iOS dvigubai efektyviau išnaudoja RAM nei Android
Kai Apple paskelbė iPhone 6 ir iPhone 6 Plus ir pasirodė, kad naujuose Apple telefonuose yra 1GB RAM atminties, iš Android stovyklos tribūnų pasigirdo skardus juokas, nes jų telefonai parduodami su 2 ar daugiau GB RAM atminties.
Android vartotojai dažnai mėgsta pasipuikuoti savo įrenginių techniniais duomenimis, o kas jiems daugiau belieka… net jei tie jų „galingesni“ telefonai realioje gyvenimiškoje situacijoje veikia ir prasčiau, ir lėčiau. Ne visada, o lyginant Android ir iOS - daugeliu atveju, techninės įrenginių charakteristikos neturi jokios reikšmės įrenginių veikimo efektyvumui, nes iPhone 6 su 1GB atminties veikia gerokai sparčiau, nei panašias technines charakteristikas ir 2GB RAM turintys Android telefonai. Šio fenomeno priežastis yra fundamentaliai skirtingi principai, kuriais vadovaudamosios iOS ir Android operacinėse sistemose veikia aplikacijos.
Glyn Williams iš Quora rašo, kad Android aplikacijos naudoja Java ir todėl, joms reikia papildomų atminties resursų šiukšlių surinkimui (procesui vadinamam „garbage collection“).
Kas yra tas šiukšlių surinkimas? „Šiukšlių surinkimas“ tai procesas kuris surenka aplikacijų atmintyje procesų atmintyje paliktus duomenis po to kai šios nustoja juos naudoti. Paprastai, daug RAM turinčiuose įrenginiuose šis „surinkimas“ veikia gana gerai, tačiau jei naudojama daug aplikacijų veikiančių vienu metu, reikalai pakrypsta pavojinga ir neigiamai įrenginio darbo našumą įtakojančia linkme.
Android aplikacijos veikia gerai tada kai įrenginyje yra 4–8 kartus daugiau laisvos RAM atminties nei reikia aplikacijoms. Kai laisvos atminties pradeda trūkti, Android aplikacijų našumas ženkliai nukenčia, nes sistema negali efektyviai vykdyti šiukšlių surinkimo proceso.
Dėl šios priežasties Android aplikacijoms reikia dvigubai daugiau atmintiems nei to reikia iOS. Kalbant apie RAM reikia paminėti, kad daugiau RAM įrenginyje neigiamai veikia ir įrenginyje esančio akumuliatoriaus tarnavimo laiką ir todėl Android įrenginiams, norint veikti tiek pat laiko kiek veikia iOS įrenginiai, reikalingi didesni ir galingesni akumuliatoriai.
Kalbant apie iOS, šiai operacinei sistemai nereikia papildomos atminties susijusios su Java šiukšlių surinkimu, nes ji jau sukurta taip, kad išvengti tokių šiukšlių atsiradimo ir iOS aplikacijoms reikia tik tiek atminties, kiek jos naudoja.
Kiek reikia buti apsirukusiam apple fanui kad rasyti tokias nesamones. RAM reikalingas ne tam kad sparciau dirbtu, o tam kad daugiau funkciju galetu atlikti. iOS daug ramo nereikia nes vartotojui reikia atidarineti programas kad kazkokia informacija isgauti, kai su androidu pas mane puse reikiamos infoemacijos jau ant ekrano matosi arba nemaza dalis informacijos pateikiama tik ijungus telefona.
Nesupranti kam reikalingas telefonas kur reikia puse darbo paciam padaryti, mano manymu telefonas turi tarnauti zmogui o ne atviksciai :) del to man ios vis maziau patrauklus darosi
Mano telefonas tik 800MB suvalgo is 2GB, kitas telefonas 1GB teturi ir veikia be priekaistu.
Kalbi kaip apsirūkęs android fanas. Nuo kada iOS vartotojui reikia atidarinėti programas, kai per notifications galima pasižiūrėti naujausią informaciją? O.o
Pats baisiausias ios notifications :)
Ka tu skaitai naujausia informacija?
Tai kas nebuvo perskaityta, vartotojo atžvilgiu.
Tai cia elementarus dalykai, toki koki turi dabar ios notifications senesnes android versijos buvo, o tokius kaip matyti visu metu, menesio, dienos darbotvakes, 3-4 dienu orus, savo svetaines statistikos trafika, kiek isnaudota mobilaus interneto trafiko, prie koki wifi tinklo prisijunges ir begale dar kitos informacijos kuria domina galima pasidaryti ir norimo dydzio.
Man atrodo, kad kažkiek pievų aprašei. Apskritai RAM reikalingas tam, kad bet kokia programa išvis veiktų. nes iš ten procas imą tai apie ką skaičiuoja. Straipsnis yra ne apie tai kam RAM reikalingas, o kas ji geriau išnaudoja. O tai, kad pas iOS reikia aplikaciją atidaryt tam, kad kažką pažiūrėt niekaip nesusije su tuo, jog jos dėl to nėra RAM'e ir ji neveikia backgraunde.
Tai kam reikia rasyti pievas kad tipo androida be 2GB neveiks, puikiai veikia ir su 1GB
Niekas nesakė, kad Android su 1GB RAM neveiks, o dėl „puikiai veikia“ tai aš turiu tokią istoriją iš savo patirties (gal jau pasakojau).
Kažkada kai buvau jaunas ir kiek gražesnis nei dabar, vežinėjau su sportiniu automobiliu. Vienu momentu man pasirodė, kad automobilis pradėjo ne taip gerai „traukti“. Nuvažiavau pas automobilių meistrą, sakau „sumažėjo trauka“. Jis sako: „duok prasilėkt“. Daviau raktus ir jis išvažiavo. Po kiek laiko grįžta ir sako: „nežinau kas tau netraukia. Traukia kaip žvėris... tik smirda labai kažko...“.
Kadangi automobilį buvau pastatęs ant kalnelio prie serviso, tai palikau užtraukęs rankinį stabdį, taip su tuo užtrauktu rankiniu meistriukas ir prasilėkė, smarvė buvo nuo degančių kaladėlių, o jam „traukė kaip žvėris“ ir su rankiniu stabdžiu.
Straipsnis apie efektyvų RAM išnaudojimą ir tai yra technologiniai dalykai. Tas „puikus Android veikimas“ mane atvedė prie iOS ir parodė, kad gerai „traukiantis Android“ tėra žiguliuku važinėjančio meistro įspūdžiai pravažiavus sportiniu automobiliu su užtrauktu rankiniu stabdžiu.
Matai Ramunai tavo beda kad tu viska prisimeni kas buvo is caro laiku :) su tuo ir as buciau sutikes tuo metu, bet situacija labai pasikeite ir kuo toliau tuo prasciau su ios, gal tai laikina. Paskutiniu metu google labai stipriai pasistumejo ne tik su savo os bet ir su papildomom programom.
Programu pasauli per keles dienas viskas greitai gali pasikeisti. Cia tau ne automobiliai kur kas 5 metus keiciasi ar dar leciau :)
Google kaip naudojo Java taip ir naudoja, o Oracle nieko nepakeitė Java'os „garbage collection“ dalyje. Taip, kad pas Google taip pat nelabai kas keičiasi šioje srityje.
Android aplikacijų, naudojančių Java , atminties atpalaidavimas naudojant „šiukšlių surinkimą“.
Taigi 1GB turintčiuose iOS įrenginiuose tokios pačios aplikacijos veikia našiau nei 3GB turinčiuose Android įrenginiuose.
Jus kazka maisot su tom atmintim, cia tas pats kas i Macos idejas daugiau atminties kur tik kokia interneto narsykle pasileidi greiciau nuo to neveiks.
Androide tas pats ji net neisnaudoja 1GB, na nebet koks ekstramalas esi pasileidi visas imanomas programas.
Koks skirtumas kokia ten kalba naudojama, ar gera ar bloga, kam tam vartotojui zinoti, jei viskas sukasi gerai.
Taip, taip Andriau, mes nieko nesuprantam apie tai...
Sutinku, kad žinojimas kokią kalbą naudojant parašytos aplikacijos, kaip ir tai kokia kalba šneka vienos ar kitos aplikacijos kūrėjas nei kiek nepakeis tų aplikacijų vartotojų realybės.