Kodėl iPhone yra svarbesni Google nei Android

Google yra pamerkusi savo nagus beveik į viską, nuo robotų iki dirbtinio intelekto, tačiau pagrindines pajamas kompanija gauna išskirtinai iš reklamos.

Daugiau nei 90% iš 66 mlrd. USD pajamų Google gautų per 2014 metus buvo pajamos gautos iš reklamos ar su reklama susijusios veiklos. Nieko keisto, kad pasauliui tampant vis mobilesniam, didesnę svarbą Google reklamos mašinoje įgauna paieškos iš mobilių įrenginių. Vien 2014 metais 18% arba apie 11,8 mlrd. USD Google pajamų buvo gauta iš reklamos rodomos ieškant internete iš mobilių įrenginių.

Kas įdomu, tai tas faktas, kad 75% šių, iš mobilių įrenginių atneštų Google reklamos pajamų, paieškos gigantei atnešė iPhone vartotojai palikdami Android stebėtinai mažą - 25% dalį ir čia turint omenyje, kad Android yra pasaulyje dominuojanti mobiliems įrenginiams skirta operacinė sistema.

Kalbant apie skaičius, iOS įrenginiai 2014 metais Google sugeneravo beveik 9 mlrd. USD, tuo tarpu kai Android, pačios Google operacinė sistema - mažiau nei 3 mlrd. USD. Šiuos skaičius The New York Times pateikė Goldman Sachs analitikas.

Turint omenyje, kad iPhone vartotojas naudojantis Google paiešką yra gerokai pelningesnis nei Android vartotojas nieko keisto, kad Google kasmet sumoka Apple apie 1–2 mlrd. USD už tai, kad būti pagrindine paieškos sistema Apple mobiliuose įrenginiuose esančioje Safari (suma spėjama, nes sutarties sąlygos nėra skelbiamos).

Jei Apple nuspręstų atsisakyti Google, kaip pagrindinio paieškos varikliuko savo iOS įrenginiuose ir estafetę perduotų Bing - Google pajamos sumažėtų daugiau nei 13%.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Gaila, kad spotlight'as naudoja bing paieškos siūlymus. Kiek bandžiau, tai niekaip "nelimpa" man tas bing.

  2. Panašu,kad tiek paieškoje,tiek žemėlapiuose googlas dominuos dar ilgai.

  3. Radioaktyvus

    Aš prieš kelias savaites sugalvojau išbandyti DuckDuckGo savo telefone. Ir kol kas visai patenkintas... Nepastebėjau kažkokio didelio skirtumo...

  4. Visi puslapiu kurejai orentuojasi i google SEO ir pagal jos dudele sokineja visi.

Parašykite komentarą

Į viršų