Septynios iOS 8 klaviatūros, kurias jau dabar galite išbandyti

Kiekvienas iPad ar iPhone vartotojas savo įrenginyje įdiegęs iOS 8, dabar gali pasinaudoti nauja iOS funkcija leidžiančia įdiegti ne Apple sukurtas klaviatūras.

Viena iš įdomesnių naujų iOS 8 funkcijų yra galimybė įdiegti klaviatūrų programėles.

Sisteminė Apple klaviatūra veikia puikiai ir dabar siūlo ir teksto nuspėjimo funkciją, tačiau yra programuotojų kurie specializuojasi šioje srityje ir turi ilgesnį įdirbį, kurį iki šiol galėjo lavinti ir išbandyti su naudojančiais Android įrenginius ir ne vienus metus tobulinti savo teksto rašant nuspėjimo algoritmus.

Kaip įdiegti ir pakeisti klaviatūras iOS 8

Pirmoje eilėje turite atsisiųsti papildomą klaviatūros aplikaciją iš Apple Store ir tada įgalinti jos naudojimą sistemoje: Settings > General > Keyboard > Keyboards > Add New Keyboard. Naujame iOS 8 klaviatūrų nustatymo skirsnyje „Third-party keyboards“ pamatysite atsisiųstų klaviatūrų pavadinimus.

Rašydami tekstą perjunginėti klaviatūras/kalbas galite paspausdami ant „gaubliuko“ piktogramos virtualioje klaviatūroje ir Apple sisteminėje klaviatūroje ši klaviatūrų/kalbų perjungimo piktograma visada toje pačioje vietoje, kairiame apatiniame kampe prie tarpo klavišo. Tačiau kai kurie kiti programuotojai šios funkcijos pasiekimą padarė kiek sudėtingesnį, tame tarpe Swype, kurios klaviatūroje reikia nuspausti ir palaikyti nuspaudus jos piktogramą ir tik tada pasirodys klaviatūros nustatymų langas. Panašiai ir su Fleksy klaviatūra, kurioje reikia nuspaudus ilgai palaikyti skaičių perjungimo klavišą.

Klaviatūros, kurias išbandyti galite jau dabar

SwiftKey

„SwiftKey“ klaviatūros, kaina: 0,00€

„SwiftKey“ iOS buvo jau nuo sausio, tačiau ją naudoti buvo galima tik kaip atskirą, pastaboms Evernote užrašyti skirtą aplikaciją. Naujoji klaviatūros versija dabar gali būti naudojama bet kokiose iOS aplikacijose. Nauja versija taip pat papildyta SwiftKey Flow galimybe, naudojant kurią galima rašyti nepakeliant piršto nuo ekrano, o paprasčiausiai braukiant juo per klaviatūrą nuo raidės prie raidės ir turi šviesią ir tamsią temas. Jei šią klaviatūrą naudojate keliuose įrenginiuose SwiftKey cloud pagalba, jūsų specifinės frazės ir žodžiai sinchronizuosis su kitais šią klaviatūrą naudojančiais jūsų įrenginiais.

Fleksy

„Flexy“ klaviatūros, kaina: 0,89€

iOS8 klaviatūra Fleksy

Ši klaviatūra siūlo kelis patogius patobulinimus leidžiančius naudoti pabraukimus - gestus, kaip pakaitalą keliems dažnai klaviatūrose naudojamiems klavišams tuo pačiu taupydama jūsų laiką ir vietą skirtą klavišams: perbraukite pirštu į kairę - trynimui, į dešinę - padėsite tarpą. Ši klaviatūra taip pat turi ir minimalistinį stilių, kurį galėsite naudoti kai išmoksite visus joje įgalintus gestus leidžiančius parašyti didžiąsias raides ir t.t. Ši klaviatūra taip pat leidžia pasirinkti spalvą, dydį bei greituosius klavišus. Klaviatūra taip pat geba prisitaikyti prie jūsų rašymo stiliaus gaudama priėjimą prie jūsų Facebook ar Twitter žinučių, Gmail laiškų - tai nustatoma atskirai.

Flexy išleidžiama su 6-mis nemokamomis temomis ir jei jos jums nepatinka - galite įsigyti kitas šešias.
Tarp 40-ties šios klaviatūros palaikomų kalbų yra ir lietuvių.

KuaiBoard

„KuaiBoard“ klaviatūros, kaina: 1,79€

iOS8 klaviatūra KuaiBoard

Ši klaviatūra skirta lengviau pildyti formas, kurias pildyti mobiliuose įrenginiuose nėra paprasta. KuaiBoard išsaugo kai kurią jūsų informaciją, tokią kaip: parašas, adresai ir t.t. ir tokiu būdu leidžia sutaupyti laiko, o tokia informacija kaip geolokacinė informacija kaskart įvedama priklausomai nuo to kur tuo metu esate.

Minuum

„Minuum“ klaviatūros, kaina: 1,79€

Minimum viena keisčiausių alternatyvių klaviatūrų skirtų iPhone, bent jau kol kas. Braukydami pirštu per klaviatūrą aukštyn ir žemyn galite keisti jos dydį ir tokiu būdu atkovoti iš klaviatūros užimamą vietą ir skirti ją jūsų tašomam tekstui. Klaviatūroje taip pat yra ir žodžių rekomendacijoms skirta juosta. Ar „Minuum“ siūlomas sprendimas patogiausias galima būtų ginčytis.

Swype

„Swype“ klaviatūros, kaina: 0,89€

iOS8 klaviatūra Swype

„Swype“ tao T9 kūrėjų darbas leidžiantis rašyti braukiant pirštu per ekraną nuo raidės prie raidės. Šios iOS skirtos klaviatūros versijos vartotojai taip pat turės galimybę, surinkę dalį žodžio rinktis iš rekomenduojamų žodžių ar frazių. Swype turi penkias temas, asmeninį žodyną, kuris pildomas mokantis jūsų rašomus žodžius bei tokius pačius skyrybos ženklus ir simbolius, kokie yra Android įrenginiams skirtoje aplikacijos versijoje.

TextExpander

„TextExpander“ klaviatūros, kaina: 4,49€

iOS8 klaviatūra TextExpander

Smile Software sukirta „TextExpander“ yra populiari pagalbinė aplikacija Mac vartotojų tarpe išsauganti dažnai naudojamas teksto atkarpas ir klavišų kombinacijos pagalba leidžianti jas greitai įterpti į rašomą tekstą. Kurdama iOS aplikaciją ji pasitelkė kitų iOS programuotojų patirtį ir dabar iOS 8 vartotojai turi galimybę įterpti tekstą į bet kurioje tai leidžiančioje aplikacijoje. Išsaugotos frazės ar el. pašto parašai sinchronizuojami su Dropbox ir tokiu būdu savo iPhone ir iPad galėsite greitai įterpti bet ką, ką įterpiate šios aplikacijos pagalba Mac kompiuteryje.

TouchPal

„TouchPal“ klaviatūros, kaina: 0,00€

iOS8 klaviatūra TouchPal

Ši klaviatūra leidžia rašyti kaip pliaukšint pirštu per ekraną taip ir per jį braukiant. Unikali šios klaviatūros savybė yra ta, kad ji leidžia parašyti skaičius ar skyrybos ženklus iš atskirų klavišų jų nelaikant ilgai nuspaudus ar nepersijunginėjant tarp kalbų. Joje taip pat yra spalvų temos ir emoji klaviatūra kurioje emoji vaizdelių pasiekimas realizuotas paprasčiau nei tai padaryta Apple standartinėje klaviatūroje,

Klaviatūras pasirodysiančios ateityje

Adaptxt

Adaptxt žada klaviatūrą, kurioje taip pat kaip ir Swype ar Swiftkey bus galima rašyti nepakėlus piršto nuo ekrano bei keisti klaviatūros išvaizdą. Tačiau pagrindinis šios klaviatūros akcentas yra galimybė prisitaikyti prie situacijos ar buvimo vietos ir pagal tai parinkti rekomenduojamus žodžius, panašiai kaip ir Apple iOS 8 klaviatūra, kuri parenka žodžius priklausomai nuo to ar rašote SMS/Mesaages žinutę, ar elektroninį laišką. Geolokacinės paslaugos naudojimas aplikacijoje taip pat žada, kad automatiškai bus įtraukiami netoliese esantys vietovardžiai ar pavadinimai.

Emojiyo

Jei mėgstate vietoje žodžių siuntinėti paveiksliukus - ši aplikacija gali jums patikti (po to kai bus išleista). Nors ji viena ar kita forma inkorporuoja Apple emoji žodyną, Emojiyo turi paiešką bei galimybę sujungti kelias emoji kartu į frazes, kurios gali būti išsaugotos.

Ginger

Šios klaviatūros kūrėjai matyt orientuojasi į daug rašančius, nes jų kuriama aplikacija turi žodyną, vertėją, gramatikos tikrinimo galimybę (nesitikėkite, kad bus lietuvių) ir tai ką kūrėjai vadina „sentence rephraser“ (sakinių perfrazuotoju), kuris gali panaudojant idiomas ar frazes sakinį padaryti spalvingesniu. Tiems kam rašyti angliškai nėra lengva, ši aplikacija turi asmeninį mokytoją padėsiantį geriau išmokti šią kalbą.

Popkey

Dar viena nemėgstantiems raidžių skirta klaviatūra. Joje yra tūkstančių animuotų GIF paveiksliukų kolekcija, kurios pagalba galėsite bendrauti ir išreikšti savo mintis neparašydami nei vienos raidės.

Type

panašu, kad vienintelis šios klaviatūros kūrėjų tikslas leisti vartotojams pakeisti fono ar klavišų spalvas į bet kokią norimą. Bent jau tai gali dabar programuotojų testuojama versija, tačiau ateityje jie planuoja klaviatūrą papildyti galimybe naudoti raktažodžius, rekomenduojamais žodžiais ir automatinio klaidų taisymo funkcija.

Jei turite kokių rekomendacijų ar pastebėjimų tautiečiams susijusių su klaviatūrų naudojimu iOS 8 - pasidalinkite komentaruose.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 18 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. o kur jas atsisiust ir kaip?

 2. pas man nerido nei klaviaturu, nei tu "nuspejimu" ka nori rasyt ir pan :D wtf?

  • Tikiuosi naudoji iOS 8 :)
   Rekomenduojamų teksto žodžių lietuviškoje klaviatūroje nėra. Su rekomendacijomis yra 4 anglų (U.S., UK, Canada ir Australia), prancūzų, vokiečių, italų, portugalų, ispanų, kiniečių ir japonų. Tiesa, tai nereiškia, kad ilgainiui nepradės rekomenduoti lietuviškų žodžių naudojant anglišką klaviatūrą, bet ją naudojant ne visas lietuviškas raides įmanoma parašyti...
   Kita vertus, dabar yra iš ko rinktis, o manau ilgai netruks kol rinktis bus labai daug iš ko galima.

   P.S. Net keista, kad Apple nepadarė Lietuviškų rekomenduojamų žodžių žodyno :)

 3. Gaila, kad swype ar swiftkey dar nepalaiko lietuvių kalbos, nors ant android puikiai veikia. Įdomu ar čia savo kalbos engine naudoja ar iOS.

  • As tikejausi kad swiftkey bus labai panasi galimybemis i android skirta os, bet labai apsirikau, tai galima sakyti ta pati klaviatura tik kad zodziu parinkimas vyksta pagal labiau naudojamus.
   Arba apple leisdama kitiems kurti klaviaturas uzdejo kazkokias ribas, arba tokios jau iOS mazos galimybes arba dar patobules tie klaviaturos kurejai.

   • Na čia riboti nėra ko, negali gi Apple vieniems riboti „ų“ rašymą, o kitiems - ne. Arba į žodyną leisti įrašyti „danke“, o jau „ačiū“ tai ten niekaip netelpa :)
    Daugelis klaviatūrų kūrėjų rašo, kad pluša prie palaikomų kalbų papildymo.

    • As ne apie paprastus dalykus kalbu tokius kaip u ar zodynu palaikymus. Pabandyk panaudoti androidini swiftkey ir pamatysi kiek galimybiu turi.
     Kad ir paimkim rasai koki zody ir prireike + androide as iskarto paspaudziu kur reikia ir turiu, o ios reikia du perejimus klaviaturos padaryti kad + pamatyti o veliau dar paspausti kad sugryzti i raidyna. Na nepatogiau jau turbut ir nebegalima sugalvoti.
     Jau nekalbu kad as galiu kaitalioti klaviaturos dydi kokio man reikia. Ipade ji tikrai per daug vietos uzima.

 4. tiesiog Apple asocijuojasi i savo kalba ir Lietuviu kalba jiems nera reiklumas :D tikiuosi sukurs kas keyboard su LT kalba ^^

 5. Na taip, ideje LT raides. Bet galetu ir pasirupinti kitomis salimis :/

 6. Aš asmeniškai mėgstu rašyti su LT raidėmis, bet dabar to neleidžia swiftkey :D. Ta swiftkey labao faina, problema ta, kad LT raides labai toli kai palaikai raide.. Ir nera garso spaudziant mygtukus, as daznai rasau neziurint i mygtukus ir kartais ekrana, kai negirdziu garso, privarau visokio s :D o kai rasau su garsu, nepridarau klaidu :D jau priprates prie klaviaturos.

 7. Ramūnai, gal ir kvaila būtų to klausti, bet gal galėtum padaryti įrašą apie savo naudojamas programėles iPhone/iPade? Norisi sužinoti ką žmonės naudoja aplinkui iš tokios programėlių gausybės. ;)

 8. Aš tikriausiai būsiu vienas iš retųjų, kuris Feisbuką ištrynė iš telefono. Kad nepasidaryti priklausomybės nuo jo, kaip kiti nebegali gyventi be jo :)

Parašykite komentarą

Į viršų