Ko Android fanai labiausiai pavydi iOS vartotojams

Temos: Android, iOS

Android fanai yra pasitenkinimu savimi spinduliuojanti gauja nenoriai pripažįstantys faktą jog jie ko nors pavydi Apple (tfu) įrenginių vartotojams. Tačiau mažiau „fanizmo“ sukaustyti ar atvirumo/silpnumo akimirką Androidininkai pasiguodžia, kad yra dalykų, kurių jie pavydi tiems, kieno kišenėse ar rankinėse Apple įrenginiai.

Kai kurios šiukšlinės Izraelio gatvėse primena Android'us

Neseniai Android fanų bendruomenę Reddit tinkle buvo aplankiusi silpnumo akimirka (arba gal paprasčiausiai „trūko kantrybė“) ir keli Android vartotojai pasisakė, ko jie pavydi iOS įrenginių vartotojams.

Pats populiariausias, žvelgiant į iOS vartotojus, pavydą Android vartotojams sukeliantis dalykas yra Google Play aplikacijų teisių reikalavimas ir nustatymai. Apple savo įrenginių vartotojams leidžia pasirinkti kurias teises suteikti aplikacijai (pavyzdžiui: prieiti prie geolokacinių duomenų, adresų knygutės, laiškų informacijos ir t.t.), o kurias drausti. Tuo tarpu Android vartotojai yra priversti rinktis iš: arba viskas, arba nieko (žinoma pasirinkus nieko - neturi ir aplikacijos).

Galimybė padaryti pilnas įrenginio duomenų kopijas yra kitas dalykas dėl kurio Android vartotojai ryja karčią pavydo seilę žvelgdami į besišypsančius Apple įrenginių vartotojus. Nors kai kurie Android fanai rašo: „Lollipop (čiulpinukas ant pagaliuko) arba Android 5.0, pasistūmėjo kiek toliau ir leidžia atstatyti aplikacijas, kurios buvo įdiegtos“, tačiau šis Google saldainiukas dar vis stokoja labai svarbių ingredientų ir neatstato nustatymų bei kitų asmeninių parinkčių įrenginyje.

Android valgo

Kitas ilgametis Android vartotojų širdies skausmas yra atnaujinimai. Android įrenginių vartotojai iki kraujo kandžioja lūpas stebėdami, kaip Apple išleidus atnaujinimus visi, net ir keturių metų senumo iOS įrenginių savininkai visame pasaulyje, vienu metu gali įdiegti sistemos atnaujinimus. Tai sunkiai įsivaizduojama Android įrenginių vartotojams, kurių įrenginiai neretai net ir išleisti tik prieš pusmetį, Google atnaujinus Android versiją to atnaujinimo negauna visai. Taip yra todėl, kad kiekvieną įrenginį patikrinti trunka gana ilgai ir, galiausiai, eilė įrenginių būna paprasčiausiai neįtraukiami į tų, kurie bus atnaujinti sąrašą. Kita priežastis būna ta, kad gamintojas specialiai neatnaujina pusmečio senumo įrenginio operacinės, nes jis jau ruošiasi išleisti naują modelį ir kaip sako Samsung: jei netenkina prieš pusmetį ar dar naujesnis nusipirktas telefonas - pirk naują modelį.

Galiausiai eilė Android vartotojų norėtų savo įrenginiuose turėti „gamyklinę“ fotografavimo/filmavimo aplikaciją, kuri sugebėtų pilnai išnaudoti esančių jutiklių ir kitos aparatinės įrangos galimybes. Tiesa, kai kurie vartotojai pastebi, kad Samsung Galaxy S6 pasuko Apple keliu ir sugeba išspausti kokybę iš kameros.

Daugiau apie tai ką Android vartotojai norėtų jog Google „nušvilptų“ iš Apple, skaitykite šioje Reddit diskusijoje.

Apytikslis skaitymo laikas – 2 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 66 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Gal kas paaiskins, kam reikalingos kopijos darymas, niekados nedariau iOS ir android irenginiams. Nesuprantu kam reikia kietame diske laikyti kokius 32-64gb kopija.

    Na su tuom ios naujom versijom tai cia tik juoka kelia, tos pacios daineles android fanu, dauguma patys net nezini kokiu naujoviu idejo, nes ju nepastebi :) Visos tos ios versijos pagrinde tam kad kokia pasto ar narsykles versija pakeltu ir kitos smulkmenos, androide visa tai atnaujinama daug greiciau ateina be naujos OS versijos.

    Paskutiniu metu man androidas vis labiau patinka, vis maziau i rankas paimu ios irenginiukus, jie tokie nuobodus pasidare, jokio progreso nebeliko.

    Kiaip ir kiekvienoje os galima rasti minusi ir pliusu, bet paskutiniu metu tu pliusu vis daugeja android naudai.

    • Tai panašu,kad tamstai šitas puslapis visiškai nenaudingas darosi.Ir koks tikslas komentuoti,kaup ten viskas android žemėj nuostabu?Manau dauguma iš čia besilankančių apple vartotojų nebėga į android puslapius ir neskleidžia savo tiesų apie tai,kaip apple gerai,o android ne.

      • Reikia gi zmonems tiesa parasyti, o kai koks apple fanas raso straipsni nezinodamas androido plusu minisu nesamoniu priraso. Cia kaip rusijoj dabar rasoma dezinformacija, o tu zinai kad ne taip tai zmonems irgi pagal tave turi tyleti.

        • Na, jei tas Apple fanas, kuris prirašo nesąmonių esu aš - parašęs šį straipsnį, tai nepatingėk paspausti ant nuorodos esančios paskutiniame straipsnio sakinyje ir paskaityk ką rašo viską išmanantys Android fanai, o tada galėsi plačiau papasakoti kiek dezinformacijos yra šiame straipsnyje.

          • Tai pasakyk man skirtuma ko negauna android vartotojas jei pas ji senesne os versija ir ko negauna ios vartotojas jei pas ji senesne versija

            • Nemanau, kad turėčiau tai pasakoti, bet jei klausi:
              Senesnės OS (nesvarbu kokios) visada yra mažiau saugios, patikimos ir t.t. taigi, senesnių OS versijų vartotojai negauna bendro sistemos darbo stabilumo - pamato, kurio pagrindu veikia visos aplikacijos ir paslaugos įrenginyje stabilumo ir šios sistemos saugumo. Reikalas tas, kad iOS vartotojai savo įrenginių sistemas atnaujinti gali iš karto visame pasaulyje vos tik toks atnaujinimas yra paskelbiamas Apple. Tuo tarpu su Android yra toli gražu ne taip ir dažnas Android vartotojas neturi galimybės tokius atnaujinimus įdiegti ne tai, kad iš karto Google juos išleidus, bet tokios galimybės jis neturės niekada.

              • Pamirsai viena, naujos os atnesa daugiau bugu ir kad senesnes os versijos stabilesnes ir saugesnes nei tos kurios iseina ir kurias reikia 1 metus slifuoti kad jos pasidarytu saugesnes.

                http://topcom.lt/android-5-0-lollipop-stabilesnis-uz-ios-8/

                Kiek vartotoju neteko rysio ar atsidure tokioje situacijoje kad taip letai viska veike kai idejo naujausia ios8 versija,
                Androide nauja os atnes naujas os galimybes, o ios tai tik programu atnaujinimai

                • Tai gal tada pradėkim naudoti Windows 98 ar net 95 - būsime nepaprastai saugūs…
                  Taip, naujos OS ar jų atnaujinimai neretai atneša ir naujas klaidas, tačiau:
                  - iOS atveju jas ištaisyti gali visi iOS įrenginių vartotojai. Android vartotojams, deja, tai kol kas nepasiekiama prabanga
                  - saugumo klaidos pavojingos tada kai jas galima išnaudoti, o tam reikalingas laikas. Naujos klaidos nėra tiek pavojingos kaip senos. Apple sistema iš principo saugesnė nei Android tiek dėl Apple kontrolės tiek ir dėl to, kad ji yra uždara.
                  - Crittercism tiria aplikacijų veikimą, o ne sistemos ir už tai, jog blogai veikia aplikacijos, reikėtų kaltinti tik jų kūrėjus. Taip pat kaip negalima kaltinti tik Google dėl to, kad daugelio Android aplikacijų vartotojo sąsaja prastesnė nei iOS aplikacijų. Jei ją prastą sukūrė programėlės kūrėjai/dizaineriai - tai ji ir prasta.

                  • Na tai surask kas dar pardavineja Android 2. Dabar tik android 4 versija vaiksto ir tik 5 isivaziuoja.

                    Tai pasiziurek kiek ios nauju versiju prikepe per tuos paskutinius metus, tai nejau tokie bugovi jie kad tiek versiju prireike.

                    Tai kodel paskutinej senoj ios versijoj Jailbreako neatsirado o tik isejo nauja ir pipt naujas jailbreakas.

                    Ziuriu ios vertotojai nieko neturi priespastatyti kaip tik saugumo problemas paisyti, nor niekas dar nenukentejo. Dazniausiai tos skyles pasireikia inteneto narsyklese, nat taip ios reikia naujos os versijos kad ta narsyklee skyle uztaisytu.

  2. Kvaila nedaryti atsarginiu kopiju. Beto jas galima daryti i icloud ir tam tikrai nereikia jokio PC. Issisaugo viskas ( nuotrauku nesaugau ). Visi programu nustatymai, video kameru ip serveriai ir prisijungimai. Nereikia sukti galvos kad kazkas kazkur pasimes ir dings.

    Tas kas turi ios ir android ir vistiek renkasi android, turbut tiesiog turi koki iphone 3gs ir pyksta and apple dideliu kainu. Na arba nera mates ios 7~8 versijos. Suprantu kad su ios 6 ten mazai kas idomu.

    • Idomu kiek tau kainuos icloud jei telefonas ar plamsete 64gb, kaip tu sutalpinsi i tuyos nemokamus 5gb
      Teko susidurti jau su ios kopija, kai reikejo ne velnio nepadejo, buvau padares kitos programos atrinktu nuotrauku kopijas uzeme nemazai vietos, galvojau po svaraus perintaliavimo ios atstatysiu viska ir nieko nesigavo.
      Beje androide yra jau senai daro taip pat kopijas i debesys visokius programu nustatymus ir t.t. Tik as tai nelaikau privalumu, tai daugiau minusas jei os sistema naujai perasyti.
      Kaina cia ne prie ko, tik nesuprantu kam pirkti brangiau jei pigesnis ta pati padaro :)
      O kas liecia versijas esu nuo 4 iki 8 ismaiges. Tai galiu pasakyti tiek kad visos versijos niekuo nesiskiria apart 7 versija kur buvoo radikaliai dizainas pakeistas, o apie 8 versija patyliu tai turbut pati blogiausia os per visa apple istorija: stabdys ne os net po atnaujinimu geresne netapo. Pati apple suprato ir nauja 9 versija zada i stabiluma ir pagreitejima orentuotis :)
      Net nesugebejo nukopijuoti is android klaviaturos galimybiu.

  3. As rasiau kad nuotrauku nesaugau, tai 5gb duomenu kazin cia kokiu surinksi. SMS zinutes ar uzrasu bus 1 gb ? Nuotrauku saugojima nuo icloud nuimk ir viskas suvaziuos net ir is 128gb iphone.

  4. Buvo bandomos tos pacios programos and ios ir android. Tai ant ios kopijos issaugo net viska kas suvesta appsuose, o android to neissaugo, tik atsiuncia apps ir jis buna tuscias. Ir cia ne vien apps.

    Nesu tikras ar android wifi slaptazodzius saugo, kiek zinau ir teko bandyti tai po restores reikia viska is naujo vestis. Na nebent i android reikia rasytis iskrypeliskas programas kurios ten daro backupus, kuria failus i pati telefona ir t.t... Kas nei patogu, nei saugu. Kur debesyse bus saugoma, kur telefono pygioje atmintineje ;)

    Nera ka kalbet isvis apie ta android.

  5. Gerai vyrai uztenka fleiminti Ramunas specialiai sia tema uzvede :) kad truputi atsigautu macarena

    Geriau einam padiskutuoti kokiu galimybiu duoda viena ar kita os paprasto vartotojo akimis, kas patinka ir kas ne vienoje ar kitoje os.

  6. Na jo. Ramunas dažnai panaudoja žodį android norėdamas trupučio mūsų diskusijų

  7. Bėto po iOS šypsenos tekstas komentare parašytas po jau buna neberodomas. Ir email išsaugo, bet nick name neišaugo. Kas karta reikia capslokinti :)

  8. O jei atvirai kalbant apie iOS ir android. Tai android pagal kaina yra tiek PAT geri, o gal net geresni už iOS.

    Kadangi taip sunku viska lyginti kai tokie skirtingi kainų šuoliai todėl ir kyla tiek daug diskusijų visame pasaulyje apie šiuos du monstrus. Manau kartais ir iOS vartotojai pagalvoja ar turėdami naujausia įrenginį už didele kaina gauna tikrai tiek kartu geresni daiktą nei android už 4 kartus mažesne kaina.

    Kuo ilgiau uzsibunama prie tam tikro įrenginio tuo labiau ji bandoma perprasti, įvertinti ir t.t. Tad jei dauguma laiko leidžiama iOS apie android nebus ne kalbos ir atvirkščiai.

  9. Na ideal man savaite keitė telefona nes siuntė turbut į uk. O visa kitką pritariu tiesiog norejau biski ir android pagirti.

    • O koks modelis ir kas buvo? o.O Jei dėl iPhone 5 išjungimo mygtuko, tai kiek žinau, tai siuntinėjo į užsienį :)

      Man pats Android nepatinka, bet labiau techniniai, programiniai sprendimai iš kitų gamintojų kaip pvz: pranešimų LED'as kaip galaxy modeliuos, power saving režimas, indukcinis krovimas, smagūs smart dėkliukai kaip turi HTC one m8 ar note 4.

  10. iPhone 6 buvo priekinė kamera moon. Reikėjo laukti visa savaite kol duos nauja. Pakeitė į nauja ir dabar po mėnesio matau vėl tos pačios bėdos pradžia. Arba lauksiu garantinio pabaigos ir keisiu jei nepabloges. Nes kolkas vos vos matoma bėda ties saules apšvietimu. Na jo, dėl led mirks ėjimo privalumas gavus SMS žinute ar skambuti praleista

    • aaa, ši problema pas daugelį. Jei pirkai Lietuvoj, tai palauki, kol pasirodys 6S, gauni defektavimo aktą ir pas pardavėją, kad grąžintų pinigus arba pakeistų į 6S.
      Beja, pas tave space grey, nes darau prielaida, kad tas moon dažniausiai pasitaiko ant space grey.
      O užtruko, nes turbūt neturėjo sandelyje :)

  11. Opa, tai tyketina sulaukti 6s ar 7 nežinia kas bus. Spėju pas balta ekraną nesimato šios problemos nors ji ir yra ten. Nes ta vieta tampa šviesi. Bėda ta kad nėra pirkimo čekiu jokių.

    • Na tavo atveju, tai nepakeisi, net ir tame pačiame iDeal'e. Nes garantinis griežtai nekeičia į kitą spalvą ar modelį, net su priemoka. Tik per pardavėją galima, bet jei nėra čekių tai nieko nebus. Dėl to moon kažkaip vis atsiriboju pirkt 6, manau, kad reiks man palaukt 6S, nes turėtų ir 2GB RAM būti ir 5S draudimas dar nepasibaigė :)

  12. Bet kokiu atveju jei jis butų pirktas ne Lietuvoje jo niekas nekeis į nauja modelį. O jei Lietuvoje juk rašant keliems pardavėjams atsiras tikras turbut :) kalbu apie OMNITEL ir t.t

  13. Na as pradesiu nuo kasdieniniu dalyku

    - Klaviatura, Androide leidzia isnaudoti kitu programeriu kurtas visas galimybes. Patikejau as apple kad leis ios8 versijoj naudoti kitu kurtas klaviaturas, bet labai ir net labai nusivyliau ne is tolo net neprilygsta kaip sukurta androide.

    - Kitas stiprus plusas androide tai led pranesimu leputes.
    play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflow
    Nereikia ciupti i rankas kad pamatyti ar gavai koki pranesima ar praleistas skambutis. Kiekviena veiksma galima uzprogramuoti: atejo pastas mirksi zeliai, praleistas skambutis raudonai, gavai zinute geltonai ir t.t. mirsejimo intensivuma taip pat nustatai, taip pat galima ir su vibracija zaiti, tiesiog viskas tavo fantazijoj.

    -Mobilaus interneto kontrole (dabar galiu ir apsirikti gali buti kad ios jau moka kai ka)Nurodai kokios programos gali naudoti mobilu interneta. Taip pat yra kontrole kiek gali leisti megabaitu isnaudoti mobilu interneta su perspejimu kada tai padaryti. Na ir zinoma matai kokia programa daugiausiai valgo tavo mobilu interneta. Gali rinkti visa pilna statistika apie interneto isnaudojima: mobilu internet, roaminga, wifi.

    • Hmm na tie tavo išvardinti privalumai, kažkaip nelabai čia mane sujaudino. Mirgsėjimas? tai tik papildomas dirgiklis. Su vibracija žaisti? tai čia kažkaip nelabai gal, o manai, kad telefonas tam tinkamas daiktas? :D Mobilaus interneto kontrolė? - Kas tai ir kam to reikia?

    • Andrius, trumpai apie tavo apibūdintus "naujuosius" ir "išskirtinius" android'o pliusus:

      - Klaviatūra - ios'o klaviatūra pripažinta kaip viena geriausių, greičiausiai ir tiksliausiai rašančių klaviatūrų apskritai kada nors sukurtų, todėl nematau reikalo ją keisti. Yra SwiftKey app store, kuri turi ganėtinai didelį populiarumą užsienio rinkoje, tačiau Lietuvoje ji nefunkcionali, kaip ir andorido analogiškas atitikmuo, nes nepalaiko Lietuviško raidyno, o jeigu ir palaikytų, tai parašyti su ja kažką suprantamo užtruktų žymiai ilgiau negu su įprasta klava dėl lietuviško raidyno sudėtingumo (ąčęėįšųūž). Na nebent tau reikia, jog ji būtų ryškiai ružava ar žydra kokia, tada taip, sutinku kad androidas kietesnis šiuo atžvilgiu. :) :)

      - LED apšvietimas - ios'e galima blykstės led'ą per accessibility setting'us nusistatyti, tik reikia mokėti, kažkur čia dar ir tutorial'as yra, beroc. :) mačiau ne viena iphon'ą su šiuo nustatymu ir tikrai nemanau, kad jis yra naudingas, o greičiau blaškantis ir trukdantis susikaupti ir keliantis stresą, ypač vėlai vakare, padėjus tel. ant stalo, išjungus garsą ir einant miegoti ar dar kažką veikiant, if you know what I mean. ;) Android'e led'as nėra toks trikdantis, tačiau dėl jo tokio neutralumo vis tiek turėsi imti aparatą į rankas ar iš kišenės ir žiūrėti ar kažkas šviečia ar nešviečia.

      - Vibraciją lygiai taip pat galima susikurti savo ar su ja "žaisti" be jokių papildomų app'sų, bet vėlgi nematau tam reikalo. pasirodyti prieš draugus, kad pažiūrėk kaip pas mane krūtai vibruoja? :) Ši funkcija būtų naudinga tik tuo atveju, jeigu tavo aparatas nuolat turėtų dibrti silent rėžime ir gulėti kišenėje, tada pagal vibracija pavyktų nuspėti ko iš tavęs kažkas nori.

      - Mobilaus interneto kontrolė, vėlgi pats gali laisvai reguliuoti app'sus ir duoti ar neduoti jiems priegos prie mobilaus interneto, pažiūrėti kiek kas naudoja ir jau išnaudojo ir pan., kas yra tikrai naudinga funkcija, tačiau vėlgi, tai nėra tik andoid'o išskirtinumas. :)

      Reziumė: iphon'as yra geresnis už bet kurį, tokios pačios kainos android'inį telefoną vien todėl, kad jis sugeba nelaginti ne tik 3 mėnesius nuo pirkimo, bet ir po kelerių intensyvaus naudojimo metų veikti efektyviai ir funkcionaliai. :) ojoj atsiprašau iškarto už tokį subjektyvų vertinimą.

      • -Klaviatura
        Tai visa esme ir yra kad to pacio gamintojo klaviatura skiriasi nuo androide sukurtos kaip diena nuo nakties. Panaudok koki menesiuka androide SwiftKey ir suprasi kas ne taip su ios klaviatura. Kai kurias funkcijas pati apple net nukopino is androido i savo ios 8
        SwiftKey klaviatura androide ne tik kad palaiko lietuviska klaviatura, bet ir yra pilnas zodynas sukurtas, kuris net kazkiek laiko atnaujinamas

        -LED
        Na man labai net patogu kai as matau jei kur toliau padetas telefonas ar net saliai ir gauni koki pranesima, jau zinai ar ciupti i rankas telefona ar ne.

        • Taip, pilnai pritariu dėl LED, super dalykėlis. Ar telefonas baigia išsikraut, pasikraut ar praleistas skambutis, tai praverčia. O šiuo metu ką galima ant iPhone padaryt, t.y. su blykstę, tai nesąmonė ir kvailai atrodo, ir greičiau išsikraus nei su LED.
          Su klaviatūrom, tai stabdis iš Apple pusės, nes negali sutvarkyti normaliai pačios integracijos ir visos klaviatūros stabdo ar "užsigliučina".

  14. Vien tai, kad tik android vartotojai teisinasi jog pas juos irgi telefonai, daug ką pasako.

  15. Neturėjau dar iPhono, bet ir neplanuoju, nes mėgstu custom romus ir kitą š. Androido per akis, plius ir 'pasižaisti' galima.
    Obuolio turiu MBP, tai tikrai smagus daiktas :)

  16. Turejau ir 4,4s,5,5s po kurio nusprendziau begti nuo apple telefonu. Po update,visi striginet pradejo. Apple daro marketinga, isleidzia update ir vercia keist telefona nes jis strigt pradeda. Pamenu 4s ,kai isleido, va tada tai tikrai apple buvo kazkas tai.. O dabar, tai tikrai nebera kazkas tai tokio,kaip seniau...

  17. Jei algos butu europines, visi android vartotojai eitu prie ios ir nekalbetu cia nesamoniu. Cia tas pats kas rinktis tarp no name kedu ir pvz nike kedu.

    Jei skirtumas nejauciamas, reiskias daznai nesiojami purvini botai padare savo.

  18. Radioaktyvus

    Matau, čia nemaža diskusija buvo kilusi. Tai galvoju parašysiu savo nuomonę.

    Naudoju iOS jau nuo pat pradžių. Kažkada pirktas pirmos kartos iPod Touch buvo mano pažinties su iOS pradžia. Nerealus aparatas buvo. Beje iki šiol dar veikia, tik jau paleistas į pensiją ir dabar tik ant dock speakerio padėtas vonioje muziką skleidžia :)

    Turėjau ir keletą Android'ų. Vieną Nexus'ą ir vieną mid-end telefoną.

    Kas labiausiai man nepatinka Androide - tai bereikalingas komplikuotumas. Viskas per daug primena WIndows... Ir tą įspūdį dar labiau sustiprina tas faktas, kad Android platformoje egzistuoja antivirusai, system cleaner'iai, failų naršyklės (su priėjimu prie sisteminių failų) nuolat matomi widget'ai,
    Nepatinka man ir Android valdymas. Kai iOS sukurta taip, kad užtektų vieno mygtuko, Android turi tris... Kaaaam?
    Status bar juosta irgi kažkaip Windows baisiai primena - jei laiku nevalai, kaip mat prisiveisia galybė ikonų, kurios dar neretai ir visiškai nesiderina prie Android UI dizaino... Kraupiai atrodo:
    http://www.androidauthority.com/wp-content/uploads/howto/history-notification-app-review-screenshot-2-120720.jpg

    Nepatinka man ir tai, kad Android'as techniškai leidžia programoms sukurti background servisą, kuris nuolatos sukasi ir jam px, kad tau galbūt to visai nereikia... Ant iOS jeigu aš išjungiau programą, aš 100% žinau, kad ji nebevalgo resursų. O jei ir neišjungiu, žinau, kad operacinė sistema pati už mane pasirūpins, kad ta programa resursų nevalgytų.

    Kitas dalykas - lagas. Kad ir kokį Androidą tu turi, vistiek sistema niekada nebūna tokia smooth kaip iOS. Nexus'as veikė neblogai, bet vistiek iki iPad sklandumo dar buvo toli. O po kelių mėnesių dar ir pradėjo "gliūčint" ir lagint. Reset'a nepadėjo... Android telefonas irgi... Už mano seną iPhoną pagal parametrus - dvigubai galingesnis, bet be lago nei dienos... Galbūt naujausi Androidai jau patobulėjo.

    Dar labai užstrigo su Nexus'u tai, kad programos lūžinėjo nuolatos. Naršai sau internete ir šast, iššoka pranešimas, kad elektroninio žurnalo appsas nulūžo... :D Ir taip pastoviai su beveik visom programom... Matyt po pusės metų nuo Nexus išleidimo, programų kūrėjai vis dar nebuvo atnaujinę savo programų...

    Programų parduotuvės. Kiek žinau Play Store programų šiuo metu tikrai turi daugiau, nei AppStore, bet man svarbesnė kokybė, o ne kiekybė. Todėl labai smagu, kad AppStore programos tikrai būna labiau nušlifuotos, nudailintos ir labai malonios naudoti. Net ir šiandien daug pavyzdžių galima pamatyti, kai tos pačios kompanijos programėlės versija ant iOS atrodo daugiau geriau, nei Android.
    O ką kalbėti apie kokybės kontrolę, kurios PlayStore net nėra... Parašei kažkokį kreivą Hello World, nusiuntei Google ir žiūrėk, pasaulis turi dar vieną mėgėjišką, kreivą ir nenaudingą apps'ą... Woohoo. Nori įkelti malware? Not a problem!!! "Mes netikrinam, darykit ką norit" :D

    Nepatinka man ir pats Android UI. Džiugu, kad Google eina teisinga kryptimi ir naujausias Android jau nebeatrodo taip... "nerd'iškai". Bet kai kurie dalykai, panašu nesikeis. Na pavyzdžiui ant iOS yra tik viena vieta programoms. Ant Android yra homescreen ir dar tas drawer'is... Kaaam? Nes ieškoti programos dvejose vietose yra patogiau? Ir kodėl išvis nėra jokios standartizuotos ikonų formos? Dabar visi daro kokias tik nori ikonas ir finale gaunamas ikonų chaosas...

    Dar vienas dalykas. Kas bandę pajungti Androidą prie Maco, žino, kad sinchronizacija apgailėtina... Daug kas keikia, kad Apple visiems kiša iTunes, bet niekas nepagalvoja, kad tas visų keikiamas iTunes labai daug naudingų dalykų padaro. Neretai - netgi be vartotojo piršto pajudinimo.

    TL;DR
    Android yra kaip Windows XP. Blogąja prasme.

    • Nonoriu gincytis kas patogiau ar viena ar trys mygtukai, bet po ilgo laiko naudojimo androido vienas mygtukas ios ir dar taip zemai ekrano kuri turi jega spausti su uzlauztu nyksciu visiskai nepatogus, jau nekalbu apie tuos iphone kur didesni ekranai ten isvis patogumo nulis. Del samsunginio varianto sutinku nepatogus.

      Tai kam tau tas status bar jei jie jokiu pranesimo nerodo, yra kazkoks pranesimas ir matai nereikia braukyti pirstais ir ieskoti kas per pranesimas atkeliavo, jau nekalbu kad itrinti viena pranesima reikia du kartus spausti ios, Androide nusvipinai arba vienu paspaudimu visus panaikini.

      Ir kur tu matai problema kai backgrounde sukasi. As is ryto atsikeliu ir man jau surenka statistika apie mano ir konkurentu puslapio reitingus, kai su isos tau reikes ranka paleisti ir laukti kol jis jis uzbaigs. Dar neturejau tokios background programos kuri problemu sukeltu.

      Na o apie antivirusines programas tai tas pats kas sakyti kad Macose jos taip pat butinos. O kam tau reikalinga failu narsykle (noreciau pamatyti kaip tu prieitum prie mano sisteminiu failu)

      O widgetai tai superinis dalykas jei randi tai ko reikia, ios tai daro bet labai blogai, tiesa vien jau padare pati apple su laikrodziu apgailetinas :)

      Kazkas kazkada statistika dare ir paaiskejo kad iose daugiau yra programu kurios luzta nei Androide :) Pas mane pasitaiko taip kad ziurint koki filma ipade ne tik programa nuluzta, bet visas ios persikrauna.

      Visose programu parduotuves yra tiek pat shhh... iose dazniausiai top uzima zaidimai :) Paskutiniu metu Play Store maloniau kazko ieskoti, skaityti atsiliepimus ir matai kokiais kiekais ja sunciasi vartotojai, paieka geriau padaryta.

      Del UI tai cia skonio reikalas, o kas cia blogo susikelti tik labiausiai naudojamas programas ant ekrano ir dar gali susidelioti kaip nori, ne taip kai ios negalima tarpus padaryti kur nori.

      Mano poreikiams sinchronizacija nereikalinga, galbut ios tai atlieka geriau. Kada reikia greitai isikeliu ko reikia, net patogiau nei ios per iTunes. Daznai tenka i ipada kelti nuotraukas ir filmus tai ten jau tragedija.

      • Matai, žmonės dėl to ir mėgsta iOS, nes tai sistema, kuri yra paprasta. Kodėl paprasta? Nes UI labai švarus ir minimalistinis. Ten nesistengiama vienu metu rodyti kuo daugiau informacijos. Todėl status bar'e yra tik esminiai dalykai - ryšio indikatorius (visgi telefonas), laikas ir baterija.
        O pasižiūri pas bet kurį Android vartotoją į status bar'ą ir visad pamatysi kokias 3-5 ikonas... Išvalyto niekad nemačiau. Net Play Store screenshot'us žiūrint neretai pamatysi neišvalytą status bar'ą... Susidaro įspūdis, kad švaraus status bar'o Android vartotojai niekad nemato... :) Panašiai kaip Windows XP laikais, kai System Tray'uje pas eilinius vartotojus galėdavai pamatyti 15 ikonų, kurių svarba labai abejotina :D

        Su iOS paprastai padaryta. Jei telefonas užrakintas, gautus pranešimus matai ant lockscreen'o. Jei atrakintas - pravažiuos prieš akis AIŠKIAI matomame baneryje ekrano viršuje. Jei labai nori, nutempi NC ekraną žemyn ir pasižiūri. Bet kaip taisyklė, jei žmogus telefono nenaudoja, tai ekranas būna užrakintas. Jei naudoja, vadinasi į ekraną žiūri... Situacijos, kai telefonas atrakintas, o vartotojo akys ir ausys visai kitur, pasitaiko tikrai ne dažnai. Bet apgalvotos ir tokios situacijos - apie praleistus pranešimus išduoda badge'ai ant ikonų :)

        Apie tą pranešimų išvalymą... Kadangi iOS vartotojai gali labai lengvai pasirinkti, kuriai programai leisti rodyti įvairius pranešimus, o kurioms - ne, gaunamas rezultatas, jog iOS vartotojai gauna daug mažiau beprasmių pranešimų ir reklamų :) Todėl mes nepavargstam valydami pranešimus, nes gauname dažniausiai tik tokius į kuriuos norime reaguoti :D

        Kur aš matau problemą, kad nereikalingi servisai fone sukasi? Tame, kad servisai gali būti ir nereikalingi :D Na paimkim pavyzdį: tikrai pamenu, kad Dropbox turėjo pakūręs papildomą servisą. Ok, kas iš to? Kas jei aš jį retai naudoju. Tarkim kartą į dvi savaites telefone atsidarau Dropbox. O servisas sukasi 24/7. Kokio, atsiprašant b*****?
        Kitas pavyzdys: Facebook. Servisas 24/7. Gal aš tą Facebook atsidarau tik vieną kartą į dieną. Tai kas man iš to, kad jis visą dieną ten fone kažką veikia?
        Ir kas jei aš daug programų turiu ir kas trečios programos kūrėjai jaučiasi toookie svarbūs, kad pakuria man servisą... Taip ir pradeda tie Androidai laginti...
        Su iOS viskas aišku - jei programa nieko neveikia, operacinė sistema užšaldo ją. Ir tiek žinių. Kam tuos resursus švaistyti? Tegul panaudoja greitesniam darbui tos programos, kurią naudoju DABAR.
        O jeigu noriu, kad programa fone parsiųstų kažkokią informaciją, tiesiog įjungiu Background refresh. Funkcija, kuri pagal vartotojo įpročius reikiamu laiku trumpam intervalui pažadina programą, kad ši galėtų atlikti kažkokį veiksmą.

        Sakai, iOS labiau lūžta. Galbūt kažkam tas 02 % skirtumas daro įspūdį, man asmeniškai toks menkas skirtumas nieko nereiškia. Tačiau daug metų iOS naudoju dar nemačiau, kad ant naujos versijos programos taip lūžtų kaip lūžinėjo ant naujausio Nexus su naujausiu Android. Absurdas ten. Net ir su taip keikiama iOS 8 neteko matyti tiek daug lūžimų. Tu turi statistikas, o aš turiu savo asmeninę patirtį.

        Apie programų parduotuvių topus šnekėti nėra prasmės. Aš kalbėjau ne apie topus, o bendrai apie programų kokybės lygį parduotuvėse. AppStore - jis aukštesnis. Taip ir čia yra šlamšto, bet tas šlamštas bent jau būna patikrintas :)

        Apie homescreen kalbant, aš galiu atsakyti į tavo klausimą: nieko blogo susidėti dažniausiai naudojamas programas greičiausiai pasiekiamoje vietoje. iOS vartotojai tai daro nustumdami mėgstamiausias programas į pirmą puslapį. Ir kai jie vaikšto į kitus puslapius, jokia programa nesikartoja. Ką matai homescreen'e, tą ir turi telefone. Paprasta. Google galėtų pasekti tuo pačiu pavyzdžiu, nes tie po visus kampus išmėtyti shortcut'ai iš tiesų per daug primena Windows XP.

        Na, o jei tu naudoji iTunes, kad įsikeltum filmą, galiu atsakyti tik tiek: pats kaltas.
        Aš iTunes naudoju tik muzikai ir back-up'ams. Nuotraukos nuostabiai vaikšto per cloud'ą. Filmus per VLC įsikeliu, o viskam kitam yra Dropbox'ai, kur jau visai nieko nereikia daryti.

        • Del muzikos siulau isbandyti NextPlayer ( balta icona su daugiau zenklu ). Isidesi dainas i google drive, tada per telefona tiesiai leidzia siustis i telefona. Itunes isvis nereikalingas, nes backup geriau daryti i icloud su nuotraukomis kartu.

        • Tai tu man paskyk koks cia blogis jei Dropbox dirba 24 val. per para. Tai kam tau smarfonas jei tu jam tarnauji o ne jis tau tarnauja. Kiekviena karta lysti pasiziureti ar gavai koki pranesima i taskbara, tai tum man geriaus pasakyk ka as prarandu jei programa dirba kai jei reikia backgrounde. Tai kad ji paleista nereiskia kad ji ten valgo pastoviai procesoriu.
          Androide gali pasiziureti statsitikas kas daugiausiai valgo tavo resusrsus ir tie visi tavo isvardyti facebook ar dropbox net nepatenkas i 1% sarasa sunaudojamu resursu.

          Mano atveju visiskai netinka apples sukurta nuotrauku archyvams laikyti programa.
          Man reikia kad viskas butu su katalogais ir susideti reikiamas nuotraukas is kompo, kad klientui galeciau parodyti cia ios pasirinkimo visiskai neturi beveik, naudoju pries penkis metus kurta programele, Androide cia didesnis pasirinkimas.
          ¿Nuo kada iTunes jau supranta visus video formatus?
          Filmams susikelti vel jokios galimybes iskarto kelnoti i katalogus nera, gal VLC moka nebandziau.
          Du metus naudoju Nexus telefona ir tikrai maziau luzta programos nei mano iPadas su naujausia ios. Tiesa naujausia ios tai isvis nusivaziavo su savo stabilumu jau nekalbu koks stabdis pasidare lyginant su senesne versija. Pasigailejau kad atnaujinima dariau skubotai, pasirodo su ios reikia taip pat algtis kaip dauguma win vartotoju, pirma reikia sulaukia servis pako ir tik tada deti nujausia versija :)

          • Aš tau jau atsakiau, kame blogis.
            Tai, kad programa be reikalo eikvoja resursus, nors tuo metu ji niekam nereikalinga. Ar naktį miegodamas palieki įjungtą viryklę?
            Tu prarandi RAM'us ir CPU. To pasekoje ir baterijos resursus.

            Kas dėl pranešimų, man beveik niekad netenka landžioti į Notification Center vien tam, kad patikrinčiau, ar negavau nieko.
            Kaip ir sakiau, jeigu telefoną būnu palikęs ilgesniam laikui, aš grįžęs visus pranešimus matau tiesiai ant Lockscreen'o. O jei telefoną naudoju, tai ir taip matau/girdžiu, kad pranešimas atėjo. Kurioj tu čia vietoj įžvelgi tarnavimą telefonui, aš nelabai įsivaizduoju.

            "Mano atveju visiskai netinka apples sukurta nuotrauku archyvams laikyti programa"
            Nes tai nėra nuotraukų archyvams skirta programa :D Tai paprastiems žmonėms skirta programa, kurią jie naudoja nuotraukų peržiūrai ir lengvam redagavimui. Visiems kitiems yra kalnas kitų programų.

            "Nuo kada iTunes jau supranta visus video formatus?"
            Niekas neteigė, kad supranta. Aš sakiau, kad jei naudoji iTunes video failų įkėlimui, pats kaltas. Yra galybė kitų būdų.

            Kas dėl laginimo, kažkodėl užuodžiu bullshit. Mano 5S skraido kuo gražiausiai, niekas nelūžinėja. iPad 4 taip pat su naujausia versija veikia kuo puikiausiai.

            • Visa esme kad tu viska pasakoji is savo fantaziju pasaulio. Matai kai buna kai Androido nenaudoji. As gi tau sakiau kad tos programos net nesugeba 1% sunaudoti. Taip gali pasitaikyti kokia kreivai parasyta programa, buvo tokia Skype, kurios as praktiskai nenaudoju teko ja mest lauk.
              O toliau tai bobuciu pasakos del CPU ar baterijos.
              Man tai net telefono nereikia ijungti kas pamatyciau is kokios programos gavau pranesima ar pasiziureti ar nera praleistu skambuciu :)

              Gal pavardysi geru fotografijai skirtu programu archyvui deti.

              • Nu taip taip, ne vieną Android'ą turėjau, bet kalbu "iš savo fantazijų pasaulio" :)

                Man dzin, kiek kurios programos naudoja, ar nenaudoja. Jeigu aš nenoriu, kad programa veiktų fone, tai ji ir neturi veikt. Kas man iš to, kad ji ten sukasi? Viena programa gal 1% valgys, kita - gal 15%. Viskas nuo developerio ir pačios priklauso. iOS taip padaryta, kad AŠ tokius dalykus kontroliuoju. Nenoriu, kad veiktų, išjungiu ir amen.

                "Man tai net telefono nereikia ijungti kas pamatyciau is kokios programos gavau pranesima ar pasiziureti ar nera praleistu skambuciu"
                Koks skirtumas? Beveik visais atvejais norim žinoti ir koks yra pranešimo TURINYS. Nemanau, kad mirksintis LED'as tau perskaito email'o turinį... :D Kaip į praleistą skambutį atsakai neįjungęs telefono? LED'as pamirksi tau, o tu pamirksi LED'ui? :D

                Kaip suprast "archyvui dėti"? Kiek žinau dauguma žmonių, nuotraukas archyvuoja kompiuteryje. Jei dar fotografai, tai greičiausiai per Ligthroom'ą savo bibliotekas tvarko. Nežinau. Nelabai konkrečiai tu čia kalbi. Jei čia kalbi apie situacijas, kai nori kažkam parodyti konkretaus projekto nuotraukas, tam pilna visokių cloud programų.

                Aš nesu fotografas, todėl mano reikmėms pilnai užtenka Photos app ant iOS+OSX su iCloud Photo Library.

    • Prisiminiau apie tavo isvardyta system cleaner’iai, Androide bent jau tai galima lengvai padaryti, o ios praktiskai nera alternatyvu taip ir sedi su nereikalingomis siukslemis.
      Ne per seniausiai teko valyti ipad 64gb yra viena programele per macos kuri valo ios siukslyna ir ka man atlaisvino 5 gb vietos :)

  19. Niekas geriau neisvalo kaip factory reset.

    As nesuprantu kaip galima lyginti ios ir android. Cia gi du skirtingi dalykai. Kainos nusako kokybe.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*