Savaitės naujienų apžvalga (2014/09/15-19)

Tema: Naujienos

38-tos savaitės gandai ir naujienos trumpai.

 • Anot Financial Times, nuo kiekvienos tranzakcijos įvykdytos perkant per Apple Pay, iPhone gamintoja gaus 0,15% komisinius. Nors bankai vargu ar noriai dalinasi šia dalimi su Apple, tačiau jie nelabai turi iš ko rinktis, nes Apple yra jų vienintelis šansas būti įtrauktiems į šį verslą.
 • Google pranešė, kad lapkričio mėnesį išleis viešą 64-bitų Google Chrome versiją 39 skirtą Mac kompiuteriams ir joje nebus 32-bitų palaikymo. Tai turėtų būti saugus žingsnis, nes dauguma Mac vartotojų naudoja 64-bitų sistemas. Jei norite, galite jau dabar išbandyti 64-bit Chrome betą skirtą OS X, kuri veikia pakankamai stabiliai.
 • Savo naujausioje Samsung Galaxy Note 4 reklamoje, Korėjos kompanija užsipuolė iPhone 6 Plus.
 • Per pirmąsias 24 išankstinių užsakymų valandas Apple pardavė 4 mln. iPhone 6 ir iPhone 6 Plus telefonų. Pirmieji užsisakę jau pradėjo telefonus ir gauti. Iš internete paskelbtų laimingųjų nuotraukų galima daryti išvadas, kad iPhone 6 Plus tikrai ne kišeninis.
  iPhone 6 Plus kišenėje
 • Norėdama suteikti daugiau patogumo vartotojams Apple pridaro ir saugumo spragų. Pavyzdžiui galimybė iš užrakinto telefono, Siri pagalba patalpinti facebook įrašą ar peržiūrėti skambučių sąrašą ir kitus dalykus nėra labai geras sprendimas, nes tai gali padaryti ir nedraugai ar priešai. Apple turėtų leisti vartotojams pasirinkti ką šie nori leisti daryti Siri pagalba kai telefonas yra užrakintas. Tai jokia ne naujiena ir panašu, kad Apple mano kad tai privalumas, nes paliko tokią galimybę, kuri labai primena saugumo skylę, ir iOS 8.
 • Pasirodžius iPhone 6, Android fanai tuojau pat puolė tyčiotis lygindami iPhone 6 su senesniais Nexus 4 telefonu, stengdamiesi parodyti, kad tai, ką dabar gaus Apple fanai jie turėjo jau anksčiau. Sony Dickson davė jiems gerą atsakymą

 • Nors „Apple Pay“ oficialiai nestartuos iki sekančio mėnesio, bankai jau pradėjo konkurencinę reklamų kovą tarpusavyje kovodami, kad vartotojai būtent jų kortelės versiją įdiegtų Apple Pay sistemoje.
 • Microsoft pristatė universalią belaidę klaviatūrą skirtą iOS, Android ir Windows įrenginiams. Nors ši klaviatūra atrodo „mikrosoftiškai“ - taip lyg kirviu būtų daryta, tačiau naudojantiems skirtingų operacinių sistemų pagrindu veikiančius įrenginius - ji gali pasirodyti patogi.
 • Antradienį programuotojams Apple išplatino OS X Server 3.2 Preview versiją.
 • Apple paskelbė informaciją Android vartotojams padėsiančia perkelti savo duomenis iš Android įrenginių į iOS: support.apple.com/kb/HT6407
 • Praėjus porai dienų po Apple Watch paskelbimo, Jean-Claude Biver išvadinęs Apple laikrodį nevykusiu pirmo semestro studento darbu, dabar paskelbė, kad TAG Heuer taip pat gamins išmanų laikrodį. Matyt nežiūrint jų pasisakymų, kinkos Šveicarijos laikrodžių pramonės atstovams pradėjo drebėti, kad Apple susižers jų pinigėlius į savo kišenes.
 • Jei manote, kad jūsų iPhone 5s negali filmuoti 4K video - klystate. Tai, kad Apple neįgalino šios galimybės dar nereiškia, kad tokia galimybė neegzistuoja. Zaletel kompanija i4software sukūrė iPhone 5s skirtą aplikaciją Vizzywig 4K leidžiančią 32GB ir 64GB iPhone 5s su įdiegta iOS 7 (iOS 8 netinka) filmuoti 4K video, bei pačioje aplikacijoje atlikti visus reikalingus video redagavimo darbus, įdėti titrus ir sukonvertuoti ar net paskelbti YouTube ar kituose soc. tinkluose sukurtą video medžiagą. Aplikacija labai nepigi ir sakoma, kad i4software norėjo ją padaryti dar brangesnę, bet to daryti nerekomendavo Apple. Ši aplikacija sukurta pigesnės Vizzywig aplikacijos pagrindu. Jei esate videomanas ir 4K video filmavimo galimybė jums atrodo būtina - atsisiųsti tokią galimybę iPhone 5s ir tikiuosi iPhone 6 suteikiančia aplikaciją galite iš App Store.
 • Tai, kad Apple labai smulkmeniška ir kiekviena, net ir mažiausia smulkmena jai yra labai svarbi žino kiekvienas. Kaip šito įrodymą galima palyginti skirtingoms anglakalbėms šalims dedikuotuose Apple puslapiuose skirtą grafinę medžiagą. Atrodo net ir nereikšmingus dalykus Apple sureikšmina. Paveikslėliuose esančiuose žemiau, viršuje paveikslėlis iš JAV rinkai skirto puslapio, o apačioje iš skirto Australijos vartotojams, ir tokių paveiksliukų Apple svetainėje galima rasti ne vieną, tas pats paveiksliukas Jungtinei Karalystei skirtame puslapyje taip pat su tekstu pritaikytu tos šalies gyventojams.

  Apple dėmesys smulkmenoms: viršuje paveikslėlis iš JAV rinkai skirto puslapio, o apačioje iš skirto Australijos vartotojams.

 • Pasiklausykite dviejų dalių, įdomaus Tim Cook pokalbio su Charlie Rose jo svetainėje, tikrai vertas dėmesio ir laiko pokalbis apie Apple, iPhone 6, Apple Watch ir ką jis gali jei išbėgę nepasiėmėte iPhone, Steve Jobs ir daug kitų dalykų. Šiems interviu peržiūrėti reikalingas Flash įskiepis arba Chrome naršyklė:
 • Kas sakė, kad iPad nėra dėvimos elektronikos atstovas? Pasirodo, iPad galima dėvėti… ant veido… :/
 • Apple pagaliau apsaugojo iCloud atsargines duomenų kopijas dviejų pakopų autentikacijos mechanizmu… tose šalyse, kuriose Apple leidžia naudoti šią papildomą apsaugą. (Lietuvos tarp tų šalių nėra).
 • Apple taip pat išleido dokumentą aprašantį kaip apsaugoti aplikacijų, nepalaikančių dviejų pakopų iCloud patikros, bet saugančių dokumentus iCloud, duomenis. Informaciją rasite šiame Apple dokumente. Apple informuoja, kad ši galimybė atsiras nuo spalio 1 dienos.
 • DigiTimes praneša, kad Apple atsisakė Samsung, kaip ekranų jos Apple Watch laikrodžiams tiekėjos - visuose Apple Watch ekranai pagaminti LG.
 • Foxconn gamyklose kasdien pagaminamas rekordinis iPhone 6 Plus (140 000 vnt.) ir iPhone 6 (400 000 vnt.) kiekis ir vis tiek paklausa didesnė už pasiūlą. WSJ duomenimis, iPhone gamybos procese dirba daugiau nei 200 000 žmonių.
 • Apple išleido oficialų, nemokamą iOS 8 žinyną skirtą iPhone vartotojams „iPhone User Guide For iOS 8“ - jį atsisiųsti galite iš iBooks Store
 • Apple atnaujino iTunes sąlygas. Jei nežiūrėdami ir neskaitydami su jomis sutikote, tai jas pasiskaityti galite čia.
 • Vyresnysis Apple operacijų viceprezidentas Jeff Williams kalbėdamas su Bloomberg Businessweek dūrė pirštu į Samsung akį sakydamas, kad „Vienas iš mūsų konkurentų jau ketvirtą ar penktą kartą bando sukurti išmanų laikrodį, tačiau niekas jų nedėvi“. Samsung bando užtvindyti rinką begale visokiausių savo įrenginių modifikacijų versijomis tikėdamasi, kad kuri nors jų prigis.
 • Išleidusi iOS 8 su jos naujuoju HealthKit framework’u, Apple tuojau pat pradėjo iš iTunes Store šalinti aplikacijas veikiančias su HealthKit, tai sukėlė vartotojų nuostabą. Vėliau Apple informavo Tim Bradshaw iš Financial Times, kad Apple aptiko klaidą neleidžiančią jai šių aplikacijų daryti prieinamomis. Apple žada dirbti greitai ir klaidą ištaisyti išleidžiant HealthKit atnaujinimą ir tada vėl aktyvuoti su šia funkcija dirbančias aplikacijas.
 • Savo iTunes Store Apple pristatė naują žaidimų ir aplikacijų rinkinių grupę bei žaidimų rinkinių grupę atskirai.
 • Google atnaujino savo MyGlass aplikaciją skirtą iOS ir dabar nuotraukos padarytos išmanių Google akinių Google Glass pagalba iš karto atsidurs iPhone.
 • Kiek žmonių kokio iPhone modelio laukė prie Niujorke, 5-oje aveniu įsikūrusios garsiosios Apple Store.
 • Patį pirmą iPhone 6 dūžio testą atliko pirmasis jo pirkėjas Perto mieste, kai jis atidarinėjo savo naujo pirkinio dėžutę imant iš jo interviu. Šis testas sakyčiau buvo gana sėkmingas, ko negalima pasakyti apie kitus iPhone 6 ir iPhone 6 dūžio testus, pvz. tokius, kaip video esančiame žemiau.
 • Windows kompiuterių vartotojai iš Apple puslapio gali atsisiųsti „iCloud for Windows“ ir jau dabar, anksčiau už Mac vartotojus, pradėti naudotis Apple iCloud Drive paslauga ir įjungti ją savo iPhone ir iPad. Mac kompiuterių vartotojų vardu sakau ačiū tau Apple :/
 • Kaip vieną iš savo iPhone pardavimo variklių Apple pradėjo naudoti naują privatumo politiką ir nors atrodo, kad tai nelabai kam rūpi, bet ši žinia džiuginanti ir manau yra viena iš priežasčių atnaujinti savo iPhone į iOS 8. Apple paskelbtame Tim Cook privatumo įsipareigojime teigiama: Apple dabar negali net ir norėdama teisėsaugai ar vyriausybinėms organizacijoms pateikti mūsų duomenų, nes jie visi užkoduoti.
 • Po iOS 8 viešo debiuto, App Store į topus išsiveržė klaviatūrų aplikacijos.
 • Secure Web Conference Corp. - kompanija, kuri superka patentus ir paskui juos panaudoja tų patentų technologijas naudojančių kompanijų padavimui į teismą (patentų troliai), kaltina Apple, kad pastaroji pažeidė jos patentus savo FaceTime tarnyboje Mac kompiuteriuose ir iOS įrenginiuose.
 • Šiandien Apple pradėjus prekybą iPhone 6 ir iPhone 6 Plus visose šalyse kur šiais telefonais prekiaujama, prie Apple Store parduotuvių nusidriekė ilgiausios eilės.
 • Pabaigai iOS evoliucija, nuo pirmosios versijos iki iOS 8
  iOS evoliucija nuo 1 iki iOS 8

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Galima jusu paklausti? Kodel atsinaujinus iOS i 8, mano siustos iMovie ir kitos apple app tapo kokamomis? jos buvo nemokamos, nes naujas iPhone, o dabar nebegaliu ju isirasyti... O antra, kodel nuotraukos nesikelia per mano abu irenginius, del to, kad ipade iOS7? tipo nebegali sinchronizuot del to, kad kitoks OS?? tada as mires :D nes iPad mini tikrai nenaujinsiu...

Parašykite komentarą

Į viršų