iOS 13 atsiras galimybė nustatyti akumuliatoriaus įkrovos ribą

Tema: iOS

Apple“ sugalvojo kaip išsaugoti „iPhone“ akumuliatoriaus talpą ilgiau ir apsaugoti nuo išankstinio gedimo.

Iš karto po WWDC19 prezentacijos, programuotojai gavo prieigą prie naujų operacinių sistemų beta versijų ir pradėjo jas tyrinėti. Naujojoje versijoje „Apple“ yra įdiegusi nemažai patobulinimų ir naujovių. Viena tokia naujovė skirta įrenginio akumuliatoriaus saugojimui, kad šis tarnautų ilgiau.

Specialistai teigia, kad ličio-jonų akumuliatoriams geriausia yra kai šie yra įkrauti 40–80 proc.. Reikėtų vengti kaip visiško, šimtaprocentinio akumuliatoriaus įkrovimo, taip ir pilno jo iškrovimo. Visiškas ličio-jonų akumuliatoriaus iškrovimas iki 0 proc., kaip ir jo įkrovimas iki 100% neigiamai paveikia akumuliatoriaus ilgaamžiškumą. Ličio-jonų akumuliatorius jums tarnaus kur kas ilgiau jei turėdami galimybę jį vis šiek tiek įkrausite dienos bėgyje, kai šio įkrovimo lygis pasiekia apie 50–40 proc. ir neįkrausite jo daugiau nei 80 proc.

Siekdama padėti „iPhone“ naudotojams kiek galima ilgiau išsaugoti įrenginio akumuliatorių, „iOS 13“ kompanija įdiegė funkciją „Optimized Battery Charging“, kuri leidžia apsaugoti akumuliatorių nuo jo didesnės nei 80 proc. įkrovos. Šią funkciją „iOS 13“ naudotojai gali patys įjungti arba išjungti.

iOS 13“ naujovių puslapyje „Apple“ nurodo, kad ši funkcija lėtina akumuliatoriaus senėjimo procesą bei trumpina akumuliatoriaus įkrovimo laiką. Sistemoje įrengtas dirbtinio intelekto varikliukas stebės telefono naudojimo ypatumus ir esant reikalui, jei 80 proc. akumuliatoriaus įkrovos įprastai užtenka tik trumpam — leis akumuliatorių įkrauti daugiau nei 80 proc.

Nauja parinktis sumažindama laiką kai telefono akumuliatorius yra pilnai įkrautas, leidžia sulėtinti akumuliatoriaus senėjimo procesą. „iPhone“ stebi kaip dažnai įkraunate telefono akumuliatorių ir gali riboti jo įkrovimą iki 80 proc. nebent pastebėtų, jog jums tokio įkrovos lygio nepakanka.

„Optimized Battery Charging“ funkcijos aprašymas labai lakoniškas. Gali būti, kad telefono akumuliatorius, ilgai jį laikant pajungtą krautis ar padėtą ant belaidžio įkroviklio pado vis tik įsikraus iki 100 proc., tačiau įkrovos nuo 80 iki 100 proc. vyks labai lėtai.

Ličio-jonų akumuliatorių talpa po kiekvieno jų įkrovimo ciklo lėtai, bet nuolat mažėja. Jiems kenkia ir visiškas jų iškrovimas. Nepilnai įkraunant ir visiškai jų neiškraunant, ličio-jonų akumuliatorių talpa mažėja lėčiau. Egzistuoja „Android“ ir „iOS“ operacinių sistemų pagrindu veikiantiems įrenginiams skirtos aplikacijos leidžiančios riboti maksimalų akumuliatorių įkrovimo lygį — kai akumuliatorius pasiekia tam tikrą įkrovos lygį — įrenginio naudotojas apie tai informuojamas garsiniu signalu. Tai nėra, mano galva, pats patogiausias būdas. Kur kas geriau jei pasiekus nurodytą akumuliatoriaus įkrovos lygį, įkrovimas būtų nutrauktas.

Asmeniškai aš retai palieku savo „iPhone“ krautis per naktį. Belaidžio įkrovimo lėkštė guli šalia mano kompiuterio, tad dienos bėgyje, jei žinau jog turėsiu ilgesniam laikui išeiti, o telefono akumuliatoriaus įkrova apie 50 proc. — aš kuriam laikui padedu ant įkrovimo pado, kad akumuliatorius dar 10–20 proc. įsikrautų. Nesakau, jog nebūna tokių atvejų kai akumuliatoriaus įkrova pasiekia 100 proc. lygį ar jis išsikrauna iki kritinės ribos. Tačiau tai nutinka itin retai.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Į viršų