Kaip perkelti slaptažodžius į naują iPhone ar kitą iOS įrenginį

iOS atsarginės duomenų kopijos (backup) daromos iTunes pagalba yra paprasčiausias būdas leidžiantis seno iPhone, iPod Touch ar iPad duomenis perkelti į naują. Atstačius duomenis iš padarytos iOS įrenginio atsarginės duomenų kopijos naujajame ar tame pačiame įrenginyje, jei jam buvo grąžinti gamykliniai nustatymai padės sutaupyti begalę laiko.

Tačiau, daug kas kam teko tai daryti pastebėjo, kad nors duomenys ir atstatomi, tačiau tenka vėl iš naujo įvesti visus slaptažodžius, kas daug kam gali pasirodyti bereikalinga, o kartais ir priversti pasirausti elektroninių laiškų archyve ar net apsilankyti tam tikrose svetainėse ir pasinaudoti „pamiršau slaptažodį“ paslauga.

Jei kartais nežinojote - tai iTunes turi šios problemos sprendimą. Nors dėl saugumo sumetimų iTunes neišsaugo slaptažodžių atsarginėse iOS įrenginių duomenų kopijose, jei iTunes uždėsite varnelę prie „Encrypt iPhone backup“ arba „Encrypt local backup“ jei iOS įrenginys ne iPhone - visi Wi-Fi, elektroninio pašto ar net slaptažodžiai, kuriuos įvedate interneto svetainėse - bus išsaugoti, o atkuriant iOS įrenginį iš tokios duomenų kopijos - atstatyti.

  • A Atidarę iTunes aplikaciją, dešiniame viršutiniame aplikacijos kampe pasirinkite įrenginį, kurio atsarginę duomenų kopiją norite išsaugoti. (Jei nesate iTunes nurodę, kad sinchronizuoti naudojant Wi-Fi — pajunkite iOS įrenginį prie kompiuterio)
  • B Paspauskite ant Summary
  • C Uždėkite varnelę prie Encrypt iPhone backup (jei iOS prietaisas ne iPhone - užrašas gali skirtis)
  • D Pažymėjus Encrypt iPhone backup iššoks langelis prašantis įvesti ir patvirtinti atsarginės kopijos slaptažodį. Jei esate iš tų, kurie slaptažodžius pamiršta - galite uždėti varnelę prie „Remember this password in my keychain“ ir iTunes išsaugos slaptažodė Mac’o keychain.
  • E Paspaudus ant Set password iTunes turėtų automatiškai pradėti iOS įrenginio duomenų atsarginės kopijos kūrimo procesą, tačiau jei taip neatsitiko - paspauskite Backup Now mygtuką
iTunes iPhone atsarginių duomenų kopijos (backup) išsaugančios slaptažodžius kūrimas

Kai iTunes baigs saugoti iOS prietaiso duomenis, atsarginė duomenų kopija turės ir slaptažodžių informaciją, o iš tokios kopijos atstatant iOS įrenginio duomenis - nebereikės įvesti slaptažodžių įvairioms paslaugoms.

Šiai dienai, slaptažodžius išsaugoti galima tik atliekant atsarginę duomenų kopiją iTunes pagalba ir nėra galimybės juos išsaugoti iCloud, tačiau artimoje ateityje, iCloud Keychain galimybė atsiras OS X Mavericks ir iOS 7.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Gal galite parašyti, kaip aplamai iPhone ar iPad galima išsaugoti slaptažodžius. Nes dabar Safari naršyklėje kiekvianą kartą reik įvedinėti :(

    • Kadangi aš specialiai stengiuosi jų nesaugoti ypač nešiojamuose įrenginiuose tai su tokia problema nesusidūriau, bet jei norite kad iPhone ar iPad Safari išsaugotų prisijungimo duomenis, patikrinkite ar teisingi nustatymai: Settings > Safari > AutoFill > Names & Passwords > ON taip pat patikrinkite ar Private Browsing išjungtas (OFF).

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų