Yra daugiau nei vienas „iPhone“ prie kurio JAV vyriausybė nori prikišti nagus

Temos: Apple, iPhone, Teisė

JAV Teisingumo departamente yra 12 reikalavimų sukurti „tarnybinį priėjimą“ (backdoor) prie skirtingų „iPhone“.

Dar visai neseniai FTB vadovas tvirtino, kad teisėsaugos pareigūnai nori gauti prieigą prie vienintelio, „San Bernardino byloje“ figūruojančio „iPhone“. Pasirodo, kad tai gana toli nuo tiesos ir FTB vadovo kolega iš JAV teisingumo departamento teigia, kad šiuo metu departamentas dabar forsuoja teismo bylas, kuriose yra ne mažiau kaip 12 skirtingų „iPhone“, kuriems remiantis 18 a. „Wrist Act“ FTB reikalauja iš „Apple“ sukurti „tarnybinį priėjimą“ (backdoor) šiems telefonams, rašo „Wall Street Journal“.

WSJ taip pat rašo, kad iki momento kai FTB pradėjo kelti triukšmą pildama pamazgas ant „Apple“ ar net kaltindama ją bendradarbiavimu su teroristais, Tim Cook sakė, kad reikėtų atvėsinti aistras ir susidariusią problemą spręsti ramiai. Tačiau Niujorko teisėjų laiškas, kuriame jie kaltina „iPhone“ gamintoją, jog ši „be jokio teisinio pagrindo vilkina bylą“ – „Apple“ nutarė netylėti ir prabilo apie tai viešai, taip susilaukdama eilės technologinių kompanijų palaikymo, tiesa ne visos kompanijos ar su technologijomis siejami garsūs žmonės palaiko šią „Apple“ ir JAV vyriausybės kovą. Pavyzdžiui Bill Gates manymu FTB nesiekia „tarnybinio įėjimo“ visiems „iPhone“ ir „Apple“ turėtų sutikti su jų reikalavimais, tai jis pareiškė kalbėdamas su „Financial Times“. Keista, tačiau „Apple“ poziciją palaiko ir buvęs, skirtingais laikotarpiais, NSA ir CŽA vadovas Michael Hayden. Taip pat gana keistai atrodo ir „PewResearch“ centro paskelbti duomenys, kad 51% amerikiečių pasisako už tai, kad „Apple“ atrakintų „San Bernardino bylos“ „iPhone“ ir tik 38% amerikiečių palaiko „Apple“ poziciją.

Šiandien, „Apple“ palaikantys aktyvistai pasivadinę „Fight For the Future“ organizuoja renginį (17:30 Lietuvos lauku) ir kviečia visus norinčius rinktis prie artimiausių „Apple Store“ ir papasakoti žmonėms, kodėl „tarnybinio įėjimo“ sukūrimas „iPhone“ yra blogai.

Taigi panašu, kad FTB teiginiai, kad tai nesukurs precendento ar reikalavimas sukurti „tarnybinis įėjimą“ yra skirtas vieninteliam, „San Bernardino byloje“ figūruojančiam „iPhone“ tėra „bobučių pasakos“. Jei taip nutiks („Apple“ bus priversta sukurti „skylę“ saugumiečiams) tai bus ne tik precendentas to reikalauti ateityje ar net reikalauti, kad toks „įėjimas“ būtų įdiegtas „iOS“ operacinėse sistemose visuose „iPhone“, bet ir reikš, kad mūsų duomenys nebus tokie saugūs, kokie yra dabar.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. nu , nežinau... gresia Apple pralaimėjimu :(

  2. As su tuo kategoriskai nesutinku, jog "Apple" vartotoju duomenys butu suteikti saugumieciams. As stoju "Apple" puseje. laimink Dieve "Apple".

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų