Apple nemokamų aplikacijų App Store daugiau nebežymi kaip „Free“

Apple pakeitė savo nemokamų aplikacijų žymėjimo iTunes ir Mac App Store politiką.

iTunes App Store ir Mac App Store nebeliko aplikacijų pažymėtų kaip „Free“, vietoje jų atsirado „Get“ ir tai galioja tiek aplikacijoms, kurios siūlo galimybę pirkti pačiose aplikacijose, tiek ir toms aplikacijoms, kurios yra nemokamos.

Šis pakeitimas greičiausiai susijęs su vienu iš kelių Europos Komisijos siūlymų pateiktų rugsėjo mėnesį, pakeisti „Free“, kuris tam tikrais atvejais gali klaidinti vartotojus, nes norint pilnavertiškai naudotis tokia „Free“ aplikacija vis tik tenka susimokėti.

Google iki šiol, savo Google Play parduotuvėje naudoja žodį „Free“, tačiau jau kovą leido vartotojams nurodyti reikalauti slaptažodžio perkant aplikacijose.

Mac App Store nemokamų aplikacijų žymėjimas „Free“ pakeistas į „Get“

iTunes App Store nemokamų aplikacijų žymėjimas „Free“ pakeistas į „Get“

Tai 2000 Mac Arena svetainėje paskelbtas straipsnis.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. nu ir kam neitiko tas free? „get“ man net nepatiko nes „free“ tikslesnis yra.

  veiksmažodis:„get“ gauti, atvykti, įgyti, pasiekti, laimėti, uždirbti, pirkti, įsigyti, atnešti, atvesti, nuvesti, pasidaryti. Dar 32 vertimai yra.

  Prieveiksmis: „free“
  Prieveiksmis: laisvai, nemokamai
  Veiksmažodis: išlaisvinti, išvaduoti, atleisti, paleisti
  Būdvardis: nemokamas, laisvas, neturintis, dosnus, atspėjamas, dykas, netrukdomas, nevaržomas

  • Netiko kai kuriems vartotojams ir Europos Komisijai, nes aplikacijos „Free“ ne visuomet atitikdavo „Free“ reikšmę ir būdavo „free-to-get“ ar „free-to-try“ tipo. Galėjai nemokamai atsisiųsti aplikaciją, tačiau norėdamas ja naudotis turėjai arba būti tos paslaugos prenumeratoriumi, pvz. galėjai sukurti failą, bet negalėjai jo išsaugoti kol nenusipirksi paslaugos arba visai negalėjai naudotis.
   Taigi, kai kurių aplikacijų žymėjimas kaip „free“ buvo klaidinantis, nes naudojimasis aplikacija nebuvo nei nemokamas, nei nevaržomas, nei dosnus.

   „Get“ šiuo atžvilgiu yra tikslesnis, nes tu gali atsisiųsti aplikaciją nemokamai, tačiau tai nereiškia, kad nemokamai galėsi ja ir naudotis.

Parašykite komentarą

Į viršų