34-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

34-os 2018 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Sekmadienį Amsterdame įsikūrusi „Apple Store“ parduotuvė buvo trumpam uždaryta po to kai joje sprogo „iPad“ akumuliatorius rašo olandų „iCulture“. „Apple“ darbuotojai tuojau pat sprogusį akumuliatorių patalpino į smėlio konteinerį. Nebuvo nei ugnies nei dūmų, tačiau trims darbuotojams buvo sunku kvėpuoti. Dėl chemikalų patekimo į aplinką pavojaus parduotuvė buvo uždaryta, o ugniagesiai vėdino patalpą šalindami joje galimai susikaupusias chemines medžiagas. Tai nėra pirmasis toks atvejis. Anksčiau šiais metais Šveicarijos ir Ispanijos „Apple Store“ parduotuvėse panašiai buvo nutikę su „iPhone“ akumuliatoriais.
 • Siekdama kompanijoms ir teisėsaugos institucijoms padėti prieiti prie įtariamų nusikalstama veika veikėjų duomenų, Australijos vyriausybė ketina priimti įstatymą, kuris leistų atitinkamoms institucijoms pareikalavus atrakinti savo telefoną — tą reikalavimą patenkinti atsisakiusį žmogų pasodinti dešimčiai metų į cypę.
 • Sekmadienį trys vyriškiai užėjo į Thousand Oaks (Kalifornija) „Apple Store“ ir paėmę kelis daiktus jau ketino išeiti. Tačiau ši vagystė baigėsi kiek kitaip, nei per Kaliforniją ir kitose vietose įsikūrusiose „Apple“ parduotuvėse šią vasarą nuvilnijusi vagysčių banga. Su šios vagystės dalyvius sučiupo parduotuvės lankytojai. Buvo iškviesta policija. Trečias, pasprukęs vagystės dalyvis ir įtariami jų pagalbininkai buvo sulaikyti vėliau, kai sėdo į savo automobilį ir ruošėsi sprukti. Vagystės dalyviams, priklausomai nuo jų nusikaltimo metu atliktos rolės, pateikti kaltinimai dėl plėšimo ar susitarimo įvykdyti plėšimą.
 • „Bloomberg“ rašo, kad „Apple“ rudenį gali pristatyti pigesnį „MacBook Air“ ir į profesionalus orientuotą „Mac mini“ kompiuterį.
 • „Apple“ išleido viešiems testuotojams skirtų „macOS Mojave“ ir „iOS 12“ 7-tas beta versijas. Kompanija taip pat išleido programuotojams skirtų „watchOS 5“, „tvOS 12“, „macOS Mojave“ aštuntas beta versijas ir „iOS 12“ devintą beta versiją. Vėliau pasirodė ir visiems naudotojams skirta „iOS 12“ beta 8 versija bei programuotojams skirta dešimtoji „iOS 12“ beta versija.
 • „Apple“ Eurazijos ekonominėje komisijoje užregistravo naujus „Apple Watch“ modelius. Ši registracija yra būtina keliose Rytų Europos valstybėse, taip pat ir Rusijoje.
 • „Apple“ iš Kinijai skirtos „App Store“ pašalino apie 25 000 su nelegaliais lošimais susijusių aplikacijų.
 • Iš „Apple Store“ parduotuvių dingo visa virtinė „Apple Watch“ apyrankių. Turint omenyje, kad rugsėjo mėnesį vyksiančiame renginyje kompanija greičiausiai pristatys naują laikrodį, reikia manyti su juo bus pristatytos ir naujos apyrankės.
 • Kokie bus 2018 metais išleisti „iPhone“ ir jų palyginimas su 2017 metais išleistais „Apple“ telefonais.
  Kokie bus 2018 modeliai (anot KGI) ir jų palyginimas su išleistais 2017 metais.
 • „Digital Content Next“ paskelbė Vanderbilt universiteto kompiuterių mokslų profesoriaus Douglas C. Schmidt darbą pavadintą „Google Data Collection", kuriame profesorius rašo, kad tuo metu nenaudojami „Android“ įrenginiai siunčia duomenis „Google“ beveik 10 kartų dažniau nei tai daro „iOS“ įrenginiai susisiekdami su „Apple“.
 • Dar šį mėnesį tikimasi sulaukti Europos Sąjungos pritarimo leidžiančio „Apple“ įsigyti „Shazam“.
 • Šią savaitė Tailando žiniasklaida netyla dėl incidento įvykusio tarp kliento ir „Apple“ pardavėjos. Anglų kalba rašanti Azijos interneto svetainė „Coconuts Bangkok“ cituodama Tailando Amarin TV rašo, kad kilus ginčui dėl „iPhone X“ „Face ID“ skenerio veikimo, 23 metų pirkėjas trenkė pardavėjai į veidą. Tiesa, po kurio laiko abi pusės susitaikė, po to kai teisėsauga skyrė karštam jaunuoliui 130 € dydžio baudą ir jis pasižadėjo nuskriaustai moteriai sumokėti 1300€ restituciją.
 • „Apple“ pradėjus leisti 5G telefonus, „Nokia“ ir „Qualcomm“ licencijoms kompanijai nuo kiekvieno telefono gali tekti sumokėti po 21 JAV dolerį. Tai gali būti viena pagrindinių priežasčių kodėl „Apple“ neskuba išleisti 5G telefono.
 • Remiantis JAV vertybinių popierių komisijos duomenimis, Tim Cook labdarai paaukojo 23 215 „Apple“ akcijas. Turint omenyje, kad vienos „Apple“ akcijos vertė 215 JAV dolerių — „Apple“ vadovas labdaros tikslams paaukojo 5 mln. JAV dolerių. Dabar Tim Cook turi 425 878 „Apple“ akcijas (AAPL), kurių bendra vertė beveik 189 mln. JAV dolerių.
 • Per pirmas 24 valandas iš „Google Play“ ir „App Store“ atvirą bandomąją „MoQ“ programėlės versiją (angl. open beta) atsisiuntė beveik 6 000 išmaniųjų telefonų naudotojų, skelbia „MoQ“ valdanti UAB „Mobilieji mokėjimai“. Dar apie 2 000 vartotojų turėjo galimybę programėlę išbandyti ankstesniame etape (angl. closed beta). Tad bendras programėlės naudotojų skaičius šiuo metu siekia beveik 8.000.
 • „Apple“ apkaltino „Facebook“ aplikaciją „Onavo VPN“ renkant naudotojų duomenis ir juos sekant ir aplikaciją pašalino iš „App Store“.
 • Ketvirtadienį paskelbtas naujas „Apple“ patentas rodo, kad kompanijos inžinieriai ir mokslininkai kuria būdą leidžiantį neintervenciniu būdu nustatyti cukraus kiekį kraujyje. Ši diabeto stebėjimo technologija, jei ji pasitvirtins ir „Apple“ ją pradės naudoti savo „Apple Watch“ bus itin didelis postūmis šios sferos medicinoje.
  Apple patentas US20180238794 neintervencinis cukraus kiekio kraujyje nustatymas.
 • Dar vienas iš naujai paskelbtų 59 „Apple“ patentų aprašo būdą kai ekranas naudojamas ir įrenginio kraštuose (ten kur „iPhone“ išdėstyti garso reguliavimo ir kiti mygtukai). „Apple“ mąsto apie tokio ekrano paskirtį telefonuose panašią į „Touch Bar“, kai ekraną galima išnaudoti virtualiems mygtukams.
 • Šeštadienį „Apple“ atidaro pirmą “Apple Storeparduotuvę Kyoto mieste, Japonijoje.
  Pirmoji Apple Store parduotuvė Kyoto, Japonija. Nuotrauka: Apple.
  Pirmoji Apple Store parduotuvė Kyoto, Japonija. Nuotrauka: Apple.
 • „Apple“ paskelbė, kad nuo rugpjūčio 24 iki rugpjūčio 31 Nacionalinių JAV parkų fondui paaukos po 1 dolerį nuo kiekvieno įsigijimo JAV „Apple Store“, kai įsigyjant naudojamas „Apple Pay“ atsiskaitymo būdas. „Apple“ taip pat paskelbė naują „Apple Watch“ iššūkį vyksiantį rugsėjo 1 dieną. Bet kas tą dieną atliekantis ėjimo, bėgimo ar kitus sportinius pratimus 50 minučių, bus apdovanotas virtualiu medaliu skirtu Redwood nacionalinio parko 50-metčiui paminėti.
  Animated National Park sunrise sticker for Apple Watch.
 • Windows 95“ mylėtojai dabar šią operacinę sistemą gali atsisiųsti kaip atskirą aplikaciją skirtą „Windows“, „macOS“ ir „Linux“. Atsisiųsti ją galima iš čia.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Moq neveikia naudojant iphone 6s arba as kazka ne taip darau.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų