29-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

Temos: 

29-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.

  • „Apple“ atnaujino savo vintažinių ir nebenaudojamų gaminių sąrašą, įtraukdama kelis „Mac“, „iPad“, priedus ir kt. Tarp gaminių, įtrauktų į senovinių gaminių sąrašą, yra 2013 m. „Šiukšliadėže“ pramintas „Mac Pro“, kuris debiutavo prieš 12 metų.
    Nors dauguma produktų, pristatytų prieš tiek laiko, jau seniai yra vintažinių arba pasenusių gaminių sąraše, „Apple“ šį „Mac Pro“ modelį siūlė taip ilgai, kad jis į jį pateko tik dabar. Įrenginys laikomas „senoviniu“ praėjus penkeriems metams nuo paskutinio jo platinimo. Šiukšliadėžės „Mac Pro“ gamyba galutinai nutraukta 2019 m. gruodžio mėn., kai „Apple“ pristatė „Sūrio tarka“ pramintą „Mac Pro“.
    Be „Mac Pro“, į „Apple“ senovinių gaminių sąrašą buvo įtraukti šie produktai:
    • 2019 m. 13 colių „MacBook Air“
    • 2019 m. „iMac“
    • 2018 m. 11 colių „iPad Pro“
    • 2018 m. trečiosios kartos 12,9 colio „iPad Pro“
    • 128 GB „iPhone 8“
    • 128 GB „iPhone 8“ prisijungia prie 64 GB ir 256 GB „iPhone 8“ modelių senovinių gaminių sąraše. Nors 64 GB ir 256 GB modeliai buvo įtraukti anksčiau šiais metais, 128 GB modelis buvo prieinamas ilgesnį laiką.
    Iš vintažinių gaminių sąrašo į nebenaudojamų gaminių sąrašą perkeliami šie produktai:
  • „Foxconn“, vienas pagrindinių „Apple“ tiekėjų, pradėjo į Indiją importuoti „iPhone 17“ komponentus – tai rodo muitinės duomenys. Pasak „Economic Times“, tai leidžia manyti, kad bandomoji gamyba jau vyksta, ruošiantis rudens pristatymui. Pradiniai siuntiniai, kuriuos sudaro ekranų surinkimo moduliai, stiklo dangteliai ir kameros moduliai, skirti bandomiesiems gamybos etapams – jie sudarė apie 10 % visų „Foxconn“ komponentų importo iš Kinijos birželį. Tikimasi, kad masinė gamyba prasidės rugpjūtį, o šiuo metu didžioji importo dalis vis dar skirta ankstesnių modelių – „iPhone 14“ ir „16“ – gamybai.
    Šis ankstyvas startas Indijoje yra svarbi „Apple“ strategijos dalis – įmonė siekia, kad „iPhone 17“ būtų gaminamas vienu metu tiek Indijoje, tiek Kinijoje. Tokiu būdu Indija tampa svarbiu eksporto centru, ypač JAV taikant muitus kiniškoms prekėms. Vis dėlto šią strategiją apsunkina neseniai iš Indijos „Foxconn“ gamyklų pasitraukę Kinijos inžinieriai, galintys sulėtinti gamybos žinių perdavimą. Visgi analitikas Ming-Chi Kuo tvirtina, kad poveikis bus minimalus, nes gamybos linijas kūrė Taivano darbuotojai, o inžinierių išvykimas buvo suplanuotas. „Apple“ ir toliau stengiasi mažinti atotrūkį tarp Indijos ir Kinijos – jei „iPhone 14“ Indijoje gaminta 6 savaitėmis vėliau nei Kinijoje, tai „iPhone 15“ beveik vienu metu, o „iPhone 16“ Indija jau dalyvavo ir naujo produkto diegimo procese.
  • Tradiciškai „Apple“ naujus „iPhone“ modelius pristato praėjus savaitei po Darbo dienos (Labor Day). Jei ši tradicija išliks – o priežasčių manyti, kad bus kitaip nėra – pagrindinio pristatymo renginio galima tikėtis nuo rugsėjo 8 dienos. Anksčiau „Apple“ dažniausiai pasirinkdavo antradienius, tačiau pastaraisiais metais būta ir išimčių. Taigi įmanoma, kad tai bus pirmadienis (8 d.), nors labiau tikėtina, kad renginys vyks rugsėjo 9 arba 10 dieną. „Apple“ niekada nerengia pristatymų penktadieniais, todėl rugsėjo 12-ąją galima atmesti. Rugsėjo 11-ąją taip pat vengiama organizuoti naujų produktų pristatymus (dėl 2001 metų rugsėjo 11-osios įvykių).
  • Europos Sąjunga atsisakė siūlomo skaitmeninio mokesčio didelėms technologijų įmonėms, taip tikėtina, kad užsitikrintų palankų prekybos susitarimą su JAV. Mokestis, kuris yra platesnio plano, skirto gauti pajamų ES išlaidų programai, dalis, buvo pašalintas iš siūlomų mokesčių sąrašo, nors jis galėtų būti vėl įtrauktas. Galutiniams mokesčių pasiūlymams, kurie turi būti pateikti 2025 m. liepos 16 d., reikės vieningo visų 27 ES valstybių narių pritarimo.
  • Besidomintys „Apple“ technika, tikriausiai, žinomas yra pavadinimas „Lisa“ – 1983 metais išleistas kompiuteris su grafine sąsaja, stipriai aplenkęs laiką: jame buvo žymeklis, langai, pelė – viskas, ką dabar laikome savaime suprantamu dalyku. Tačiau jis kainavo 9 995 USD, tai yra apie 27 000 USD pagal šiandieninį valiutos kursą. Dėl aukštos kainos jis netapo labai populiarus, tačiau paliko pėdsaką istorijoje.
    2025 m. legenda staiga atgijo. Kūrėjas Andrew Yaros perkėlė visą „Lisa“ operacinę sistemą į naršyklę. Visiškai. Projektas vadinasi [lisa.js] – ir tai ne pokštas. Yaros atkūrė „Lisa Office System“ nuo nulio, naudodamas „JavaScript“. Sistema turi savo failų struktūrą, pagrįstą „IndexedDB“, 1 bito grafikos varikliu ir rankomis atkurtais originaliais šriftais. Ypač stebina teksto redaktorius. Jis ne tik keičia stilius – jis tiesiogine prasme realiuoju laiku surenka naujus simbolius, kaip konstruktorius. Viskas veikia tiesiai naršyklėje, ir atrodo, lyg būtumėte paleidę originalią aparatinę įrangą savo darbalaukyje. Išbandyti „Lisa“ naudotojo patirtis galite paspaudę ant šios nuorodos.
  • Savaitės pradžioje „Apple“ išleido trečias „i0S“ 18.6, „iPadOS“ 18.6, „macOS Sequoia“ 15.6, „watchOS“ 11.6, „tvOS“ 18.6 ir „visionOS“ 2.6 operacinių sistemų beta versijas skirtas kūrėjams.
  • Sonny Dickson savo X paskyroje paskelbė neva naujų „iPhone 17“ telefonų spalvų pavyzdžius paviešindamas šių telefonų modelių objektyvų dangtelius. Nutekėjusi informacija atskleidžia juodos, pilkos, sidabrinės ir tamsiai mėlynos spalvų apdailos variantus, tačiau oranžinis komponentas, galbūt skirtas tik „Pro Max“ modeliui ir yra kažkas naujo. Sonny Dickson taip pat paviešino ir keturias „iPhone 17 Air“ spalvas.
  • „Android“ generalinis direktorius Sameer Samat teigia, kad „Google“ sujungs „Android“ ir „ChromeOS“ į vieną platformą. Gandai apie dviejų operacinių sistemų sujungimą sklando nuo 2015 m. 2024 m. birželį „Google“ paskelbė, kad „ChromeOS“ bus sukurta remiantis didele „Android“ kodo dalimi. Tai leido „Chromebook“ kompiuteriuose paleisti „Android“ programas. „Android“ taip pat turi kai kuriuos „ChromeOS“ elementus, pvz., patobulintą išorinių ekranų palaikymą, keičiamo dydžio langus ir darbalaukio režimą (panašų į „Samsung DeX“).
    Dviejų operacinių sistemų sujungimas atrodo logiškas žingsnis. Tai leis „Google“ paspartinti naujų funkcijų, skirtų planšetiniams kompiuteriams, kūrimą, kur tiek „Android“, tiek „ChromeOS“ atsilieka nuo „iPadOS“.
  • „Apple“ pelnė šešias „Daytime Emmy“ apdovanojimų nominacijas už vieną iš įdomiausių savo gamtos dokumentinių serialų „The Secret Lives of Animals“, sukurtą bendradarbiaujant su BBC „Natural History Unit“. Nugalėtojai bus paskelbti šių metų spalio 17 d.
  • Autoritetingas šaltinis Majin Bu kalbėdamas su „AppleX4“ pasidalijo nauja informacija apie „Dynamic Island“ būsimuose „iPhone“ telefonuose. Pasak jo, Cupertino kompanija planuoja atlikti „reikšmingą funkcijos evoliuciją“, pradedant nuo „iPhone 17“ serijos, kuri bus pristatyta 2025 m. rugsėjį.Galiu pasakyti, kad Dynamic Island ateinančiais metais evoliucionuos. Atrodo, kad Apple siekia ją padaryti funkcionalesnę ir integruotesnę, paversdama pagrindiniu elementu vartotojams. Šis pokytis gali reikšti žingsnį į priekį įrenginių sąveikos srityje, tačiau kol kas daugiau detalių laikysiu paslaptyje. Sekite naujienas, kad sužinotumėte, kaip vystysis ši inovacija, – sako šaltinis.
    Nepaisant detalių trūkumo, labai tikėtina, kad „Dynamic Island“ bent jau pasikeis išvaizda ir galbūt net gaus keletą naujų funkcijų. Kokias tiksliai naujoves ruošia „Apple sala“ – sužinosime šį rudenį.
  • „Bloomberg“ praneša, kad „Apple“ su savo originalia programa pirmą kartą užsitikrino vietą žiūrimiausių transliuojamų serialų penketuke.
    „Nielsen“ duomenimis, „Apple TV+“ 2025 m. pirmąjį pusmetį užėmė vieną iš penkių žiūrimiausių originalių transliuojamų serialų Jungtinėse Valstijose. Nors „Netflix“ išlaikė tris iš keturių pirmųjų pozicijų, o „Amazon“ serialas „Reacher“ užėmė tvirtą antrąją vietą, „Apple“ pirmą kartą išsiveržė į šių ilgamečių konkurentų gretas su antruoju „Severance“ sezonu.
    „Nielsen“ reitingai pagrįsti bendru žiūrėtų minučių skaičiumi ir atspindi tik JAV auditoriją, apjungiant žiūrimumą per išmaniuosius televizorius ir pasirinktus įrenginius. Žiūrimiausi serialai Jungtinėse Valstijose 2025 m. pirmąjį pusmetį buvo šie:
    1. „Squid Game“ („Netflix“), 15 074 mln. min.
    2. „Reacher“ („Prime Video“), 13 313 mln. min.
    3. „The Night Agent“ („Netflix“), 12 219 mln. min.
    4. „Ginny & Georgia“ („Netflix“), 10 201 mln. min.
    5. „Severance“ („Apple TV“+), 9 275 mln. min.
    6. „1923“ („Paramount+“), 8 536 mln. min.
    7. „The Pitt“ („Max“), 8 227 mln. min.
    8. „The Handmaid's Tale“ („Hulu“), 8 165 mln. min.
    9. „You“ („Netflix“), 8 097 mln. min.
    10. „Landman“ („Paramount+“), 7 826 mln. min.
  • Laiške savo klientams „LightShed Partners“ analitikai paragino „Apple“ pakeisti Tim Cook labiau į produktą orientuotu generaliniu direktoriumi, kuris galėtų atkurti bendrovės technologijų lyderystę. Jie mano, kad Cook puikiai išmano logistiką, bet ne naujus produktus. Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį į „Apple“ atsilikimą dirbtinio intelekto lenktynėse, 16 % akcijų (AAPL) kainos kritimą nuo 2025 m. pradžios ir padidėjusią konkurenciją iš „Microsoft“ ir kitų įmonių. Jų nuomone, jei neprisitaikys prie naujos realybės, „Apple“ rizikuoja pakartoti „BlackBerry“ ir „Nokia“ likimą.
    Tačiau pačioje „Apple“ nėra jokių neišvengiamų pokyčių ženklų. Direktorių valdyba vis dar visiškai remia Cook, o įmonėje nėra paruošto įpėdinio. Be to, ateinančiais mėnesiais Cook galėtų įgyti dar daugiau įtakos, perimdamas valdybos pirmininko pareigas po Arthur Levinson išėjimo į pensiją. Tai suteiktų jam absoliučią įmonės kontrolę – panašiai kaip „Microsoft“, „Cisco“ ir „Disney“ vadovų valdžios struktūra.
    Nepaisant vadovybės pasitikėjimo, pačioje įmonėje taip pat yra įspėjamųjų ženklų. Pavyzdžiui, aptarnavimo skyriaus vadovas Eddy Cue ne kartą yra pareiškęs, kad įmonei reikia skubios transformacijos. Produktų linija yra pasenusi, dirbtinio intelekto plėtra atsilieka, o santykiai su kūrėjais ir reguliuotojais yra įtempti.
  • X paskelbtame įraše Tim Cook paskelbė, kad „Apple“ išplėtė pagrindinių „AirPods“ ir „Apple Watch“ sveikatos funkcijų prieinamumą, suteikdama jas didesniam naudotojų skaičiui visame pasaulyje.
    Išplėtimas klausos testo funkciją įgalina Argentinoje, Ekvadore, Hondūre, Indonezijoje, Izraelyje, Kazachstane, Moldovoje, Palestinos teritorijose, Serbijoje, Taivane, Tailande, Ukrainoje ir Vietname. Klausos aparato funkcija, skirta žmonėms, turintiems lengvą arba vidutinio sunkumo klausos praradimą, dabar taip pat prieinama Kipre, Ekvadore, Hondūre, Indonezijoje, Izraelyje, Kazachstane, Moldovoje, Palestinos teritorijose, Serbijoje, Taivane, Tailande, Ukrainoje ir Vietname.
    Abiems šioms sveikatos funkcijoms reikalingas vyriausybės patvirtinimas ir yra dalis to, ką „Apple“ apibūdino kaip novatorišką „viskas viename“ klausos sveikatos patirtį. Jų veikimui reikalingos „AirPods Pro 2“ ausinės su naujausia programine įranga, sujungtos su suderinamu „iPhone“ arba „iPad“ su „iOS“ ar „iPadOS“ 18 ar naujesne versija, ir jos skirtos 18 metų ir vyresniems naudotojams.
    Miego apnėjos pranešimų funkcija, prieinama „Apple Watch Series 10“ ir naujesniuose modeliuose, taip pat buvo gerokai išplėsta. Ji dabar veikia Argentinoje, Australijoje, Kalėdų saloje, Kokosų (Kilingo) salose, Ekvadore, Herdo ir Makdonaldo salose, Hondūre, Indonezijoje, Moldovoje, Norfolko saloje, Serbijoje, Taivane, Tailande, Ukrainoje ir Vietname.
  • „Apple“ pasidalijo nauja „iPhone16“ reklama, kurioje pabrėžiama „Photos“ programėlėje esanti „Clean Up“ funkcija. Reklamoje vyras nufotografuoja moterį su kate, o tada naudodamas „Clean Up“ funkciją pašalina katę iš nuotraukos.
  • „Apple“ išleido „XProtect“ atnaujinimą visoms palaikomoms „macOS“ versijoms, atnaujindama versiją iki 5305. Kaip įprasta, „Apple“ neatskleidžia informacijos apie tai, kokias saugumo problemas šis atnaujinimas gali pridėti ar pakeisti. Ši versija prideda vieną naują taisyklę MACOS.SOMA.JLEN, kuri yra „Amos/Soma“ kenkėjiškų programų šeimos dalis.
  • Remdamasi savo įsipareigojimu per artimiausius ketverius metus investuoti daugiau nei 500 mlrd. JAV dolerių Jungtinėse Valstijose, „Apple“ paskelbė apie partnerystę su vienintele visiškai integruota retųjų žemių gamintoja Amerikoje (įmone kontroliuojančia visus gamybos proceso etapus – nuo žaliavų išgavimo iki galutinio produkto, šiuo atveju, retųjų žemės magnetų gamybos) – „MP Materials“ dėl amerikietiškų retųjų žemės magnetų pirkimo.
    Pranešime spaudai „Apple“ paskelbė, kad pirks magnetus, pagamintus „MP Materials“ pagrindinėje gamykloje Fort Vorto mieste, Teksase. Taip pat įmonė bendradarbiaus su „MP Materials“ kuriant naujausią retųjų žemių perdirbimo liniją Kalifornijos Mountain Pass vietovėje. Kai projektas bus paruoštas, „Apple“ planuoja naudoti perdirbtas medžiagas savo produktuose.
  • „Apple“ žadėjo liepą išleisti viešas savo naujųjų operacinių sistemų viešas beta versijas. Pasak „Bloomberg“ žurnalisto Mark Gurman, laukti liko nedaug, nes pirmosios viešos „iOS 26“, „iPadOS 26“, „macOS 26 Tahoe“, „watchOS 26“, „tvOS 26“ ir „visionOS 26“ beta versijos bus išleistos liepos 23 d.
    Mano patarimas būtų beta versijų į savo pagrindinius įrenginius nediegti. Beta versijas geriau diegti tam skirtuose, ne darbui ar pagrindiniam naudojimui skirtuose telefonuose, planšetėse ar kompiuteriuose.
  • Jei esate „Chrome“ naudotojas vis dar naudojantis „macOS Big Sur“, netrukus turėsite nuspręsti, kurią iš jų dviejų norite atnaujinti, nes „Google“ paskelbė, kad nutraukia „macOS 11“ palaikymą. „Chrome 139“, kuri, kaip tikimasi, bus išleista liepos 30 d., neveiks „macOS 11“ sistemoje, o 138-ta „Chrome“ versija taps paskutinė veikianti „macOS Big Sur“ - jos informacinėje juostoje bus matomas pranešimas. Norint įdiegti 139 ar naujesnę „Chrome“ versiją, „Mac“ turi būti įdiegta „macOS 12“ ar naujesnė operacinės sistemos versija. Dėl šio „Google“ sprendimo naudojantiems „macOS Big Sur“ liks tik dvi vis dar palaikomos naršyklės – „Firefox“ ir „Microsoft Edge“.
  • „Apple“ netrukus gali būti uždrausta pardavinėti kai kuriuos „iPhone“ modelius JAV, nes pasak „ETNews“, Jungtinių Valstijų Tarptautinės prekybos komisija preliminariai nusprendė, kad ekranų gamintoja BOE ir septynios jos dukterinės įmonės „pažeidė Samsung Display komercines paslaptis ir muitinės įstatymo 337 straipsnį“.
    Nors sprendimas nėra galutinis, ITC paprastai nekeičia preliminarių nutarčių savo galutiniuose sprendimuose. Dėl to „Apple“ gali būti priversta nutraukti „iPhone“ modelių su BOE ekranu pardavimą savo parduotuvėse JAV. Tai kai kurie „iPhone 15“, „iPhone 16“ ir galbūt „iPhone 17“ modeliai.
    Panašiai kaip ir su „Apple Watch Series 9“ bei kraujo deguonies patentu, „Apple“ nedaug ką gali padaryti dėl jau parduotų „iPhone“ telefonų. Laimei, ITC neprašo bendrovės išjungti ar pakeisti šių įrenginių. Vis dėlto ITC rekomenduoja apribojimo ir veiklos nutraukimo įsakymą, kurie neleistų BOE eksportuoti savo modulių į JAV arba parduoti esamų atsargų Amerikos surinkėjams.
    Nors dar reikia palaukti galutinio sprendimo, „Apple“ greičiausiai imsis veiksmų, kad išvengtų „iPhone 15“, „iPhone 15 Plus“, „iPhone 16“, „iPhone 16 Plus“ ir „iPhone 16e“ modelių su „BOE“ ekranu pardavimo prieš galimą draudimą. Šiuo metu neaišku, ar „BOE“ tieks „iPhone 17“ ir „iPhone 17 Air“ ekranus, nors ankstesnėse ataskaitose buvo teigiama, kad gali.
  • „Apple“ planuoja pašalinti „Wheels of Aurelia“ iš „App Store“ dėl pasenusio žaidimo statuso, sukeldamas neigiamą kūrėjo „Santa Ragione“ reakciją. Kūrėjas teigia, kad žaidimas išlieka funkcionalus ir kad priverstiniai atnaujinimai sukelia finansinę naštą mažesnėms studijoms.
    „Wheels of Aurelia“, išleista 2016 m. ir paskutinį kartą atnaujinta 2017 m. gruodžio mėn. Pagal „Apple“ programėlių parduotuvės tobulinimo gaires, programėlės, kurios nebuvo atnaujintos ilgiau nei trejus metus ir kurių atsisiuntimų skaičius mažas, iš „App Store“ gali būti pašalintos.
  • „Apple“ 2025 m. pasiekė „Emmy“ nominacijų rekordą – jos serialai buvo nominuoti 81 kartą beveik kiekvienoje kategorijoje. Lyderiavo serialas „Severance“, kuris už antrąjį sezoną gavo 27 nominacijas. „Apple“ serialai iš viso gavo 31 nominaciją už geriausią vaidybą – daugiau nei bet kuris kitas kanalas ar studija. 77-oji „Emmy“ apdovanojimų ceremonija vyks rugsėjo 15 d.
  • „Apple“ skirta 14,3 mlrd. eurų bauda už Airijos mokesčių lengvatą buvo nuskaičiuota iš depozitinės sąskaitos ir pervesta į Airijos centrinį fondą. 2016 m. Europos Komisija nusprendė, kad „Apple“ yra skolinga pinigus dėl neteisėtos Airijos valstybės pagalbos, o Europos Teisingumo Teismas šį sprendimą patvirtino 2024 m.
  • Naujai pasirodžiusioje informacijoje teigiama, kad „iPhone 17 Pro“ telefonų ekranai bus padengti specialiu sluoksniu apsaugančiu nuo atspindžių. Specialia nano danga „Apple“ jau dengia kai kurių „Studio Display“, „iPad Pro“ ir „MacBooks“ kompiuterių ekranus. Danga apsaugo nuo atspindžių, tačiau reikalauja specialios priežiūros. Tokia danga nėra dengiami „iPhone“.
    Panašu, padėtis greitai gali pasikeisti. Kalbama, kad atsižvelgiant į sudėtingumą ir našumo problemas, „Apple“ antirefleksinę dangą, tariamai, naudos tik „iPhone 17 Pro“ ir „Pro Max“ telefonų modeliuose. Baziniai „iPhone 17“ ir „iPhone 17 Air“ greičiausiai turės įprastą „Ceramic Shield“ stiklą.
    Šiuo metu „Samsung“ yra vienintelis išmaniųjų telefonų gamintojas, siūlantis antirefleksinį stiklą savo 2024 m. „Galaxy S24 Ultra“ ir šių metų „S25 Ultra“ telefonų modeliuose. Bendrovė teigia, kad „Corning“ pagamintas specialus stiklas gali sumažinti atspindžius iki 75 %.
  • „Consumer Intelligence Research Partners“ (CIRP) praneša, kad dabar Jungtinėse Valstijose „Bluetooth“ ausines turi apie 44 % „iPhone“ savininkų, palyginti su 41 % praėjusiais metais. Iš jų 59 % teigia, kad naudoja „AirPods“. Tai šiek tiek daugiau nei 57 % prieš metus. Tai reiškia, kad „AirPods“ dabar naudoja apie 26 % visų „iPhone“ savininkų Jungtinėse Valstijose.
    CIRP mano, kad šį rudenį pristatytos „AirPods Pro 3“ padės „Apple“ sustiprinti savo pozicijas belaidžių ausinių rinkoje, nes „iPhone“ atnaujinimai vyksta lėtai.
  • „iOS 26“ atsiras naujos „Genmoji“ funkcijos, įskaitant tinkintas išraiškas ir fizinių atributų pakeitimus žmonėms skirtuose „Genmoji“, taip pat galimybę maišyti esamus jaustukus ir naudoti „Image Playground“. Šiais patobulinimais siekiama pagerinti „Genmoji“ tinkinimo ir kūrimo procesą.
  • „Apple“ ieško būdų, kaip patobulinti „Apple Watch“ skaitmeninę karūnėlę (į pasukimą ir paspaudimus reaguojantį laikrodžio jutiklį), įtraukiant šviesos arba lietimo jutiklius. Tai galėtų būti šviesai jautrus paviršius karūnėlėje arba langelis, skirtas pirštų judesiams ir greičiui aptikti. Tikslas – pagerinti tikslumą ir galbūt sumažinti mechaninės sistemos dalies nusidėvėjimą.
  • „Apple“ istorija: 2002 m. liepos 17 d. „Apple“ išleido naują „iMac G4“ su 17 colių plačiaekraniu LCD ekranu. „iMac G4“, sukurtas taip, kad primintų saulėgrąžą, pasižymėjo ekranu paremta konsoline svirtimi ir pusrutulio formos pagrindu, kuriame buvo vidinės kompiuterio dalys. „iMac G4“ buvo įdiegtas 800 MHz „PowerPC G4“ procesorius, o pradinė kompiuterio kaina buvo 1 999 USD.
    Daugiau informacijos apie „Apple“ all-in-one kompiuterių istoriją ir evoliuciją rasite čia.
  • WWDC 2025 bendrovė pademonstravo patogią funkciją „Wrist Flick“, kuri leidžia iš naujo nustatyti pranešimus ir grįžti į laikrodžio ciferblatą iš bet kurios sistemos vietos paprastu gestu – riešo pasukimu. Ji veikia abiem kryptimis ir naudoja duomenis iš giroskopo bei akselerometro. Be aprašytų funkcijų, gestas taip pat išjungia žadintuvo garsą ir visus pranešimus.
    Dabar tapo žinoma, kad „Wrist Flick“ gestas bus palaikomas tik naujausiuose 9 ir 10 serijos „Apple Watch“ bei „Apple Watch Ultra 2“. Nėra žinoma, kas šios funkcijos veikime bendrovei nepatiko ankstesniuose laikrodžių modeliuose (pavyzdžiui pirmajame „Apple Watch Ultra“). Tačiau mažai tikėtina, kad jų aparatinė įranga yra tokia silpna, kad negalėtų susidoroti su tokia paprasta užduotimi – ji yra net ir pigiuose kiniškuose laikrodžiuose bei apyrankėse.
  • Kūrybininkams ir toliau bandant suprasti dirbtinio intelekto (DI) technologiją – kaip ji dera prie jų darbo eigos ir ar apskritai ją kaip reikėtų naudoti – „Google“ išleido vieną DI sugeneruoto vaizdo įrašo, kuriame kaip pagrindas naudojama „vintažinė fotografija“, pavyzdį.
  • Po nepaprastai sėkmingo serialo „The Studio“, kuris šių metų „Emmy“ apdovanojimuose laikomas favoritu laimėti geriausio komedijų serialo kategorijoje, panašu, netrukus „Apple TV+“ pasirodys dar viena komedija – „Platonic“, kurioje vaidina Seth Rogen ir Rose Byrne. Šis komedinis serialas grįžta su antruoju sezonu trečiadienį, rugpjūčio 6 d. Pradžioje bus pristatytos dvi naujos serijos, o po to bus išleidžiama po vieną seriją kas savaitę iki spalio 1 d. Pirmasis sezonas sulaukė daug kritikų pagyrų ir yra vienas geriausiai įvertintų „Apple TV+“ serialų surinkęs 93 % „Rotten Tomatoes“ įvertinimo. Panašu jog antrasis sezonas bus dar geresnis.
  • „Bloomberg“ praneša, kad „Meta“ perviliojo dar du svarbius „Apple“ darbuotojus: Mark Lee ir Tom Gunther, kurie dirbo „Apple Foundation Models“ (AFM) komandoje. Lee buvo Ruoming Pang pirmasis pavaduotojas, o Gunther buvo laikomas vienu iš vyresniųjų grupės darbuotojų. Pažymima, kad Lee jau dirba „Meta“, o Gunther prieš mėnesį išėjo iš darbo ir perėjo į kitą dirbtinio intelekto startuolį, prieš prisijungdamas prie „Zuckerberg“.
    „Apple“ dirbtinio intelekto modeliavimo komandos vadovą Ruoming Pang „Meta“ perviliojo kiek anksčiau, pasiūlydama jam 200 mln. dolerių.
Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo)12 minučių.
Pasidalinkite straipsniu:
Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.