11 pagrindinių klaidų, kurias daro iPhone naudotojai

iPhone X

Kaskart įsigydami naują telefoną mes džiaugiamės koks jis puikus. Mes net nepagalvojame, kad jam kažkas gali nutikti. Tačiau nuo to kaip telefonas veiks didele dalimi priklauso nuo to kaip mes su juo elgiamės.

Žemiau 11 „Apple“ darbuotojų patarimų galinčių padėti mūsų mylimam „iPhone“ mums tarnauti ilgiau. Daugelis jų vienaip ar kitaip susijusios su įrenginio akumuliatoriumi. Paskaičiuokite kiek taisyklių sulaužote jūs.

Naudokite tik originalius įkroviklius

Ne originalaus įkroviklio naudojimas kraunant „iPhone“ gali tapti labai liūdnų pasekmių priežastimi. Net svečiuodamiesi pas draugą, kai neturite savo telefono įkroviklio, o jo reikia — pasiteiraukite ar jo įkroviklis yra originalus. Priešingu atveju telefonas gali „išprotėti“ ir tapti nebekontroliuojamas. Yra visa eilė pavyzdžių bylojančių, kad neoriginalaus įkroviklio naudojimas gali tapti telefono užsiliepsnojimo ar net sprogimo priežastimi. Nebandykite tapti dar vienu bandančių įrodyti posakio, kad „skūpus moka du kartus“ teisingumą.

Visada turėkite prieigą prie telefono numerio su kuriuo susieta jūsų iCloud paskyra

Kai rankose laikote gerai veikiantį telefoną, sunku įsivaizduoti su kokiomis problemomis galite susidurti jo neturėdami. Tačiau, būkite atsargūs idant išvengtumėte nemalonių patirčių.

Nediekite jokių atnaujinimų jei neturite prieigos prie su „iCloud/Apple ID“ susietu telefono numeriu. Perkrovus įrenginį gali tekti įvesti kodą, kuris bus atsiųstas į jūsų telefoną. Jei prieigos prie telefono numerio neturite — gali tekti atlikti ilgą procedūrą norint atstatyti prieigą prie paskyros, o kartais ir įrenginio. Šis procesas gali trukti ilgai, gali net tekti kreiptis į „Apple“ ir kuriam laikui skolintis telefoną.

Jei norite šios problemos išvengti — prieš pradėdami atnaujinimą įsitikinkite, kad turite prieigą prie telefono numerio, o jei turite kelis telefono numerius — pamąstykite apie jų susiejimą su tuo pačiu „Apple/iCloud ID“.

Neuždarinėkite atidarytų aplikacijų

Kai kurie „iOS“ įrenginių naudotojai, klaidingai mano, kad uždarinėjant aplikacijas (išmetant jas iš atidarytų aplikacijų sąrašo) jie taupo akumuliatoriaus energiją. Tai klaidingas manymas, nes šiuo metu nenaudojamos aplikacijos nenaudoja elektros energijos. Tačiau, jas atidarant iš naujo — sunaudojama daug daugiau elektros energijos, nei jas „prikeliant“ iš foninio režimo. Tad įprotis uždarinėti „iOS“ aplikacijas atneša daugiau žalos nei yra naudingas.

Pasirinkite apsauginį dėklą, kuris dengia visas svarbias įrenginio jungtis

Geriausiai įrenginį apsaugantys apsauginiai dėklai yra tie, kurie dengia visas pagrindines įrenginio jungtis ir taip apsaugo jas nuo galimo užsiteršimo ir, žinoma, įkroviklius nuo sugedimo dėl to, kad šie buvo pajungti į šiukšlių pilną jungtį. Žinoma, kai kuriais atvejais tai gali būti ne itin patogu, ypač jei naudojamas apsauginis dėklas, kurį tenka nuimti norint prieiti prie įrenginyje jungties. Tačiau yra dėklų, kurie apsaugo jungtis jas dengdami, bet leidžia prie jų prieiti nenuiminėjant viso dėklo.

Tokių, jungtis dengiančių, dėklų naudojimas ypač svarbus kai keliaujate į smėlingas vietoves, prie vandens (ypač sūraus) ar dirbate daug purvo ar dulkių turinčioje aplinkoje.

Šaltis ir karštis nėra geriausi telefono draugai

Reikia susigyventi su mintimi, kad „iPhone“ nėra toks stiprus kaip daugelis mūsų. „Apple“ įspėja, kad „iPhone“ gali elgtis ne taip kaip tikimės, jei juo naudojamasi aplinkoje, kurios temperatūra yra žemesnė nei 0˚ C ar aukštesnė nei 35˚ C. Kompanija taip pat nerekomenduoja laikyti „iPhone“ aplinkoje kurioje temperatūra žemesnė nei –20˚ ar aukštesnė nei 45˚ C. Pavyzdžiui palikti vasarą automobilyje, nes temperatūra jo salono viduje gali gerokai viršyti temperatūrą lauke.

Todėl, jei keliaujate į Everestą ar Gobio dykumą — „iPhone“ palikite namie ir pasirūpinkite atsparesniu draugu. Tikėtina, kad kai „Apple“ išleis „iPhone 16s“ — šis jau bus ištvermingesnis ir galės funkcionuoti žemesnėse ir aukštesnėse temperatūrose.

Nekraukite telefono visą naktį

Daug kam šis patarimas gali pasirodyti kontravertiškas. Tačiau daugelyje informacijos šaltinių galima rasti informacijos, kad įkraunant telefoną per naktį jo akumuliatoriaus talpa mažėja greičiau. Žinoma, palikti telefoną pajungtą prie įkroviklio per naktį ir ryte turėti 100 proc. įkrautą „iPhone“ akumuliatorių daug kam gali būti patogu, tačiau jei telefoną nuo įkroviklio nuimsite iki jo įkrovos lygis pasieks 100 proc. — akumuliatorius jums tarnaus ilgiau.

Daugelis ekspertų (tame tarpe ir triūsiančių su akumuliatoriais susijusiose srityse) teigia, kad jono ličio akumuliatorių nereikėtų įkrauti daugiau nei 80 proc. ir leisti jiems išsekti daugiau nei 20 proc.

Manau kiekvienas dienos pabaigoje galime rasti laiko tarpą, kai akumuliatorius gali būti įkraunamas nepaliekant jo pajungto prie įkroviklio visai nakčiai ir, jei reikia, dienos bėgyje turi galimybę „pasotinti“ telefono akumuliatorių.

Nelaikykite įrenginio ilgai su visiškai išsikrovusiu akumuliatoriumi

Sunku įsivaizduoti kaip galima telefoną pamiršti įkrauti ilgą laiką, tačiau bet kuriuo atveju turėtumėte vengti tokių situacijų. Net ir nenaudojamo įrenginio akumuliatorius senka, o prabuvęs ilgesnį laiką išsikrovęs jis gali sugesti ir bandydami tokį įrenginį įjungti - tepamatysite juodą ekraną, net ir palaikius jį prie įkroviklio ir nuo jo atjungus.

Neretai įsigiję naują „iPhone“ senąjį padedame į stačių — tam atvejui jei kartais prireiktų. Tokius telefonus taip pat vertėtų retsykiais įjungti (kokį kartą į 3–4 mėnesius) patikrinti kiek įkrovos akumuliatoriuje dar liko ir jei reikia įkrauti (pageidautina ne iki 100 proc.). Taip pat tokio įrenginio akumuliatoriui būtų sveika jei tą įrenginį šiek tiek panaudotumėte, net jei ir turite kitą, šiuo metu naudojamą telefoną.

Nepersistenkite leisdami dideliam aplikacijų kiekiui siųsti push pranešimus

Be perstojo telefono ekrane pasirodantys „push“ tipo pranešimai ne tik „pririša“ mus prie „iPhone“, bet ir alina telefono akumuliatorių. Jei dideliam aplikacijų kiekiui yra suteikta teisė siųsti „push“ žinutes, telefonas nepaliaujamai dirba, jam reikia interneto prisijungimo ir žinoma, tų žinučių pažiūrėjimas reikalauja ekrano. Jau nekalbant apie šalutinius tokių žinučių sukeliamus reiškinius, tokius kaip aplinkinių bendraujančių su jumis nepasitenkinimas, kad kažkas jūsų kišenėje pastoviai skimbčioja, burzgauja ant stalo ar atitraukia dėmesį nuo pokalbio.

Sekantį kartą kai diegiate aplikaciją ir ji prašo leidimo siųsti jums „push“ pranešimus — gerai pagalvokite ar jums tikrai jų reikia. Taip pat peržiūrėkite jau įdiegtoms aplikacijoms suteiktas tokių žinučių teises ir apribokite jas palikdami įjungtus „Push notification’us“ tik toms, kurių reikia iš tikro. (SettingsNotifications)

Nenaudokite geolokacijos nustatymo paslaugų visą laiką

Viena iš „iOS“ tarnybų, kuri iš tiesų alina įrenginio akumuliatorių yra „Location Services“. Šią technologiją naudoja kaip svarbios aplikacijos, tokios kaip „Find my iPhone“ ar žemėlapiai, taip ir tos, kurioms tokios informacijos iš tiesų nereikia.

Atidarykite Settings aplikaciją savo „iOS“ įrenginyje, paspauskite ant Privacy ir tada pasirinkite Location Services, atjunkite šią paslaugą visoms aplikacijoms, kurioms prieigos prie jūsų būvimo vietos nereikia. Tokiu būdu ne tik labiau tausosite įrenginio akumuliatorių, bet ir įgausite daugiau privatumo.

Periodiškai perkraukite savo iPhone

Nors „iPhone“ puikiausiai veikia ir neperkrautas mėnesių mėnesius, viena iš priežasčių, kodėl telefonas vieną dieną gali išsijungti ir nereaguoti į jokių mygtukų paspaudimus yra tai, kad jis ilgai nebuvo perkrautas (nesakau, kad jums taip nutiks, bet taip gali nutikti).

Daugelyje „Apple“ palaikymo puslapių, kuriuose patariama kaip spręsti vienas ar kitas problemas, kaip vienas pirmųjų vaistų rašoma „perkrauti įrenginį“. Nemanau, kad yra verta telefoną perkraudinėti kasdien ar net kartą į savaitę. Tačiau, priklausomai nuo įrenginio naudojimo intensyvumo, perkrauti jį kartą per mėnesį tikrai nepakenks. Įrenginio įsijungimo metu atliekami procesai apšluojantys jo naudojimo metu susikaupusias, naudotojui nematomas šiukšles — per daug šiukšlių negerai niekam.

Nelaikykite Wi-Fi ir Bluetooh įjungtų dieną-naktį

Nors tai nėra labai patogu — geriau kai nereikalingas Wi-Fi ar „Bluetooth“ prisijungimas — juos išjungti. Naujausioje „iOS“ versijoje „Apple“ pasistengė, kad tai padaryti būtų patogiau ir net nereikėtų galvoti apie Wi-Fi įjungimą pakeitus buvimo vietą, tačiau labai paprasta pamiršti išjungti šias paslaugas. Prisipažinsiu, aš jų niekada neišjunginėju.

Jei rūpinatės akumuliatoriaus ilgaamžyste ar esamoje situacijoje yra svarbu kiek įmanoma ilgiau išlaikyti akumuliatorių įkrautą kiek įmanoma ilgiau — jei nėra reikalo naudoti Wi-Fi ar „Bluetooth“ — šias paslaugas geriau laikinai atjungti. Ir ne tik todėl, kad jos būdamos įjungtos naudoja elektros energiją, tačiau esant Wi-Fi ir „Bluetooth“ įjungtoms, visa eilė aplikacijų randa ką atsisiųsti, patikrinti ir t.t. ir ši veikla taip pat alina akumuliatorių.

Kai Wi-Fi ir „Bluetooth“ yra įjungtos - tai lyg išplovus indus neišjungti vandens ir palikti jį be reikalo tekėti.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Pas mane wi-fi visada įjungtas, nes išjungus wi-fi neveikia geotag'as fotografuojant. Nesakau, kad aš nuolat kažką fotografuoju, bet o jeigu fotografuosiu ir pamiršiu įjungti wi-fi, tai foto liks be geotag'o, smulkmena, bet man jos reikia :)

  • iPhone Camera aplikacija puikiausiai išsaugo nuotraukos faile geolokacijos duomenis ir be Wi-Fi ir net atjungus duomenis — tokiu atveju koordinatės gaunamos iš GPS modulio.

   Pabandykite atjungti iPhone ir Wi-Fi ir mobiliuosius duomenis, nufotografuoti ką nors (pvz. lubas), susinchronizuoti nuotraukas su Mac'e esančia Photos aplikacija ir tada pažymėjus Photos aplikacijoje tą nuotrauką paspausti ant (i) piktogramos aplikacijos įrankių juostos dešinėje arba tiesiog Cmd-i.

 2. Sveiki, nežinau po kuriuo straipsniu rašyt, bet gal bus gerai ir čia.
  Baigiu sunešiot per labai trumpą laiką Nillkin užverčiamą dėklą (12€). Nuo išiminėjo iš dėklo lūžta kraštai.
  Idea.lt užmačiau užverčiamą su ekranėliu (50€). Verti jie tų pinigų ar irgi bus trapūs jei išiminėsiu iš dėklo?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų