Prieš 25 metus Apple išleido savo pirmąjį nešiojamą kompiuterį

Prieš dvidešimt penkis metus, šeštadienį, 1989 rugsėjo 20 dieną Apple išleido savo pirmą nešiojamą Macintosh kompiuterį.

Pirmasis Apple bandymas padaryti nešiojamą kompiuterį nebuvo komerciškai sėkmingas, bet jį verta paminėti dėl istorijos. Šis 1989 metais pasirodęs Macintosh Portable kompiuteris svėrė 7 kilogramus ir kainavo apie 6500 JAV$. Be to, kad šis kompiuteris buvo pirmasis nešiojamas kompiuteris pabuvojęs kosmose (Atlantis in 1991), jis puvo pirmasis kompiuteris naudojant kurį iš kosmoso į žemę buvo išsiųstas elektroninis laiškas.

Apple, kompanija įkurta 1976 metų balandžio pirmą dieną (suprantu jūsų asociacijas ir mintis, bet manau, kad šios kompanijos įkūrėjai tuo metu dar jauni: Steve Jobs, Steve Wozniak ir Ronald Wayne buvo ne tik kiekvienas savaip genialūs, bet ir linksmų plaučių bičai)… taigi praėjus 13 kompanijos gyvavimo metų, 1989 metų rugsėjo 20 dieną, ši dabar visame pasaulyje gerai žinoma kompanija[1] išleido savo pirmąjį „nešiojamą“ (nešiojamą neatsitiktinai kabutėse, nes Sizifas gal galėjo pakelti ir nemažą uolos gabalą) kompiuterį. Aš manau jam būtų labiau tikęs pavadinimas „pakeliamas“ ar „pernešamas“.

Šis nešiojamas Apple šedevras svėrė 7,2 kg - daugiau nei penki 13" MacBook Air kompiuteriai ir kainavo savo svorį atitinkančią pinigų sumą: 6500 JAV$ (dabartine verte tai būtų apie 12 400 JAV$). Kompiuteris buvo nepaprastai modernus tiems laikams ir turėjo aktyvinės matricos ekraną bei ekrano žymeklio valdymui skirtą rutulinį manipuliatorių (trackball). Kompiuteris taip pat veikė tik nuo baterijų ir jo nebuvo galima įjungti į elektrą, kaip kad dabar galime padaryti naudodami savo nešiojamus kompiuterius.

Į istoriją šis kompiuteris įėjo ne dėl savo svorio. Be to, kad šis kompiuteris buvo pirmasis nešiojamas kompiuteris pabuvojęs kosmose (Atlantis in 1991), jis puvo pirmasis kompiuteris naudojant kurį iš kosmoso į žemę buvo išsiųstas elektroninis laiškas.


  1. Manau, kad daugeliui uždavus du klausimus: 1. Kokia kompanija pagamino iPhone? ir 2. Kokia kompanija gamina vieną populiariausių pasaulyje kremų „Nivea“? - atsakymą, daugumoje atvejų, bent jau teisingą, gautumėme tik į vieną iš šių klausimų.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Panasu turiu garaze :) Tetis islaikes, bet ten tik word teveikia :D ir jis labai sunkus.. Bet siaip pirmasis laptopas, tai ko noreti :)

  2. Augustinai, gal parduodi ir jei taip tai už kiek? Bo tiriu nedideli Apple muzieju, seniausias egzempliorius pas mane yra 26 metu senumo (1988) Macintosh Classic. ?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų