Feedly migruoja į savo naują RSS serverį
Greičiausiai nereikia priminti, kad po poros savaičių (liepos 1 d.) Google nutrauks savo Google Reader paslaugos tiekimą. Gera naujiena ta, kad Feedly pradėjo savo vartotojų duomenų migraciją iš Google Reader į Feedly serverį.
Prieš porą dienų prasidėjo iOS, Android ir kompiuterių Feedly vartotojų duomenų migravimas. Vartotojui nereikia nieko daryti, nebent atsinaujinti savo aplikaciją. Jei nematote smagaus žalio pranešimo apie atliktą duomenų migravimą, nenusiminkite - jūsų duomenys dar „eilėje“. Po šio pranešimo pasirodymo jūsų įrenginio ekrane, daugiau nebepriklausysite nuo Google serverių skaitydami RSS žinutes. Feedly planuoja ir kitiems programuotojams leisti savo aplikacijas pajungti prie savo sistemos.
Vienintelis nemalonus dalykas yra tas, kad migravimo metu „pasimeta“ neperskaitytų žinučių skaitliukas, tačiau visa kita veikia puikiai. Dabar galima ramiau laukti, Google Reader serverio atjungimo.
Tie kas skaito RSS žinutes iš Google Reader serverio ir savo kompiuteriuose naudodami atskiras, specialiai tam tikslui sukurtas programėles (ne naršyklėje) dar turi šiek tiek rūpesčių. Aš naudoju Reeder aplikaciją skirtą OS X, kurios iOS skirta versija jau atnaujinta ir leidžia naudotis kitų serverių paslaugomis, tačiau Mac’ams skirtos aplikacijos atnaujinimo dar reikia laukti. Silvio Rizzi, Reeder aplikacijos kūrėjas žada atnaujinti ir OS X skirtą aplikaciją, tačiau kol kas jokių šio pažado tesėjimo ženklų nesimato. Laukiam….
Jei kas naudojate kokią nors patogią (leidžiančią patogiai organizuoti duomenis) RSS skaitymo aplikaciją - pasidalinkite savo patirtimi komentaruose.
Kazkada intensyviai naudojau, bet jau kazkaip atgyveno RSS. Twitteris tam dalykui labai gerai susidoroja arba ios ir androide Goggle Currents.
Žiūrint kokiam tikslui naudoti. Dauguma su spauda susijusių žmonių naudoja RSS dėl jo tam tikslui daug patogesnis. Aš sugrupavęs naujienas pagal grupes, per dieną peržvelgiu apie 10-15 tūkstančių straipsnių iš kurių apie 200-300 perskaitau, naudodamasis Twitter'iu to negalėčiau padaryti, nes jame per mažai informacijos ir man tektų spausti ant kiekvieno Tweet'o ir sugaiščiau daug daugiau laiko. Ne visi, man reikalingi, šaltiniai naudoja Twitter'į, o jei ir naudoja tai žinutės jame (pas kai kuriuos stipriai skiriasi juo publikacijų skaičiaus Twitter'io nenaudai, o dažnai ir vėluoja), Lietuvoje jo spauda išvis nenaudoja, tiesa lietuvišką spaudą skaitau gana retai nes nedomina kas girtas kada savo vaiką kirviu užkapojo kaip ir „Lietuvos spaudoje rašomos senos naujienos iš užsienio“.
Žinoma, paraleliai naudojamas ir Twitter'is, bet tik kaip pagalbinė, bet ne pagrindinė priemonė.
Na as tiek tukstanciu neaprepiu, pas mane kokie 10 pagrindiniu puslapiu kuriuose lankausi ir skaitau jei kas idomaus. Paskutiniu metu papildomai dar pradejau naudoti Goggle Currents nes ten jau kartais vos ne visa straipsni perskaityti gali ir interfeisas malonesnis, ne taip kaip su Flipboard kuri ankciau naudojau.
Na tavo atveju kai tiek straipsniu nori aprepti twitter jau nepatogus butu sutinku.
Gal planuoji savo puslapi kada pritaikyti prie Goggle Currents
Nenaudoju Google Currents, bet tikiuosi, kad Google dar nenustojo palaikyti viešų standartų ir Currents vartotojai gali įsidėti ten RSS feedą. Jei taip tai arba paspausk puslapio viršuje, prie paieškos, ant ten esančios RSS piktogramos arba jos nuorodą įdėk rankiniu būdu į Currents RSS prenumeratą, jei ten tokia yra. Mac Arena pilnai palaiko RSS standartą.
Kiek maciau liktai galima, bet man nepatinka RSS, nes ten daznai keli sakiniai ir veliau turi krautis is puslapio, Google Currents as praktiskai visa straipsni perskaitau is karto, retai kurie ideda kelis sakinius.
Manau, kad niekas nededa ten visko ar retai kas deda specialiai. Čia jau Google reikalas ar jis sugeba ištraukti visą straipsnį ar - ne.