Kodėl Android vartotojai turėtų būti dėkingi Apple

Tema: Naujienos

Android fanams tikriausiai sunku tai pripažinti, tačiau yra svarių priežasčių, kodėl jie turėtų jaustis dėkingi Apple.

Tikriausia ne vieno Android fano kaktoje atsirado raukšlių išgirdus tokį teiginį ir jis mintyse paklausė: „ir kodėl gi?“ O gi todėl, kad Apple įrenginių dizainas yra toks puikus, kad neretai švysteli dizaino kartelę labai aukštai ir taip išspardo sėdimąsias konkuruojančių kompanijų dizaineriams priversdamas juos dirbti geriau arba tiesiog - versdamas dirbti.

Jei tai nelabai jus įtikino, kaip pavyzdį galite pažiūrėti kaip prieš pasirodant iPhone atrodė Google įrenginiai, kurie žinoma po to kai 2007 metais Steve Jobs pasauliui pristatė iPhone, niekada neišvydo dienos šviesos.

Štai taip atrodė 2007 metų (tų pačių metų kai Apple išleido iPhone) Google įrenginys, kuris turėjo būti ant sienos montuojamas daiktas skirtas Google paslaugoms, tokioms kaip Gmail, Google Maps, paieškai ir t.t.
Nuotrauka: Amir Efrati

Štai taip atrodė 2007 metų (tų pačių metų kai Apple išleido iPhone) Google įrenginys, kuris turėjo būti ant sienos montuojamas daiktas skirtas Google paslaugoms, tokioms kaip Gmail, Google Maps, paieškai ir t.t. Šis 2007 metų „Google dizainerių meno kūrinys“ atrodo kaip 70-tų praeito šimtmečio muziejaus eksponatas, kurio dizaino sprendimus paveikė to laikmečio muzikinės įrangos išvaizda.

Taip pat nėra paslaptis, kad Apple ir Google kūrė mobilius telefonus tuo pačiu metu, bet kai Steve parodė pasauliui savo iPhone, Google suprato kokią nesąmonę jie kūrė ir nusprendė savo telefoną kurti iš naujo. Nuo to laiko Apple garsėja ne tik puikiais dizaino, bet ir programinės įrangos sprendimais ir manau saugu teigti, kad šią tendenciją: nurodyti ritmą kitiems programinės ir aparatinės įrangos kūrėjams bei diktuoti technologines madas, Apple išsaugojo iki šių dienų.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kiek pamenu tai google isvis negamino telefonu su android. Ji tik orentavosi i android os.
  Net ir po siai dienai kaip ir nera tikru googles telefonu, visa tai daro kitos kompanijos googles uzsakymu.

  • Google daro ir kuria labai daug dalykų, tas faktas, kad nėra Google pagamintų telefonų dar nereiškia, kad ji to neplanavo daryti, nesvarbu kieno rankomis - Apple taip pat negamina iPhone. Jei domina Google, daug įdomių dalykų, tame tarpe ir apie tai ką gamino ir negamino Google, rasi Fred Vogelstein'o knygoje „Šunų kovos“.
   Ar tik nebandai teigti, kad iPhone ar Apple nepadarė jokios įtakos tam kaip atrodo ir kokie yra Android telefonai?

   • Tai mes taip galim daug ka rasti kas buvo ir kas ka nukopijavo. Tai iPhone ir joks isradimas, nes iki to laiko jau buvo pilna rinoje visokiu irenginiuku, kad ir paimk FujiSiemens delniniuka, ten viskas panasiai programiskai ir net viduri mygtukas buvo. Tai dada kas ka nukopijavo.
    Visos kompanijos viena nuo kitos kazka kopijuoja, net pati apple :) tai normalu - konkurencija. Vartotojui nuo to tik geriau.
    Jei paziuretum i apples garaziuka, manau daug panasiu dalyku rastum kas tave nustebintu ir nesuprastum kas tai.
    Tik nelabai suprantu prie ko cia ta nuotrauka ir iphone

    • Nesupranti nes nenori, nes patogiau nesuprasti. Nuotrauka prie to, kad parodyti kaip atrodė Google dizaino kūriniai tais metais, kai Apple pristatė iPhone.

     Reikalas ne tame kas ką nukopijavo, šiuo atveju, o tame kas kokią įtaką padarė industrijai. Fuji galėjo iki dabar kurti savo delninukus su pieštukais braižomais ekranais su vienu ar išvis be mygtuko, tokius darė ne tik jie, bet ir HP, Palm ar ta pati Apple. Šiuo atveju tavo minima Fuji industrijoje revoliucijos nepadarė jokios, kaip ir neatnešė pasauliui „multitouch“ įrenginių ar novatoriškų dizaino sprendimų.

     • Nesuprantu, nes lyginama sienine dezute (kuri gal tik testavimui buvo sukurta) su iphone. Tai ir po siai dienai niekas nekabina iphone formos dezutes ant sienu (signalizacijos, namu temperaturos ir t.t.)
      Manau ir pati apple ne iskarto deda savo hardware i sukurta iphone, vien tam kad patikrinti hardware ir softo galimybes. Kaip gali kurti dizaina jei nezinai dar koks hardware bus. Sulibdai kazka is molio ir testuoju, o paskiau dizaina tik pritaikai.
      As Fuji paemiau kaip pavyzdi todel kad ji pats turejau ir dar kazkur metosi. Ir galiu pasakyti kad jis visa galva aukciau buvo uz pirmuosius iphone. Ir tiktkrai tuo metu nebutinai reikejo piestuku braizyti ekrana :)

Parašykite komentarą

Į viršų