17-os 2021 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

17-os 2021 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

  • Preliminarus Europos Komisijos preliminarus sprendimas — „Apple“ pažeidė konkurencijos įstatymą „Apple Music“ paslaugoje. Tai sena istorija. Dar 2019 metais „Spotify“ apskundė „Apple“ Eurpops Komisijai, kad ši trukdo sveikai konkurencijai muzikos rinkoje ir renka 30 prc. mokestį nuo prenumeratų kainų bei riboja mokesčio už prenumeratas rinkimui už „App Store“ ribų. Jei dėl tokio apkaltintai kompanijai gresia 10 proc. bauda nuo metinių pajamų Europos Sąjungos šalyse, o tai šimtai milijonų eurų.
  • „Apple“ patvirtino, kad naujas „iPad Pro“ su M1 lustu veikia su senu „Magic Keyboad“, tačiau pastarojo dydis netinka.
  • „Apple“ paskelbė antro fiskalinių 2021 metų ketvirčio finansinius rezultatus. Ketvirčio metu kompanijos pajamos buvo 89,6 mlrd. JAV dol., o pelnas 23,6 mlrd. Praėjusių metų to pačio ketvirčio rezultatai buvo: 58,3 mlrd. JAV dol. pajamų ir 11,2 mlrd. JAV dol. pelno.
  • Spaudos konferencijos, kurioje buvo aptariami finansiniai kompanijos rezultatai, metu T. Cook paklausė ko galima tikėtis iš „iPad“ ir „Mac“ antroje metų pusėje. Į šį klausimą Cook atsakė jog jis nepateiks detalios informacijos apie produktų prieinamumą, bet paminėjo jog gali būti problemų susijusių su „iPad“ ir „Mac“ tiekimu.
  • „Apple“ išleido „AirPods Pro“ ir „AirPods 2“ aparatinės įrangos atnaujinimą. Naujos aparatinės įrangos versija 3E751 (ankstesnė buvo 3A283).
  • „Apple“ išleido „iOS 14.5“ atnaujinimą. Šiame atnaujinime nemažai patogių naujovių. kompanija taip pat išleido ir „iPadOS 14.5“, „watchOS 7.4“, „macOS Big Sur 11.3“ ir „tvOS 14.5“.
  • Paaiškinimas kaip veikia aplikacijose esančio sekimo apsaugos mechanizmas.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Į viršų