Ko tikėtis iš „Apple WWDC 2016“

Temos: Apple, iOS, macOS
Salė prieš „Apple“ konferenciją

„Worldwide Developers Conference“ jau rytoj! Pirmadienio vakare visų, kurie domisi IT, akys bus nukreiptos į „Apple“. Net jei šie žmonės kasdien maigo „Android“ įrenginį – jie rytoj stebės tiesioginę „Apple WWDC“ prezentacijos transliaciją, o stebėti ir laukti bus ko.

Tad ko galime laukti iš pirmadienį prasidėsiančios „Apple WWDC16“? Žemiau visų girdėtų gandų suvestinė.

iOS 10

Daug kas gali pagalvoti, jog „iOS 10“ tai jau 10 metus (jubiliejinius) švenčianti operacinė sistema. Tačiau taip nėra. 2007 metais „iPhone OS“ pavadinimu pristatyta ir 2010 metais į „iOS“ pervadinta, jubiliejų švęs tik kitais metais, tad ypatingų pokyčių šiais metais laukti neverta, nors iš kitos pusės, neprisimenu kad „Apple“ skirtų didesnį dėmesį kažkam atsižvelgiant į amžių.

Pastaruoju metu internete buvo dalinamasi įvairiais operacinės sistemos konceptais, kuriuose buvo pilna įdomių sprendimų ir kuriuos mielai norėčiau išvysti būsimoje „iOS“ versijoje, tačiau išskirti galima šiuos, į kuriuos, kaip spėjama, „Apple“ galėtų atkreipti dėmesį:

  • stipriai patobulinta programa „Photos“, o tiksliau jos nuotraukų redagavimo dalis
  • atnaujintas „iOSdizainas ir naujas, tamsus apipavidalinimas
  • iš esmės perdaryta „Music“ aplikacija, šiemet švęsianti savo pirmuosius metus
  • naujas duomenų šifravimo algoritmas
  • atnaujintas pranešimų centro mechanizmas
  • 74 nauji emoji!!!

Siri SDK ir macOS

Tai ko gero labiausiai programuotojų ir daugelio vartotojų laukiama dalis. Priėjimas prie „Siri Software Development Kit“ leis programuotojams integruoti balso asistentą į savo programas. „Siri“ nuo žadintuvo, priminimų nustatymų ar orų prognozės pateikimo pereis prie pilnaverčio bendradarbiavimo su kitomis programomis. Kalba eina apie tokias užklausas kaip „Užsakyk 16:00 valandai “Uber” prie mano namų, o 17:00 rezervuok staliuką “Vapiano” restorane ir 17:30 tegul ten pristato baltų tulpių puokštę”. Tokių principų šiandien jau veikia balso asistentas VIV. Atėjo laikas ūgtelėti ir „Siri“.

Be šios naujovės, spėjama, jog „Siri“ pagaliau atkeliaus į „macOS“ (būtent taip manoma „Apple“ pradės vadinti „Mac“ kompiuteriams skirtą „OS X“. Labai keista, bet kažkokių ypatingų naujovių būsimoje „OS X“ (ar „macOS“?) niekas nesitiki. Tarp patobulinimų ganduose dažniausiai buvo minima atnaujinta „Photos“ programa, kurioje kaip ir naujoje „iOS“, bus išplėsta nuotraukų redagavimo dalis.

Apple Pay integracija į puslapius

Mokėjimų sistema „Apple Pay“ nuo pirmadienio gali būti integruota į „Apple“ prekybos partnerių elektronines parduotuves ir „iOS“ naudotojai „Touch ID“ pagalba galės greitai ir patogiai atsiskaityti už pirkinius. Taip pat tikimasi „Apple Pay“ starto Šveicarijoje.

Apple Music

Spaudoje buvo rašoma, jog atnaujintame Apple Music, kuris pasirodys kartu su iOS 10 rudenį, o testuotojai galės išbandyti jau po WWDC, atsiras dainų tekstai. Galėsite dainuoti į valias ir daugiau nebereikės ieškotis jų atskirai internete. “For you” dalis bus supaprastinta, bet siūlomų dainų algoritmas nepasikeis. Dalies “New” pavadinimas bus pakeistas į “Browse”, kur viskas bus išdėstyta kur kas patogiau. Beats 1 bus beveik nepaliesta ir kur įmanoma pritaikyta 3D Touch technologija, o štai Connect skirtukas Music aplikacijoje visai dings. Jis bus pakabintas po rubrika “For You”, nes nepateisino Apple lūkesčių. Tiesą sakant ir man šis “soc. tinklas” nepasirodė įdomus, tad didelės tragedijos nebus.

App Store 2.0

Šios savaitės didžiausia naujiena - „App Store 2.0“ anonsas. Atskirų programėlių kategorijų prenumeratos, naujas paieškos algoritmas, programėlių reklama ir dar daug kitko. Tai ko gero vienintelė dalis, kurioje neliko paslapčių, o tik klausimai.

Tai ko gero visi įdomiausi gandai. Nors jokių nutekėjimų watchOS tema nebuvo, bet tikimasi išvysti trečią ir šios, išmaniems „Apple“ laikrodžiams skirtos operacinės sistemos versiją, nes „watchOS 2“ buvo išleista prieš aštuonis mėnesius, o rudenį jai jau bus metai, tad kaip ir logiška. Panaši situacija ir su „tvOS“. Tikėtis įrangos atnaujinimo neverta, nors paskutiniu metu ypač daug buvo kalbama apie atnaujintus „MacBook Air“, „MacBook Pro“, „Apple Thunderbolt Display“ ir kt.

Ar pasitvirtins šie gandai ar bent jų dalis, sužinosime jau pirmadienį, birželio 13 d. 20:00 val. Lietuvos laiku.

Apie kokias naujoves viliatės WWDC metu išgirsti Jūs?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Daniel „iMHO“

Apple entuziastas, iMHO tinklaraščio Facebook'e autorius, rašantis iš idėjos objektyvias ir subjektyvias naujienas bei mintis apie obuolinę kompaniją ir ne tik.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Gaila iPhone 4s nebegaus šių naujovių,iki šiol ramiai laukdavau naujų iOS versijų

  2. Na, gali tame įžvelgti ir šviesią pusę:) tavo senukas nebesulėtes eilinį kartą:)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų