Kelios džiuginančios iOS 8 funkcijos

Tema: iOS

iOS 8 iPhone

Nežiūrint sunkumų, kuriuos patyrė kai kurie bandantys atsisiųsti ir savo įrenginiuose įdiegti iOS 8 - nekantriausieji tai jau padarė ir dabar patenkinti ar nepatenkinti maigo naujausią Apple mobiliems įrenginiams skirtą operacinę sistemą tyrinėdami jos galimybes.

iOS 8 nenustebino savo naujovių gausa, ypač senesnių ar Lietuvos vartotojams prieinamų, bet jų Apple ir nežadėjo. Kaip ten bebūtų naujoje operacinėje sistemoje yra pakankamai naujovių, kad bent porą jų teigiamai įvertintų kiekvienas iPhone, iPad ar iPod touch vartotojas.

Kas mane džiugina :)

Kelios daugiau ar mažiau akivaizdžios funkcijos, kurios man patinka arba ne iOS 8.

Skambučio atmetimo tekstas

Skambučio atmetimo greito atsakymo žinutės iOS 8

Nors galimybė greitai atmesti močiutės, kuri eilinį kartą „beldžiasi“ ne laiku skambutį išsiunčiant trumpą pranešimą nėra jokia iOS 8 naujovė, lietuviai (o manau ir daugelis kitomis kalbomis pliurpiančių iPhone vartotojų) apsidžiaugs Apple atliktais pakeitimais šioje funkcijoje.

Pagaliau atsirado ilgai laukta ir Apple maldauta funkcija - atmetant skambutį atsakyti pilnai lietuvišku tekstu.
Norėdami įvesti savo tekstą, iPhone: Settings > Phone > Respond with Text ir įveskite 3 savo galimų tokiu atveju atsakymų žinučių tekstus. (Būtų gerai jei žinutės būtų parašytos tikrai lietuviškai, jei jau tokią galimybę turime ir btų mandagios, o ne kokios nors „Ko?“, „Nu?“ ir „Tuoj“).

Messages

iOS 8 atsirado galimybė ne tik gauti žmogaus su kuriuo tauškiate Messages aplikacijoje kontaktinius duomenis, net ir pažiūrėti nuotraukas ar kitus failus, kuriuos vienas kitam siuntėte: atidarykite pokalbio langą Messages aplikacijoje ir paspaudę ant viršutiniame dešiniame kampe esančio Details - paslinkite ekrano vaizdą, kad matytumėte kas yra žemiau kontaktinės informacijos. Čia rasite failus, kuriais apsikeitėte net gal prieš kelis mėnesius.

Jei žmogus su kuriuo bendraujate nurodęs dalintis savo geolokaciniais duomenimis tai matysite ir jo buvimo vietą.

Aukščiau paminėtos galimybės galioja ir grupiniams pokalbiams. Details skiltyje galite ir „nutildyti“ šio pokalbio pranešimus - naudinga grupiniame pokalbyje, kuriame dalyvauja keli niekus jau pradėję taukšti piliečiai.

Džiugina ir galimybė į žinutę atsakyti tiesiai iš ekrano viršuje pasirodžiusio informacinio langelio. Tiesa, vis dar dažnai pamirštu, kad norint taip padaryti nereikia spausti ant to langelio, o tiesiog perbraukti per ekraną pirštu žemyn.

Safari

iOS 8 greita paieška Safari naršyklėje leidžia ieškoti naudojant svetainės paieškos sistemą

Naujoje iOS versijoje esanti Safari naršyklė turi man patinkančių ir kelis paspaudimus sutaupančių funkcijų. Pavyzdžiui gretos paieškos funkcija (ji turi būti įjungta Safari nustatymuose: Settings > Safari > Quick Website Search ir Quick Website Search ). Jei esate naudojęsi kokioje nors svetainėje įdiegta paieška - tada ši funkcija leidžia toje svetainėje ieškoti tiesiai iš URL adreso įvedimo lauko. Pvz.: jei esate kada nors naudojęsi macarena.lt svetainės paieška iš iOS 8 įrenginio, tarkim ieškoję informacijos apie iPhone, tada adresų lauke įrašius macarena.lt, tarpas, žodis, pavyzdžiui macarena.lt iPad ekrane pasirodys galimybė ieškoti informacijos apie iPad macarena.lt svetainėje.

Turėkite omenyje, kad norint kad tai veiktų ne tik turi būti įjungta Quick Website Search funkcija, bet ir turite būti anksčiau naudojęsi tos svetainės paieška. Tokiu būdu Apple nori įsitikinti, kad siūlys jums tik tas svetaines, kuriose naudojate paiešką.

iOS 8 Safari funkcija leidžianti įkrauti kompiuteriams skirtą svetainės versiją

Kita patogi funkcija įdegta naujojoje Safari yra galimybė žiūrėti kompiuteriams skirtą svetainės versiją (jei žinoma ta kurią matote nėra dinamiškai prisitaikanti, kaip kad macarena.lt atveju. Kaip pvz. galite apsilankyti lrytas.lt svetainėje, paspausti pirštu ant adresų juostos, atsidariusį langelį paslinkti žemyn ir jame pasirinkti „Request Desktop Site“.

Mail

Mail aplikacija papildyta, mano galva, dideliais patogumais.
iOS 7 laiškų sąraše perbraukus pirštu per laiško pavadinimą į vieną ar kitą pusę galėjome rinktis tarp „More“ ir „Archive“ arba „Delete“ (jei taip pat kaip ir aš laiškus trinate, o ne archyvuojate). iOS 8 perbraukus pirštu į kairę iki vidurio matome daugiau parinkčių: „More“, „Flag“ ir „Trash“, o perbraukę kiek daugiau laišką tiesiog ištrinsime. Paspaudę ant „More“ gausime papildomą parinkčių sąrašą. Laiškų sąraše perbraukus pirštu iš kairės į dešinę, priklausomai nuo to ar laiškas perskaitytas ar ne - pamatysime galimybę jį pažymėti kaip perskaitytą arba kaip neskaitytą.

iOS 8 Mail aplikacijos galimybės tvarkyti laiškus
El. laiškų tvarkymas piršto pabraukimu iš dešinės į kairę
iOS 8 Mail aplikacijos galimybės tvarkyti laiškus
Kairėje: pabraukimas iš kairės į dešinę. Dešinėje: Paspaudus ant More parinkties.

Man taip pat patinka ir funkcija gauti pranešimą, kai kas nors atsako į tam tikrą laišką. Laiško peržiūros lange paspaudę ant apačioje, kairiame kampe esančios vėliavėlės piktogramos galite užsisakyti pranešimą, kai kas nors atsakys į tą laišką.

Siri

Man pasirodė ir visai patogi „Hey, Siri“ funkcija leidžianti neliečiant telefono tiesiog pateikti užklausą Siri ar išsiųsti žinutę. Kartais net nebūnant prie pat telefono ir šūktelėjus. Ši funkcija turi būti įjungta: General > Siri ir Allow “Hey Siri nustatyta į poziciją On. Turėkite omenyje, kad ši funkcija veikia tik tada kai telefonas įjungtas krautis (priešingu atveju akumuliatorius greitai liktų tuščias, nes įjungus šią funkciją Siri visą laiką klausosi ir laukia komandos „Hey Siri“.

Mylimiausieji

Galimybė du kartus paspaudus „Home“ mygtuką galėti ne tik greiti pereiti prie kitos atidarytos aplikacijos bet ir susisiekti su prie mėgstamų pridėtais žmonėmis ar tais su kuriais neseniai buvo bendrauta telefonu - mane džiugina taip pat, nes leidžia išsaugoti pirštų atspaudus nuo dilimo glostant nors ir švelnų, visomis prasmėmis brangaus įrenginio ekraną.

Akumuliatoriaus naudojimo informacija

Anksčiau norint nustatyti kokia aplikacija „ėda bateriją“ reikėdavo imtis visokių gudrybių: trinti aplikacijas po vieną ir stebėti, naršyti forumuose ieškant įrašų iš tų, kuriems taip ta pati bėda buvo nutikusi ir jie jau rado priežastį ir t.t. Dabar, iOS 8 viskas paprasčiau: Settings > General > Usage > Batery Usage ir palaukę kelias akimirkas kol bus surinkta informacija matome kas yra tas „piktas ir ėdrus žvėris“ ir tada pamatę, kad tai kokia nors facebook aplikacija - trenkiame ją lauk iš telefono ir džiaugiamės visada pilnai užpildyta baterijos piktograma įrenginio dešiniame viršutiniame kampe.

Camera

Fotografavimui skirta numatyta iOS aplikacija Camera taip pat gavo porą naujų funkcijų ir jos veikia nepriklausomai nuo to ar naudojate iPhone 4S ar iPhone 6 (pvz „Timelapse video“), tiesa priklausomai nuo modelio kai kurių tų funkcijų galimybės skiriasi.

Kas mane mažiau džiugina :-/

Klaviatūra

Matyt nebūsiu originalus netrypdamas iš džiaugsmo klumpakojo turėdamas galimybę naudotis naujomis Apple ir trečių šalių sukurtomis klaviatūromis. Standartinė Apple klaviatūra turinti galimybę rekomenduoti žodžius, deja nėra tinkama rašyti lietuviškai. Tiesa ji vargsta ir stengiasi rekomenduoti ir lietuviškus žodžius rinkdama juos į savo kolekciją iš mūsų parašyto teksto ar svetainių kuriose lankomės ir kažką rašome, tačiau yra vienas bet neleidžiantis ja naudotis: angliškoje klaviatūroje yra ne visos lietuviškos raidės - nėra: ą ir ų raidžių. Rodos trūksta taip nedaug.

Kitų programuotojų sukurtos klaviatūros aplikacijos taip pat kol kas nėra vertos didesnio tautiečių dėmesio, tačiau jos yra vienintelė viltis - šviesa koridoriaus gale. Laukiam…

Kas mane liūdina :-(

Continuity

Nors „Continuity“ jau veikia tarp naujesnės kartos iOS 8 įrenginių, tiems kas turi iPhone 4S panašu nėra šansų šia puikia funkcija pasinaudoti net jei ir turite Mac kompiuterį, kuris spalio antroje pusėje jau galėtų pradėti gauti ir galėti siųsti ne tik Messages, bet ir SMS bei MMS žinutes. Apple teigia, kad norint naudotis šia funkcija reikalingi įrenginiai turintys Bluetooth LE, tačiau man atrodo, kad Apple čia kiek gudrauja. Sakydama, kad Bluetooth LE naudoja mažiau energijos ir todėl tai leidžia įrenginiams bendrauti neeikvojant iOS įrenginių resursų, ji pasako tik dalį tiesos. Norėdama ji galėtų leisti naudotis šia funkcija kai įrenginiai yra pajungti į elektros energijos šaltinį - taip pat kaip ir su „Hey Siri“, o jos pasakos apie kažkokią tai stebuklingą technologiją manęs neįtikina nes Bluetooth LE ar naudojami protokolai neturi nieko tokio kas neleistų to padaryti su Bluetooth ne LE, jau nekalbant apie Bluetooth kompiuteriuose.

Tiek mano džiaugsmo ir ašarų susijusių su nauja iOS 8, Apple mobiliems įrenginiams skirta operacine sistema.

Ką gero, naujo, naudingo aptikote joje sau jūs. Pasidalinkite.

Taip pat skaitykite:
Kaip tinkamai pasiruošti iOS 8 diegimui
Dėmesio Mac vartotojams atnaujinantiems savo iOS įrenginius į iOS 8
Jei iPhone su iOS 8 veikia lėtai

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 43 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Man tai didžiausias Mail trūkumas, kad negalima naudotis keliais vartotojais ir kurio iki šiol nėra. Todėl seniai jau naudoju Gmail aplikacija..

 2. Ai va, kas tiesa, priminei, kad ir prisegti failų normaliai negailma.. man reikia pdf nusiųsti ir stop.

 3. Iphone5S su iOS8 wifi nebeveikia n standartu - routerius nustacius tik n, neprisijungia prie wifi, kai nustatau n ir g, prisijungia ir siunčiasi/siunčia tik iki 25-27 Mbps. Išbandžiau įvairius routeriu (D-link Dir 615 ir Comtrend wap5813N) nustatymus ir kanalus- daugiau 27Mbps nepavyko pasiekti. LTE apie 50Mbps eina be vargo. Su iOS7 speedtest.net programeleje wifi testuojant rodykle iškart paguldydavo ties 30Mbps (skale buvo tik iki 30 senesneje versijoje). Macbook'as tuosyk tame pačiame wifi tinkle be vargo pasiekia 60-70Mbps (Teo iki 100Mbps planas pas mane), wifi link speed rodo 144Mbps..
  Ar nepastebėjote kas nors tokio reiškinio? Gal iPhone galima kaip nors perjungti g ir n?

 4. Paskaitai apie ios naujoves ir juokas paima ir tiek daug laukti del tokiu atnaujinimu. Kaip ir minejau ir dar karta teigsiu kad vos ne visos iOS naujoves tai paprasciausiai eiliniu programu atnaujinimas. Androidui nereikia laukti naujos OS del tokiu naujoviu :)
  Gaila si karta paskubejau atnaujinti savo iPad ios 8, ko ankciau nedarydavau. Tesiog net nemalonu pasidare maigyti ipad, labai suletejo darbas su visokiais pastrigimais. Safari visiskai nepatiko ankstesne daug patogesne man buvo, nors mazai naudoju.

 5. Man tai itin patogu dabar naršyt Safari per iPad. Swypinimas tarp tab'ų, sinchronizuojamas su iPhone dažniausiai lankytinų svetainių sąrašas. Paspaudus bookmarks išlieka pasirinkus svetainę, nes dabar galiu greitai atidaryti daug svetainių. Continuity ir handoff labai patiko, net išsigandau ryte, kai pradėjo iPad grot, nes buvau pamiršęs, jog įjungiau šią funkciją. Pagaliau quick sms, call reply atsirado. Dar laukių, kol developeriai pradės naudoti extensions, notifications ir touch id API.

  Kas nuvylė, tai kad mail aplikacija dar vis "impotentė", t.y. Negalima pridėti keletą dokumentų viename laiške. Gaila ir dėl klaviatūros, kad neveikia ir neveiks dar ilgai iOS 8 predictive.

 6. Dėl default'inės klaviatūros iPhone. Juk galima įsidiegti ir Lietuvišką. Net ne įsidiegti, o tiesiog įsijungti ją.

  Settings > General > Keyboard > Keyboards, kur dažniausiai būna kelios, pridedate Lithuanian, o kitas ištrinate, kad nebūtų to "gaubliuko", ir daugiau vietos būtų skaičių/simbolių įjungimo mygtukui klaviatūroje.

  Ar angliškas klaviatūros variantas turi kažką, ko kitos neturi?

  Žodynas pas mane "mokosi rašyti kaip aš rašau" dar nuo iPhone 4. Tai išmokęs lietuvių k. jau neblogai. Tiesa mokosi ir klaidingus žodžius. Autofix'as taiso mane, o aš jį. Amžina kova.

 7. O kaip naudotis Handoff tarp iPad ir iPhone? Ant abieju kaip ir įjungta..

 8. Na niekaip neveikia, bandau elementariai. Ant iPhone rašau ir palieku nebaigtą sms ir ant iPad atidarius nieko nėra. Testuoju ant mėlyno sms. Gal neveikia, nes išjungtas iCloud Drive? Palikau kol kas išjungtą pagal straipsnio patarimus :)

 9. Netikėtai atradau malonę smulkmeną: dabar Notes rašant tekstą galima, pasirinkti Bold/italian/underline. Kadangi Notes naudoju intensyviai, tai tikrai maža , bet paranki iOS8 naujovė (iPhone5s) :)

 10. Niekaip neradau, kaip iOS8 Notes galima tekstą keisti.. Paprotinkite :)

  • Paspaudi ant Notes įrašo ir keiti. Jei nori pastorinti ar kaip kitaip palankstyti: kaip ir visur - pradžioje pažymi tą tekstą, kurį nori keisti ir tada atsiranda kontekstinis meniu, kuriame spaudi ant ir pasirenki  B I U  ir jau tada kokį nori formatavimą. Taip pat gali įterpti nuotrauką ar pažiūrėti žodžio reikšmę ir t.t.

Parašykite komentarą

Į viršų