Kaip iPhone ar iPod įdiegti iOS 6

iOS 6

Savo stalčiuose turintys „iPhone 4s“ gali jame įdiegti „iOS 6.1.3“ operacinės sistemos versiją ir grąžinti įrenginiui spartą ir patys grįžti į skeuomorfizmo laikus.

Neseniai „Apple“ netikėtai atidarė galimybę įdiegti senesnes „iOS“ operacinės sistemos versijas. Greičiausiai tokia galimybė buvo atsiradusi kompanijai padarius klaidą arba langas buvo atidarytas susitarus su kokiu nors dideliu klientu ir tikintis, kad kas nors to nepastebės. Bet kuriuo atveju tokia galimybė egzistavo tik porą valandų. Tačiau, panašu jog norinčių buvo nemažai, bet suspėjo ne visi.

Šiuo metu norint grįžti laiku atgal ir prisiminti kaip atrodė „iOS“ skeuomorfizmo laikais reikės senesnio „iPhone“ modelio, pavyzdžiui „iPhone 4s“. Šis modelis buvo nepaprastai populiarus ir tikiu, kad daug kas jį dar vis saugo stalčiuose kaip atsarginį. (aš pavyzdžiui saugau).

Nesvarbu kokia „iOS“ versija yra šiuo metu įdiegta senajame „iPhone“ — grąžinti laike atgal, be kokių nors apgaulių, „iPhone“ galima kelių nesudėtingų žingsnių pagalba.

 1. Apsilankykite svetainėje ipsw.me
 2. Pasirinkite reikiamą įrenginį, kuriame norite įdiegti seną „iOS“ versiją (pavyzdžiui „iPhone 4s“ jei diegsite šiame telefono modelyje) ir atsisiųskite „iOS 6.1.3“ .ipsw failą į kompiuterį.
  Turėkite omenyje, kad .ipsw failas turi būti skirtas tam įrenginiui į kurį jį diegsite. Pavyzdžiui negalite diegti „iPhone 4s“ skirto .ipsw failo į „iPhone 5“. Iš ipsw.me svetainės atsisiunčiama .ipsw versija turi būti pažymėta žalia spalva — tai reiškia, kad ji yra pasirašoma „Apple“ ir gali būti įdiegta bei aktyvuota.
 3. Pajunkite „iPhone 4s“ prie kompiuterio
 4. Kompiuteryje atidarykite „iTunes“ aplikaciją
 5. Paspauskite klavišą Alt ⌥ (jei kompiuteryje įdiegta „Windows“ operacinė sistema tada spauskite Shift ⇧) ir laikydami klavišą nuspaustą „iTunes“ aplikacijos lange spauskite „Restore“.
 6. Pasirinkite atsisiųsta .ipsw failą
 7. Laukite kol sistema bus įdiegta.

Turėkite omenyje, kad įdiegus „iOS 6“ ne visos aplikacijos veiks. Kai kurių paslaugų servisas šiai versijai jau nutrauktas. Pavyzdžiui nors tokios aplikacijos ir paslaugos kaip: „Twitter“, „Telegram“, „Shazam“, „Instagram“, „YouTube“ veiks, tokiomis kaip „Slack“, „Wundelist“, „SoundCloud“, „Apple Music“, „WhastApp“ pasinaudoti nepavyks.

Daugeliui „iOS“ entuziastų, „iOS 6“ gyvavimo laikais naudojusių kitų gamintojų įrangą, „iPhone“ su šia operacine sistema išbandymas gali tapti naujų patirčių šaltiniu.

Sunku pasakyti kokia yra ta priežastis dėl kurios „Apple“ vis dar pasirašinėja šią „iOS“ versiją, bet jei tokia galimybė egzistuoja — kodėl gi ja nepasinaudojus.

Galimybė įdiegti senesnę „iOS“ versiją egzistuoja ir „iPod touch“ įrenginiams (4-os kartos „iPod touch“ galima įdiegti „iOS 6.1.6“). Jei turite senesnį įrenginį ir domintų jo grąžinimas į senesnius laikus — tiesiog patikrinkite ar jam skirta senesnė „iOS“ versija yra pasirašoma.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Gaila, kad nera 3 iPad, iOS7 lagina ant jo - 6 buvo ta su kuria vartėsi viskas daug žvaliau. Naudoju ipada tik vienam specifiniam taskui tai tiktu puikiai ir iOS6...

 2. Super! Mano senukas atsarginis 4s vėl žvitrus kaip jaunystėj!

  • Nu tas super tai toks su kompromisu:) vartosi tai žvitriai, kaip jaunysteje, nenuneigsi bet telefas tada visiškas RAGELIS, didzioji dauguma elementarių appsų nebeveikia arba veikia apgailėtinai:) facebooko mesengeris senesnes versijos ir tas pusiau tik veikia. Padariau ta ejimą atgal tokiam savo draugui kuris tipo naudoja "tik kaip rageli" po dvieju dienu paskambino, sako, nu ne, įpūsk atgal vėl ios9 - kas iš to kad vartosi greitai, bet naudos is iphono tai dabar jau tiek pat kiek is mygtukinės Nokios pasidarė su tuo ios6:)))) tai va toks tas super:)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų