Kaip prieiti prie failų kompiuteryje iš iPhone ir kaip išvengti iCloud

Kartais trūks plyš reikia atlaisvinti vietą „iPhone“ ir perkelti nuotraukas ir video iš jo nenaudojant „iCloud“ bei kitų kompiuterinės debesijos paslaugų ar prisireikė failo esančio namie likusiame kompiuteryje, ir tai padaryti esant ne namie - viskas įmanoma.

„Apple“ ekosistema tobulėja ir tampa vis patogesnė naudoti. Jau dabar turint „iPhone“ ir „Mac“ net nesinori pagalvoti apie kokią nors kitą alternatyvą. Kupertinoviečiai visą laiką sugalvoja kokius nors įdomius sprendimus taip mus dar giliau įviliodami į savo ekosistemos karalystę. Kol kas vienintelis didesnis trūkumas tai apsikeitimais failais tarp skirtingų „Apple“ įrenginių. Pavyzdžiui jei reikia iš „Mac“ kompiuterio likusio namie ar prie namie esančio maršrutizatoriaus pajungtų kietųjų diskų atsisiųsti failą arba jį ten patalpinti tai darant „iPhone“ ar „iPad“ pagalba.

Turintys du ar daugiau „Mac“ kompiuterių žino, kad įjungus „Back to my Mac“ yra fantastiškai paprasta prieiti prie kompiuterio „likusio namie“ per internetą – tiek jo failų ar net matyti jo ekraną ir jį valdyti. Kalbant apie prieigą prie kompiuterio iš „iOS“ įrenginių – šios galimybės „Apple“ kol kas nenumatė, tačiau tai nereiškia, kad tai yra neįmanoma.

Kam to reikia?

Tikriausiai esate atsidūrę situacijoje kai reikalingas failas liko namie esančiame kompiuteryje arba kai keliaudami ir fotografuodami bei filmuodami iš „iPhone“ užpildėte jo diską ir būtų gerai perkelti tuos failus į kompiuterį, tačiau jis namie… gal už tūkstančių kilometrų. Žinoma, galima nusipirkti daugiau vietos „iCloud“ ar naudotis trečių šalių kompiuterinių debesų paslaugomis, tačiau, mano galva, kur kas patogiau turėti galimybę failus patalpinti tiesiai „namie“ ar prie „namie“ esančių failų prieiti bet kada ir iš bet kur ir naudotis tuo ką jau turi, o ne pirkti vis naujas ir naujas paslaugas. Pagaliau net ir naudojant trečių šalių „debesų“ paslaugas ne visada ten galima rasti failus, kurių štai ėmė ir staiga prisireikė.

Galima prigalvoti begalę scenarijų ir situacijų, kai turėti galimybę prieiti prie failų likusių namie esančiame kompiuteryje arba diskuose pajungtuose ar prie jo, ar prie interneto maršrutizatoriaus (pvz. „AirPort Extreme“, bet nebūtinai - tinka ir kiti).

Kiekvieno mūsų poreikiai skiriasi ir situacijos gali būti kitokios. Geriau apie tai pagalvoti prieš tai kaip to prisireikia nei tada kai to reikia, bet deja nėra galimybės įgyvendinti.

Ko reikia

Ko reikia norint iš „iPhone“ ar „iPad“ prieiti prie failų „Mac“ ar prie maršrutizatoriaus pajungtų diskų:

 • „iPhone“ arba „iPad“
 • Mac“ kompiuterio paruošto priimti prisijungimus prie jo (gali būti ir PC, bet čia aš to neaptarinėsiu)
 • norint galėti pasiekti diskus pajungtus prie maršrutizatoriaus, be abejo reikia prie maršrutizatoriaus kurio nustatymus galite valdyti pajungtų vieno ar daugiau išorinių diskų.
 • specialios „iOS“ aplikacijos, pvz. „FileBrowser“ suteikiančios galimybę prieiti prie failų „likusių namie“ ir juos valdyti.
 • žinoti tinklo, kurį naudoja įrenginiai prie kurių bus jungiamasi išorinį/viešą IP adresą[1].
 • jei bus jungiamasi prie kompiuterio - žinoti savo kompiuterio vidinio tinklo IP adresus (įprastai prasideda 192. arba 10. skaičiais, pavyzdžiui 192.168.0.15 arba 10.10.10.14). Taip pat nustatyti, kad jam būtu kiekvieną kartą DHCP suteikimas vienas ir tas pats IP adresas arba jį nurodyti rankiniu būdu kompiuterio System PreferencesNetwork nustatymuose)

Kalbant apie „FileBrowser“ aplikaciją, tai išbandžiau visą eilę aplikacijų suteikiančių galimybę prieiti prie failų kompiuteryje, tačiau jų galimybės arba apsiribodavo tik vidiniu tinklu (sėdint namie man nereikia iš „iPhone“ prieiti prie failų kompiuteryje), arba leisdavo tik prieiti prie failų kompiuteryje ar diskuose pajungtuose prie maršrutizatoriaus ir juos peržiūrėti bei pasiimti, tačiau neleidžia nieko juose padėti iš „iPhone“. Vienintelė „FileBrowser“ pilnai atitiko mano poreikius ir palaiko ne tik PC, bet ir „Mac“ taip kaip priklauso. Yra šios aplikacijos „Light“ versija, bet nerekomenduočiau jos naudoti, nes galimybės jos stipriai apribotos, o reklama pasirodanti po kiekvieno žingsnio varo į neviltį.

Kita priežastis kodėl „FileBrowser“ yra ta, kad norint ja naudotis nereikia nieko papildomo diegti „Mac“ kompiuteryje ir galima naudotis „OS X/macOS“ funkcionalumu nediegiant ten jokių serverių, kurie stabdys sistemą pastoviai ten veikdami, o jei manysime jog juos įjungsime tik tada kai to reikia, tai patikėkite manimi - kaip tik tada kai to prisireiks, tas serveris ir nebus įjungtas.

Kaip paruošti įrenginius

Norint prisijungti prie namie esančių kompiuterių ar diskų reikia sistemai(oms) paaiškinti, kad jos turi būti pasiruošusios priimti tokį prisijungimą.

Kaip paruošti Mac

Tie, kas turi du ar daugiau „Mac“ kompiuterių ir naudoja „Back to my Mac“ puikiai žino, kad reikia įjungti failų bendrinimą/dalinimąsi (šierinimą angl. sharing).

 1. „Mac“ kompiuteryje atidarykite System Preferences aplikaciją
 2. Pasirinkite Sharing
 3. Paslaugų sąraše (lango kairėje) pažymėkite File Sharing
 4. „Shared folders“ sąrašo apačioje paspauskite + piktogramą ir patalpinkite aplanką, prie kurio norite turėti prieigą. Galite patalpinti ir visą diską
 5. Pagal nutylėjimą visi kompiuterio vartotojai turės tik skaitymą (read-only) leidžiančias teises. Jei Jūsų vartotojo nėra sąraše, spauskite + „Users“ stulpelio apačioje ir pasirinkite savo kompiuterio naudotojo vardą ir dešiniau jo esančiame langelyje teises pakeiskite į Read & Write. Kitus palikite Read Only. Failų bendrinimo įjungimas Mac
 6. Tada spauskite lango viduryje/dešinėje esantį Options… mygtuką ir atsidariusiame lange varnele pažymėkite Share files and folders using SMB Leidimas prie „Mac“ prisijungti naudojant SMB
 7. Lango apačioje pažymėkite vartotoją, kuriam suteikiate teises jungtis per varnele pažymėtas paslaugas prie kompiuterio
 8. Spauskite Done

Patikrinkite ar kompiuteryje įdiegta ugniasienė (Firewall) neblokuoja prisijungimų:

 1. System Preferences aplikacijoje pasirinkite Security & Privacy
 2. Aktyvuokite Firewall skiltį
 3. Jei reikia paspauskite ant spynos esančios lango apačioje ir įveskite slaptažodį
 4. Paspauskite ant Firewall Options mygtuko „Mac“ ugniasienės (firewall) nustatymai
 5. Įsitikinkite, kad nėra uždėta varnelė ant Block all incoming conncections „Mac“ ugniasienės (firewall) nustatymai
Atminkite, kad suteikiamas priėjimas prie kompiuteryje esančių failų, todėl kompiuterio naudotojo slaptažodis neturėtų būtu 1234 ar panašaus lygio

Kaip paruošti maršrutizatorių

Maršrutizatoriuje reikia nurodyti kad visus SMB kreipinius nukreiptų į kompiuterį. Jei prie maršrutizatoriaus yra pajungti išoriniai diskai ir juose įgalintas bendrinimas arba namie yra daugiau kompiuterių - reikės sukonfigūruoti prievadų nukreipimą (port forwarding), priešingu atveju maršrutizatorius nežinos prie ko jungti (ar prie diskų, ar prie kompiuterio, o jei kompiuteriai keli - tai prie kurio).

Maršrutizatorių yra daug ir visokių. Aš neaptarinėsiu čia visų galimų variantų (manau naudodamiesi žemiau aprašytais principais kiekvienas savo maršrutizatoriuje susigaudys pats) ir pavyzdžiui, dėl suprantamų priežasčių, naudosiu „Apple“ maršrutizatorių „AirPort Extreme“. Tie patys nustatymai tinka ir „AirPort Express“, ir „AirPort Time Capsule“ maršrutizatoriams su išlyga kad „AirPort Express“ neturi galimybės prie jo pajunti išorinių diskų.

Žemiau pateikta tirada - ilga dešra gali pasirodyti bauginanti, tačiau neišsigąskite - taip nėra. Aš pasistengiau paaiškinti taip, kaip man atrodo turėtų būti aišku daugeliui kompiuterių naudotojų, net ir tiems kam Hario Potterio burtažodžiai yra labiau aiškūs, nei visokie TCP, UDP, prievadų nukreipimai (port forwarding) ir panašiai.

 1. „Mac“ kompiuteryje atidarykite Airport Utility aplikaciją.
  1. (naudojantys kitus maršrutizatorius turėtų arba naudoti tų maršrutizatorių gamintojų specialias aplikacijas arba prie maršrutizatoriaus valdymo konsolės jungtis per naršyklę).
   Jei naudojate TEO maršrutizatorius – kaip prisijungti prie jų informaciją rasite TEO internetinėje svetainėje.
 2. Pasirinkite AirPort Extreme arba jei nenaudojate išorinių diskų ir kaip pagrindinį naudojate AirPort Express arba Time Capsule – tada pasirinkite juos.
 3. pasirodžiusiame langelyje spauskite Edit
 4. Prisijungimo prie maršrutizatoriaus pajungtų diskų konfigūravimas:
  1. aktyvuokite Disks skirsnį
  2. varnelėmis pažymėkite Enable file sharing ir Share disks over WAN
  3. „Secure Shared Disks“ skiltyje pasirinkite priėjimo prie duomenų apsaugos būdą: With a disk password arba With accounts (jei pasirinkote „With accounts“ metodą įsitikinkite, kad reikiamų kompiuterio naudotojų paskyros yra sąraše ir joms suteiktos reikiamos teisės).
  4. Jei pasirinkote „With a disk password“ būdą ir norite, kad jungiantis prie diskų iš kompiuterio nereikėtų kiekvieną kartą įvedinėti slaptažodžio - varnele pažymėkite Remember this password in my keychain parinktį
  5. spauskite Update mygtuką, po ko maršrutizatorius persikraus ir vėl įsikraus pritaikydamas naujus nustatymus
 5. Prisijungimo prie kompiuterio konfigūravimas:
  1. aktyvuokite Network skiltį
  2. paspauskite Port Settings: langelio apačioje esančia + piktogramą
  3. atsidariusiame lange pasirinkite Windows Sharing.
   1. Jei nesate prie maršrutizatoriaus pajungę diskų ir leidę prie jų prieiti iš išorės (WAN) – galite palikti nustatymus kaip yra (jei norite „Description“ lauke galite įrašyti kitą pavadinimą, kuris leis geriau suprasti kas čia per nustatymas).
   2. Pereikite prie 5.3.4 punkto.
   3. Jei esate prie maršrutizatoriaus pajungę išorinius diskus ir suteikę leidimą prie juose esančių duomenų prieiti iš išorės - numatytų nustatymų naudoti negalėsite („Save“ mygtukas bus neaktyvus), nes pagal nutylėjimą pateikti prievadai (portai) jau naudojami prisijungimui prie diskų.
    1. ištrinkite Public UDP Ports: - jie mums šiam tikslui nereikalingi
    2. Public TCP ports: įrašykite kokį nors nenaudojamą (geriausia rinktis iš 1025–65535 aibės, nes mažesni skaičiai gali būti naudojami kitų paslaugų). Žemiau esančiame pavyzdyje aš panaudojai 1111 prievadą, bet jūs galite naudoti kokį tik norite didesnį už 1024 ir mažesnį už 65535 skaičių. Atsiminkite jį, nes šį prievado numerį reikės nurodyti aplikacijoje iš kurios jungsitės prie kompiuterio.
    3. skiltyje Private IP Address: nurodykite kompiuterio prie, kurio konfigūruojate vidinio tinklo IP adresą (dėl šios priežasties geriausia, kad kompiuteris visada turėtų fiksuotą vidinį IP adresą).
    4. skiltį Private UDP Ports: palikite tuščią - ji mums nereikalinga
    5. skiltyje Private TCP Ports: įrašykite 445
     Išorinio prievado nukreipimas (port forwarding) į prievadą nurodytame kompiuteryje
    6. spauskite Save
   4. spauskite Update mygtuką, po ko maršrutizatorius persikraus ir vėl įsikraus pritaikydamas naujus nustatymus.
Kitų gamintojų maršrutizatorių naudotojai turėtų atlikti anaglogiškus veiksmus, o nežinantys kaip tai padaryti, informaciją rasti turėtų maršrutizatoriaus naudotojo žinynuose. Jei jie anglų kalba – reikėtų ieškoti informacijos apie „port forwarding“, „port mapping“ arba NAT (network address translation) skiltyse.

„iOS“ aplikacijos konfigūravimas

Nepriklausomai nuo to kokią aplikaciją pasirinksite, nors aš, kaip ir minėjau aukščiau, išbandžiau nemažai jų ir tinkama man pasirodė tik „FileBrowser“. Lyginant su didele dalimi „iTunes App Store“ esančių aplikacijų ji nėra pigi. Jos kaina 5,99 €, tačiau tai gerokai mažiau nei tektų mokėti kaskart už kokią nors kompiuterinių debesų paslaugą. Įsigyjate aplikaciją vieną kartą, o visa kitą jau turite.

Nepriklausomai nuo to, kokią aplikaciją pasirinksite – prisijungimo prie namie esančių diskų pajungtų prie maršrutizatoriaus ar kompiuterio – principas tas pats. Aplikacijoje reikės nurodyti kelis parametrus:

 • IP adresas – tai jūsų namų interneto IP adresas. Jei jo nežinote sužinoti galite paspaudę ant šios nuorodos iš namų kompiuterio ar prie namų Wi-Fi pajungto telefono (VPN paslauga turėtų būti atjungta, priešingu atveju savo IP nesužinosite).
 • Port number arba SMB port number:
  • Prisijungimui prie diskų pajungtų prie maršrutizatoriaus – prievado (port) numeris 445.
  • jei jungiatės prie kompiuterio ir nesate įgalinę prisijungimo per internetą prie maršrutizatoriaus pajungtų diskų prievado (port) numeris 445.
  • prisijungimui prie kompiuterio, jei esate įgalinę nuotolinio prisijungimo prie diskų pajungtų prie maršrutizatoriaus, - prievado (port) numerį nurodykite tą, kurį nurodėte atlikdami maršrutizatoriaus nustatymus (aukščiau esančiame aprašyme žingsnis 5.3.3.2.)
 • Naudotojo vardas ir slaptažodis
  • jei konfigūravote pasijungimą prie maršrutizatoriaus pajungtų diskų nurodydami apsaugos būdą „With a disk password“ - naudotojo vardo (user name) lauką palikite tuščią
  • jei konfigūravote pasijungimą prie maršrutizatoriaus pajungtų diskų nurodydami apsaugos būdą „With accounts“ arba konfigūruojate prisijungimą prie kompiuterio prisijungimui reikės nurodyti ir naudotojo vardą ir slaptažodį (jei nenurodėte kitaip, tai bus tie vardai ir slaptažodžiai, kuriuos naudojate prisijungdami prie kompiuterio)
 • „FileBrowser“ aplikacijoje kurdami naują prisijungimo nuorodą rinkitės „Computer/Drive“ → „Mac“ → „Manual Setup“ ir tada nesvarbu ar pasirinksite PC, ar „Mac“ ar „TC“ šiuo atveju skirsis tik piktograma.

Be galimybės nuotoliniu būdu prisijungti prie kompiuterio ar diskų pajungtų prie maršrutizatoriaus, „FileBrowser“ aplikacija taip suteikia galimybę jungtis prie NAS tipo saugyklų, „Dropbox“, „OneDrive, „Box“ ir Google Drive“ kompiuterinių debesų paslaugų, naudoti „WebDAV“ ir FTP prisijungimus, bei turi kelis specialius prisijungimus skirtus jungtis prie „Toshiba“ saugyklų.

Pabaigos žodis

Tokiu būdu sukonfigūravus kompiuterį ir „iOS“ aplikaciją galima iš bet kur pasiekti namie prie maršrutizatoriaus pajungtus diskus ir kompiuterius. Žinoma, šie įrenginiai turėtų būti įjungti, bet dabar matyt retas kas juos išjunginėja.

Šis sprendimas:

 1. leidžia išspręsti laisvos vietos „iPhone“ ar „iPad“ problemą dėl ten prisikaupusių nuotraukų ar video failų kai nesate šalia savo kompiuterio. Galite fotografuoti ir filmuoti kelionėje netaupydami – per mobilius duomenis ar Wi-FI prikauptas nuotraukas galėsite greitai perkelti į savo saugyklas ar kompiuterį likusį namie ir kai grįšite viskas bus ten kur ir padėjote - tvarkingai surikiuota;
 2. suteikia galimybę prieiti prie visų kompiuteryje esančiame namie ar prie namie esančio maršrutizatoriaus pajungtuose diskuose esančių failų iš bet kur ir bet kada;
 3. leis sutaupyti neperkant papildomų GB kompiuterinės debesijos paslaugose ir išvengti papildomų su tuo susijusių nemalonumų, kaip pavyzdžiui „Google Drive“ naudojamas nuotraukų suspaudimas, ar „Dropbox“ naudojamas perduodamų duomenų per parą limitas;
 4. leis išvengti situacijų, kai atvykę į darbą ar prezentaciją suprantate, kad reikalingas failas liko kompiuteryje namie;
 5. parodyti draugams nuotraukas esančias namų kompiuteryje arba diskuose tiesiog iš „iPhone“ ar „iPad“
 6. ir t.t.

Jei esate išvykę ir norite jungtis prie namie palikto kompiuterio, kuris tikėtina „miegos“ - reikėtų kompiuteryje įgalinti WOL (Wake On Lan) funkciją, kuri pažadintų kompiuterį kai į jį kreipiamasi iš tinklo. Iš „iOS“ įrenginio tai padaryti galima aplikacijos „iNet WOL“ pagalba. Aplikacijoje rasite ir paaiškinimą kaip paruošti kompiuterį ir kitus įrenginius, kad šie pabustų kai į juos kreipiamasi nuotoliniu būdu. „Mac“ kompiuteryje reikės įgalinti šią funkciją atidarant System Preferences aplikaciją, joje paspaudus ant Energy Saver ir varnele pažymėjus Wake for network access. Tada pažadinę kompiuterį, galėsite prisijungti prie jo „FileBrowser“ ar kitos, tokią galimybę suteikiančios, aplikacijos pagalba.

Jei norite prieiti prie informacijos saugomos diskuose pajungtuose prie maršrutizatoriaus – jų žadinti kaip nors papildomai nereikės.

Jei kils neaiškumų - pasidalinkite komentaruose ir bendromis pajėgomis pabandysime juos išspręsti.


 1. Dabar įprastai interneto paslaugų tiekėjai suteikia IP adresą, kuris nesikeičia ganėtinai ilgą laiko tarpą. Jei naudojate interneto paslaugų tiekėjo paslaugas, kuris išorinį IP adresą keičia dažnai - padėti gali DDNS (Dynamic DNS arba Dynamic Domain Name System)“ paslaugą, kuri susietų besikeičiantį IP adresą su vienu tam tikru DNS vardu, kurį galėtumėte naudoti prieigai prie savo kompiuterio.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 23 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Mano noras yra prieiti prie hard'o tiek iš Mac'o, tiek iš iPhone. Bet pradžiai norėčiau įgyvendinti tą norą su Mac'u. Tai kokio app'so reikia Mac'e ar tiesiog kur eiti, kad rasti tą hard'ą? Nes viską suvedžiau pagal instrukciją ir tada supratau, kad nebežinau ką daryti toliau. Mano IT žinios pačios minimaliausios kokios tik begali būti, Hario Poterio nežiūriu, o "terminal'o" funkcija man kažkas tokio paranormalaus.
  Pas mane Time Capsule.

  • Vidiniame tinkle (namie) jei naudojate ne Airport Extreme maršrutizatorių ir viską „suvedėte“ teisingai diską turėtumėte matyti Finder aplikacijoje arba:
   - paspaudę kairėje pusėje ant savo kompiuterio pavadinimo ir tada ant Network (jei nematote savo kompiuterio Devices sąraše - Fider iš meniu Preferences > Sidebar ir varnele pažymėkite savo kompiuterį Devices sąraše)
   - Finder aplikacijoje iš meniu Go > Connect to Server ir atsidariusiame lange įveskite įrenginio prie kurio pajungti diskai IP adresą pvz.: smb://192.168.1.254 , greičiausiai tai maršrutizatorius (jo IP adresą, be Terminal aplikacijos galite sužinoti paspaudę Alt klavišą ir tada ant Wi-Fi piktogramos meniu juostoje arba System Preferences > Network > pažymite savo tinklo kortą > jei IP nematote > Advanced... > TCP/IP - IP adresas tas kuris šalia Router.

   Jei norite jungtis prie diskų ne iš namų ir maršrutizatoriuje esate prie diskų nurodę jog leidžiate jungtis per WAN - ir esate ne namie - turite nurodyti išorinį IP adresą - jį sužinoti galite būdami namie iš prie Wi-Fi pajungtam įrenginyje atidarę šią nuorodą.

 2. Jau veikia ir ant Iphone'o. Dabar turiu nuosavą 2 TB debesėlį, už ką esu dėkingas Ramūnui. Vis ruošiausi šiuo klausimu kreiptis asmeniškai, bet vis atidėliojau, nes įtariau, jog bus sudėtinga ir tam reikės nusiteikimo, laiko. Ir štai atsirado straipsnis padėjęs įgyvendinti mano norą.

 3. Pamaniau kad gal butu idomu isbandyti time capsule.

  Ar verta - apsimoka pirkti pirmos laidos time capsule 500gb. Gal kas turi ka pasiulyti ?

 4. Man tai visai viskas nesėkmingai, pradedant, kad net neišėjo sukurti net elementarios sharing papkės :) spaudi "add" ir nieko neišsaugo - nei papkės, nei disko, nei nieko. O dar dlink maršutizatorius.. skiriasi nuo čia aprašyto. Norėjau pabandyti, kad per telefoną galėčiau, bet kada prisijungti prie užmigusio kompo failų/nuotraukų.

 5. Sveiki Ramūnai,
  Labai dėkingas už straipsnį, jis pačiu laiku, nes neseniai įsigijau "Time Capsule" su HDD.
  Atrodo viską padariau pagal aprašymą, (daug kartų tikrinausi) bet ne viskas veikia kaip norėtųsi.
  Gal galėtumėte pagelbėti? Žodžiu, namų tinkle viskas veikia puikiai, ir iš iOS įrenginių prieinu ir prie disko esančio "Time Capsule" ir prie jos prijungto išorinio HDD, ir prie disko kompiuteryje, bet nuotoliniu būdu sujungia tik su Macintosh HD.
  Instrukcijoje radau galimą problemą - These steps will not work if your Internet Service Provider blocks access to port 445. You may need to contact your ISP and have them remove this block.
  Kreipiausi į interneto tiekėjus, prisijungė nuotoliniu būdu peržiūrėjo konfigūraciją, susitikrinome IP, sako nieko neblokuoja, žodžiu, padėti negalėjo.
  Gal įsivaizduojate kur dar, ką turėčiau pasitikrinti, kas galėtų būti?
  Labai gaila kad neveikia tai ko labiausiai ir reikia, nes kompiuterio įjungto nelaikau, o nuotoliniu būdu prieiti prie diskų, prijungtų prie maršrutizatoriaus būtų labai patogu.
  Iš anksto labai didelis ačiū Jums.

  • Manau realiausi yra trys variantai:
   a) paslaugos tiekėjas vis tik blokuoja 445 portą;
   b) nesate atidaręs priėjimo prie diskų per internetą (WAN) - AirPort Utility aplikacijoje patikrinkite ar uždėta varnelė „Disks“ skirsnyje prie „Share disks over WAN“.
   c) naudojate iOS aplikaciją, kuri nepalaiko prisijungimo per internetą arba esate joje nurodę ne tą portą

   P.S. Su Time Capsule nebandžiau, gal „Apple“ draudžia priėjimą prie vidinio kapsulės disko. Pažiūrėkite nustatymuose, jei yra „Share disks over WAN“ - vadinasi leidžia.

   P.P.S. Galimas dar vienas variantas, prie disko išorinio IP adreso bandote jungtis iš vidinio tinklo (pvz. per Wi-Fi), priklausomai nuo tinklo konfigūracijos tai gali ir nepavykti. Jei taip - atjunkite telefone Wi-Fi ir pabandykite jungtis per mobiliuosius duomenis.

   • Ramūnai, labai ačiū už greitą atsakymą.

    a) paslaugos tiekėjas sakė tikrai neblokuoja, ir žadėjo šiandieną dar pasikonsultuoti su kolegomis ir su manimi susisiekti.

    b) „Share disks over WAN“ varnelė tikrai uždėta.

    c) iOS aplikaciją naudoju Jūsų rekomenduotą „FileBrowser“ (mokamą versiją).

    d) (P.S.) Time Capsule „Share disks over WAN“ Yra.

    e) (P.P.S.) Taip „FileBrowser“ esu sukonfigūravęs tik vieną var. su išoriniu IP ir jungiantis iš vidinio tinklo per Wi-Fi prijungia puikiai. Tokia pačią konfigūraciją, tik su pakeistu 445 portu (pagal aprašymą "žingsnis 5.3.3.2.") esu padaręs ir prisijungimui prie iMac disko, ir VEIKIA tiek jungiantis vidiniame tinkle, tiek iš mobilaus tinklo per iPhone, na, o prie Time Capsule iš mobilaus tinklo, ir kaip minėjau iš draugo Wi-Fi neprieinu :(

    Dabar, pats įdomumas :)
    (rašau iš darbo PC,)

    Namie palikti nustatymai nepakeist...

    Pabandau jungtis per mobilų internetą 4G - NEVEIKA (taip pat kaip ir iš draugo Wi-Fi)
    Pabandau jungtis per darbo Wi-Fi - VEIKA :)

    Nieko nesuprantu ???

    P.S. tarp kitko paslaugų tiekėjas, peržiūrėjęs nustatymus ir nieko blogo neradęs taip pat paliko tik viena galimą var. pabandyti jungtis iš kito Wi-Fi, ji dar kažkodėl paklausė ar nesijungiau per mobilų 4G. (tuo metu dar nebuvau jungęsis...).

    Ką Ramūnai manote ?

    O šiaip, tikrai labai ačiū už suteiktas žinias, iš manęs kavos priklauso :)

    • Jei iš darbo veikia - vadinasi Jūsų pusėje viskas tvarkoje. Gal mobilaus ryšio operatorius tada blokuoja prieigą per 445, kaip ir draugo interneto tiekėjas.
     Pas mane Bitė ir prisijungti galiu (prie savo aišku).
     Beje jei darote prieigą per Internetą - naudokite „stiprius“ ir pakankamai ilgus slaptažodžius.

 6. Sveiki Ramūnai dar kartą.
  Pravargome su IT inžinieriumi iš interneto tiekėjų šiandien labai daug.
  Rezultato kaip ir nėra, o bendra išvada tokia - kad kai kurie interneto tiekėjai blokuoja prieigą per 445.
  Mobilus pas mane Tele2, taip kaip ir pas draugą bandytas Wi-Fi "Balticum", - NEVEIKIA.
  Darbe interneto tiekėjas - TEO, ir per Wi-Fi viskas puikiai VEIKIA.
  Bet man keista, kad per tą patį, mano mobilų Tele2 internetą, į iMac HDD nuotoliniu būdu patenku, o prie maršrutizatoriaus "TimeCapsule" HDD ne.
  Ar galima kaip nors, panašiai, apeiti tą 445 portą, ir prie maršrutizatoriaus prisijungti maždaug kaip prie iMac disko?
  Taip būtų žymiai naudingiau, ir patogiau, nes nereikia laikyti įjungto kompiuterio, aš geriau atsisakyčiau priėjimo prie iMac HDD, kad tik eitų sukonfiguruoti priėjimą prie "TimeCapsule" diskų.
  Ramūnai jei dar turite minčių, ir vilčių pagelbėkite :)

  ačiū labai

  • Na... į Mac HDD, greičiausiai kreipiatės ne per 445 portą, o kažkokį kitokį, kurio neblokuoja paslaugos tiekėjas. Pas mane interneto paslaugos tiekėjas TEO ir viskas puikiai veikia.
   Sunku pasakyti, gal reikėtų panašiai kaip darėte prieigą prie Mac, sukonfigūruoti prieigą ir prie TC, per kitą portą duomenų srautą nukreipiant į maršrutizatoriaus IP 445 portą, bet šis „loop'as“ gali ir nesuveikti - jo paprasčiausiai gali neleisti TC konfigūravimas, bet pabandykite – gal pavyks.

   …arba pakeiskite mobilaus ryšio paslaugos tiekėją. Nemanau, kad apart problemų „Tele2“ turi ką nors tokio, ko neturi kiti mobilaus ryšio operatoriai.

 7. Labas,

  Taip, į Mac HDD viską lygiai taip sukonfigūravau, kaip aprašyta Jūsų straipsnyje (aprašyme žingsnis 5.3.3.2)
  Public UDP Ports - ištryniau.
  Public TCP ports - 1111 (pvz.)
  Private IP Address: iMac IP adresą
  Private UDP Ports:palikau tusčią
  Private TCP Ports: 445

  app FileBrowser SMB Port Number - įvedžiau 1111 (pvz.)

  Taip sukonfiguruotas priėjimas prie iMac HDD veikia jungiantis iš visų tinklų.

  Panašiai bandžiau padaryti ir su Time Capsule,
  Pakeičiau tik:
  Public TCP ports - 2222 (pvz.)
  Private IP Address: Time Capsule IP adresą

  Toks variantas neveikia.

  IT inžinierius dar pasiūlė tokią instrukciją (žemiau) - jungtis per kitą Portą 548:

  • Start the AirPort Utility > Select the AEBS or TC, and then, select Edit.
  • Disks tab: Verify "Enable file sharing" & "Share disks over WAN" are checked.
  • Network tab:
  o Verify Router Mode = "DHCP and NAT"
  o Port Settings > Select the "+" sign to create a new port mapping.
  o Click the plus sign below the Port Settings window to add a new port mapping.
  o For Description, select the "Personal File Sharing" option.
  o In the Public TCP Port(s) box, type in a 4-digit port number (e.g., 8888) that you choose.
  o In the Private IP Address box, type the external IP address of your base station that you found in item 3 in the prerequisites.
  o The Private TCP Port(s) box should already be populated with 548.
  o Click Save.
  • Click on Update.

  Taip pat nesigavo, arba dar kažko nepadarau, nes nieko neišmanu tuose nustatymuose, tik bandau pakartoti aprašymus.

  Na, kol kas, pasiduodu, :(
  gyvensiu taip kaip yra, vis tik pusiau veikia, o tai jau yra žymiai geriau nei buvo iki Jūsų straipsnio :)

  AČIŪ

  • Jei turite išorinį USB diską, pabandykite jį prijungti prie TC ir tada sukonfigūruoti prieigą prie jo. Jei situacija nepasikeis - vadinasi kalti operatoriai.
   548 portas yra „Personal file Sharing“ iš principo tas pats kaip ir „Windows file sharing“.
   Dar dėl tikrumo galite pabandyti į telefoną įdėti kad ir kolegos SIM, kito operatoriaus - pabandymui prisijungti, pvz Bitės. Jei taip pavyks prisijungti vadinasi visos strėlės į Tele2 pusę.

   • Ramūnai, vis tik, aš dar nepasiduodu :)
    Išorinį diską turiu ir beveik visada taip ir bandžiau su prijungtu prie Time Capsule.
    Su 548 kažkaip man neveikia, iš vis niekaip.
    O dėl pabandymo įdėti kitą kortelę, tai ir man šį vakarą kilo tokia pati mintis (nesuprantu kaip anksčiau nedasigalvojau, nes darbiniame mob. Omnitel kortelė).
    Tai štai kaip gaunasi:
    Įdėjau "Omnitel" kortelę ir su ja, taip pat- NEVEIKIA (bet "FileBrowser" iššoka šiek tiek kitoks nepavykusio prisijungimo aprašymas / paiškinimas nei su "Tele 2" kortele):
    SMB/CIFS File Sharing may not be enabled or it may need restarting or reinstalling on the machine.
    If you are connecting to a NAS drive, try editing FileBrowser's connection settings and disabling Compatibility Mode in the Advanced Settings section.
    Kadangi angliškai aš suprantu tik kas trečią žodį, tai pabandžiau paeksperimentuoti, ir "FileBrowser" konfigūravime kuriant prisijungimo nuorodą pasirinkau ne TC, o NAS.
    Sirtumas yra, nes įsijungia viena iš Advanced Settings slinkstelių - Enable NetBIOS.

    Na ir ką Jūs manot,- su šiuo pakeitimu "Omnitel" atsigavo ir pradėjo VEIKTI :)

    Iškarto puoliau bandyti ir "Tele 2", dėja čia šis pakeitimas nepadeda :( NEVEIKIA.
    Na ir nepavykusio prisijungimo aprašymas / paiškinimas, jau kitas:
    Check the machine is switched on and is on the same network as the iPad/iPhone and thename or IP address is definitely correct. This error can indicate that there is a firewall blocking access. SMB/CIFS File Sharing on port ėėį needs to be enabled through the firewall.

    Gal Jums Ramūnai,visa tai daugiau ką sako, ir gal Jums kilo naujų minčių, kame čia šuo pakastas?

    P.S. mane dar neramina vienas iššokantis pranešimas, tuo metu kai įjungiu Enable NetBIOS.
    Please do not attempt to connect Time Capsule or AirPort Extreme when NetBIOS is enabled.
    Išsiverčiau, skamba negražiai, bet tada ir su "Omnitel" ir aplamai viskas VEIKIA...? (žinoma išskyrus Tele2, ir "Blticum Wi-Fi" pas draugą).

    Dar syki dėkui, suprantu turbūt jau įkyrėjau Jums.

    • Šiaip Apple nenaudoja NetBios tik TCP, matyt dėl to ir tas pranešimas toks „Please do not attempt to connect Time Capsule or AirPort Extreme“ tačiau jei veikia... gal Omnis kaip nors enkapsuliuoja tai į IP. Manau svarbu veikia.

     Aukščiau, Jūsų komentaro pradžioje esantis tekstas siūlo pabandyti įjungti arba jei jau įjungta - išjungti „Compatibility Mode“ režimą aplikacijoje - jis prie prisijungimo nustatymų.

     Manau, kad jei prisijungti bent kokiu būdu pavyskta - vadinasi „namie“ daugiau ar mažiau korektiškai, bet viskas veikia. Belieka surasti būdą ar operatorių, per kurį tai veikia.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų