Kaip sumažinti sistemos užimamą vietą iPhone ir iPad

Kai kurie „iPhone“ ar „iPad“ naudotojai, įrenginyje pradėjus trukti laisvos vietos pastebi, kad sistema neretai užima gana ženklią įrenginio „disko“ vietos dalį. Kaip spręsti šią problemą?
„Apple“ jau kuris laikas bando spręsti kai kurių naudotojų (matyt nesugebėjusių pasirinkti sau tinkamos talpos įrenginio) jaučiamą vietos mobiliuose įrenginiuose trūkumo problemą. Prieš metus kompanija pradėjo prekiauti 32GB (anksčiau buvo 16GB) minimalios talpos „iPhone“, o „iOS 11“ atsirado galimybė nenaudojamas aplikacijas iškeldinti iš „iPhone“ ir „iPad“ įrenginyje paliekant tik jų duomenis ir taip atlaisvinti papildomą vietą nuotraukoms, video ir dokumentams „Apple“ mobiliuose įrenginiuose. Panašu šių priemonių, neteisingai savo poreikius įvertinusiems, „iPhone“ ir „iPad“ naudotojams negana. „Settings“ aplikacijoje peržvelgę kiek įrenginio duomenų saugyklose užimta vietos, neretai galima pastebėti, kad sistema (angl. System), kai kuriais atvejais, užima gana daug. Ypač tai gali pajusti minimalias talpas turinčių „iOS“ įrenginių savininkai, nes 16–25GB vietos užimanti sistema 32GB įrenginyje iš ties atrodo grobikiškai. Tokiais atvejais norisi ją kiek įmanoma labiau sumažinti. Daug vietos ir išsipūtusi sistema kartais gali priversti sumišti ir ilgamečius „iOS“ naudotojus, panašiai kaip „Other“[1] pažymėta užimta vieta. Apple yra numačiusi kelis įrankius leidžiančius sumažinti aplikacijų sukurtų duomenų užimamą vietą „iOS“ įrenginiuose, kai kurie jų atsirado tik „iOS 11“. Tačiau šie įrankiai niekaip nesumažina sistemos „išsipūtimo“ priežasties. Priklausomai nuo įrenginio tipo, jo modelio ir naudojamų paslaugų bei kitų priežasčių sistemos užimama vieta „iOS“ įrenginyje gali varijuoti nuo 7GB iki 10, 15, o kartais net ir 25GB. Kiek sistema užima vietos — kiekviename, kurį laiką naudotame įrenginyje skiriasi.
Tam tikrais atvejais sistema gali būti užgrobusi tikrai „nesveikus“ vietos plotus.Tam tikrais atvejais sistema gali būti užgrobusi tikrai „nesveikus“ vietos plotus.

Kaip patikrinti kiek vietos užima sistema

Prieš pradedant sistemos užimamos vietos atlaisvinimą, reikėtų pasižiūrėti kiek sistema įrenginyje vietos užima ir ar verta pradėti jos padidėjusio apetito vietai rezultatų naikinimą.
 1. „iOS 11“ įrenginyje atidarykite Settings aplikaciją.
 2. Pasirinkite iPhone Storage („iPad“ naudotojai — iPad storage).
 3. Palaukite kol bus paskaičiuota įrenginyje esančių duomenų kiekis ir jie priskirti atitinkamoms kategorijoms.
 4. Ekrano apačioje pamatysite System ir šalia jos skaičių nurodantį kiek vietos sistema užima įrenginyje.

Kaip sumažinti System užimamą vietą iOS įrenginyje

Norint sumažinti sistemos užimamų duomenų kiekį „iOS“ įrenginyje reikės „iPhone“ ar „iPad“ prijungti prie kompiuterio, kuriame įdiegta „iTunes“ aplikacija.
 1. Atidarykite kompiuteryje (nesvarbu „Mac“ ar PC“) „iTunes“ aplikaciją.
 2. Pajunkite „iPhone“ arba „iPad“ USB laidu prie kompiuterio.
 3. Atrakinkite „iOS 11“ įrenginį įvesdami jo atrakinimo kodą. Jei niekada prie to kompiuterio „iOS“ įrenginio pajungę nebuvote — reikės nurodyti, kad pasitikite „Trust“ šiuo kompiuteriu paspaudžiant atitinkamą mygtuką kompiuterio ekrane pasirodžiusiame lange.
 4. Palikite kelioms minutėms „iPhone“ ar „iPad“ pajungtą prie kompiuterio ir neuždarykite „iTunes“ aplikacijos. Sinchronizuoti duomenų nebūtina – tiesiog tegul būna įrenginys pajungtas.
 5. Po kurio laiko, „iOS“ įrenginyje atidarę SettingsGeneraliPhone/iPad Storage skirsnio apačioje, šalia System galite pamatyti (tačiau nebūtinai) jog sistemos užimamos vietos kiekį nurodantis skaičius sumažėjo.
 6. Atjunkite „iOS“ įrenginį nuo kompiuterio ir USB laido ir džiaukitės padidėjusiu laisvos vietos įrenginyje kiekiu.
Kodėl taip nutinka — nėra visiškai aišku. Greičiausiai, pajungus „iPhone“ ar „iPad“ prie kompiuterio, kuriame atidaryta „iTunes“ aplikacija — įvyksta įrenginio aptarnavimo ar valymo procesai ištrinantys sistemos sukauptus laikinuosius duomenis, taip paruošiant duomenis jų atsarginės kopijos kūrimui. Tam tikrais atvejais šis veiksmas gali atlaisvinti tikrai nemažai vietos įrenginyje. Tai nėra oficialus ar dokumentuotas vietos atlaisvinimo būdas ir kai kuriems naudotojams jis gali nepadėti. Pavyzdžiui „iPhone X“, kuriame sistemai buvo priskirta 25,6GB po šio veiksmo sistemos užimama vieta sumažėjo viso labo 1GB.

 1. Other pažymėta, „iOS“ įrenginio duomenų saugykloje užimta vieta tai įvairių aplikacijų ar paslaugų, tokių kaip: „Mail“, „Messages“, išsaugota žaidimų informacija, specifiniai aplikacijų dokumentai, naršyklių ir t.t. padėtų (sukešuotų) duomenų rinkinys.  
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 20 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Puikus ir negirdėtas patarimas!
  O tal turite gerų patarimų kaip atlaisvinti tuos Others duomenis?

 2. Apple produktais naudojuosi jau apie 10 metu. Bet gal baikit taip aukštinti tą Apple. Visi straipsniai šališki. Klausiau Jūsų apie šia PROBLEMA prieš kelis men. ir manau čia apple problema, nes naujam įrenginį, mano manymu jau per didelis kiekis tų OTHER užimta. Ir nesvarbu tai 16 ar 256GB.

  • Jei jau 10 metų naudojate „Apple“ produktus ir jų tarpe yra ir „iPhone“, turėtumėte žinoti, kad „Other“ užvadinti failai, kurių tipo „Apple“ nepriskiria prie kategorijų (muzikos, video, dokumentai ir panašiai). Dažniausiai tai aplikacijų sukurti ar atsiųsti į įrenginį failai. Jei Jūsų manymu tie „Other“ užima per daug vietos įrenginyje — peržiūrėkite, kokios aplikacijos ar jų failai užima daug vietos ir „apsivalykite“.
   „Apple“ ar šališkumas čia ne prie ko. Ji nereguliuoja kiek kokia aplikacija kokių failų atsisiunčia, sukešuoja ar sukuria. Čia aplikacijos kūrėjų reikalas.
   Jei tiek metų naudojate „Apple“ įrenginius tikiu, kad žinote ir kaip pažiūrėti kiek kokios aplikacijos užima vietos, kaip išvalyti jų sukauptus duomenis ir kaip rasti alternatyvią aplikaciją jei Jūsų naudojama veikia nekorektiškai ir įrenginyje, Jūsų manymu prikuria per daug „Other“ duomenų.

 3. O čia kokioje iOS toks "paprastas" kelias iki System?
  Pas mane iOS 10.3.3 Settings > iPhone Storage arba Settings → General → iPhone Storage nėra...
  Ieškojau giliau Settings → General → Storage & iCloud Usage → Manage Storage irgi nėra...

 4. iPhone 5S, nes dar puikiai veikia :p
  tai iOS 10 nėra šios galimybės?

  • Nėra. Tačiau pabandykite pajungti prie iTunes ir palaikyti, gal bendras laisvos vietos įrenginyje kiekis ir padidės.

   • Prijungiau, palaikiau, atjungiau. Padidėjo ~30MB. Bet tai nebūtinai dėl šito veiksmo.
    Pvz, kai tikrinau, kiek turiu laisvos vietos iPhone ir atidarinėjau kai kurias aplikacijas (nes žiūrėjau, kas per viena, kai kurias išmečiau), tai tiesiog vien tik atidarius kiekvieną apsą laisvos vietos po keletą MB vis sumažėdavo. Tikėtina, akd uždarius appsus, vyksta atvirkščiai (nors nebūtinai) - laisvos vietos po keletą MB padidėja.

    Bet kokiu atveju, manau, kad šitas triukas efektyviai veikia tik nuo 11 iOS.

 5. Čia gal ne i tema as,bet kadangi kalba eina apie galimybes,gal kas nors žinot,nuo ko priklauso,kad ant adresato uždėta foto,skambinimo metu rodytu per visa ekrana? Nes vienas nuotraukas rodo per visa ekrana o kitas rodo kampe mažam apvaliam langeli... 🤔

 6. Ačiū už patarimą. Vietos dar tikrai netrūksta, bet išbandžiau tai panašu apie 200 MB sumažėjo System.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų