Ar verta iPhone palikti krautis per naktį

Temos: iPhone, Patarimai

Daug „iPhone“ naudotojų gana jautriai reaguoja į jų mylimo telefono akumuliatoriaus darbingumo svyravimus ir neretai, vienas dažniausiai pasitaikančių klausimų, atnaujinti jo operacinę sistemą ar ne — susijęs su akumuliatoriaus tarnavimu.

iPhoneakumuliatoriaus „laikymas“ yra viena jautriausių temų „Apple“ pagamintų telefonų naudotojų tarpe. Dažniausiai ne todėl, kad jie tarnauja prastai, greičiau dėl to, kad tai vienintelė nepatogumus galinti kelti problema egzistuojanti šiuose telefonuose.

„Apple“ neskelbia techninės su „iPhone“ naudojamais akumuliatoriais susijusios informacijos todėl informaciją apie juos tenka rankioti iš įvairių šaltinių. Nors akumuliatoriaus tarnavimo laikas didele dalimi priklauso nuo telefono naudojimo intensyvumo ir to kaip korektiškai parašytos aplikacijos (pavyzdžiui „Facebook“ aplikacija garsėja kaip vienas didesnių „iPhoneakumuliatoriaus sekintojų ir ne todėl, kad daug laiko sėdite subedę nosis sekdami kas ką kur valgė, kur buvo ar pakomentavo, o todėl, kad jos programuotojams rankos yra minkštosios vietos pratęsimas. Tačiau, jei aplikaciją galima su laiku pataisyti ištaisant joje esančias klaidas, tai akumuliatorius su laiku netaps geresnis ir juo reikia rūpintis patiems įrenginio naudotojams.

Klausimas ar geraiiPhone“ palikti krautis per naktį – yra vienas iš tų dėl kurio neretai ginčijasi „Apple“ telefonų naudotojai. Nors „Apple“ kaip ir daugelis kitų mobilių įrenginių gamintojų jau seniai įdiegė savo įrenginiuose kontrolerius nutraukiančius elektros srovės tiekimą į įrenginį, kai šio akumuliatorius pasiekia 100 proc. ir su teigiančiais, kad palikti „iPhone“ krautis per naktį nėra „sveika“ jo akumuliatoriui nesutinka įkrovimo įrenginiuose besispecializuojanti kompanija „Anker“, logiškas mąstymas verčia suabejoti „Anker“ nesutikimo pagrįstumu.

Net pasyviame režime, su išjungtu ekranu mobilūs įrenginiai naudoja akumuliatoriaus energiją. Akumuliatorius senka net ir visiškai įrenginį išjungus. To pasekoje, kai akumuliatorius paliktas krautis per naktį ir jo įkrovimo lygis pasiekia 99 proc. — vėl atveriamas kelias elektros srovei ir akumuliatoriaus įkrovimui iki 100 proc. Įrenginiui esant pasyviame režime, akumuliatorius apkraunamas minimaliai ir ryte paėmus telefoną į rankas, jis šaltas ir atrodo taip, lyg būtų visą naktį „miegojęs“.

Ličio-jonų akumuliatorių, tokių kokie naudojami „iPhone“, tarnavimo laikas priklauso nuo jų įkrovimo ciklų. Tai nėra kokia nors slapta informacija ir ją kiekvienas nesunkiai gali rasti. Šia, įrenginio akumuliatoriaus įkrovimo ciklų, informacija remiasi ir daugelis akumuliatoriaus „sveikatos“ lygį rodančių diagnostikos aplikacijų.

Specialistai teigia, kad ličio-jonų akumuliatorius dėl jų specifikos geriausia laikyti įkrautus 40–80 proc. riboje ir ilgas jų 100 proc. įkrovimas neigiamai paveikia šių akumuliatorių ilgaamžiškumą. Nors mes to galime ir nepajusti, tačiau ilgesnį laiką krautis pajungtas įrenginys kaista ir tai taip pat neigiamai veikia akumuliatoriaus tarnavimo laiką.

Todėl, jei negalite atsisakyti įpročio palikti krautis pajungto „iPhone“ per naktį, reikėtų prieš einant miegoti nuimti nuo jo visas apsaugas ir telefoną padėti ant lygaus paviršiaus vėsioje aplinkoje, pavyzdžiui ten kur jo nepasieks rytinė saulė švystelėjusi pro langą.

Kaip prailginti iPhone akumuliatoriaus tarnavimo laiką

Daugelis mūsų taip „suaugome“ su „iPhone“, kad nežvilgtelėti į jo ekraną bent kartą per pusvalandį atrodytų yra neįmanoma misija. Tame nieko keisto ar smerktino. Išmanūs telefonai mums pažeria milžinišką šūsnį informacijos, kuri yra būtina norint išgyventi šiuolaikinėse, kibernetinėmis tapusiose gyvenimo džiunglėse. „Apple Genius“ specialistai primygtinai rekomenduoja bent kartą savaitėje, nakčiai, ar kitu metu kai be jo galima apsieiti, „iPhone“ išjungti. Jie tvirtina, kad ši procedūra kaip niekas kitas teigiamai atsispindės įrenginio akumuliatoriaus ilgaamžiškume.

Kadangi sveikiausia ličio-jonų akumuliatoriams yra kai šie yra 40–80 proc. įkrauti, reikėtų vengti kaip pilno, šimtaprocentinio akumuliatoriaus įkrovimo, taip ir visiško jo iškrovimo.

Jokiu būdu nereikia periodiškai akumuliatoriaus iškrauti iki 0 proc. Šią procedūrą reikėdavo atlikti tik su seno tipo įrenginiais – kvailafonais, kuriuose buvo įdiegti kitokio tipo akumuliatoriais. Pilnas akumuliatoriaus įkrovimas — iki 100 proc., dėl visa pikta, taip pat neigiamai paveikia akumuliatoriaus ilgaamžiškumą. Ličio-jonų akumuliatorius jums tarnaus kur kas ilgiau jei turėdami galimybę jį vis šiek tiek įkrausite dienos bėgyje, kai šio įkrovimo lygis pasiekia apie 50–40 proc. ir neįkrausite jo daugiau nei 80 proc.

iPhoneakumuliatorių taip pat nereikėtų įkraudinėti ir galingesniais, „iPad“ skirtais įkrovikliais. Kadangi elektros srovė į akumuliatorių tiekiama moduliuota, didinant įkroviklio galią – ličio jonų judėjimo greitis nuo vieno polio prie kito padidėja. Dėl šios priežasties akumuliatorius įkraunamas greičiau. Nežiūrint to greičio suteikiamo patogumo – šis greitesnis nei numatytas akumuliatoriaus įkrovimas taip pat nieko gera akumuliatoriaus ilgaamžiškumui nežada ir akumuliatoriaus ar įrenginio nesugadins, tačiau patį akumuliatorių gali tekti pakeisti greičiau nei norėtumėte.

Visi specialistai unisonu tvirtina, kad nežiūrint teisingai įkraunamo akumuliatoriaus, dar vienas labai svarbus akumuliatoriaus ilgaamžiškumui įtaką darantis faktorius yra įkroviklio kokybė. Jie tvirtina, kad geriau naudoti „firminius“ įkroviklius – „Apple“ technikai naudoti „Apple“ arba blogiausiu atveju laiko patikrintų ir patikimų kompanijų tokių kaip „Belkin“, „Griffin“ ir panašiai gaminius ir žinoma nepirkti visokių „lygiai taip pat kaip originalas atrodančių“ bet 10 ar daugiau kartų pigiau kainuojančių.

Kada reiktų iPhone akumuliatorių pakeisti

Be sudėtingų techninių žinių ir įrangos reikalaujančių manipuliacijų, „iPhoneakumuliatoriaus būklės patikrinti nėra įmanoma. Šiuos veiksmus atlikti galima tik profesionaliuose servisų centruose ir tai, manau, ne visuose. Dėl šios priežasties, paprasčiausias orientacinis būdas yra akumuliatoriaus įkrovimo ciklų rodiklis.

Norint turėti maksimaliai gerai tarnaujantį „iPhoneakumuliatorių jį pakeisti reikėtų po 500 įkrovimo ciklų. Tiesa, tai nėra pigus malonumas, nes „iPhoneakumuliatoriaus kaina „Apple“ serviso centre kainuoja apie 150€ ir daugiau.

Žinoma, kai akumuliatorius išgyvena 500 įkrovimo ciklų – įrenginiu galima naudotis ir toliau, tačiau akumuliatoriaus talpa bus sumažėjusi iki 80 proc., o jei jis buvo kraunamas neteisingai, galingesniu įkrovikliu, paliekamas krautis per naktį, jo talpa gali būti ir dar mažesnė.

Patikrinti „iPhoneakumuliatoriaus būklę paprasčiausia kokios nors, tam skirtos aplikacijos pagalba, pavyzdžiui „coconutBattery“ („Mac OS X“ aplikacija) arba „iBackupBot“ („Windows“ - nors aplikacija skirta ne tam, ji leidžia pamatyti ir akumuliatoriaus duomenis). Yra ir kitų būdų ar net galimybė prieiti prie „Apple“ diagnostikos įrankių ar šią informaciją rasti pačiame telefone, bet apie tai nekalbėsiu.

Žinoma, žiemą viskas kur kas paprasčiau, jei išėjus į lauką, kai ten apie 0˚C ar kiek žemesnė temperatūra — po kokių 10 minučių telefonas išsijungia, o atnešus namo ir jį įjungus rodo apie 30 ar daugiau procentų įkrovimo lygį – tai, kad akumuliatorių reikėtų pakeisti aišku ir be visokių testų.

Pabaigai

Nors yra tokių, kurie kiekvienais metais perka naujus „iPhone“, didesnė dalis „iPhone“ naudotojų savo telefoną keičia kartą į porą metų. Per porą metų vargu ar stipriai nustekensite savo telefono akumuliatorių taip, kad jis įprastai naudojant neatlaikytų pusdienio net ir palikdami krautis jį per naktį ar retkarčiais „įkaldami“ į „iPad“ įkroviklį. Tačiau, jei planuojate telefonu naudotis ilgiau ar po poros metų naudojimo įsigiję naują, senąjį perleisti šeimos nariui — geriau jį kiek patausoti, tuo labiau, kad ypatingų pastangų tas tausojimas nereikalauja. Jei laikysitės paprastų keturių taisyklių (žr. žemiau) akumuliatorius jums nebus problema ar priežastis veltis į ilgesnes diskusijas šia tema:

  • nepalikite „iPhone“ krautis per naktį
  • nekraukite „iPhone“ pajungdami jie prie „iPad“ skirto įkroviklio
  • stenkitės „iPhoneakumuliatorių laikyti 40–80 proc. įkrautą
  • naudokite originalius arba patikimų kompanijų įkroviklius

Aišku, galų gale – telefonu reikia naudotis taip, kad jis tarnautų mums ir stengimasis išsaugoti „sveikesnį“ akumuliatorių kiek įmanoma ilgiau netaptų vergavimu „iPhone“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

  1. tai tokiu atveju Battery case žudikas pagrindinės telefono baterijos, nes case'as nuolat palaiko tel. 100 proc., kol pats neišsikrauna.

    Dėl praktiškumo, tai naudoju, ir visiems rekomenduoju, nes nuo pietų ieškoti kur pakrauti, - nenormalu. Man asmeniškai FaceTime daugiausia suvalgo.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų