Priverstinai uždaromos iOS aplikacijos alina akumuliatorių

Nuotrauka: Remy_Loz

Daugelio „iPhone“ naudotojų galvose vis dar gyvas mitas, kad uždarinėjant aplikacijas (išmetant jas iš atidarytų aplikacijų sąrašo) leidžia sutaupyti akumuliatoriaus energijos.

Vienas gajesnių mitų susijusių su „iPhoneakumuliatoriaus energijos taupymu yra tas, kur teigiama, kad du kartus paspaudus ant „Home“ mygtuko ir aktyvavus pseudo „daugiaprogramę aplinką“ akumuliatoriaus energijos taupymo ir sistemos higienos vardan reikėtų „išmesti/uždaryti“ nenaudojamas aplikacijas.

Deja šis mitas yra neteisingas ir net gi sakyčiau veikia priešingai. „iOS“ yra sukurta taip, kad „mite“ pateikiamos rekomendacijos ne padeda sutaupyti, o verčia naudoti daugiau akumuliatoriaus energijos.

iOS“ sistema veikia taip, kad neaktyvios (ekrane nerodomos aplikacijos) yra efektyviai „užšaldomos“, stipriai apribojant jų galimybes veikti foniniame režime tuo pačiu atlaisvinant įrenginio laisvosios prieigos atmintį (RAM), kurią šios buvo užėmusios. Reikia pripažinti, kad su šia užduotimi „iOS“ iš ties susitvarko be priekaištų. „iOS“ aplikacijas „užšaldo“ taip efektyviai, kad jas vėl aktyvuojant reikia gerokai mažiau procesoriaus pajėgumų ir atitinkamai akumuliatoriaus energijos nei tą aplikaciją paleidžiant iš naujo. Taigi, priverstinai uždarant aplikacijas ne tik, kad nepadeda sutaupyti akumuliatoriaus energijos, bet priešingai – jį labiau alina. Dažnas nenaudojamų aplikacijų uždarinėjimas ilgainiui atsilieps įrenginio akumuliatoriaus ilgaamžiškumui ir žinoma kitą kartą atidarinėjant tą aplikaciją vėl (jei ši buvo uždaryta) teks ilgiau palaukti jos aktyvavimosi.

Vienas „iPhone“ naudotojas ir entuziastas Caleb susidomėjęs šio mito teisingumu parašė laišką „Apple“ CEO Tim Cook. Jam atsakė Craig Federighi, kompanijos programinės įrangos departamento vadovas. Jo atsakymas buvo trumpas ir aiškus: „Ne ir Ne. :-)

Šia problema užklausimų siunčiamų „Apple“ vadovams buvo ir anksčiau. Dar 2010 metais Steve Jobs sakė: „Naudokite daugiaprogramę aplinką tam kam ši yra sukurta – perėjimui iš vienos aplikacijos į kitą ir būsite patenkinti. Nėra jokio reikalo uždarinėti aplikacijų apskritai.

Apie tai rašo ir „Apple“ savo palaikymo svetainėje: „Du kartus paspaudus “Home” mygtuką, ekrane pasirodys neseniai naudotos aplikacijos. Aplikacijos nėra atidarytos, jos yra budėjimo būsenoje leidžiančioje naviguoti ir naudotis daugiaprograme aplinka. Priverstinai uždaryti aplikacijas turite tik tuo atveju jei jos nereaguoja.“

Jei netikite Steve Jobs, kompanijos programinės įrangos viceprezidentu Craig Federighi, „Apple“ palaikymo dokumentacija – žemiau keli straipsniai pateikiantys informaciją patvirtinančią, kad aplikacijas uždarinėti yra „nesveika“:

Asmeniškai mane nuoširdžiai stebina, tai kiek daug žmonių aš matau „išmetinėjančius“ aplikacijas iš „multitasking’o“ sąrašo.

iOS“ yra puikiai optimizuota sistema ir aplikacijų neišmetinėjimas iš „multitasking’o“ sąrašo leidžia ne tik „nedrožti“ akumuliatoriaus, bet ir daro naudojimąsi sistema efektyvesniu. „YouTube“ galima rasti begalę našumo testų ir to įrodymų. Vienas iš to įrodymų yra „Samsung Galaxy S8“ ir „iPhone 7“ palyginimas. Pastebėkite, kad nei viename įrenginyje atidarytos aplikacijos nebuvo priverstinai uždarytos. „iPhone“ net nesušilęs ant menčių paguldė konkurentą pirmame raunde, tačiau iš tiesų jis sublizgėjo antrajame. „Galaxy S8“ turėjo iš naujo paleisti visas (ar beveik visas) aplikacijas iš naujo, nes „Android“ sistema jas priverstinai uždarė stengdamasi atlaisvinti RAM, kurio pradėjo trūkti. Tuo tarpu „iPhone“ visos (beveik visos) aplikacijos buvo aktyvuotos akimirksniu.

iOS“ neaktyvios aplikacijos iš tiesų „užšaldomos“, iš tiesų atlaisvinamas jų naudotas RAM ir jos „atšyla“ ir vėl tampa veiksnios labai greitai. Todėl nereikia bijoti, kad neaktyvios aplikacijos „džiovina“ akumuliatorių. Jei kuri iš aplikacijų kelia akumuliatoriaus naudojimo problemų – kur kas tikslingiau yra sistemos nustatymuose apriboti jos veiksnumą foniniame režime (app background refresh).

Siekiant padaryti „iOS“ tokia nepaprastai efektyviai veikiančia sistema sugaišta begalybė laiko ir atliktas titaniškas darbas. „iOS“ sistemos efektyvumas yra milžiniškas privalumas lyginant ją su „Android“. Todėl kiekvienas „iPhone“ naudotojas, kuris iš įpratimo ar inercijos (jei neseniai dar minkė „Android“) priverstinai uždarinėja aplikacijas, švaito vėjais įrenginio resursus ir niekais paverčia šimtų programuotojų darbą ir pastangas (vaisingas pastangas).

Ir nepradėkite manęs klausinėti „ar teisingai elgiasi žmonės, kurie prieš dėdami savo “iPhone” į kišenę ar rankinę – jį išjungia?“

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. O aš paklausiu kitaip :) viskas suprantama kas parašyta, kad ale geriau neuždaryti bla bla. O pasamprotavimui - kam tada apskritai tokia uždarymo funkcija yra? ir net galėtu padaryti tarkim, kad kai aplikacija nesinaudoji mėnesį, tada automatiškai išmetama iš multitaskingo.

  2. Na gerai, perskaičiau vakar straipsnį ir pagalvojau, gal tikrai tai yra tik blogas įprotis, kurio reikia atsikratyti. Tačiau iPadą ryte radus su 1% baterijos, kai naktį jį buvau palikus ties 7%, buvau nemaloniai nustebinta. Jo baterija nei karto per naktį neišsikraudavo. Kad ir kiek straipsnių šiuo aspektu yra parašyta, manau, jog vis tiek neatsisakysiu savo įpročių.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų