Kiek toli savo nykščiu galime pasiekti elementus iPhone 6 modelių ekranuose

Naujieji iPhone 6 yra kiek didesni nei ankstesnieji iPhone modeliai ir todėl naudotis jais spaudant nykščiu ekraną reikės kiek kitaip. Kuris modelis tinka labiausiai pagal ūgį?

Kiekvieno mūsų rankos skirtingos ir kiekvienam mūsų patogumo lygis naudojant vieno ar kito modelio iPhone skiriasi. Tačiau naujieji iPhone yra didesni už tuos, kuriais iki šiol įpratome naudotis ir todėl juos įsigijusiems teks ekraną „prisijaukinti“.

Suprasdama tą „pasiekiamumo“ problemą, Apple šiuose modeliuose įdiegė specialią „Reachability“ funkciją aktyvuojamą dvigubu „Home“ mygtuko palietimu (ne paspaudimu). Du kartus palietus „Home“ mygtuką ekrano elementai nusileidžia iki patogesnės, nykščiu pasiekiamos ribos. Kiek toks būdas ar sprendimas yra patogus - įpročio ir skonio reikalas (mane papildomi paspaudimai ir nykščio kilnojimas nuteikia neigiamai), tačiau tai patvirtina, kad pasiekimo problema iš tiesų egzistuoja. besidomintys gali šią problemą pastudijuoti plačiau dizainerio Scott Hurff analitiniame darbe.

Kiekvieno mūsų skirtingi ne tik pirštai bei jų miklumas, bet ir ūgis. Žemiau esančiam grafike nubraižiau kiek toli kokio ūgio žmogaus nykštys gali pasiekti iPhone 5/5c/5s, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus ekranuose esančius elementus netempiant nykščio iki ∞. Žinoma, nykštys nykščiui nelygu, be to norėdami aktyvuoti kokį nors elementą ekrane, paprastai, nykštį šiek tiek sulenkiame, ir per ekraną visa piršto plokštumą nebraukiame ar netapšnojame.

Apytikslės nykščio pasiekimo ribos iPhone 5/5c/5s, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus telefonų ekranuose

Žemiau esančiame grafike pavaizduota apytikslės statistiškai vidutinio ūgio žmogaus iPhone 4/4S, iPhone 5/5c/5s, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus ekranuose esančių elementų pasiekimo nykščiu komforto zonos.

Apytikslės iPhone 4/4S, iPhone 5/5c/5s, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus ekranuose esančių elementų pasiekimo nykščiu komforto zonos
 - erdvė iPhone ekrane, kurią galima pasiekti natūraliai judinant nykštį;  - erdvė iPhone ekrane, kurią galima pasiekti įtempus nykštį;  - erdvė iPhone ekrane, kurią įmanoma pasiekti tik nepatogiai pakreipus riešą arba neįmanoma pasiekti visai.

Iš aukščiau esančių grafikų matome, kad žemo ir vidutinio ūgio žmogeliukams iPhone 6 Plus teks mokytis naudotis ir iPhone ekrane esančių elementų valdymo principus pergalvoti iš pagrindų: arba prisijaukinti Apple „Reachability“ funkciją ir tapšnoti tiek per ekraną tiek ir per „Home“ mygtuką, arba visaip aukštyn-žemyn po delną „svaidyti“ telefoną norint pasiekti ekrano viršuje esančius vartotojo sąsajos elementus arba jau kaip tikrą daiktą laikyti abiem rankomis ir vienai rankai šį telefoną patikėti tik prilaikant jį ausimi…

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 9 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. na greiciausiai as neturiu pasirinkimo nes mano 4s sparta tragiska teks iphone 6 pirkt

  • Pas mane 4S puikiai veikia. Yra kelios pora aplikacijų, kurios lagina stipriai, viena jų Facebook'as, bet čia aplikacijos bėda, o ne iOS ar telefono. Facebook niekada nepasižymėjo geru aplikacijų rašymu, bet ji nelabai man ir rūpi...
   Ir baterija laiko taip pat kaip laikė su iOS 7.
   Ar ėmeisi kokių veiksmų problemai „tragiško veikimo“ spręsti?

 2. Siaip tai Apple pasakys kada gana ios update, jei 4s dar gavo IOS 8 reiskias dar veikia normaliai :)

  • Čia tas „normaliai“ labai šokinėja. Kartais eina kaip bitė, o kartais paima ir Š sumala. Ypač su FB aplikacija. Išmečiau ją visai, stebiu toliau, kartais Š sumalimo momentu kirba mintis susigrąžinti iOS 7.1.2. Toks jausmas, kad iOS 8 sau pasiėmė didesnį šmotą RAM ir aplikacijos dabar turi daug intensyviau stumdytis tarpusavyje ir naudoti kešą ir čia pradeda „žaisti“ įrenginio procesoriaus ir kitų įrenginio elementų darbo greičiai.

 3. Beto, jei imsit pardavineti senus irenginius, gal kas turi parduot Ipad 4 ? :D

 4. Ne akrano dydis cia neptoguma sudaro o iphone mygtukas.
  Jei jo nebutu, o butu kaip androide padaryta tai ir telefona galetumeme laikyti taip kad pasiektum beveik viska nykciu. Na zinoma su Plus versija jau tikrai visko nepasiektumeme.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų