Nusprendėte Windows PC iškeisti į Mac? Keli skirtumai, kuriuos reikia žinoti

Michelangelo iš Mac į Windows

Yra manoma, kad „Apple“ kompiuteriai yra daug geresni už Windows kolegas - daugeliu aspektų. Dėl šios priežasties nemažai kompiuterių naudotojų nusprendžia „Windows PC“ pakeisti į „Mac“.

Perėjimas iš „Windows“ prie „macOS“ nėra nei skausmingas nei traumuojantis (atvirkštinė kaita dažniausiai sukelia begalę nemalonių pojūčių). Ne pirmą dieną naudojančiam kompiuterį „macOS“ nesukels daug klausimų - principai tokie patys, kaip ir naudojant „Windows“ ar „Linux“ sistemas, tiesa – yra ir skirtumų, kuriuos reikėtų žinoti prieš iš sielvarto užlaužiant rankas ir geru vardu paminint „Windows“.

Darbalaukis

Tik užmetę akį į „macOS“ darbalaukį iš karto pastebėsite nemaži skirtumų. „Apple“ įrenginių darbalaukis ir aplikacijos dažniausiai „švaresnės“ mažiau užgriozdintos visokiomis piktogramomis. Žinoma, didele dalimi darbalaukio švara – jūsų pačių valioje, tačiau patarčiau jį laikyti kiek įmanoma mažiau apkrautą, nes nuo to priklauso ir kompiuterio, ir jūsų darbo našumas (tas pats galioja ir „Windows“ kompiuteriams, bet ar tai dabar kam rūpi).

Lango apačioje (poziciją esant norui galite pakeisti) yra „Dock“ juosta – joje galite išdėstyti aplikacijas ir aplankus, kuriuos naudojate dažniausiai taip pat skurti specialius aplankus, kaip pavyzdžiui aplanką, kuriame bus neseniai naudotos aplikacijos.

Finder

Finder“ aplikacija yra „Windows Explorer“ atitikmuo, tačiau gerokai funkcionalesnė. „Windows“ operacinėje sistemoje norint atidaryti „Explorer’į“ reika paspausti -E. „Mac“ kompiuteryje „Finder“ visada atidaryta, jos net negalima uždaryti (normaliomis priemonėmis).

Klavišų kombinacijos

Nesvarbu kurią operacinę sistemą naudojate – klavišų kombinacijos (kai nuspaudus kelis, tam tikrus klavišus atliekamas koks nors veiksmas) yra didelis pagalbininkas leidžiantis paspartinti darbą. Daug dažniausiai naudojamų ir populiariausių klavišų kombinacijųWindows“ ir „Mac“ operacinėse sistemose panašūs – su viena išlyga - ten kur „Windows“ reikėjo spausti Ctrl„Mac“ kompiuteriuose reikia spausti Cmd ⌘ klavišą.

Sumanūs kompiuterio naudotojai norėdami sukurti naują aplanką „Windows“ – spaudžia Ctrl-Shift ⇧-N, tuo tarpu norint sukurti naują aplanką „macOS“ reikia spausti Cmd ⌘-Shift ⇧-N. Jei jums priimtinesnis būdas aplankų sukūrimui naudoti pelę: „Windows“ – dešinys pelės paspaudimas ir iš kontekstinio meniu CreateFolder, o „Mac“ kompiuteriuose – dešinys pelės paspaudimasNew Folder (šiek tiek trumpesnis kelias).

Norint pervadinti failą „Microsoft“ operacinėje sistemoje reikia: pažymėti failą → paspausti dešinį pelės klavišą → ir iš kontekstinio meniu pasirinkti atitinkamą komandą; alternatyviai, pažymėjus failą galima spausti F2. „Mac“ kompiuteriuose taip pat galima pasirinkti failo ar aplanko pervadinimo funkciją iš dešinio pelės klavišo paspausimu iškviečiamo kontekstinio meniu, tačiau kur kas paprasčiau yra: pažymėti failą → paspausti Enter ↲. „Windows“ toks veiksmas atidarytų aplikaciją arba failą, „Mac“ tai padaryti (be dvigubo pelės paspaudimo, kaip ir „Windows“) galima Cmd ⌘-O arba Cmd ⌘-. Tiesa, jei specialų aplikacijų aplanką perkelsite į „Dock“ juostą – aplikacijos atidarymui tiks ir Enter ↲ klavišas.

Finder“ kaip ir eilė kitų aplikacijų „macOS Sierra“ palaiko „tabsus“, norėdami sukurti naują - aktyvavę aplikacijos langą paspauskite Cmd ⌘-T

Gal kiek neįprasta ir nauja (buvusiems) „Windows“ naudotojams pradžioje atrodo tai, kad nėra diskų (C:/, D:/, E:/ ir panašiai). „Mac“ operacinėje sistemoje kita failų sistema ir failai tvarkomi kitaip. Čia diskai turi savo pavadinimus, žinoma – jei labai trokštate galite tuos, kietųjų diskų pavadinimus pakeisti į „C“ ar „D“. :)

Kopijavimui, iškirpimui ir įterpimui naudojamos klavišų kombinacijos taip pat panašios. „Windows“: Ctrl-C, Ctrl-X ir Ctrl-V, „Mac“: Cmd ⌘-C, Cmd ⌘-C ir Cmd ⌘-V. „Mac“ jei rašote formatuojamą tekstą (pvz. „Pages“, „Word“ ar el. laišką „Mail“ aplikacijoje) ir norite įterpti iš kitur nukopijuotą suformatuotą tekstą (pvz. iš interneto svetainės), tačiau norite, kad jį įterpus jis atrodytų, kaip jūsų rašomo teksto dalis – įterpimui galite pasinaudoti Cmd ⌘-Alt ⌥-Shift ⇧-V klavišų kombinacija, kuri įterpiamam tekstui pritaikys dokumento į kurį jis įterpiamas formatą (šriftus, jų dydį ir stilių).

Panašiai, kaip ir „Windows“ operacinėje sistemoje, „Mac“ yra galimybė pereiti iš vienos atidarytos aplikacijos į kitą. „Windows“ tam naudojama Alt-Tab klavišų kombinacija, o „Mac“Cmd ⌘-Tab ⇥.

Norėdami padaryti ekrano vaizdo kopiją „Mac“ kompiuteryje, taip kaip „Windows“ OS spausdavote -PrintScreen - „Mac“ kompiuteriuose galite rinktis iš Cmd ⌘-Shift ⇧-3, Cmd ⌘-Shift ⇧-4 ir Cmd ⌘-Shift ⇧-4 ir tarpo klavišą - priklausomai nuo to ar norite „nufotografuoti“ visą ekraną, ar pažymėtą jo dalį, ar aplikacijos langą.

Reikėtų turėti omenyje, kad priešingai nei „Windows“, uždarant aplikacijos langą „Mac“ kompiuteryje – pati aplikacija dažniausiai lieka atidaryta, todėl norint ją uždaryti, geriau spausti Cmd ⌘-Q klavišų kombinaciją, kuri būtų „Windows“ naudojamos Alt-F4 atitikmuo.

Jei norėtumėte kokiai nors aplikacijai ar bendrai aplikacijų naudojamai komandai pakeisti ar sukurti klavišų kombinaciją – informaciją apie tai kaip tai galima padaryti rasite paspaudę ant šios nuorodos, o pačių standartinių klavišų kombinacijų sąrašą - rasite čia. Už galvos griebtis nereikia ir stengtis visų jų atsiminti tikrai neverta, tačiau klavišų kombinacijas skirtas dažniausiai naudojamoms komandoms atlikti - verta žinoti, nes tai leis kompiuteriu naudotis produktyviau.

Išoriniai diskai

Jei prie „Windows PC“ pajungtą išorinį diską įpratote tiesiog atjungti – „Mac“ kompiuteriuose taip daryti nederėtų, nes galite prarasti visą informaciją esančią diske. Prieš atjungiant USB ar „Thunderbolt“ išorinį diską „macOS“ reikia prieš tai tą diską „Finder“ aplikacijoje ar darbalaukyje arba paspaudus dešinį klavišą iš kontekstinio meniu pasirinkti „Eject (disko pavadinimas)“ arba tiesiog tą piktogramą pertempti ant „Dock“ juostoje esančios šiukšlinės piktogramos, kuri tik pradėjus diską tempti pasikeis į rodyklę į viršų (nebijokite - taip informacijos diske neištrinsite).

Meniu

Matyt vienas pirmų į akis ex-Windows naudotojams krisiančių dalykų bus meniu. Gal ne tiek pats meniu, o tai, kad jis nėra prilipęs prie aplikacijos (ar programos, kaip aplikacijas įpratę vadinti „langinių“ naudotojai), o visada yra toje pačioje vietoje - ekrano viršutinėje dalyje. Nežiūrint tos pačios, visų aplikacijų meniu, vietos – kiekvienai aplikacijai jis yra savo (nebent ji yra sukurta nerodyti meniu. Tokios dažniausiai būna aplikacijos, kurios pačios įsikurdina meniu juostoje). „macOS“ meniu juostoje rodomas aktyvios aplikacijos meniu.

Aplikacijų diegimas ir šalinimas

Windows“ aplikacijos turi plėtinį .exe, o „Mac“ kompiuteriuose – .app. „Mac“ kompiuteriuose dažniausiai aplikacijos pateikiamos .dmg failuose ir diegimas, daugumoje atvejų yra be jokių Taip, Toliau, Taip, Sutinku, Toliau – „Mac“ tereikia tiesiog pertempti aplikacijos failą į „Applications“ aplanką. Tiesa, yra ir panašiai, kaip ir „Windows“ diegiamų aplikacijų.

Norėdami pašalinti aplikaciją „Mac“ kompiuteryje – paprasčiausiai pertempkite ją į šiukšlinę. Jei aplikacija kompleksinė ir buvo diegiama su visais Taip, Toliau, Taip, Sutinku… geriausia ją pašalinti tokiu pačiu būdu, tada liks mažiau jos „šiukšlių“ kompiuteryje.

Diskų formatavimas

Jei naudojote „Windows“ labiausiai tikėtina, kad jūsų kompiuterio diskas buvo suformatuotas NTFS formatu. „Mac“ nepalaiko NTFS ir jei didesnio skirtumo koks yra kompiuteryje esančio disko formatas greičiausiai nėra - tai pajungiant išorinius diskus, ypač jei tenka juos pajungti ir į „Windows“ kompiuterius reikia pagalvoti, kaip formatuoti išorinį diską. Daugiau apie diskų formatus ir jų suderinamumą informacijos rasite čia.

Tikiu, kad pakėlus rankas nuo „Windows PC“ prie „Mac“ pajusite didelį palengvėjimą (po to kai išsivaduosite nuo „windows’inių“ įpročių). Jei turimas „Mac“ yra nešiojamas kompiuteris, tai turėtų patikti trackpad’o galimybės - pasigilinkite į jo palaikomus gestus - tai iš ties palengvins darbą ir po kurio laiko prisėdus prie kokio PC - suprasite, kad dirbote su „mediniu kompiuteriu“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 38 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Mac tiesiog patogiau valdyti langus, viskas labai graziai padaryta, jokiu registru ir panasiai... Patogu kurti video ar narsyti internete, kazka parasyti.... email.... torrent ir panasiai

  Bet jei istikruju reikia kazka dirbti, tai mac tampa medinis. Tuomet su mac reikia buti PRO, jog atlinkti bent 70% darbu kuriuos lengvai galima atlikti ant windows... Ogi todel kad dauguma viskas veikia ant windows. Kad mac padaryti tapati reikia imtis terminal, kuris niekam neidomus. Apart programuotoju ir kitokiu fanatismo gerbeju :)

  P.s fanatismas yra liga.

  Tad tiems kuriems nereikia dirbti, o tik lengvai megautis internetu, email, atsisiusti kelis torrent ar kazka isikelti i flash, mac atrodo kaip pasaka pries windows ;)

  Kadangi vis daugeja zmoniu kurie nesupranta kur tepalas, o kur stabdziu skystis pilasi, tai mac os ir auga populerumas :) Pats naudoju Mac namie, o darbe windows. Ir tikrai neisivaizduoju darbo be windows... Tektu nebent redaguoti nuotraukas, sujungineti video ir buti menininku... Kaip dauguma dabar tokiu :D

  • Kokio tipo užduotis sprendžiate darbe, kad „Mac“ joms netiktų?

   • Tiek darba tiek laisvalaiki - video surveillance, automobiliu diagnostika, dideliu failu perkelimas ( ntfs ), tinklo monitoringas, mac adresu skanavimas, senu soft naudojimas, hdd pajungimai, skanavimai ir t.t..

    Viskas po truputi. Todel ir ir turejau omeny: "Tuomet su mac reikia buti PRO, jog atlinkti bent 70% darbu kuriuos lengvai galima atlikti ant windows..."

    • Manau daugeliui paminėtų užduočių atlikti, naudojamos tam skirtos ir tas sistemas arba poreikius atitinkančios aplikacijos ir jos arba yra, arba jų nėra tam tikrai operacinei sistemai. Nemažai visokių auto-diagnostinių aplikacijų nėra sukurta ir naujausioms langinių versijoms, tad Mac ar šiems kompiuteriams skirta operacinė sistema čia ne prie ko.
     Nereikia būti profu, kad atsidaryti kokią nors IP ir MAC adresų skenavimo aplikaciją ir susirinkti tinkle matomų tinklo kortų MAC adresus - nepriklausomai nuo to, kuri OS naudojama, nors ir Unix ar Linux. Tinklo monitoringui taip pat yra skirtos aplikacijos - nemanau, kad monitorinimą iš PC vykdote per CMD.
     Visokie diskų pajungimai, skenavimai ar ntfs kopijavimai taip pat nereikalauja jokių ypatingų sugebėjimų be kurių šias užduotis atlikti galėtų PC naudotojas. Daugeliu atvejų šioms užduotims atlikti taip pat naudojamos tam skirtos aplikacijos.
     Kas link ntfs failų, tai įdiegus atitinkamas tvarkykles galima su jais dirbti ir Mac kompiuteriuose, taip pat kaip Windows sistemoje įdiegus HFS failų sistemos palaikymui reikalingas tvarkykles.
     Tad nemanau priežasties kodėl Mac reikia būti „Pro“, tarkim, norint nukopijuoti failą arba sugebėti naudotis aplikacija.

     • I dvirati idejus varikli ir pedalu minti nereiktu, bet ar apsimoka, bei kaip atrodytu :)

      Esme labai paprasta... Tas kas nuo pradziu sedo prie mac os, tam mac os ir yra viskas ko reikia, viskas paprasta ir t.t... Kas sedo prie windows, tai ir pagrindinis darbo irangis ir liko windows. Cia nera ka lyginti daug....

      Bet kaip Transgresija ir sako... stacionarams ir windows duota laisve. Bei kaina....

 2. Transgresija

  Operacinė sistema yra geresnė, bet pvz. pagal raw power visada labiau apsimoka pirkti stacionarų kompiuterį. Laisvė į ofisinį kompą įsidėt gpu, keisti ram kiekį ir tt. Net nešiojamų kainos/našumo santykis geresnis.

  Tada esi priverstas naudoti Windows arba linux. Jeigu kalbam apie žaidimus tai praktinė monopolija microsofto rankose.

  Apie IOS nėra ką kalbėti. Jei Mac dar gali naudoti Windows, tai iphone yra visiškai uždara ekosistema...

 3. Na, kad ir kaip patiktų Mac, tikrai visko su juo atlikti negaliu. Retkarčiais reikia foto juostas nuskenuoti (64 bit draiverių gamintojas Mac-ui neparašė), ar kokį minidiską persirašyti.Taigi, darbų su windows gal ir ne daug, tačiau svarbūs. Windows kompui virš 10 metų, tačiau ir darbai maždaug tokio amžiaus.

 4. Mac os yra ant bangos. Viskas kuriama cia ir dabar. Ateitis, naudotis tik tai ka nupirkai. Tik tai ko reikia. Kadangi Lithuania yra ten kazkur uz 20±30 metuku, tai nera ka ir kalbeti :) Mums reikia to kas mus supa, o ne tai kas yra ateitis :)

  Nori pasijusti easy, naudoji mac os. Nori dirbti ir aptarnauti, naudoji windows old school :)

 5. Mac netiktų daugelyje vietų, kur šiuo metu naudojami Windows kompiuteriai dėl elementarių programų, pavyzždiui, Microsoft Office paketo. Nors ir yra skirtas MAC'ui, bet veikia lėtai. Labai lėtai. ir nestabiliai. Windows aplinkoje Microsoft Office yra patikimesnis. Bet ne apie tai aš, nes man asmeniškai Windows OS nedraugauja su technine įranga, todėl MacOS yra mano pasirinkimas.
  Dabar kitas klausimas, kuris man nepatinka macOS aplinkoje nuo tada, kai OS X tapo macOS. Negaliu iš USB laikmenų (išorinių HDD, USB flash'ų) persikelti informacijos. Dažniausiai (4 kartus iš penkių) išmeta tokią lentelę: https://i.stack.imgur.com/bN0WN.png Windows aplinkoje tokias lenteles išmeta, kai failas yra kopijuojamas ir randamas dublikatas. macOS aplinkoje - aš tiesiog negaliu perkelti failų, nors dublikatų nėra aš esu įsitikinęs 300%.
  Klausimas - ar reikėtų švariai perrašyti OS? Nes prie viso šito taip pat bėdos su iCloud Drive sinchronizavimu (iš Apple atsakymo nesulaukiu daugiau kaip dvi savaitės). Tik švarus perrašymas užtruks mažiausiai pusę dienos, su visų failų ir programų atsatymu, todėl to labai vengiu...

  • Sunku pasakyti kaip yra konkrečiai šiuo atveju, bet dažniausiai tokius „nesusipratimus“ sukelia priedai skirti duomenims iš kitų failų sistemų kopijuoti Nesvarbu, kad kopijuojama iš failų sistemos, kurią macOS palaiko ir taip - jei kompiuteryje yra įdiegta kokia nors „Tuxera ar panašiai - ji dalyvauja tame procese.
   Sistemos įdiegimas švariai nėra blogas dalykas - jis leidžia apsivalyti tiek nuo sisteminių, tiek ir nuo asmeninių šiukšlių. Vienintelis dalykas ką, manau, reikėtų padaryti prieš sistemą diegiant iš naujo - išsiaiškinti šio „fenomeno“ priežastį, nes jei jis aplikacijos lygio, tai ir į naujai įdiegtą sistemą grąžinus „priežastį“ ji pasikartos.

   Kas link MS Office - nenaudoju nei vienos šio paketo aplikacijos jau nemažai metų ir nepasigendu, nors dėžė su šeimos paketo licencija guli prieš mane lentynoje.

  • Naujausias office visai geras, nepalygintinas su senomis versijomis

   • Pritariu, o dar kai pradėjau naudoti legaliai, o ne visokias laužytas kreivas versijas - viskas dabar sukasi daugmaž padoriai tame 2016 ofise for mac. Outlook pas mane ir vėl po trumpos pertraukos tapo default mail app (bandziau prisijaukinti toki POSTBOX, bet nepatiko). Pagaliau MS padarė, kad vieną direktoriją i kitą maką nukoppini ir turi pilną outlooko cloną, na ir sutvarkė visus bugus kurie buvo outlook 2011. WORD, EXCEL, PPT - veikia gan sklandziai.

 6. Pasigendu kontekstinio meniu finder'yje failo, susieto su kokia nors programa, sukūrimui. Ekrano dalijimas pusiau kažkoks nepatogus. Vienu žodžiu-smulkmenos.

 7. Kad uz tokia pacia kaina nebloga "medini kompiuteri" pasiemi kuris skirtas darbui :)
  Naudoju Windows ir Macbook air. Taip baterija ispudinga, bet kompiuteris labiau skirtas narsymui, filmu ziurejimui, paprastiems darbeliams o tikrai ne normaliam darbui :). Bandziau naudoti darbui Mac'a, bet nusivyliau nes negaliu naudotis pagrindinemis darbo programomis (jos nera wordas ir excelis). Mac'as manau skirtas po darbo atsipalaiduot, kai nori paziuret video ar lengvai atsakyt i mailus :)

  • Matyt čia daugeliu atvejų nuo požiūrio ir kompiuterio naudotojo išprusimo priklauso.
   Nenorėčiau patikėti, kad kompanijos naudojančios Mac kompiuterius leidžia darbuotojams tik džiaugtis gyvenimu, pvz. Google, kurioje yra daugiau nei 43000 Mac kompiuterių (kiek daugiau nei darbuotojų) - nejaugi visi juos naudojantys tik naršo ir filmus žiūri... O gal jie vis tik moka naudotis jiems suteiktomis priemonėmis (tame tarpe ir fiziologinėmis) ir nenori dirbti bet ko naudojant bet ką (medinius kompiuterius).
   Kitas reikalas kai nusiperkamas ne toks „įrankis“ kokio reikia. Kai nusiperki kočėlą ir bandai vinis su juo kalti - aišku įmanoma, bet kur kas tai daryti yra patogiau plaktuku. Čia apie tai, kad yra naudotojų, kurie nusiperka pigiausią ir silpniausią kompiuterį, tačiau reikalavimus jam kelia aukščiausius. Tiesiog prieš perkant reikia įvertinti savo poreikius ir pirkti juos atitinkantį įrenginį. O kai poreikiai didesni nei galimybės arba nebuvo teisingai įvertinti - nereikia kaltinti kompiuterio, kad nebuvo įsigytas toks kokio reikia.
   Nekalbu apie situacijas, kai tiesiog nėra sukurta aplikacijų vienai ar kitai operacinei sistemai.
   Mano galva „MacBook Air“ yra ne daugiau nei „iPad“ su klaviatūra + patogesnė, priėjimą prie failų sistemos suteikianti operacinė sistema - viskas.

 8. MBA early 2014 su i5 cpu surenka cpu - 3530
  MBP 13 late su i5 cpu surenka - 4083

  Man nelabai kazkaip gaunasi 40% skirtumas....

 9. Sveiki, turiu macą ir esu labai patenkintas. Visas softas labai user friendly. Daug dalykų tiesiog automatiškai patogesni. Mažiau reikia galvoti apie kokius draiverius ir panašiai. Sper MAC OS yra. Nors windows 10 irgi nieko , bet rinkčiausi MAC. Ačiū

 10. Sveiki, išplečiant aukščiau esantį komentarą tai prieš tai turėjau Dell inspiron, kompiuteris buvo neblogas, kol paseno ir atgyveno, reikėjo naujo, išsirinkau mac'ą, tiksliau šį Macbook Air http://www.ideal.lt/produktai/apple/mac-kompiuteriai/macbook-air/macbook-air-13-i5-dc-1-6ghz-8gb-128gb-flash-intel-hd-6065 tai galiu pasakyti, jog tas perėjimas nebuvo labai jau sunku, šiaip užtruko kelis mėnesius pradžioje kol perpratau pagrindus ir šiaip net dabar (po kelių metų) kyla kartais įvairių neaiškumų, bet su windowsais irgi jų juk kyla :)) Man pats softas tai labai imponuoja, jis tiesiog paprastenis, atrodo viskas kas įmanoma tai labiau optimizuota, ekranas visada "neužgriozdintas", bent jau aš kažkaip susidėlioju, jog viskas tvarkinga ir patogiai išdėliota. Su draiveriais niekad problemų dar neturėjau, pvz, prijunginat kokį printerį ar panašiai, o su windows'ais vis kažkas nutikdavo :) Rekomenduoju asmeniškai mac'ą ypač kas dar, pvz, programuoja tai irgi labai praverčia. Sistemos labiau user friendly. Tai tiek, Sėkmės! :)

 11. Įdomūs pastebėjimai. Na aš taip pat iškeičiau savo kompiuterį su Windows į MAC. Jau naudoju MAC kurį laiką, pirkau iš čia: https://www.telia.lt/prekes/kompiuteriai/nesiojami/apple/30000631, nes buvo labai geros lizingo sąlygos. Bet kaip bebūtų tai skirtumas tarp MAC ir Windows didelis, net jei iš pradžių dar taip neatrodo (tiems, kas dar naudojasi Windows ir tik svarsto arba bandosi MAC). Asmeniškai rekomenduoju MAC ir manau daug kas pritars. Aišku Apple kaina didesnė, bet kai pažiūri kitų firmų ultrabook kompiuterius, tai supranti, kad tas MAC ne toks jau ir brangus, o kokybės skirtumai akivaizdūs. Aš anksčiau galvojau dar apie Lenovo Yoga https://www.youtube.com/watch?v=BSZgEwMnvLM, bet dabar džiaugiuos, jog šio nesirinkau. Ok, grįžtant prie pagrindinio klausimo, tai manau pagrindiniai MAC privalumai yra pats softas (t.y. OS), jis labai draugiškas vartotojui, ko apie Windows toli gražu nepasakyčiau. Kitas punktas baterija laiko ilgai. Ir trečias - aukšta surinkimo kokybė. Bet, jei reiktų rinktis pagrindį skirtumą, dėl ko rinktis MAC, tai vienareikšmiškai OS, kuri žymiai, mano galva, geresnė, spartesnė, funkcionalesnė ir tt. Kas svarsto gal bus aktualu. Sėkmės!

 12. Yra savo pliusai yra ir trūkumai.Jei norėsi dalinits failais tarp mac ir windaus vartotojų atsiranda problemėlės. Nes windaus vartotojų ir programų yra daugiau.Tuomet ta visa mac sparta nublanksta. atvėrus kokį puslapį su media grotuvu pasirodo kad mac jo negali atidaryti su turimomis programomis o ir įdiegus kokią mokamą nėra šimtaprocentinės garantijos kad ji atliks savo darbą.Jei reikės dalintis offiso kurtomis programomis vėl bus susiduriama su atvaizdavimo problemomis iš windaus į mac. Exe failų mac perskaityti negali jei neįdiegsime papildomai windausų emuliatoriaus ir taip toliau ir panašiai. Jeigu aš pramoksiu naudotis kažkokia programa kuriai kartais prireikia nemažai laiko windaus aplinkoje ir pereisiu į mac os kurioje ši programa neveikia vėl gi teks pradėti mokintis naudotis kažkokia programos alternatyva esančia mac os. Patirtis naudojant windaus emuliatorius mac os aplinkoe labai jau prasta.Programos veikia lėtai striginėja ir panašiai.Jeigu mac kompiuterį svarstantis isigyti žmogus galvoja jį naudoti muzikos ar nuotraukų redagavimui arba programų kūrimui ar tvarkymui pritaikytam šiai operacinei sistemai tai tuomet sutinku kad verčiau pirkti mac kompiuterį. Taipogi dėl to kad mac nenaudoja antivirusinių programų jaučiamas kiek spartesnis jos darbas ir kasdieniam informacijos naršymui internete naudojantis safari naršykle . Kas liečia geležies spartos čia vėl gi laimės windaus vartotojai.Už tą pačią kainą isigysite galingesnį kompiuterį nei mac. O tai reiškia kad dirbant su grafika greičiau darbą atliksit su galingesne geležim o ne spartesne ar patogesne OS. Windausai tikrai nėra medinė OS,bet sutinku kad ji taipogi nėra ir tobula kaip ir mac os. Žodžiu tai dvi skirtingos skirtingų galimybių OS ir sakyti kad viena geresnė už kitą negalima.Turiu ir naudoju tiek windaus tiek mac kompiuterius . Viena OS labiau patinka atliekant vienokias užduotis kita kitokias. Windaus tenka naudoti dažniau dėl didesnės vartotojams pritaikytos duomenų ar programų gausos

  • Formatų suderinamumo problemos labai retos, ypač media failų. Sakyčiau Mac palaiko net daugiau media tipų nei Windows. Jei daliniesi failais (dokumentais) tai tų problemų taip pat nedaug. Office programas palaiko daug Mac skirtų aplikacijų, o ir pats Mictosoft Office yra sukurtas Mac kompiuteriams.
   Kas link greičio, tai jei pasirenki teisingą „geležį“ tai ir veikia ji gerai.
   Kaip ir pats minėjote galima macOS už kurti ir Windows, tiek per virtualizaciją, tiek ir įdiegus tiesiogiai, galima ir Linux įdiegti ir turėti kad ir kokias tris Windows versijas ir dar macOS su Linux veikiančias tuo pačiu metu.
   Tai, kad Mac neatpažįsta exe failų tai čia juokingas pvz., nes Windows gal neatpažįsta app ar ipa failų ir ką? Kam Mac’ui tie exe failai. Tarkim koks skirtumas ar atidarysi Microsoft Word langinėse iš exe failo ar macOS iš app failo - svarbu turėsi Word, jei kam jo reikia.
   Kita vertus, svarbu pasirinkti tinkamą įrankį ir viskas bus tvarkoje. Jei tas tinkamas yra Windows PC — vėliavą į rankas — naudok jį. O nepirkti Mercedes nes jam netinka BMW ratai, tai jau perversijos — čia aš vis dar apie tuos exe failus :)

 13. Laba diena, turiu Mac Book 12, kaip perkelti iš stacionaraus kompiuterio Windows dokumentus į Mac Book per Google Drive?

  • Būdų yra ne vienas, tas pats Google Drive, Drop Box ar kita kompiuterinių debesų paslauga, el.paštas. Tačiau patogiausias būdas, man atrodo, būtų Windows kompiuteryje sukurti bendrinamą aplanką (Shared Folder) ir prie jo prisijungti iš Mac kompiuterio ir nukopijuoti duomenis (čia jei abu kompiuteriai yra tame pačiame tinkle).

 14. Laba diena. Renkuosi naują kompiuterį, mąstau apie perėjimą prie Mac. Mano poreikiai rašymas, exelis, internetas, paštas, video redagavimas. Klausimas. Ar parašiusi tekstą su Mac rašymo programa galėsiu jį išsaugoti kaip .doc? Tas pats su .xls, Nes tuos failus tenka siųsti, jais dalintis. Šiuo metu naudojuosi atviro kodo programonis - open office. Ir tai būna , kad iškraipo failus perkeliant juos į originalų Microsoft office. Ar Mac'uose tos teksto rašymo, skaiciavimo aplikacijos yra mokamos? Ačiū už patarimus. Aistė

  • Taip, Mac kompiuterių operacinės sistemos dalis yra TextEdit aplikacija, kuri leidžia išsaugoti dokumentus txt, rtf, doc ir docx formatais. Tiesa, jos galimybės ir suderinamumas, jei dokumente yra daugiau nei tekstas ar sudėtingesnis formatavimas yra gana ribotos. Tačiau, yra sprendimų. Nemokama Apple Pages aplikacija dokumentams ar Numbers — Excel failams. Galima naudoti Open Office ar kitas atviro kodo aplikacijas, taip pat yra ir Microsoft Office paketas skirtas Mac kompiuteriams.

 15. Sveiki, ar galima naudoti Apple telefono bateriją (adapterį), tokio tipo, kaip čia: https://www.telefonubaterijos.lt/313-apple-pakrovejai- ir kraunant Macbook? Ar užtenka galios (jei pakrovėjo tipas daro įtaką tam) ir pan.? Žadu pirkti Macbook, tačiau nusibodo sugedus pakrovėjams prikti dar naujus. Norėtųsi gyventi tvariau. Lauksiu informacijos, ačiū.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų