Kaip atlaisvinti daugiau nei 2GB vietos „iPhone“

„Apple“ padvigubinus mažiausios talpos telefonų talpą - jos vis tiek trūksta.

Panašu, kad nors „Apple“ mažiausios talpos „iPhone“ disko vietą padvigubino ir iš 16GB padare 32GB – vis tiek su vietos stygiumi susiduria gana nemažai „iPhone“ naudotojų. Keista, kad su šia problema susiduria ir anksčiau išmaniuosius telefonus naudoję žmonės, kurie kaip ir turėtų žinoti, kiek vietos jų įrenginiuose jiems reikia. Tiesa, kai kurie prie „iPhone“ atėję iš „Google“ ekosistemos sakosi pradėję intensyviau fotografuoti ir filmuoti telefono pagalba bei žaisti žaidimus ar naudotis paslaugomis, kurios „Android“ įrenginyje atrodė nepatraukliai.

„iWork“ aplikacijų užimama vieta „iPhone“

Daugelyje naujų „iPhone“ yra iš anksto įdiegtos „iWork/iLife“ aplikacijos: „Pages“, „Keynote“, „iMovie“, „Numbers“ ir „Garageband“. Nors tai puikių aplikacijų rinkinys – daug kas jų tiesiog nenaudoja, o laiko įrenginyje dėl visa pikta. Šios aplikacijos užima beveik 3GB įrenginyje, o vietos neteisingai savo poreikius įvertinusiems įsigyjant „iPhone“ ir dabar vietos stygių patiriantiems 2-3GB laisvos papildomos vietos yra aukso vertės.

Pažiūrėti kokias esate įdiegę aplikacijas ir kiek vietos jos užima ir ar tikrai yra tiek naudingos kiek godžios disko vietai pažiūrėti galite: SettingsGeneralStorage & iCloud Usage → STORAGE skiltyje → Manage Storage. Pateiktame sąraše aplikacijos išrikiuotos pagal įrenginyje užimamą „plotą“, todėl apsispręsti, kurias ištrinti, o kurias palikti gali būti gana paprasta. Vien tik „iWork/iLife“ aplikacijos užima apie 2,7GB ir labai abejotina, kad visas jas naudojate „iPhone“. Įprastai jos yra arčiau sąrašo viršaus, kur išvardintos „daugiau sveriančios“ aplikacijos.

iWork“ aplikacijos nėra pagal nutylėjimą įdiegtos 8GB ir 16GB talpos „iPhone“ modeliuose, tačiau 32GB ir didesnės tapos „iPhone“ naudotojai savo įrenginiuose šias aplikacijas ras.

Papildomos priemonės

Jei aukščiau aprašytas metodas nepadeda, o poreikius atitinkantį „iPhone“ įsigyti nėra galimybės – galima griebtis kiek drastiškesnių priemonių vietai telefone atlaisvinti.

 1. Atsisiųskite ir savo „Mac“ ar PC įdiekite „PhoneClean“ aplikaciją (bandomosios versijos pilnai užteks „iPhone“ išvalyti).
 2. Įsitikinkite, kad „iPhone“ akumuliatorius įkrautas 50% ar daugiau.
 3. Pajunkite „iPhone“ prie kompiuterio laidu.
 4. Uždarykite „iTunes“ ir atidarykite „PhoneClean“ aplikaciją.
 5. Kai „PhoneClean“ aptiks prie kompiuterio pajungtą „iPhone“ spauskite Analyze.
 6. Sulaukite, kol aplikacija baigs analizuoti „iPhone“ duomenis. Baigus analizuoti pamatysite kiek atminties gali būti atlaisvinta aplikacijos pagalba. Jei yra noro, galite peržiūrėti kokie failai bus pašalinti.
 7. Paspaudus Clean tie failai bus pašalinti.

Sysdiagnose - tai failai, kuriuose saugoma įrenginio darbo informacijos istorija. Jei įrenginys veikia gerai ir artimiausiu metu neplanuojate apsilankyti „Apple“ servise - galite drąsiai juos trinti. Priklausomai nuo to kiek laiko naudojamas įrenginys ir kaip jam sekasi veikti – sysdiagnose failų ištrynimas gali atlaisvinti nemažai vietos įrenginyje – kai kuriais atvejais 4GB ir daugiau. Sutikite, kad tai nėra mažai net ir 32GB įrenginyje.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. nepaminetas puikus budas pravalyti cache - tai nuejus i iTunes Store pabandyti nusipirkti HD filma

  • Na čia jau „advanced“ metodas… panašiai kaip norint sutvarkyti namus galima nueiti į darbo biržą ir pasamdyti kelis žmogeliukus tam reikalui :)

   • Bet kai esi ne prie pc kitaip cache pats neisvalysi kai vietos pritruksta :)

    • Žiūrint kas tą vietą užima: Safari cache gali išsivalyti. Pvz. dabar pas mane Safari Cache užima 276MB, o jei prasibėgčiau per aplikacijų cashe duomenis, manau bendroje sumoje sukaupčiau apie 1GB.
     Pvz. FB prikaupti duomenys užima mano telefone 429,7 MB, todėl išmetus FB app ir vėl ją įdėjus tą vietą atgaučiau (kuriam laikui). Taip pat neretai daug vietos užima įvairios knygos, dokumentai ir panašiai, kurie seniai perskaityti, nebereikalingi ir tik užima vietą.
     Tiesiog, kadangi žinau kiek prigeneruoju duomenų - vis dar pasiseka pasirinkti tokios talpos įrenginius, kad nereikėtų žaisti su duomenų trynimais. Tiesa, neturiu įpročio „tampytis“ viso gyvenimo nuotraukas telefone. Pasilieku tai kas man atrodo to verta ir būtinai noriu turėti telefone, o visa kita keliauja arba į archyvus kompiuteryje, arba į šiukšliadėžę.
     …ir norint taip atsikovoti vietos - nereikia kompiuterio (PC apskritai nereikalingas. Jei reikia kompo - imi Mac) :)

 2. Bet ar tikrai kelias "Settings → About → Usage → Manage Storage" yra teisingas? Man rodos, čia klaidinate...

 3. Atsisiunčiau, pamėginau ir ištryniau. Kažkaip nieko pan kad atlaisvinti daugiau nei ~40mb neradau.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų