Lietuvoje iš iPhone 112 skambinančio koordinatės bus automatiškai siunčiamos skubios pagalbos tarnyboms

Tema: iOS
Skubios pagalbos iškvietimas iš iPhone su įdiegta iOS 11

„iOS 11.3“ „Apple“ įdiegė „Advanced Mobile Location“ paslaugą, kuri automatiškai siųs skubios pagalbos tarnybom (112) joms skambinančio buvimo koordinates.

iOS 11.3“, kuri turėtų debiutuoti šį pavasarį ir dabar yra beta stadijoje „Apple“ įdiegė kelias naujoves: naujus emoji, galimybę gauti detalesnę informaciją apie įrenginio akumuliatorių ir atjungti dėl sumažėjusios akumuliatoriaus talpos dirbtinai lėtinamą sistemos darbo spartą, „Health Records“ palaikymą leisiantį matyti savo elektroninės poliklinikos ar ligoninės paciento kortelės įrašus tiesiai savo „iOS“ įrenginyje (stebint kaip švaistomi milijonai įvairiems elektroninės visuomenės projektams, kurie veikia tik teoriniame lygmenyje, man kyla didelių abejonių, kad šios funkcijos palaikymas Lietuvoje atsiras artimiausiu metu) bei „Advanced Mobile Location“ (AML) paslaugą, kuri automatiškai siųs skubios pagalbos tarnyboms skambinančiojo buvimo koordinates.

AML funkcija kol kas nėra palaikoma „iPhone“ gimtinėje, tačiau kartu su Jungtinės Karalystės, Naujosios Zelandijos, Švedijos bei kai kuriose žemutinės Australijos vietose esančiais „iPhone“ naudotojais, ši paslauga veiks ir „iPhone“ naudotojams Lietuvoje. AML veikimas yra gana paprastas, kai kas nors skambina skubios pagalbos telefonu, Lietuvoje ir daugelyje Europos šalių tai 112, telefone automatiškai įjungiamos GPS ir Wi-Fi paslaugos ir skubios pagalbos tarnyboms išsiunčiama žinutė su skambinančiojo koordinatėmis. Tai be abejonės labai geras dalykas, nes ne visada patekęs į bėdą žmogus gali tikslai nusakyti savo buvimo vietą, o ši paslauga leis skubios pagalbos tarnybai sužinoti kurioje vietoje yra pagalbos prašantis asmuo. Visi „Android“ telefonų naudotojai, kurių telefonuose įdiegta „Gingerbread“ ar naujesnė operacinės sistemos versija šia paslauga gali naudotis jau dabar.

„Apple“ jau anksčiau yra į „iOS 11“ įdiegusi skubios pagalbos paslaugas, tokias kaip „Emergency SOS“ paslauga leidžiančią greitai prisiskambinti pagalbos tarnyboms, bei suteikė jos įrenginių naudotojams galimybę nurodyti asmenis, kurie gauna pranešimus nelaimės atveju su žmogaus (patekusio į bėdą) koordinatėmis. „Apple“ taip pat įdiegė papildomą funkciją ir „Medical ID“, kuri suteikia galimybę į pagalbą atskubėjusiems žmonėms rasti svarbią, su to įrenginio savininku susijusią, informaciją tokią kaip: alergiškumą, stovį, svorį ir naudojamus medikamentus tiesiai užrakintame įrenginio ekrane.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 15 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Apple atsilieka nuo android. Pries 2 metus turejau g nexus ir po sio telefono isigyjau s6 64gb. Pasiilgatu androido, ios labai suvarzyta, pasijungus per laida i kompa tai tik nuotraukas gali issikelti, o ikelti nieko, reikia idijotisko itunes.

 2. "Lietuvoje iš iPhone 112 skambinančio koordinatės bus automatiškai siunčiamos skubios pagalbos tarnyboms" - na taip, jau matėm kaip Lietuvoje tos tarnybos reaguoja kai reikia - buvo jau precedentas su sudeginta mergina bagažinėje. Čia bus kaip ir su Government Alerts - kol tos tarnybos pritaikys tą funkcionaluma savo softams, tai siusk nesiuntęs to pagalbos sauksmo.

  • Nu jo :) Aš turiu du iphone. Darbinį ir asmeninį. Abiejuose įjungti tie Government alerts. Dar beje vienas bite kitas tele2. Dažniausiai kai gaunu kokį pranešimą tai pypsi tik vienas iš telefonų. Kartais bite kartais tele2, bet niekada abu iškart. Kodėl? Niekas nežino :)

  • Man atrodo, kad AML (Advanced Mobile Location) yra sukurtas „British Telecom´o“ ir dar poros kompanijų. Dabar AML palaikoma Jungtinėje Karalystėje BT,EE, O2 „Three“ tinkluose HTC, „Sony“, „Alcatel“ ir „Samsung“ rageliuose, kurie palaiko AML ir kuriuose įdiegta „Gingerbread OS“ ar naujesnė „Android“ versija. AML taip pat yra „visiškai“ palaikoma Austrijoje, Estijoje, Lietuvoje, Belgijoje, Islandijoje, Suomijoje, Airijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Dar 10 EU valstybių šiuo metu AML testuoja. Tad jei „Apple“ nesugalvojo savo AML´e ko nots nestandartinio — Lietuvos skubios pagalbos tarnyboms nieko daryti papildomai ir nereiks.
   Kaip bus realybėje — parodys gyvenimas.

   Kas link Government Alerts, pradžioje „iPhone'uose“ jie nepypsėjo, paskui tyla buvo „Bitėje“, galiausiai jie pradėjo rėkauti ir pas bitininkus ir… dabar jau kuris laikas jų vėl nebegirdžiu, gal metus kokius, nors kiti sako jog gauna. Aišku gerai, kad nepradeda bliauti kaip skerdžiamas, nes kokiuose nors Prienuose vėjas stiprus, bet būtų gerai, kad užbliautų kai to iš tikro reikia.

 3. Aš kažkada skambinau į tą tarnyba smalsumo vedamas. Berods nesenai buvo išėjęs 6s jei gerai pamenu ir aš jį turėjau. Buvo gal sausis ar vasaris. Tai atsakymas buvo toks - o ko jūs norite? Žinot koks yra mūsų biudžetas tam? Mes ką tik užbaigėm diegti kad 6 modely veiktų - metų gale padarysim kad veiktu ir 6s. Tik va bėda yra ta kad kiekvienų metų gale išeina vėl naujesnis modelis. Finale, gaunas taip, kad naujausi modeliai pirmus metus dažniausiai ir negauna tų alertų. Manau tas pats bus ir su šituo sos call.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų