Savaitės naujienų apžvalga: 5-a 2016 metų savaitė

5-os 2016 metų savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai Mac Arena svetainėje, o taip pat nemokamai ar pigiau platinamų ir naujų iOS bei OS X aplikacijų rinkinys.

 • Sekantį mėnesį Londono kompanija „Goldgenie“ Kinijos interneto kompanijai, kurios pavadinimas slepiamas, išsiųs 50 vienetų 24 karatų auksu padengtų 27 colių iMac 5K (Retina) kompiuterių. Bendra užsakymo suma 5mln. juanių (~695 450 €).
 • Gigantiškojo Apple iPad per šešias savaites parduota daugiau (20mln. vnt.) nei visos Microsoft Surface produktų grupės įrenginių per paskutinį 2015 metų ketvirtį (1,6 mln. vienetų).
 • Visai smagus rankų darbo iPad „futliaras“ jei dar neturite ar esate nepatenkinti tuo, kurį įsigijote. Nepigus, bet dabar juos galima įsigyti kiek pigiau.
 • Vienas blogeris paskelbė atvirą laišką Apple kompanijai, kurioje siūlo įdiegti funkciją, kuri reikalautų slaptažodžio norint išjungti iOS įrenginį. Tokios funkcijos atsiradimas neleistų vagims išjungti iPhone ir tokiu būdu paslėpti jį nuo Find My iPhone paslaugos.
 • Po to kai patenkino ir net viršijo Wall Street’o lūkesčius paskelbusi savo ketvirčio finansinius rezultatus, holdingas „Alphabet“ po kurio sparneliu dirba ir Google, pasibaigus prekybai akcijų biržoje, aplenkė „Apple“ ir tapo vertingiausia planetos kompanija. Pirmadienio vakare „Alphabet“ vertė buvo 559,13 milijardai USD, o „Apple“ 538,7 milijardai USD. Įdomus faktas tas, kad dabar brangiausia planetos kompanija yra ta apie kurią didelė žmonių dalis net negirdėjo.

  Tiesa, triumfas truko neilgai. Trečiadienį Apple susigrąžino vertingiausios planetos kompanijos titulą, kai daugiau nei 4% smuktelėjus „Alphabet“ akcijoms jos paieškos gigantės konglomerato kapitalizacija tapo 516 mlrd. USD.
 • Sakoma, kad Google nori įgauti daugiau galimybių kontroliuoti savo Nexus įrenginius ir todėl ruošiasi pritaikyti sau Apple verslo modelį.
 • JAV Patentų ir prekės ženklų biuras patvirtino naują Apple patentą, kuriame aprašoma technologija, kai foto-diodų ar kitų atstumą nustatyti galinčių elektronikos elementų pagalba ekranai ar kiti paviršiai gali „pajusti“ pirštus esančius netoli jų paviršių ir atitinkamai reaguoti.
 • Sakoma, kad iPhone 7 kamera nebus išsikišusi bei jo gale nebus antenoms skirtų plastikinių „įklotų“.
 • „Financial Times“ praneša, kad „Microsoft“ už 250 mln. USD įsigijo populiarios klaviatūros aplikacijos kūrėją „SwifKey“.
 • Vaizdai iš naujai statomo „Apple miestelio 2“.
 • Paaiškėjo, kad pernai metų Apple įsigijo aparatinės įrangos (formware) saugumo kompaniją „LegbaCor“. Kompanijos įkūrėjai Xeno Kovah ir Corey Kallenberg dirba Apple prie nežinomo projekto. Manoma, kad Apple susidomėjo kompanija po to kai jie pademonstravo veikiantį Thunderbolt viruso-vikšro hibrido konceptą „Thunderstrike 2“.
 • Lietuvos rytas rašo, kad į Telšių policiją kreipėsi 34 metų vyras, skrydžio metu praradęs mobiliojo ryšio telefoną iPhone 6s. Jeigu žemaičiui miegant telefonas neiškrito iš kišenės, tai tarp įtariamųjų gali būti tuo pačiu lėktuvu keliavę žmonės. Nuostolis 758 €.
 • Google džiaugiasi, kad praėjus trims mėnesiams po „Marshmallow“ išleidimo ši Android 6.0 versija persirito per 1% įdiegimų Android įrenginiuose. Palyginimui, iOS 9, pasirodžiusi kiek mažiau nei mėnesiu anksčiau už „Marshmallow“ - įdiegta 76% iOS įrenginių.
 • Trečiadienį federalinis Rytinio Teksaso teismas nutarė, kad Apple yra kalta pažeidusi keturis „VirnetX“ (kompanijos - patentų trolių) patentus ir turės sumokėti tuose patentuose aprašytų technologijų nenaudojančiai kompanijai 625,6 mln. USD. „VirnetX“ turimų patentų technologijos naudojamos FaceTime, iMessage ir VPN paslaugose bei jas naudojančiuose įrenginiuose. Tai nėra vienintelė „VirnetX“ išlošta byla. 2010 metais Microsoft jai sumokėjo 200 mln. USD ir vėliau 2014 dar 23 mln. USD už technologijas naudojamas Skype.
 • „Gu Mobile“ – kompanija sukūrusi „Kim Kardashian: Hollywood“ aplikaciją pranešė, kad dabar kuria žaidimą, kurio įkvėpėja yra Taylor Swift. Panašu, kad kompanija „užsikabliavo“ su aplikacijomis skirtomis įžymybių reklamai. „Gu Mobile“ jau yra sukūrusi žaidimus su Jason Statham, Arnold Schwarzenegger, Daniel Craig ir Katy Perry.
 • Apple savo Maps aplikacija papildė dar 20-ties miestų Australijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, JAV, Olandijoje, PAR, JK, Austrijoje, Italijoje ir Japonijoje „Flyover“ vaizdais.
 • JAV Patentų ir prekės ženklų biuras paskelbė dar vieną Apple patentą Nr. US20160033342, kuriame aprašoma technologija leidžia manyti, kad Apple eksperimentuoja su įrenginiais be „Home“ mygtuko. Patente aprašoma technologija parodo kaip iPhone ir iPad įrenginiuose „Home“ mygtuko funkcijos gali būti perkeltos į ekraną panaudojant į „3D Touch“ ir „Force Touch“ panašias technologijas.
  Apple patento Nr. US20160033342 – „Force-sensitive fingerprint sensing input“ fragmentas
 • Atnaujinusiems savo iOS įrenginių operacinė sistemą į iOS 9.2.1, bet mąstantiems apie sugrįžimą į iOS 9.2 - Apple uždarė langą ir turite būti laimingi su tuo ką turite.
 • „Mixpanel“ duomenys rodo, kad apie 32% iPhone vartotojų vis dar naudoja 4 colių iPhone telefonus. Nuo 2013 metų Apple yra išleidusi tris keturių colių telefonų modelius iPhone 5, iPhone 5c, and iPhone 5s ir eilė vartotojų mano, kad tai yra geriausio ir patogiausio dydžio telefonai. Naujausią 4 colių iPhone modelį iPhone 5s naudoja beveik 20% iPhone vartotojų. Jau kuris laikas gandonešiai nešioja žinią, kad Apple planuoja pamaloninti 4 colių iPhone mylėtojus nauju, kol kas „iPhone 5se“ vadinamu telefono modeliu.

iOS ir OS X aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

Apple savaitės iOS aplikacija

Over - šios savaitės Apple aplikacija leidžianti savo nuotraukas paversti grafinio meno kūriniais. Aplikacija leidžia nuotraukas papildyti tekstu, fonais, formomis ir t.t. Galima rinktis iš daugiau nei 300 šriftų, 800 iliustracijų ir t.t. Kai kurie, įprastai mokami aplikacijoje įsigyjami priedai, dabar taip pat prieinami nemokamai. Aplikacija bus nemokama iki sekančio ketvirtadienio. 3,99 € → 0,00 €

naujos iOS aplikacijos ir žaidimai

OS X aplikacijos ir žaidimai

naujos OS X aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Pasirodo net trečioji dalis naudoja 4 colių iPhone - taipogi laukiu nesulaukiu, kad pristatys naują keturcolį, ir iš karto keisiu savo šeštuką. Net dabar vis pasižiūriu, ar tik nepaėmus 5S :)

 2. Dėl iPad dėklo - tai tikrai visiems galiu drąsiai rekomenduot šį: http://www.nativeunion.com/gripster-original/ - nerealus daiktas, jei ne šis dėklas, iPad naudočiau daug rečiau :) o dabar jis tiesiog prilipęs prie rankos. Ir labai patogiai, bet kokiomis pozicijomis galima pastatinėti, arba, pvz. virtuvėje ant spintelės rankenėlių pakabini, ir žiūri TV kiaušinienę kepdamas :)))) Beje, jei pirksit LT, tai per kompiuteriai.lt, ne per ishop.lt (pardavėjas realiai tas pats, tik kaina skiriaisi, ir gana ženkliai).

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų