Kas geriau Android ar iOS ir kodėl aplikacijų kūrėjai pirmenybę atiduoda iOS, o ne Google platformai

Temos: Android, iOS, iPhone
Android vs iOS

Dideliam Android vartotojų nusivylimui, daugelis mobiliems įrenginiams skirtų aplikacijų pirmiausia yra sukuriama iOS platformos pagrindu veikiantiems įrenginiams ir tik po to Android.

Klausimas Android ar iOS yra senas kaip ir dvi šios operacinės sistemos, tačiau jis gyvas iki šiol. „Next Web“ davė galimybę penkiems populiarių aplikacijų kūrėjams anonimiškai ir todėl sąžiningai, nebijant tiesiogiai įžeisti nei vienos iš stovyklų atstovų, pasisakyti kodėl jie atiduoda pirmenybę iOS, o ne Android. Kai kurių šių programuotojų atsakymai nepaprastai atviri, nors gali pasirodyti, kad jie kiek per griežti.

Atsakinėjantys buvo suskirstyti į spalvas. Mr. White atsakymo ištrauka

„Auditorija į kurią aš taikausi gyvena ten, kur iPhone savininkai yra labiau geidžiami nei jų Android kolegos. Kalbant su paaugliais ir dvidešimtmečiais atrodo, kad didelio aukso spalvos iPhone 6 Plus turėjimas tai lyg Prada rankinės nešiojimas ar BMW vairavimas. Tai parodo socialinį statusą - jų socialinio rato viršūnę. Jūs perkate iPhone, nes norite geriausio.“
„Jauni Android savininkai, su kuriais aš kalbėjau, šiuos telefonus turi, nes jie pigūs ar apskritai duoti nemokamai ir jų tikslas yra nusipirkti iPhone po metų ar dviejų, kai jie turės pinigų. Jie nusiminę nes turi Android ir liūdi nes yra priversti naudotis nerangiomis aplikacijų, kurias iPhone vartotojai turi jau seniai, versijomis pritaikytomis jų telefonams. Aš kuriu iOS nes taikausi į vartotojus turinčius skonį ir pirkimo pajėgumus.“

Tai gana nemaloniai išreikšta nuomonė, tačiau tai, kad iOS įrenginių vartotojai yra labiau pasiturintys ir programuotojai iš jų gali uždirbti daugiau, nei iš Android įrenginių vartotojų yra faktas ir jis ypač svarbus smulkesniems programuotojams, nes kurdami iOS platformai jie gali tikėtis greitesnio investicijų sugrįžimo.

Mr. Pink iš principo pritaria aukščiau išsakytai nuomonei.

„Android aplikacijos neatneša tiek pinigų, kiek tai padaro aplikacijos sukurtos iOS įrenginiams. Vidutiniškai Android vartotojai išleidžia gerokai mažiau, nei iOS vartotojai, o ir piratavimas Android stovykloje yra labai paplitęs - apie 95% atsisiunčiamų mokamų aplikacijų į Android įrenginius atkeliauja iš piratinių šaltinių.“

Be abejo, mažesnė Android vartotojų perkamoji galia ir piratavimas nėra vienintelės priežastys dėl kurių programuotojai pirmumą atiduoda iOS. Didelė įrenginių fragmentacija, lėtas naujų Android versijų įsisavinimas - visa tai sukelia papildomų nepatogumų rašantiems aplikacijas Android platformai.

Besiruošiantiems įsigyti naujus mobiliuosius telefonus taip pat neretai kyla iPhone ar Android klausimas. Kaip taisyklė šis klausimas dažniausiai kyla Android vartotojams, nes iPhone vartotojais, didžiąja dauguma, žino kokio gamintojo bus sekantis jų telefonas. Ne „techniniams“ žmonėms, norintiems įsigyti gerą telefoną, tas klausimas neretai būna ganėtinai sudėtingas, nes tokia aparatų, nuomonių ir patirčių įvairovė nežinant į kokius esminius dalykus kreipti dėmesį gali suklaidinti ir šį tą nusimanantį apie mobiliuosius telefonus.

Neseniai skaitinėjant socialinį klausimų-atsakymų tinklą „Quora“ mano dėmesį patraukė vienas linksmas atsakymas į klausimą „Koks yra vienas geriausias argumentas bylojantis iPhone naudai prieš Android“. Į šį klausimą atsakė nuo šešių metų Android naudojantis Nagarajan Rangarajan.

Android yra kaip tavo mergina

 • Tu turi platų pasirinkimą: gali rinktis spalvą, dydį, specifikacijas ir žinoma kainą, kuri atitinka tavo galimybes.
 • Tu gali tinkinti pagal savo norus.
 • Jis žėri pradžioje, tačiau su laiku tampa lėtas.
 • Jį galima išardyti ir vėl surinkti, jei esi ekspertas, o jei nepasiseka - gali pasirinkti naują be didesnių išlaidų.
 • Didelės laisvės kaina yra milžiniškas nesaugumas.

iPhone tai lyg žmona

 • Ji kontroliuoja tave viskame.
 • Jokių tinkinimų.
 • Kainuoja brangiai, tačiau su tavimi išlieka ilgiau - gerokai ilgiau.
 • Turi būti kietas jei nori jį išardyti, tačiau žinant kainą, greičiausiai pats to daryti nenori, jei jis tavo.
 • Didelė kontrolė atsiperka dideliu saugumu.

„Taigi, priklausomai nuo to, kuriame gyvenimo etape esi ir ko tikiesi iš savo telefono. Turėti merginą yra prasmės kai esi jaunas, tačiau su laiku prasminga yra užveržti mazgą ir tai mano asmeninė patirtis“- , užbaigia savo samprotavimą iš Indijos kilęs ir Singapūre gyvenantis Nagarajan’as.

• Visų penkių programuotojų atsakymus į klausimą kodėl jie aukščiau prioritetizuoja iOS, nei Android rasite „The Next Web“ svetainėje.
• Visus atsakymus į klausimą „Koks yra vienas geriausias argumentas bylojantis iPhone naudai prieš Androidrasite Quora svetainėje.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 21 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Neturi ka veikti iPhone vartotojai, niekais uzsimineja, na kazkaip reikia pateisinti savo 2-3 kartus brangesni pirkini.
  Yra kalnas geru programu kur iphone vartototai tokiu programu net neturi ir kazin ar tures. O kartais net tos pacios programos buna maziau funkcionalesnes nei ant adroido sukurtos arba tik po ilgu metu tai atsiranda ant ios.

  • O ko tu tada landžioji po iOS forumus jei tau gerai ir android? :)
   Žinoma, kad gerai ir android, jei iOS neįperki. O kas belieka?

   • Tu turbut inkstus pardavei kad nusipirkti ios
    Turiu as ir ios ir andoid ir macos. Ir zinau kokia nuobodi ios yra

    • Labai gaila kad nusivylei tiek ios tiek macos (o ypac jei pats pardavei ka nors is kuno daliu)

     • O kur as rasiau kas macos nusiviliau¿
      Nesu prisirises prie jokios os, paprasciausiai megstu tureti kas geriausia kas liecia programas ir os. Jei kada ios bus tikrai idomi begsiu ten arba atviksciai. Je kada win bus geresni nei macosa begsiu ten.

       • Ir kuo gi Windows 10 geriau už OS X, ko išskyrus Siri integravimo į sistemą galėtų Apple iš Microsoft pasimokyti? Kaip visada komplikuoto aplikacijų diegimo, visokiausių draiverių ieškojimo, klaidų dėl neaišku ko - sistemos ar dravierių, o gal aplikacijų nesuderinamumo su sistema, viso kompo pakibimo užlinkus kuriai nors vienai aplikacijai ar draiveriui, skaitymo ir aiškinimosi ką gi po velnių reiškia „Error 0x8007005“? O gal Mac OS X turėtų pradėti naudoti seniai moraliai pasenusią, bet Microsft vis dar naudojamą prastai fault-tolerant NTFS failų sistemą o gal kompų pasineriančių į nesibaigiančią perkrovimų ciklo nirvaną po langinių atnaujinimo, nes koks nors Nvidia draiveris nesuderinamas su nauja langinių versija?

        • Na tik del pakibimo, driveriu, registru ir stabilumo ji ir yra geresne. Nors ne karta su capitonu mete error ant mac. Safari ir .t.t..

         O visa kitka tai manau windows. Automobiliu diagnostikos programos, buhalterijos ir t.t..

         Jei nemoksiskai pradesi griauti windows, tai aisku jis uzsibugins. Lygiai tas pats ir mac os :) pradek ten cleaneriais zaisti ir visokiais apps ir bus viskas... Windows tiesiog leidzia zaisti, o mac os viska uzdarynejas bei reikia leidimus atskirai dalinti. Mac os tiesiog labiau apsaugotas nuo bukuciu vartotoju ir tiek.

         • Prisimenu tuos win laikus, na ir baisus buvo ir dabar matau zmones kaip kartais vargsta.

         • Na va tu ir pats viska pasakei, turi win ir dar reikia kazkur lysti kazka knaisiot. Su mac isijungei ir dirbi darbus, niekur knaisioti nereikia.

          • Situacija yra labai paprasta. Tikri darbuotojai dirba su Windows rimtus darbus. Visi pradejo nuo windows. Ir visos rimtos programos sukasi windows pagrindu, net bankai.

           Dabar atejo mados metas, turtuoliai perka prekini zenkla ir dirba su macais, toks ten ir darbas su tais mac :) Dazniausiai tokie varotojai nieko nezino. Nei kas yra crack, nei kas yra LAN, nei koks jo IP. Toks va atsiseda prie jo visko paruosto, tokio kaip paint programos ir paiso ir sako: va as dirbu su mac.

           Mac yra paprastam vartotojui kuris yra lama arba ypac pazengusiam kuris ten per terminalus zaidzia su linux.

           Turiu kokius 4 pc, vienas is ju macbook. Su macbook zaidziu daugiausia, del to jog turbut esu apple fanas kaip ir jus. Pastas, safari... Praktiskai viskas :) Bet wa su windows toliau jau visa kitka. VCDS masinu diagnostika, visiokios senos programos kurios dirba tik ant windows ir t.t...

           As suprantu kad naujoji karta nors ir mac isnaudoja 5% kaip kad savo smegenu, bet MAC yra MAC, nes cia naujas mados klyksmas, nesvarbu kad dirbdamas su mac zmogus iesko kaip ka padaryti 2x ilgiau nei su windows. Bet kaip cia dirbsi su windows nu :)

           • Labai rimtos sistemos sukasi dažniausiai Unix pagrindu. Vartotojai prie rimtų sistemų dažnai jungiasi terminalo principu ir net neturi žalio supratimo kokių OS pagrindu tai sukasi.
            Dabar Mac'us dažnai perka ne turtuoliai, o tie kas moka skaičiuoti pinigus, vertina patikimumą ir žvelgia toliau nei vienerius metus į priekį.
            Kalbant apie paprastus vartotojus, tai jie neretai neturi žalio supratimo su kokiomis sistemomis jie dirba. Mac privalumas dar ir tas, kad ant Mac gali leisti ir Windows aplikacijas ir net taip, kad jos veiks taip pat kaip OS X - šalia OS X apsų, nors bus 100% windows'inės jei neteko girdėti pasidomėk, kad ir Parallels Coherence režimu.

           • O kam man zinoti koks mano ip ar kas tas LAN, nors as tuos dalykus ismanau, nes kazkada Lietuvoje dirbau adminu keliuose kontoruose apie win zinojau viska.
            Dabar pasakyk kam man reikalinga ta VCDS masinu diagnostika ar kazkokios senos programos.
            Man kompas reikalingas internetui ir fotografijai is kurios as uzdirbu duonai. Tai tu man dabat pasiulyk gera greita su 4K retina monitorium ir viskas viename korpuse ir kuris dirba be garso ir dar vaizdo negadina ant darbo satlo :)
            O ka jau kalbeti apie tai kai iseina nauji win netik moketi pinigelio reikia, bet dar viska per naujo perinstaliuoti.

 2. atsakymas i antraste trumpas ir aiskus - ios programas labiau perka ir nereikia optimizuoti xxx ekranu dydziu.

 3. Čia būtų galima užsiginčyti iki samonės netekimo. Kai manęs klausia kuo skiriasi iPhone nuo kitų android'ų ar kas ten geriau? Tai aš sakau, kad tai tarsi mercedes ir vw automobiliai. Jie abu atlieka tą pačią funkciją, abu turi ratus, vairą ir t.t. Bet turbūt niekam nereikia įrodinėti, kad mercedes yra geriau. Tai ir čia pan. Ir su android'ininkais nesiginčyju, sakau: jei tau yra gerai "važinėti su vw", tai aš džiaugiuosi už tave ir nematau dėl ko ginčytis.

  • Pilnai sutinku kad cia gincytis galime iki begalybes, bet lyginti automobilius tai cia visai nelogiska.
   Tau butu idomus tie mercedesai jei jie gamintu tik viena brangiausiai modeli ir be pasirinkimo laisves.

   • ar tikrai mercedes? seniau ir as taip maniau, bet laikas parode, kad tai kinietiskas slamstas su mercedes isvaizda.. nes "vazineti" skirtas tik kazkur pietu prancuzijoje. aukstu temperaturu bijo, zemu aplamai netoleruoja.
    siaip mersai ziema nera is tu kur sunkiausiai uzsivestu. o iphonas nera is tu telefonu kuri galetum naudoti kur nori ir kada nori, kaip telefona, kazkas neitiketino!!! (saukia jobsas) to dar nebuvo pasaulyje. stai ir prasideda... nebe revoliucija, o devoliucija? :D
    tai tiek is tu palyginimu... gaunasi visiska parodija mersu atzvilgiu.
    p.s. android irgi nera stebuklingas, tad kiekvienas renkasi savo kompromisa pagal poreikius. bet kartais smagu paskaitineti idomesnes nuomones.

   • Čia daug kalbama apie pasirinkimo laisvę. Norečiau paklausti: kiek mašinų vienu metu pirktumėt? Turbūt vieną. Ar pirktumėt tą, kuri patinka, ar tą kurią po pirkimo būtų galima perdaryti pagal savo poreikį? Manau, kad android telefonai nuo iphone tuo ir skiriasi, kad jų vartotojai pastoviai nepatenkinti. Pasižiūrėkit į forumus: apple gerbėjų forumuose dažnai android telefonų savininkų tarp komentatorų yra daugiau, nei iphone. Jei man koks daiktas patinka, aš jį įsigyju ir man visai tas pats, kad jis neturi kokių funkcijų, kurios svarbios aplinkiniams.

 4. jau rase siame tinklapyje... popcorn-time.se isirasai ir ziuri visus filmus nemokamai be apribojimu... ir nereikia jokiu netflix ar vpn tinklu...

 5. Vistiek tie lietuviai/komentatoriai "įdomūs" - sutinka/sutaria, kad galima ginčytis iki begalybės ir tuo būdu tarsi pasisako jog "ok, nesiginčijam", bet pykšt ir komentaras, kad kaip ne toks palyginimas ar ne taip palyginta - kad tik prisikabint/pasireikšt :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų