Apple Watch Series 4: gandai ir naujienos, kurių galime tikėtis

Ir vėl metas, kuomet gandai apie „Apple“ naujienas, pasirodysiančias rudenį, užpildo interneto platybes. Gandai dažniausiai ne iš piršto būna laužti, todėl labai didelė tikimybė, kad jie gali ir pasitvirtinti. Kol pilnas internetas gandų apie netrukus pasirodysiančius „iPhone“, „iPad Pro“ ir netgi „MacBook“, gandų apie netrukus pasirodysiantį „Apple Watch Series 4“ buvo labai mažai, iki šios akimirkos.

Nuo išleidimo datos, kuri bus jau visai netrukus (greičiausiai tai bus – rugsėjis) iki detalios informacijos apie baterijos gyvavimo laiką ir naują mygtuką, pagaliau girdime gandus, kuriais galima tikėti, ir atrodo, kad tai bus didelės naujienos pristatytos populiariausiam išmaniajam laikrodžiui. Apačioje pateikiame informaciją, kurią pavyko sužinoti apie netrukus pasirodysiantį „Apple Watch Series 4“.

Kaina ir išleidimo data

Apple Watch

Kaina apie netrukus pasirodysiantį laikrodį dar nėra žinoma, bet galima numanyti, kad tai bus šiek tiek didesnė už „Apple Watch Series 3“, nes kaip manoma, naujasis laikrodis turės didesnį ekraną ir patobulintus vidinius procesorius, kurie paspartins laikrodžio veikimą. Interneto portaluose rašoma, kad „Series 4“ išmaniojo laikrodžio modelis greičiausiai užkirs kelią tik „Wi-Fi“ modeliams, tai reiškia, kad visi šiemet pasirodysiantys laikrodžių modeliai turėtų būti tik LTE+ Wi-Fi.

Nors tikslios datos atspėti, kada bus pristatyti naujieji laikrodžių modeliai yra neįmanoma, bet iš „Apple“ tendencingumo galima numanyti, kad tai bus 2018 m. rugsėjį, kuomet greičiausiai pristatys ir naujuosius „iPhone“. Pasak Prancūzijos svetainės „Consomac“, „Apple“ visai neseniai užregistravo šešis modelius su Eurazijos ekonomikos komisija (EEC). Šios registracijos dažniausiai pasirodydavo savaitė prieš, kuomet „Apple“ paskelbia naują išmanųjį laikrodį.

Vienas įdomus gabaliukas, kurį galima iškapstyti iš „EEC“ registracijos: „Apple“ užregistravo tik šešis įrenginius, priešingai nei praėjusiais metais - aštuoni, tai reiškia, kad technologijų gigantė sumažins „Apple Watch“ rinkinį. Kadangi, kiekviena registracija atitinka modelio dydį, greičiausiai tai reikštų, kad „Apple“ ketina nutraukti „Apple Watch“ gamybą (kas būtų tikrai neįtikėtina) arba iš rinkos išimti „Wi-Fi“ modelius, kas būtų kiek realiau.

Programinė įranga ir ypatumai

Apple Watch

Apple Watch Series 4“ iškart bus pristatytas su „watchOS 5“ operacine sistema. Naujausioje versijoje kartu su „watchOS“ atkeliaus ir sveikatos sekimo programėlė, visiškai nauja racija, veikianti „walkie-talkie“ principu ir žinoma „Podcast“ programėlė. Šioje nuorodoje pateikiame daugiau naujovių, kurios veiks jau šį rudenį. Žinoma, „watchOS 5“ bus daugiau funkcijų, o be to, „Apple“ dažnai mėgsta nustebinti pristatymo metu pasakydami “Dar vienas dalykas“ (One more thing – angl.), veikiausiai šią frazę ištars, kai laikrodis jau bus pristatytas.

Be to, pagerintas sveikatos stebėjimas, taip pat turėtų būti pristatytas naujoje „watchOS 5“ versijoje. Pavyzdžiui, pramonės analitikai prognozuoja, kad „Apple Watch Series 4“ bus galima tiksliau stebėti širdies ritmą.

Taip pat, yra galimybė, kad galėsime išvysti „UV“ spindulių sekimo funkciją. „Apple“ pateikė patentą 2017 m. pabaigoje „apsaugos nuo saulės spindulių detektoriui“, kurį galima naudoti su „mobiliuoju ir/arba nešiojamu prietaisu“. Įrenginys stebi saulės spindulių poveikį ir sukuria vartotojui pranešimą apie tai, ar jis turėtų apsisaugoti nuo saulės. Žinoma, mes nežinome šios funkcijos ypatumų, bet skamba kaip L’Oréal’io „UV“ monitorius, kurį galima dėvėti ant nago.

Na ir žinoma, labai realu, kad „Apple“ gali pristatyti savo miego stebėjimo aplikaciją (primename, kad „Apple“ 2017 m. įsigijo „Beddit“).

Baterija ir įkrovimas

Belaidis „iPhone X“, „Apple Watch Series 3“ ir „AirPods“ įkrovimas ant „AirPower“.

Ar „Apple Watch Series 4“ bus komplektuojamas su didesne baterija, negu jo pirmtakai? Jeigu tikėsime „KGI Securities“, „Apple Watch Series 4“ šiemet bus su didesnės talpos baterija. Be didesnės baterijos, taip pat tikėtina, kad šiemet atnaujins bendrą (gal net ir senesnių modelių) baterijos veikimo laiką, nes „Apple“ nuolatos randa būdus, kaip išnaudoti bateriją efektyviau. Perėjimas nuo „OLED“ į „MicroLED“ ekraną taip pat gali žymiai padidinti „Apple Watch Series 4“ baterijos veikimo laiką.

Atsibosta nuolatos įkraudinėti laikrodį? Gali būti, kad „Apple“ planuoja pristatyti laikrodžio dirželį, kuris veiktų kaip baterija. Kalifornijos technologijų gigantas pateikė patento paraišką „papildomam prietaisui, pritvirtintam prie nešiojamo elektroninio prietaiso“. Šis įrenginys vadinamas „bevieliu energijos perdavimu, kuris gali įkrauti keičiamą bateriją nešiojamame elektroniame įrenginyje“.

Kalbant apie įkrovimą, internautai dar tikisi pamatyti daugiau ketvirtos serijos laikrodžio belaidžių įkrovimo galimybių. Kadangi „Apple“ paskelbė belaidžio įkrovimo parinktį su „Apple AirPower“ savo trečios serijos išmaniajam laikrodžiui, nors to nė vienas iš mūsų nematė. „Apple“ dar gali šiais metais pasiūlyti belaidį „Apple Watch“ įkrovimą per „Qi Standard“.

Dizainas

Apple Watch Disney ciferblatai

Apple Watchdizainas tapo tikra ikona daugeliui išmaniųjų laikrodžių gamintojų, nes iškart atsirado daug panašių muliažų, bet gali būti, kad atėjo laikas pasikeisti iš esmės. Pagal „KGI Securities“ ataskaitą, pirmą kartą pastebėtą „9to5mac“, „Apple Watch Series 4“ bus su nauju dizainu.

Nors „KGI Securities“ nesuteikia daug informacijos apie dizainą, tačiau prognozuojama, kad „Apple Watch“ šiais metais bus „labiau madingą formą turintis modelis su nauju dizainu“. Įmonė taip pat pareiškė, kad „Apple Watch Series 4“ ekranas bus 15 procentų didesnis. Liepos mėnesį analitikas Min Chi-Kuo prognozavo, kad ketvirtosios kartos išmanusis laikrodis turės 1,57 ir 1,78 colio ekranus.

Specifikacijos

Apple Watch galimybių pristatymas WWDC

Šiais metais be jokios abejonės „Apple Watch“ bus pristatytas su atnaujintu „Apple S4“ procesoriumi. Kaip ir kiekvieno procesoriaus atnaujinimo atveju, mes tikimės, kad bus pagerintas ir našumas.

Kalbant apie atmintį, trečiosios kartos, geriausias išmanusis laikrodis yra komplektuojamas su 768 MB operatyviosios atminties, todėl visi labai tikisi, kad ketvirtosios kartos laikrodis bus bent su 1 GB atmintimi. Na ir žinoma, tikimasi, kad kartu su „Apple Watch Series 4“ „Apple“ pereis prie „Bluetooth 5“.

Taip pat yra tikimybė, kad šiais metais „Apple“ išmanieji laikrodžiai bus atnaujinti su „MicroLED“ ekranais.

Ar šie gandai pasitvirtins, sužinosim jau visai netrukus, dabar telieka laukti rugsėjo.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Edvinas Krupinskas

 Apple technikos fanas nuo ankstyvo ryto iki gilios nakties.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Galėtų Ivas jau ir apie dizainą pagalvoti, atrodo tai jau labai nebe kaip. Galima vadinti tai klasika, bet aš tai vadinu naftalinu.

  2. Plonesnis korpusas ir konstriukcija bei valdymas be fiziniu mygtukų būtų visai welcome.

    • Aš manau, kad fizinių mygtukų atsisakymas ne visada yra tinkamiausias būdas. Pavyzdžiui kai rankos šaltos (būna žmonių, kurių rankos šaltos visą laiką) — palietus ekraną jis kartais nesureaguoja. Mechaninis mygtukas, kurį gali paspausti tokiu atveju yra išeitis. Taip pat kaip ir kai kurių režimų atveju kai mechaninės priemonės suteikia papildomą funkcionalumą.

  3. Na, čia tokios "maldelės" - iš serijos "3.5 colio ekrano dydis - optimalus", "kam reikalinga stylus?" ir kiti:))))) Faktas kad viską idiegia paskutiniai - toks verslo modelis. Čia šiaip sau, Apple Wach man kol kas visiškai daiktas be pritaikymo, kol kas nėra jame nieko ko norėčiau iš smart laikrodžio. Gal kada nors atsiras:)

    • Man tai isvis kelia juoka. 21 amziuje maidytis juroje ir galvoti apie 1,5 metro gyli ? wtf ????? Koks durnelis galvos apie 1,5 metro gyli ? Kur jus visi esat ? Tiek apple, tieks samsung ir t.t.... Kodel ne 20 metru su rezervu bent jau 5m po 10 metu ? Ar musu kunai apauge kaip bezdzioniuku ????d

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų