarome backup'ą (bet kuriuo atveju rekomenduoju tai pasidaryti), jei nėra komoiuterio - tam tik iCloud
   - atnaujiname iOS versiją
   - padarome įrenginį „nauju“ 7-tas žingsnis straipsnyje „Ką daryti prieš parduodant iPhone, iPad ar iPod touch arba įsigijus jį iš rankų“.
   - ir tada sukonfigūruojame įrenginį iš naujo.

   Reikia turėti omenyje, kad iOS 7 turi papildomas, naujas apsuagos funkcijas ir rekomenduočiau nepamiršti savo Apple ID ir slaptažodžio bei iCloud vartotojo vardo ir slaptažodžio, nes dėl naujos Activation Lock funkcijos, kai konfigūruosite „nuo nulio“, greičiausiai jų prisireiks.

 3. Na jei tiesiog Reset padaryti, tada taip, viskas aišku. O iCloud nesaugo žinučių? Nes tai būtų paprasta atstatyti tik žinutes tarkim.
  O šiaip apskritai ar verta Resetinti ar ne? ar bent 10% greičiau/geriau veiks?

  • Dabar sunku pasakyti ar veiks greičiau ir ant kiek dabar veikia lėta,i ir ar tam greičiui turi įtakos aplikacijos, manau paprasčiausias būdas būtų padaryti normalų OTA ir žiūrėti ar gerai ar blogai, o tada jau, jei netenkina, galima daryti iš pradžių.
   Informaciją apie tai kas išsaugoma iCloud backup'uose galima rasti: http://support.apple.com/kb/PH12519.

   Ar verta daryti Reset... manau taip pat gana indivudualu. Sprendžiant iš įrašų forumuose, tie kurie buvo įdiegę iOS 7 beta ir GM versijas, vieniems įdiegus ant viršaus pradėjo blogiau laikyti akumas, o įdiegus švariai akumas veikė normaliai. Kitiems, ir ant viršaus užrašius akumas veikė geriau nei su iOS 6.

 4. Aišku geriausiai pirmą savaitę susilaikyti nuo iOS7, pasiskaitinėti forumus. Nes dar daug aplikacijų nebus pritaikyta iOS7, ko pasekoje gali stabdyti telefoną ar bateriją ryti. Bet aš esu nekantrus ir bandysiu per OTA atsinaujinti, apsiprasiu ir vėliau įdiegsiu švariai- įprotis po kiekvieno rimto software atnaujinimo, įrašyti viską švariai.

  • Manau, kad iPhone 5 ar naujausių iPad vartotojams neturėtų kilti nesklandumų, nes naujieji iPhone 5C tai iš principo tie patys iPhone 5.
   Kas link aplikacijų, tai priklauso nuo to kokios jos:
   - dalis programuotojų sakė nebenaujins iOS 7-tai savo aplikacijų, nes reikia viską perrašyti iš naujo.
   - jau dabar matau, kad dalis aplikacijų pritaikytų iOS 7 bus parduodamos kaip naujos ir atnaujinimo nebus.

   • Vat dėl aplikacijų, tai nustebinai. Jei taip ištikrųjų bus, tai gal ir liksiu ties iOS6, nes daug pinigų išleidau aplikacijoms ir tikrai nedegu noru vėl pirkt iš naujo.
    Bet gal ta dalis programuotojų, kur sakė, kad reikia perdaryti viską iš naujo, tai yra megėjai programistai ir jų aplikacijos labai retai atsisiunčiamos. Nes pavyzdžiui: anglonas, eurovaistinė, da berods swedbank aplikacijos jau yra pritaikytos iOS7, jei tikėt changelog'u

    • Jei programuotojas išleido naują tos pačios aplikacijos versiją, kuri nėra atnaujinimas ir naują versiją reikia pirkti iš naujo (kaip pvz Reeder aplikacija), nereiškia, kad senoji versija neveiks su iOS 7 ar veiks kaip nors kreivai. Tai greičiausiai reiškia, kad vartotojo sąsaja nederės su nauja iOS versija, nes liks pritaikyta senesnei iOS ir ateityje tai aplikacijos versijai nebus atnaujinimų, nes Apple leidžia iTunes Store laikyti tik vieną tos pačios aplikacijos versiją.
     Apie tai, kad bus dalis tokių, iš naujo įsigyjamų aplikacijų, rašiau prieš porą mėnesių straipsnyje „Ar mokėtumėte iOS7 dar kartą už jau įsigytas aplikacijas“.
     Daugelis tokių programų kaip tavo paminėtos, arba yra nemokamos ir taip tad visai nesvarbu, kuri ten jos versija yra iTunes Store, kitos nepakeitė beveik arba visai nieko, paprasčiausiai patikrino ar veiks su nauja iOS versija ir viskas.
     Tačiau dalis tų, kas perrašė aplikaciją, papildė ją naujomis iOS galimybėmis ir iš naujo perrašė visą vartotojo sąsają, o tai labai daug darbo - norės ir pinigų už tą darbą.
     Manau čia su problema gali susidurti tie, kas nedarė iOS įrenginių atsarginių duomenų kopijų. Nes, tarkim, įdiegus iPhone iš naujo ar įsigijus naują ragelį - aplikacijas reikės vėl atsisiųsti iš iTunes Store ir anksčiau įsigytų aplikacijų versijų ten jau nebus, o naujos reikalauja mokėti iš naujo.

 5. iOS 7 GM neturi galiojimo datos pabaigos, ar teisingai supratau?

  Vadinamas GM bus visuose 5c ir 5s įrenginiuose, teisingai?

  • GM, greičiausiai, taip pat turi galiojimo pabaigą, skirtumas tarp 5C ir 5S įdiegtose iOS versijose gali būti nuo paprasčiausios GM žymos nebuvimo (kas reikš kad ji neturi galiojimo pabaigos bei gali būti atnaujinta per OTA) iki kitų pakeitimų.
   Eilę kartų Apple yra atlikusi pakeitimus GM versijoje prieš ją pateikiant vartotojams. Kas link į naujus iPhone įdiegtos versijos, tai yra visa eilė mechanizmų, kaip tuos GM padarytus pakeitimus pritaikyti naujuose telefonuose, kuriuose buvo gamyklose įdėta iOS 7 GM (kaip pvz OS X, vartotojui net nežinant, Apple atjungia jo kompiuteryje Java, kai aptinkama didelė saugumo spraga).
   Kitas su GM susijęs dalykas yra tas, kad tie kas yra savo iOS įrenginiuose yra įdiegę GM versiją, negalės jos atsinaujinti per OTA. Jie turės daryti iOS įrenginio Reset'ą - taip pat kaip daro registriuoti Apple programuotojai ir diegti iOS 7 normalią versiją iš naujo (į „švarų“ iPhone, iPad ar iPod touch).

 6. reset'a tai cia ta - settings/general/reset/reset all settings?

 7. as dabar atnaujines ios i 7gm ir butu idomu placiau suzinoti kaip ta reset'a padaryti kad galeciau diegti ios7 normalia versijais naujo.

  • Oficialaus būdo tai padaryti nėra. Todėl dauguma programuotojų beta ir panašių versijų į savo iOS įrenginius, kuriuos naudoja kasdieniniame gyvenime ir nediegia. Jei nesi registruotas Aplle programuotojas, tada neoficialių būdų, manau, rasi ten kur ir radai kaip įdėti iOS 7 GM ir jei pasitikėjai šaltiniais imdamas GM versiją, manau, nekils problemų pasitikint ir imant žemesnnės iOS versijos ipsw failą (tikiuosi nepaversi savo įrenginio plyta).

 8. Sveiki, idiegiau is savo iphone 4s nauja opercine sistema iOS 7, taciau esu nepatenkintas, gal yra budas grizti prie buvusios ankstesnes versijos iOS 6 ?

 9. Man tas ios7 irgi nepatinka telefonas lagina darosi nesamones visokio ir t.t, o kodel nebeina gryzyi prie senosios versijos?

 10. O gal kada eis susigrazinti senaja versija?

 11. Pas mane iphone4 bet veikia tragiskai :D

 12. Nekarta jau atstaciau tuos parametrus, ir restore nekart buvau padares, o kai buvo ios6 tai neturejau bedu

 13. Nu taip, bet as paskubejau ir turiu dabar bedu :) ir net nezinau ka dabar daryti?

 14. Nu kai kurie giria o kai kurie peikia, o gal kaip nors eina jailbreak padaryti ios7?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų