Kaip įdiegti Windows 7 į Mac kompiuterį

Turbūt daugeliui kyla klausimų, abejonių dėl Windows operacinės sistemos Mac kompiuteriuose. Ar Windows programos veikia Mac kompiuteryje? Ar galima įdiegti Windows operacinę sistemą?… Jeigu Jums reikia vos keleto Windows programų, tai galite įdiegti Windows operacinę sistemą naudojant „Parallels“ ar „VMware“. Tačiau jei Jūsų kompiuterio techninės specifikacijos nėra itin aukštos, Windows programos yra itin aktualios, dažnai naudojamos, norite pilnai išnaudoti Mac kompiuterio techninę įrangą, tokiu atveju įdiegti Windows operacinę sistemą į Mac kompiuterį, tikslingiausia būtų naudojant „Boot Camp Asistant“ aplikaciją.

Pasitikrinkite, kokia Windows versiją galite įdiegti į savo Mac kompiuterį: http://support.apple.com/kb/HT5634

Ko Jums reikės

 • Bent 8 GB USB atmintinės arba išorinio kietojo disko, arba DVD disko
 • Prieigos prie interneto
 • Pasitikrinti ar nėra atnaujinimų esamai operacinei sistemai, kad turėtumėte naujausią „Boot Camp Asistant“ aplikacijos versiją
 • Bent 30 GB laisvos vietos kompiuteryje, nes pati Windows operacinė sistema užima apie 25 GB, tai patarčiau pasilikti bent 40 GB
 • Kantrybės

Prieš diegiant Windows į Mac kompiuterį, rekomenduočiau pasidaryti kompiuterio atsarginę kopiją.

Pirmasis žingsnis:

 • Atsidarykite „Finder“ aplikaciją, tada pasirinkite Applications > Utilities aplankalą ir jame susirskite „Boot Camp Asistant“ aplikaciją ir ją paleiskite.
 • Pasirodžius informacijos langui, spauskite mygtuką - „Continue“.
 • Mums duoda tris galimus pasirinkimus: „Create a Windows 7 or later version install disk“ „Download the latest Windows support software from Apple“ „Install or Remove Windows 7 or later version

OSX Boot Camp Assistant - Select Tasks

Įdiegimo scenarijai ir paruošiamieji darbai:

Jei esate atsisiuntę Windows 7/ 8 operacinės sistemos instaliacijos failą (.iso formatu)

Turėdami kompiuteryje diegimo failą, pirmiausiai įrašykite jį į USB atmintinę, išorinį kietąjį diską arba DVD laikmeną. Kaip tai padaryti?

 • Prijunkite USB atmintinę, išorinį kietąjį diską arba įdedate tuščią DVD laikmeną
 • “Boot Camp Asistant“ aplikacijoje uždėkite varneles ant „Create a Windows 7 or later version install disk“ ir „Download the latest Windows support software from Apple“, kad tuo pačiu įdiegtumėte reikalingas tvarkykles.
 • Spauskite „Continue“ mygtuką
 • Toliau vadovaujatės „Boot Camp Asistant“ aplikacijos instrukcijomis, t.y. pasirenlite Windows .iso failą ir nurodykite į kokį išorinį įrenginį norite įdiegti Windows diegimo failus
 • Spauskite „Continue“ mygtuką, iššokusiame pranešimo lange informuojančiame, kad esantys duomenys USB atmintinėje ar išoriniame kietajame diske bus ištrinti, spaudžiate „Continue
 • Paruošimo procesas, bei tvarkyklių atsisiuntimas gali kiek užtrukti.

Jeigu turite originalų Windows įdiegimo diską

Šiuo atveju reikės pasirinkti tik „Download the latest Windows support software from Apple“ ir nurodyti kur išsaugoti duomenis.

Antrasis žingsnis:

Paruošimo etapas įvykdytas, galite pereiti prie Windows operacinės sistemos įdiegimo. Šis etapas reikalauja daug kantrybės ir atidumo.

 • Dar kartą atidarykite „Boot Camp Asistant“ aplikaciją
 • Spauskite „Continue“ ir uždėkite varnelę tik ant „Install Windows 7 or later version
 • Spauskite „Continue“ ir pasirodžiusiame lange nurodykite kiek vidinio disko vietos skirsite Windows operacinei sistemai. Kadangi Windows diegiau tik dėl kelių specifinių programų, tai skyriau 50 GB disko talpos nuo esamų 256 GB.
 • Baigus formatuoti diską, Jūs galite pradėti Windows operacinės sistemos įdiegimą įprastiniu būdu: prijunkite Windows operacinės sistemos įdiegimui paruoštą USB atmintinę, išorinį kietąjį diską ar DVD laikmeną ir spauskite „Start installation

Kompiuteriui persikrovus, diegimo procesas jau vyks Windows operacinės sistemos aplinkoje.

Svarbiausi akcentai diegiant Windows OS į Mac kompiuterį

 • Pasiekę „Where do you want to install Windows“ etapą, pasirinkite disko skirsnį (partition) „BOOTCAMP
 • Spauskite ant „Drive options (advanced)“ ir pasirinkite „Format“ ir suformatuojate diską.

Trečiasis žingsnis:

Įdiegus Windows operacinę sistema ir baigus visus nustatymus, reikia prijungti USB atmintinę, išorinį kietąjį diską ar DVD diską su įrašytomis Apple tvarkyklėmis ir jas įdiegti.

Svarbu: Įdiegus Windows operacinę sistemą Mac kompiuteris pirmiausiai užkraus Windows operacinę sistemą, jei norite gryžti prie OS X - įjungdami kompiuterį laikykite nuspaudę Alt klavišą ir pasirodžiusiame lange pasirinkite, kokią operacinę sistemą norite paleisti. Operacinės sistemos užkrovimo pirmumą pakeisti galite pakrovę kompiuterį Mac OS X ir atidarę „System preferences“ aplikaciją pasirinkite „Startup Disk“ ir nurodykite operacinę sistemą, kurią kompiuteris turėtų pakrauti po perkrovimo.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Edgardas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sveiki,
  Susidūriau su dar viena problema, gal Macarenos vartotojai man galės pagelbėti.
  Noriu įsirašyti Windows į Mac'ą, bet neišeina. Jeigu paleidžiu per DVD man niekas nepasileidžia, jei per USB man taip pat nieko nepaleidžia (juodas ekranas, stipriai sukasi ventiliatoriai), nebežinau ką ir daryti, peržiūrėjau youtube video nevieną, ten viskas paprasta, bet esmė tame, kad man nestartuoja instal'as (nesvarbu ar per DVD ar per USB), jei perkrovus Mac'ą, palaikau ALT, atsirandu du variantai WINDOWS ir UEFI, jei pasirenku UEFI man viskas pasileidžia, bet neina į BootCamp'a įrašyti, kadangi GPT turi būti, o jeigu per WINDOWS (po ALT) - man niekas nevyksta, juodas ekranas ir brūkšniukas blykčioja ir Mac'as baisiai "triukšmauja" ventiliatoriai sukasi.
  Tad gal kas susidūrėte ?
  Dėkui.

 2. Suradau priežastį, pasirodo, mano MacBook Pro yra su SuperDrive ir Apple padare taip, kad negalėtų vartotojas instaliuoti Windows'us per USB, tad aš SuperDrive buvau išėmęs ir vietoj jo įdėjas HDD. Pasirodo, kad kai leisdavau per USB flash'ą Windows Setup, to padaryti nepavykdavo, pamaniau, kad koks kirtumas ar per SuperDrive ar per USB Flash ar USB DVD-RW paleisiu Windows Setup, o pasirodo didelis skirtumas, tad bandžiau įvairiausius DVD diskus ir USB flash iso variantus, niekas nepavyko, pamaniau įmesiu atgal SuperDrive į MBP ir pavyko, startavo viskas kaip ir tūrėtų būti ir vėl nesitikėjau, kad taip nutiks. Nesuprantu, kodėl negali padaryti per USB, na yra kaip yra.
  Dėkui iš anksto, kas bent akimirka laužė galvą, kaip man padėti ir nesiryšo, bet noras buvo.
  Dėkui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų