iPhone 6s su iOS 9 - telefonu naudotis taps paprasčiau [gandai]

Besivystant technologijoms plečiančioms naudojimosi įrenginiais galimybes sudėtingėja ir naudojimasis įrenginiais, bet Apple turi sprendimą leisiantį iPhone naudotis paprasčiau, patogiau ir greičiau.

Liepos viduryje Theo Priestley iš Forbes paskelbė straipsnį, kuriame rašo, kad Apple mobiliems įrenginiams skirta operacinė sistema praranda tai, kuo bene labiausiai viliojo iPhone, iPad ir iPod touch vartotojus - naudojimo paprastumu. Su šiuo teiginiu sunku nesutikti. iOS 9 Apple papildė naujomis galimybėmis, kurios dar labiau atitolina naudojimąsi šia operacine sistema nuo supratimo „tai paprasta“. iOS nėra vienintelė - nuo naudojimosi paprastumo tolsta ir kitos, mobiliems įrenginiams skirtos, operacinės sistemos. Vystantis komunikacijų technologijoms tai neišvengiama, tačiau neretai su technologijomis mažiau draugaujantiems vartotojams, naudojimasis tokiais, iš pirmo žvilgsnio, paprastais įrenginiais tampa vis sudėtingesnis.

Anot neseniai 9to5Mac žiniaraštyje pasirodžiusios informacijos - Apple suvokia šią problemą bei turi sprendimą - Force Touch technologiją, kurią anot populiaraus, Apple temomis rašančio portalo „9to5Mac“ šaltinių, Kupertino kompanija įdiegs šį rudenį pasirodysiančiame iPhone 6s.

Tiems kas nežino - Apple Force Touch technologiją jau naudoja naujuose, 2015 metų MacBook klasės kompiuterių trackpad’uose ir Apple Watch laikrodžių ekranuose. Ši technologija leidžia atskirti paprastą prisilietimą nuo stipresnio ir suteikia galimybę praplėsti įrenginių funkcionalumą ar supaprastinti, pagreitinti naudojimąsi juose įdiegtomis funkcijomis.

Debatai apie tai ar Apple panaudos Force Touch technologijas naujuose iPhone modeliuose jau tęsiasi gana seniai, tačiau naujausios gandų nešiojamos informacijos duomenimis - taip, Apple planuoja šią technologiją panaudoti savo mobiliuose telefonuose, tačiau gana skurdžiai išnaudodama jos suteikiamas galimybes.

Teigiama, kad Force Touch technologija naujuose iPhone 6s modeliuose bus naudojama kaip greitesnio priėjimo prie kai kurių įrenginio ar aplikacijų funkcijų būdas - panašiai, kaip kompiuteriuose naudojamas dešinio pelės klavišo paspaudimas:

  • naršydamas Maps aplikacijoje, vartotojas stipriau spustelėjęs ekraną ties tam tikra žemėlapio vieta galės iš karto aktyvuoti „turn-by-turn“ navigaciją, kuriai aktyvuoti dabar reikia: rasti adresą, paspausti navigacijos piktogramą bei paspausti dar vieną virtualų mygtuką ekrane. Force Touch technologijos panaudojimo atveju du šios sekos žingsniai taps nereikalingi.
  • Music aplikacijoje, vartotojui stipriau paspaudus ant vieno, iš kūrinių sąraše esančio, įrašo - jam bus pateiktas įprastų, tokiu atveju, veiksmų parinkčių sąrašas leidžiantis greitai ir patogiai tą muzikos kūrinį patalpinti į grojaraštį ar išsaugoti įrenginyje ir galėti jo klausytis net neprisijungus prie interneto. Tikėtina, kad Force Touch šioje aplikacijoje veiks panašiai, pateikdama parinkčių sąrašą, kokio tikėtumėmės paspaudę dešinį kompiuterinės pelės klavišą.
  • stipriau spustelėjus iPhone 6s ekraną ant kokios nors iOS 9 aplikacijos bus pateiktas atitinkamas parinkčių sąrašas leidžiantis greičiau peršokti prie tam tikros tos aplikacijos funkcijos. Pavyzdžiui paspaudus ant „Phone“ aplikacijos piktogramos gali būti pateiktas parinkčių sąrašas greitai pereiti į balso pašto perklausymo langą.
  • kai kurias Force Touch funkcijas, teigiama, iPhone 6s paveldės iš naujausių Apple MacBook kompiuterių. Pavyzdžiui: paspaudus ant nuorodos esančios Safari rodomame puslapyje bus galima greitai peržiūrėti puslapio į kurį nukreipia ta nuoroda vaizdą (preview). Ši, stipresnio paspaudimo, funkcija taip pat veiks ir spustelėjus ant kontakto vardo - bus rodoma pilna to kontakto informacija arba adresas žemėlapyje. Atitinkamai, stipriau paspaudus ant kokio nors žodžio tekste bus galima pažiūrėti jo paaiškinimą ar vertimą - taip pat kaip tai veikia 2015 metų MacBook kompiuteriuose (Ctrl-Cmd ⌘-D klavišų kombinacijos atitikmuo OS X sistemoje).

Tai, kad Force Touch technologijos panaudojimas pirmoje įrenginių kartoje, kurioje bus įdiegta ši technologija yra ribotas. Reikia tikėtis, kad vėliau Apple leis ir kitiems programuotojams šią technologiją panaudoti savo aplikacijose.

Belieka tikėtis, kad šie gandonešiai nemeluoja ir tai bus gera pradžia tapsianti puse darbo ir iPhone naudotis vėl taps paprasta net tiems kam prisilietimas prie technologijų sukelia panikos priepuolius.

Tiesa, KGI securities pranašauja, kad vien Force Touch technologijos panaudojimas naujuose iPhone bus nepakankamas variklis skatinant iPhone pardavimų augimą ir jis paskutinio metų ketvirčio metu gali būti net neigiamas.

Taip pat skaitykite: • iPhone 6s bus tvirtesnis, o iPad mini 4 sulieknės [gandai]
Ką naujo Apple ruošia iPhone 6s/c modeliuose [gandai]
Keli naujausi iOS 9, iPhone 6s ir kiti Apple gandai
Ką galima padaryti „Force Click“ pagalba naujuose MacBook
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Mane vienas dalykas neramina. Smarkiai dažnai spaudžiant ekraną ar konstrukcija tarp korpuso ir ekrano nepradės klibėti kaip įprasta iPhone 5, 5S, 6, 6+ modeliams?

  2. Papildomas gedimas opiams irenginiams. Kurie ir taip pagal judesi turbut tracking kiek kartu ir kaip stipriai nukrito telefonas :)

  3. Na va, ketvirtas 5S pradėjo traškėti nestipriai spaudant ekraną... jau pradeda erzint tie iPhone gedimai. Kiek vargo su penktuku turėjau, dabar tos problemos su 5S. Pasiskaičiau apie 6/6+, tai tos pačios bėdos... Net ir Apple garantinė politika nebe taip džiugina, kai nuolatos reikia ten lankytis...

  4. Edas, rasyk skunda ideal arba nesk i omnitel. Man apple patare taip daryt, kai visus 6 keiciau su ta pacia ir viena problema ideal. Tik as pasirinkau lengviausia buda :))

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų