Ką daryti jei pavogė „Apple Watch“

Apple Watch

Nors mažai tikėtina, kad „Apple Watch“ bus pavogtas – visada yra, nors ir nedidelį, tikimybė, kad taip nutiks.

Kalbant apie mobilių įrenginių vagystes ir „Apple Watch“ – išmanusis laikrodis patenka kiek į kitą kategoriją, kadangi laikrodį pavogti yra gerokai sunkiau, nes jis pritvirtintas prie riešo, o ne siūbuoja kišenėje ar šąla rankinėje. Kaip ten bebūtų, gyvenime būna įvairiausių situacijų ir ne visose jose laikrodis yra ant riešo.

Jei pastebėjote, kad dingo jūsų „Apple Watch“ – veiksmų pasirinkimas gerokai skurdesnis nei iPhone atveju, tačiau yra pora dalykų, kuriuos reikėtų turėti omenyje.

watchOS 2

Nors laikrodžio operacinės sistemos atnaujinimas nėra tai ką galima padaryti kai jis yra pavogtas, esant tokio nemalonaus įvykio tikimybei, vietoje to, kad ateities bijoti – jai geriau pasiruošti… tad kol dar turite „Apple Watch“ atnaujinkite jo operacinę sistemą į „watchOS 2“. Šis atnaujinimas laikrodį papildys „Activation Lock“ galimybe, kuris neleis kam nors kitam atsieti jūsų laikrodžio nuo jūsų iPhone ar laikrodį naudoti su kitu iPhone nežinant jūsų Apple ID slaptažodžio.

Iki „watchOS 2“ buvusioje išmanaus „Apple“ laikrodžio sistemoje nebuvo „Activation Lock“ apsaugos ir bet kas pasisavinęs laikrodį galėjo jį lengvai susieti su nauju „iPhone“.

Find My Apple Watch

Puikus įrankis leidžiantis matyti kur yra jūsų pavogtas iPhone yra „Find my iPhone“. Šio įrankio pagalba galima matyti kur yra įrenginys, jei vagišius jo neišjungė arba neatjungę duomenų perdavimo ir GPS. Jei vagišiai tai padarė tai telefonas išsiųs bent jau paskutinę jam žinomą jo buvimo vietą ir gal tai padės jį aptikti.

Kaip bebūtų apmaudu „Find My Apple Watch“ neegzistuoja kadangi laikrodis neturi GPS ir nėra galimybės sužinoti kur yra pavogtas „Apple Watch“. Matyt iki pasirodys „Apple Watch“ modeliai su GPS imtuvu „Find My Apple Watch“ paslaugos neišvysime.

Pažymėkite kaip dingusį

Jei atidarysite „Apple Watch“ aplikaciją iPhone ir spustelėsite ant „Apple Watch“ užrašo viršuje - pamatysite mygtuką „Mark as Missing“.

Paspaudus šį mygtuką įvyksta keli dalykai:

  • laikrodyje atjungiamos „Apple Pay“ kortelės
  • išlaikoma „Activation Lock“ būsena „Apple Watch“ net jei kas nors ir ištrins laikrodžio duomenis – norint susieti laikrodį su iPhone bus reikalingas jūsų „Apple ID“.

Manau tai du svarbūs dalykai ir nereikėtų pamiršti „Mark as Missing“ mygtuko.

Kreipkitės į policiją

Nors tikimybė, kad policija ras prarastą laikrodį yra nedidelė, nebent žinote kas jį pavogė, tačiau ji egzistuoja. Kreipdamiesi į policija pateikite jiems kiek įmanom daugiau duomenų tame tarpe ir serijinį „Apple Watch“ numerį. Laikrodžio serijinį numerį rasite atidarę „Apple Watch“ aplikaciją, pasirinkę „General“ ir paspaudą ant „About“.

Saugokite savo laikrodžius ir nesuteikite galimybės jūsų laikrodžiu džiaugtis tiems, kas to nenusipelnė.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Nezinau ar buvo apie tai kalbeta ir kodel to nera iki siol... bet juk visos tos apsaugos bevertes, kol gali isjungti telefona ir t.t. neatrakinus jo. Galbut prasilenkia su kazkokiais reglamentais, taciau as manau, kad kol neatrakini irenginio, isjungti jo taipogi neturetum turet teises

  2. O korteles SIM tray irgi atsidarys tik suvedus koda ane ?

    Tad tai bevertis dalykas, apie kuri apple greiciausiai jau senai pagalvojus. Todel leidzia isjungti telefona.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų