18-os 2021 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

18-os 2021 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • „Apple“ išleido 124-tą „Safari Technology Preview“ naršyklės versiją.
 • „Apple“ pasamdė Stella Low iš „Cisco“, kur ji užėmė vyriausios viceprezidentės ir komunikacijų padalinio vadovės pareigas. „Apple“ ji užims pasaulių korporatyvinių komunikacijų viceprezidentės pareigas.
 • Vis dar besitęsianti „Apple“ ir „Epic Games“ teisinė kova vis atskleidžia naujų detalių. Paaiškėjo per 2017–2019 metus „Apple“ pateiktų aplikacijų skaičius ir tai kiek jų kompanija atmetė.
  Metai Pateikta aplikacijų Vidutiniškai atmesta app % Atmesta aplikacijų
  2017 5 176 583 33 proc. 1 694 664
  2018 4 793 825 35 proc. 1 697 787
  2019 4 808 685 36 proc. 1 747 278

  Taip pat tapo aišku, kad programuotojų pateiktų aplikacijų tikrinimo procesu užsiima daugiau nei 500 žmonių ir mažiau nei 1 proc. atmestų aplikacijų kompanijos tokį sprendimą apskundžia.
  Šią bylą „Apple“ greičiausiai laimės, tačiau vis tiek ko gero jai teks padaryti nuolaidas programuotojams kuriantiems aplikacijas „Apple“ įrenginiams.

 • Naujame video užvadintame „Full Bloom“, „Apple“ moko naudotis „iPhone 12“ kamera.
 • „Flurry Analytics“ ataskaita rodo jog net 96 proc. amerikiečių neleidžia aplikacijoms jų sekti. Tai tikras košmaras reklamos kompanijoms.
 • Vienas populiariausių „Apple TV+“ serialų „Servant“, kurio antrasis sezonas jau prieinamas kompanijos srautinio video platformoje, nominuotas 2021 TV pasirinkimo apdovanojimui geriausio dramos serialo kategorijoje.
 • Naujuose violetiniuose „iPhone 12“ ir „iPhone 12 mini“ pradėti naudoti atsitiktiniai serijiniai numeriai. Nauji 10 raidžių ir skaičių rinkiniai generuojami atsitiktinių sekų principu. Anksčiau kompanija naudojo 12 ženklų kombinaciją serijiniams numeriams ir juos buvo galima iššifruoti — sužinoti įrenginio pagaminimo šalį, vietą ir datą. Naujų serijinių numerių iššifruoti negalima.
 • „Apple“ padovanojo Pensilvanijoje įsikūrusiai optinių technologijų kompanijai II-VI 410 mln. JAV dolerių. Ši kompanija „Apple“ tiekia „Face ID“ ir LiDAR.
 • Samsung“ nutraukė „Galaxy S8“ palaikymą. Jei ką, tai „iPhone X“ išėjo tais pačiais metais.
 • Jei kas bandėte atnaujinti 3-os kartos „Apple“ watch jame įdiegdami naujausią „watchOS“ versiją, greičiausiai, gavote pranešimą apie tai jog laikrodyje nepakanka laisvos vietos. Tai padaryti vis tik galima, tik būdas ilgas ir labai jau nepatogus. Tiesa, turintiems „iPhone“ su „Face ID“ ko gero verta jį iškentėti, nes po atnaujinimo atsiradusi galimybė atrakinti „iPhone“ kai dėvite veido kaukę „Apple Watch“ pagalba yra be galo patogi. Instrukciją kaip atnaujinti 3-os kartos „Apple Watch“ rasite „Apple“ pagalbos svetainėje.
 • „Apple“ atnaujino „macOS Catalina“ ir „macOS Mojave“ skirtą „Safari“ versiją į 14.1.
 • „Apple“ išleido „macOS Big Sur“ 11.3.1, „watchOS“ 7.4.1 bei „iOS“ 14.5.1 atnaujinimus.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 9 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Gal Ramūnas kanors girdėjo apie watch os 7.4.1 klaidas? Niekur nerandu info internete,ideal’e pasakė,kad tai operacinės klaida ir reikia laukti atnaujinimo… kalba eina,apie laikrodžių su eSim modelius,nusiemus nuo rankos,laikrodžiai vistiek priema skambučius ir visus pranešimus… baisiai nervina😐

  • Wrist Detection laikrodyje įjungtas, laikrodis apsaugotas slaptažodžiu ir kai jį nusiimate nuo rankos jis automatiškai užsirakina ir vis tiek skamba?

   • Tikrai taip,Wrist Detection įjūngtas,long kodas uždėtas...
    Nesenai atsinaujinau iš 4-tos serijos į 6-tą su eSim,ir negaliu pasakyti,ar taip jau anksčiau pas šitą modelį buvo ar tik su paskutiniu updeitu pasidarė,nes nusipirkęs iškart atsinaujinau... prieš tai,pas ankstesnį modelį tokių bairių nebuvo,nei pas vieną mano aplinkinį žmogų taip neskamba ir nepriema pranešimų,nei su 4-ta serija,nei su SE,nei su 6-ta,bet pas visus be eSim... todėl galvoju,kad tai gali būti os klaida šitam modeliui,arba tai kažkoks brokas...nors kazkaip nenoriu tikėti :(
    Resetinau tris kartus laikrodį ir ketvirtą kartą kartu su telefonu resetą padariau,vistiek tas pats 😓
    Apple forume,radau tik vieną žmogų kuris skundžiasi tokia pat bėda,bet deja,neparašes koks pas jį modelis...
    P.S
    Dar pastebėjau vieną dalyką,ko anksčiau irgi nebūdavo,žadintuvo atskirai negaliu išjungti,dabar žadintuvas įjungtas pas abudu,arba išjungtas taip pats pas abu😄jeigu išjungiu laikrodyje,tai telefone irgi išsijungia...nors aiškiai „Watch“ programėlėje nurodęs,nenaudoti laikrodžio „Sleep“ rėžimu.
    Jeigu po naujo updeito nepasitaisys,nešiu į garantinį,tik nežinau,kaip reikės įrodyti,kad taip neturi būti,nes musų „Specialistai“ nelabai kartais supranta vartotojų...

 2. Kęstutis Jonavičius

  Atnaujinant 3-os kartos "Aplle" watch tikrai parodė, kad mažai vietos, bet isprendžiau paprastai - išjungiau ir vėl įjungiau laikrodį.
  P.S. Neleidžia prisijungti per Facebook'o paskyrą. Prisijungus per Google, rašo: Error: Google failed to return an expected code. Bandžiau per Chrome, Mozila

Parašykite komentarą

Į viršų