Kaip Mac kompiuteryje įdiegti Windows 10 naudojant Boot Camp Assistant

Kartais, kai kuriems „Mac“ naudotojams tenka savo kompiuteriuose įdiegti „Windows“ operacinę sistemą. Vienas iš „Mac“ kompiuterio žavesių yra tas, kad jame galima diegti ne tik „macOS“, bet ir „Windows“ ar „Linux“. Reikėtų pastebėti, kad „Windows“ ant „Mac“ dažnai veikia stabiliau nei ant PC tipo kompiuterių.

Nežiūrint to, kad „macOS“ yra puiki operacinė sistema, kai kuriems „Mac“ naudotojams būtinai prisireikia „Windows“ - dažniausiai tai dvi kompiuterių naudotojų kategorijos: tie kam to reikia dėl specifinių aplikacijų naudojimo, kurų nėra sukurta „Mac“ (dažniausiai tai korporatyviniai vartotojai) ir tie, kas negali gyventi be kompiuterinių žaidimų, kurių pasirinkimas „Windows“ operacinei sistemai yra gerokai platesnis.

Aišku, gali būti ir kita „Mac“ kompiuterių naudotojų kategorija, kuriems gali prisireikti „Windows“. Tai nauji „Mac“ naudotojai, neseniai persikraustę iš „Windows“ aplinkos, kurie pradėję naudoti „macOS“, po kurio laiko pajuto silpnumą, rankų drebulį ir delnų drėkimą, galvos svaigimą bei nepasitikėjimo priepuolius ir supranta, kad atsikratyti žalingo įpročio (naudoti „Windows“) iš karto (kaip kirviu nukertant) jiems nepavyks ir reikia bent truputį, periodiškai grįžti prie „langinių“.

Norint „Mac“ kompiuteryje įdiegti „Windows“ operacinę sistemą, visiškai nebūtina atsisakyti „macOS“ – šias abi operacines sistemas galima būti įdiegus viename kompiuteryje ir naudoti tą, kurios prisireikia[‡].

Jei nutarėte „Mac“ kompiuteryje įdiegti „Windows 10“ turėkite omenyje, kad nors pats procesas nėra sudėtingas, tačiau jis nėra labai greitas, teks pasėdėti ir palaukti bei „Windows“ stilistikoje ne kartą perkrauti kompiuterį (daugeliu atvejų tai įvyks automatiškai).

Mac kompiuteriai, kuriose galima įdiegti Windows 10

MacBook Pro

MacBook Pro (15-os colių, Late 2016)
MacBook Pro (13-os colių, Late 2016,   su 3 Thunderbolt jungtimis)
MacBook Pro (13-os colių, Late 2016,   su 2 Thunderbolt jungtimis)
MacBook Pro (Retina, 15-os colių, Mid 2015)
MacBook Pro (Retina, 13-os colių, Early 2015)
MacBook Pro (Retina, 15-os colių, Mid 2014)
MacBook Pro (Retina, 13-os colių, Mid 2014)
MacBook Pro (Retina, 15-os colių, Late 2013)
MacBook Pro (Retina, 13-os colių, Late 2013)
MacBook Pro (Retina, 15-os colių, Early 2013)
MacBook Pro (Retina, 13-os colių, Early 2013)
MacBook Pro (Retina, 13-os colių, Late 2012)
MacBook Pro (Retina, Mid 2012)
MacBook Pro (13-os colių, Mid 2012)
MacBook Pro (15-os colių, Mid 2012)

MacBook Air

MacBook Air (13-os colių, Early 2015)
MacBook Air (11-os colių, Early 2015)
MacBook Air (13-os colių, Early 2014)
MacBook Air (11-os colių, Early 2014)
MacBook Air (13-os colių, Mid 2013)
MacBook Air (11-os colių, Mid 2013)
MacBook Air (13-os colių, Mid 2012)
MacBook Air (11-os colių, Mid 2012)

MacBook

MacBook (Retina, 12-os colių, Early 2016)
MacBook (Retina, 12-os colių, Early 2015)

iMac

iMac (Retina 5K, 27-os colių, Late 2015)
iMac (Retina 4K, 21,5-ų colių, Late 2015)
iMac (21,5-ų colių, Late 2015)
iMac (Retina 5k, 27-os colių, Mid 2015)
iMac (Retina 5K, 27-os colių, Late 2014)
iMac (21,5-ų colių, Mid 2014)
iMac (27-os colių, Late 2013)
iMac (21,5-ų colių, Late 2013)
iMac (27-os colių, Late 2012)
iMac (21,5-ų colių, Late 2012)

Mac mini

Mac mini (Late 2014)
Mac mini Server (Late 2012)
Mac mini (Late 2012)

Mac Pro

Mac Pro (Late 2013)

Windows 10 diegimo Mac kompiuteryje procesas

 1. Padarykite atsarginę duomenų esančių „Mac“ kompiuteryje kopiją. Modifikuojant diskų lentelės informaciją gali įvykti klaidų dėl kurių, neturint atsarginės duomenų kopijos, galite netekti savo failų.
 2. Apsilankykite „Windows 10“ diegimo atvaizdo (ISO) atsisiuntimo „Microsoft“ svetainėje.
  1. Pasirinkite leidimą „Windows 10“
  2. Paspauskite ant „Patvirtinti“ mygtuko
  3. Pasirinkite kalbą. (Šią kalbą pasirinkti reikės ir „Windows“ diegimo metu)
  4. Pasirinkite 64-bitų versiją paspausdami ant „64-bit Download“ mygtuko. (Šioje vietoje „Microsoft“ svetainė stebuklingai iš lietuviškos vėl tampa angliška)
  5. Palaukite kol ISO failas bus atsiųstas į kompiuterį
 3. Kai „Windows“ diegimo atvaizdas jau kompiuteryje – atidarykite „Boot Camp Assistant“ aplikaciją (rasite /Applications/Utilities aplanke)
  1. Spauskite „Continue“
  2. Spauskite ant „Choose“ mygtuko ir pasirinkite kompiuteryje išsaugotą „Windows“ diegimo atvaizdo ISO failą. „Windows 10“ diegimas „Boot Camp“ pagalba - „Windows“ atvaizdo pasirinkimas ir skaidinio (particijos) dydžio nustatymas
  3. Nurodykite kiek vietos diske skirsite „Windows“ operacinei sistemai ir jos failams. Turėtumėte palikti pakankamai laisvos vietos „macOS“ sistemai bei jos failams, tačiau turėtumėte numatyti pakankamai vietos ir „Windows“ - priklausomai nuo to ką norite toje operacinėje sistemoje veikti - dirbti su taikomosiomis aplikacijomis ar žaisti žaidimus (kurie, kaip taisyklė, reikalauja nemažai disko vietos). Disko vieta keičiama tampant tarp lange „macOS“ ir „Windows“ esančius langelius (aukščiau esančiame paveikslėlyje tą nurodo žymi pelės žymeklis)
  4. Kai pasirinkote ISO failą ir disko skaidinių dydžius – spauskite „Install“ mygtuką. Jį paspaudus „Boot Camp Assistant“ atsisiųs palaikymo failus ir tvarkykles, sutvarkys disko skaidinius ir į „Windows“ skirtą disko skaidinį nukopijuos sistemos diegimui reikalingus failus.
  5. Kai būsite paprašyti įvesti kompiuterio („Mac“) administravimo teisę turinčio naudotojo vardą ir slaptažodį – padarykite tai.
 4. Persikrovus kompiuteriui, ekrane pamatysite „Windows“ diegimo langą
  1. Pasirinkite kalbą, laiko ir datos formatą, klaviatūros tipą ir spauskite „Next“
  2. „Activate Windows“ lange, jei turite „Windows 10“ raktą – įveskite jį, priešingu atveju pasirinkite „I don’t have a product key“ ar atitikmenį jei informaciją lange matote ne anglų kalba.
  3. Pasirinkite „Windows 10“ diegimo tipą. („Windows 10“ tipų skirtumus rasite „Microsoft“ svetainėje):
   1. „Windows 10 Pro“ - 279€ (su PVM)
   2. „Windows 10 Home“ - 135€ (su PVM)
   3. tačiau jei neplanuojate pirkti „Windows 10“ galite sudalyvauti „Windows Insider“ programoje ir galėsite dalyvauti „Windows 10“ beta versijų testavime, o nemokamus aktyvavimo raktus gausite iš „Microsoft“. Tokiu atveju rinkitės „Windows 10 Pro“.
   4. Pasirinkę tinkamą „Windows 10“ diegimo tipą spauskite „Next“
   5. Patvirtinkite jog sutinkate su sąlygomis uždėdami varnelę prie „I accept the license terms“ ar atitikmens kitoje kalboje ir spauskite „Next“.
   6. Atlikus aukščiau aprašytus veiksmus bus pradėtas „Windows“ diegimas. Tai gali užtrukti keliolika minučių ir jam pasibaigus kompiuteris automatiškai persikraus.
   7. Kompiuteriui persikraus ekrane pamatysite „Windows“ logo, bus tęsiamas diegimas ir… kompiuteris vėl automatiškai persikraus
   8. Galiausiai ekrane pasirodys mėlynas, tikėkimės ne „BSoD“ - Blue Screen of Death, o „Get going fast“ ekranas, kuriame vietoje „Use Express settings“ aš rekomenduočiau pasirinkti „Customize“ ir atjungti visas nereikalingas „Personalization“ funkcijas.
   9. Spauskite „Next“ mygtuką ekrane
   10. Sukurkite „Windows“ naudotojo paskyrą įvesdami reikalingą informaciją ir spauskite „Next“. Paskyros sukūrimas yra būtinas žingsnis, ir nors aš rekomenduočiau paskyrą apsaugoti slaptažodžiu - ši apsauga nėra privaloma.
   11. Po „Windows“ naudotojo paskyros sukūrimo ekrane pasirodys „Meet Cortana“ langa - jei norite galite šį asistentą įjungti paspausdami „Use Cortana“ mygtuką, tačiau aš, bent jau pradžiai, rekomenduočiau pasirinkti „Not Now“
   12. Atlikus šiuos veiksmus diegimo procesas bus baigtas ir ekrane (pagaliau) pamatysite „Windows 10“ darbalaukį.
   13. „Welcome to Boot Camp installer“ lange spauskite „Next“
   14. Patvirtinkite jog sutinkate su sąlygomis
   15. Spauskite „Install“. Jei ekrane pasirodys papildomų tvarkyklių diegimo langai - jas įdiekite taip pat.
   16. Pasibaigus diegimui įsitikinkite, kad „Restart System“ langelis yra pažymėtas ir spauskite „Finish“. Kompiuteris persikraus.
   17. Kompiuteriui persikrovus paspauskite ant „Wi-Fi“ piktogramos „Windows 10“ sistemos padėklo apačioje/dešinėje ir prisijunkite prie savo kompiuterinio tinklo.
  4. Įdiegus sistemą reikės ją, tame tarpe ir „Apple“ dalį joje, atnaujinti. Atminkite tai svarbus žingsnis įdiegsiantis sistemoje naujas tvarkykles, tame tarpe ir garso (ankstesnės audio tvarkyklių versijos žinomos kaip tos, kurios sukeldavo garsiakalbių problemų, tame tarpe juos net sugadindavo)
   1. Paspauskite „Start“ mygutką ir pasirinkite „Apple Software Update“. „Apple“ programinės įrangos atnaujinimas per „Boot Camp“ įdiegtos „Windows 10“ aplinkoje.
   2. Pasirinkite visus atnaujinimus sąraše ir spauskite „Install“
   3. Paspauskite „Yes“ ekrane pasirodžiusiame naudotojo kontrolės lange ir spauskite „Instal“ prie kiekvieno susijusio atnaujinimo ar programinės įrangos diegimo
   4. Įsitikinkite, kad visi diegimai yra užbaigti ir tada spauskite „Yes“ „Apple“ programinės įrangos diegimo ir kompiuterio perkrovimo lange. Kompiuteris persikraus ir vėl grįš į „Windows 10“
   5. Atnaujinkite „Windows 10“ sistemą pasirinkdami „Start “ → „Settings“ → „Update & security“ ir paspausdami ant „Check for updates“ ar atitinkamo mygtuko. „Windows“ atsisiųs visus reikalingus atnaujinimus, tradiciškai paprašys perkrauti kompiuterį, atnaujinimus įdiegs ir vėl sugrąžins jus į „Windows 10“ aplinką
  5. Kaip minėjau 4.3 punkte „Windows“ aktyvavimui turite kelis pasirinkimus:
   1. įsigyti „Windows 10“ aktyvavimo raktą ir aktyvuoti sistemą jo pagalba: „Start“ → „Settings“ → „Update & security“ → „Activation“ ir spauskite ant „Change product key“ ar atitinkamo užrašo pasirinktoje sistemos kalboje.
   2. dalyvauti „Windows Insider“ programoje. Blogoji „Windows Insider“ programos dalis yra ta, kad kompiuteryje naudosite dar tik testuojamas “Windows 10“ versijas, kurios gali veikti nestabiliai arba su kuria gali būti ne visiškai suderinama jūsų naudojama programinė įranga. Taip pat, dalyvavimas „Windows Insider“ programoje reiškia, kad dalinsitės naudojimo duomenimis su „Microsoft“ ir jos partneriais. Geroji to pusė yra ta, kad turėsite legalų „Windows 10“ raktą ir tai jums nieko nekainuos.
    Jei nutarėte dalyvauti „Windows Insider“ programoje: „Start“ → „Settings“ → „Update & security“ → „Windows Insider Program“ ir palaukite kol bus įkeltas „Get Insider Preview builds“ puslapis; tada paspauskite „Get started“ mygtuką, jums reikės prisijungti su „Microsoft“ paskyra ir tada vėl paspausti „Get started“
   3. trečias pasirinkimas yra neaktyvuoti „Windows 10“, tačiau nerekomenduočiau šio pasirinkimo, net jei ir galite naudoti šią operacinę sistemą jos neaktyvavę. Neaktyvuotoje „Windows 10“ „Microsoft“ patalpina specialų vandens ženklą, riboja sistemos personalizacijos parinktis.

Kaip įkrauti sistemą macOS ar Windows aplinkoje

Paprasčiausias būdas pasirinkti kurioje sistemoje įkrauti „Mac“ kompiuterį yra jį perkrovus ar įjungus nuspausti Alt ⌥ klavišą ir laikyti jį nuspaudus iki ekrane pamatysite disko skaidinių su atitinkamomis operacinėmis sistemomis pasirinkimo galimybę.

Pasirinkti į kurią sistemą įkrauti kompiuterį kai šis yra perkraunamas galite ir pačių operacinių sistemų priemonėmis:

 • macOS“ atidarykite „System Preferences“ aplikaciją, pasirinkite „Startup Disk“ ir pažymėkite norimą skaidinį
 • Windows 10“ aplinkoje paspauskite ant sistemos sistemos stalčiaus piktogramos, pasirinkite „Boot Camp“ ir tada „Restart in macOS“ jei norite grįžti į „macOS“ aplinką.

Pabaigai

Tai gali pasirodyti ilgas ir sudėtingas procesas, tačiau taip nėra - jei viskas vyksta be trikdžių ir naudojamas internetas yra greitas – procesas trunka apie pusę valandos.

Pasidalinkite, ar naudojate „Windows“ (taip, ne, kodėl) ir savo patyrimais jei juos naudojate šalia „macOS“, nesvarbu ar tame pačiame kompiuteryje ar „Windows“ darbe, o „Mac“ namie arba atvirkščiai.


: „Apple“ „Boot Camp“ pagalba įdiegus „Windows“ operacinę sistemą „Mac“ kompiuteryje, jį bus galima įkrauti „macOS“ arba „Windows“ aplinkoje - pasirinktinai. Norint abi šias operacines sistemas naudoti vienu metu - reikėtų pasirinkti kitą sprendimą - virtualizacijos, pavyzdžiui tokį, kokį siūlo „Paralells“.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Pasiemi isorini HDD, WINTOUSB ir megaujies windows is ten. Tuomet ir 2010 MBP mid gali windows 10 tureti :)

 2. Sveiki o dabar gal kas nors pasikeitė MacBook Air (13-os colių, 2017) įsidiegti įmanoma ?
  Ačiū už atsakymą

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų