Ar verta jailbreak'inti iš „Jailbreak'o“ kūrėjo lūpų

Temos: iOS, Saugumas

Statistika rodo, kad vis mažiau žmonių „jailbreak’ina“ savo iOS įrenginius. Neseniai vienas iš p0sixspwn jailbreak’o kūrėjų winocm savo bloge parašė ką jis mano apie jailbreak’ą.

winocm - vienas iš p0sixspwn jailbreak’o kūrėjų grupės, kūrusios iPhone jailbreak’us nuo iOS 6.1.3 iki iOS 6.1.6 versijos ir didelis jailbreak’o entuziastas, savo naujausiame blogo įrašė parašė, kad jis pats pirmenybę atiduoda Apple švariai (nejailbreak’intai) iOS versijai.

Savo bloge wincom mini kelias tokio savo pasirinkimo priežastis: įrenginio darbo nestabilumas dėl įvairių panaudotų „tweak’ų“, aplikacijų vagystės ir sumažėjęs duomenų ir pačio įrenginio saugumas.

„Tweak’ai patys savaime yra geras dalykas“, - rašo winocm „tačiau tie pakeitimai gali tapti pastovių įrenginio lūžinėjimų priežastimi, nes jie giliai lenda į sistemą ir nebūdami operacinės sistemos dalimi sukelia rimtų stabilumo problemų. Nežiūrint to, kad ‘tweakai’ vartotojui leidžia paversti savo įrenginį individualiai jo daiktu man tie pakeitimai nėra gyvybiškai svarbus dalykas“ - savo mintis toliau dėsto winocm.

„Akivaizdu, kad daugelis vartotojų aukoja savo įrenginių saugumą ir veikimo stabilumą tam, kad galėtų naudoti taip vadinamas nepasirašytas aplikacijas. Aš renkuosi originalią iOS versiją, nes jailbreak’as užknisa ir aš nenoriu rizikuoti savo įrenginio veikimo darna“ - savo bloge dėsto jailbreako kūrėjas.

Reikia paminėti, kad šiais metais winocm, sekdamas savo kolegų jailbreak’erių: Nicholas Allegra (žinomo kaip Comex) ir George Hotz (Geohot), pėdomis taps Apple darbuotoju.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O ka jam daugiau belieka sakyti kai eina dirbti i apple, gal dar apple kazka jam pakurste :)
  Del stabilumo tai turejau su senesnems ios versijoms Jailbreaka ir jokiu luzinejimu ar strigimu nebuvo, va naujoji ios 7 turi daugiau visokiu bedu net be Jailbreako :(

  • a) nemanau, kad jį kas pakurstė, nes tie kas nori jailbreak'inti ir toliau to norės
   b) niekas jo nevertė eiti į Apple, tuo labiau kai jo kolegų ten išjusių patirtis rodo, kad ten ne rojus
   c) jis nepasakė nieko naujo, manau, kad kiekvienam aišku, kad sulaužius sistemos pagrindą pažeidžiamas ir jos vientisumas bei eko-sistema, tad natūraliai nukenčia saugumas bei stabilumas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų