Jonathan Ive gali palikti „Apple“

Temos: Apple, Žmonės
Seras Jonathan Ive

Akylesni „Apple“ fanai pastebėjo, kad jau kuris laikas pagrindinis kompanijos dizaineris nedalyvauja kompanijos renginiuose.

Nežiūrint į vertę, kiekvienas „Apple“ produktas yra unikalus ir atpažįstamas ir didele dalimi dėl to „kaltas“ Jony Ive.

John Grubber podkaste „The talk show“ žurnalistas Jason Snell pasakojo, kad Jony dabar daugiau dėmesio skiria architektūrai ir pastaruoju metu užsiėmęs naujo „Apple“ biuro reikalais bei firminių kompanijos parduotuvių dizainu. Jis beveik nedalyvauja naujų produktų kūrime palikęs tai savo kolegoms ir net gali atsisveikinti su „Apple“.

Ši „SixColors“ įkūrėjo Jason Snell išsakyta mintis pradžioje šokiruoja. Tačiau, atsitokėjus nuo šios minties ji atrodo gana logiška. Nuo kovo mėnesio Jony Ive nedalyvauja „Apple“ renginiuose. Naujai išleista knyga „Designed by Apple in California“ panaši į autobiografinį palikimą fanams apie tai ką jis sukūrė ir tai paaiškina kodėl leidinyje nėra kitų „Apple“ išleistų produktų, kurie kompanijai buvo ne mažiau reikšmingi.

Snell taigia, kad Ive užėmė „Jobs’o poziciją“ kompanijos valdymo klausimu ir ištikimai jos laikosi tačiau industrinio dizaino vadovo nuomonė stipriai skiriasi su kompanijos vadovybe ir čia atsiranda vidiniai nesutariamai.

Gali būti, kad pagrindinis „Apple“ dizaineris tiesiog išsisėmė kurdamas mobilių technologijų dizainą ir jam dabar norisi savo idėjas realizuoti kame nors dideliame ir erdviame, o ne mažame ir lengvame. Kita vertus, kaip kuriantis žmogus jis padarė labai daug ir pakankamai šiame poste uždirbo. Jei taip nutiks, kad Ive paliks kompaniją - tai greičiausiai bus visos „Apple“ epochos pabaiga ir nuo to momento „Apple“ įžengs į naują savo etapą.

Aišku, visa tai tik gandai ir kol kas tik vieno žurnalisto išsakyta nuomonė, todėl į tai reikėtų žiūrėti gana skeptiškai. Tačiau, turint omenyje pastaruoju metu pastebimą „Apple“ idėjų stagnaciją, liūdna, bet ši pranašystė gali būti teisinga. Tiesa, po interviu Gruber savo bloge rašo jog jis nenorėjo pasakyti jog Ive palieka „Apple“ ir jo šaltiniai kompanijoje teigia, kad „kiekvienas naujas kompanijoje kuriamas produktas yra jo kontroliuojamas kaip tai visada ir buvo“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Apple palikti gali ne tik Jonathan Ive. Apple palikti gali ir Tim Cook. Juk Amerika laisva šalis, Apple laisva kompanija kaip ir darbuotojai ten dirbantys ir jie gali daryti laisvus sprendimus :)

  p.s. čia su sarkazmu ;)

 2. Kaip tik pagalvojau ryte - ko atsisakys ar ką nukilins šiandien Apple? :)))))
  Dura tempora:)

 3. Tegu eina, astibodo turbut apple ji laikyti. Nera jis cia kazkoks wow dizaineris, kazkieno giminaitis priimtas ant bapkiu pasikelti ir tiek :)

  Bet kuriam cia duok 20k euru i menesi uz dizaino kurima, visi taps dizaineriais su tokia alga :D

 4. Komentaras internete kuris visiškai sutapo su mano mintimis:) - "I think Apple needs some fresh blood and fresh thinking in design beside thinner."

 5. Oi negaliu kokių perlų randu, vos nenugriuvau nuo kėdės bežvengdamas:)))) - vienas internautas klausia: "Is he connected to product design with an adapter?" LOL LOL LOL

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų