Kaip tinkamai pasiruošti iOS 8 diegimui

Rugsėjo 17 dieną Apple pažadėjo, kad iOS 8 į palaikomus iPhone, iPad ar iPod touch galės įsidiegti visi norintys. iOS 8 atsisiuntimas turėtų startuoti 20 val. Lietuvos laiku. Kaip tinkamai pasiruošti iOS 7 atnaujinimui į iOS 8.

Daugelis iPhone, iPad ar iPod touch vartotojų jau masažuoja pirštu savo įrenginių ekranus užėmę žemo starto poziciją ir pasiruošę spausti ant „Download and Install“ tą pačią akimirką kai ši galimybė pasirodys.

Kaip tinkamai pasiruošti šiam, iOS įrenginius papildysiančiu naujomis funkcijomis, , kad viskas vyktų sklandžiai ir galėtumėte netrukus pradėti naudotis naujomis iOS 8 funkcijomis tokiomis kaip:

 • interaktyvios žinutės;
 • patogiau ir greičiau žinutes rašyti leisianti QuickType tipo klaviatūra bei kitų programuotojų sukurtos klaviatūros, tame tarpe Swype, kuri gali kainuoti apie 0,89€;
 • Patobulintos Messages ir Siri paslaugos ir t.t.

##Suderinamumas

iOS 8, mobiliems Apple įrenginiams skirta operacinė sistema yra nemokama. Šią iOS versiją galės įdiegti šių įrenginių savininkai:

iTunes

Įsitikinkite, kad jūsų kompiuteriuose įdiegta naujausia iTunes 11.4 versija

Nuorodos tiesioginiams failų atsisiuntimams:

Padarykite atsarginę iOS įrenginių duomenų kopiją

Atsarginių duomenų kopijų turėjimas dar nei vienam nėra pakenkęs, bet jų neturėjimas kartais gali sukelti nepatogumų.

Atsargines duomenų kopijas galite išsaugoti tiek savo kompiuteriuose iTunes pagalba, tiek ir iCloud.

Atminkite, kad jei pasirinksite slaptažodžiu apsaugotą atsarginių duomenų kopijų darymo būdą - duomenų kopijos bus padarytos išsaugant ir tokią informaciją kaip slaptažodžiai ir esant reikalui atstačius duomenis iš tokios kopijos nereikės iš naujo suvedinėti el. pašto paskyrų bei kitų paslaugų slaptažodžių.

Apie tai, kaip atsarginę iOS duomenų kopiją padaryti iTunes pagalba skaitykite straipsnyje „Kaip perkelti duomenis iš seno iPhone į naują iPhone, iPad ar iPod touch“.

Norintys atsargines duomenų kopijas saugoti iCloud - savo įrenginiuose Settings > iCloud > Storage & Backup ir įjunkite iCloud Backup. Atlikus šiuos veiksmus atsarginės duomenų kopijos iCloud saugykloje bus daromos automatiškai kasdien. Jei norite priverstiniu būdu atlikti duomenų išsaugojimą iCloud: Settings > iCloud > Storage & Backup ir paspauskite ant Back up Now

Turėkite omenyje, kad dažnas darantis atsargines iOS duomenų kopijas iCloud saugykloje pastebi, kad nemokamai suteikiamų 5GB gretai pradeda stigti. Labai dėl to pergyventi neverta, nes tuos „backup'us“ galima ištrinti arba pasinaudoti Apple pasiūlymu įsigyti daugiau iCloud vietos, kuris skamba daug labiau viliojančiai nei anksčiau nes Apple sumažino iCloud Drive kainas.

Jailbreaker’iams ir unlocker’iams

Jei jūsų iPhone yra jailbreak’intas ar programiškai atrakintas ir negalite gyventi be savo mėgstamų jailbreak tweak’ų - nuo atnaujinimo į iOS 8 turėtumėte susilaikyti iki Pangu komanda išleis naują iOS 8 skirtą jailbreak’ą. Yra ženklų, kad Pangu komanda jau triūsia, tačiau nėra žinių apie tai kada pasirodys iOS 8 skirtas jailbreak.

Atlaisvinkite vietą iOS įrenginyje

Atnaujinimai gera proga peržiūrėti įdiegtų aplikacijų arsenalą ir ištrinti tas, kurių jau kuris laikas nenaudojate. Tai padaryti galite paspaudę ir palaikę nuspaudę ant aplikacijos piktogramos pagrindiniame lange ir jai „pradėjus judinti klubus“ spausti ant kryželio simbolio šalia jos. Aplikacijas ištrinti galite ir per Settings > General >Usage, paspaudę ant atitinkamos aplikacijos pavadinimo ir tada pasirinkę Delete App.

Atnaujinimai paprastai reikalauja apie 1GB laisvos vietos įrenginyje, tad jei laisvos vietos jūsų iPhone, iPad ar iPod touch liko nedaug - pats laikas apsišluoti.

Akumuliatorius

Jei nėra šalia elektros rozetės ar neturite įkrovėjo, pvz. sėdite pas Android telefoną naudojantį kolegą - norėdami pamatyti jo akyse pavydą, kai sename savo iPhone atnaujinsite iOS versiją (kažkas nepasiekiamo ir nesuvokiamo Android vartotojams) - turėtumėte pasirūpinti, kad jūsų iOS įrenginio baterija įkrauta bent 50%.

iOS 8 diegimas

Atnaujinti savo įrenginiuose esančias iOS versiją į iOS 8 galite tiek iTunes pagalba tiek ir per „orą“ atsisiunčiant tik tą duomenų dalį, kuri turi būti atnaujinta ir įdiegiant atnaujinimą nepajungiant įrenginio prie kompiuterio.

Ar jau pasirodė atnaujinimas patikrinti galite savo įrenginyje: General > Software Update.

Jei atnaujinimas „oru“ yra per didelis ir netelpa iOS įrenginyje - pasinaudokite galimybe įdiegti iOS 8 per iTunes, tai leis sutaupyti laiko ir apsaugos nuo poreikio trinti nuotraukas, muziką ir t.t. iš įrenginio stengiantis atlaisvinti vietą atnaujinimui.

Atminkite, kad jei naudojate Mac kompiuterius ar įrenginius, kuriuose iOS negali būti atnaujinta į iOS 8 ar neplanuojate tuose įrenginiuose to daryti - įdiegus iOS 8 bus klausimas apie iCloud Drive naudojimą ir pasirinktas atsakymas į jį svarbus, nes nuo jo priklausys ar Mac kompiuteriuose su neįdiegta OS X 10.10 Yosemite ar iOS 7 įrenginiuose esantys iCloud duomenys bus tarpusavyje sinchronizuojami. Daugiau informacijos apie tai rasite: „Dėmesio Mac vartotojams atnaujinantiems savo iOS įrenginius į iOS 8“.

Turėkite omenyje, kad ne visos anksčiau naudotos aplikacijos ar jų funkcijos atnaujinus įrenginius į iOS 8 gali veikti. Pavyzdžiui Dropbox savo blog'e pranešė, kad įdiegus iOS 8 ir atnaujinus Dropbox aplikaciją - nuotraukų sinchronizavimas su Dropbox serveriais kol kas neveiks, nes jie šią paslaugą pristabdė, dėl suderinamumo problemų.

Visiems smagaus ir „slidaus“ atnaujinimo, gerų įspūdžių ir nenusilaužkite pirštų inirtingai bebandydami naujas iOS 8 funkcijas ir galimybes.

Taip pat skaitykite:
Dėmesio Mac vartotojams atnaujinantiems savo iOS įrenginius į iOS 8
Kelios džiuginančios iOS 8 funkcijos
Septynios iOS 8 klaviatūros, kurias jau dabar galite išbandyti

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 19 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nenustebciau jei ios 8 atsidelios iki 19 dienos

 2. Na tik nereikia ereziju skleisti del android vartotoju :) gaus keleta naujoviu kuriuos android senai turi. O visa kita tik nauju programu atnaujinimas kuriu turi laukti ios vartotojai, kai androidininkai juos bet kada gauna.
  Mano irenginys visados atsinaujina i naujausia os versija jei norejai mesti akmeni i mano darza :)
  As iPadui darysiu atnaujinima vien del klaviaturos kuria galesi isideti, o tai ios klaviatura tiesiog baisu kokia nepatogi :( Na ir tikiuosiu su nauja versija gal isnyks baisus bugas, kur ne su visais apple accauntais dirbo, luzdavo mirtinai visa ios net melyno ekrano neparodydavo :) su kai kuriais accauntais jei kokia programa norejai instaliuotis.
  SwiftKey bus pirma programa kuria instaliuosiu i ios 8 swiftkey.com
  berots ja jau galima isideti kolkas nemokama skubekite naudokites proga.

 3. Tai tipo defoult klaviatura yra bloga jog siustis kazkokias papildomas nesamones reik ?...

 4. Įdomu ar šiemet lūš Apple serveriai :D Nes nutariau, jog taip ar taip man būtinas LTE testavimui, tai bandysiu iškart naujintis per OTA, o su laiku fresh install

 5. O tipo butina daryt fresh install ? Ar cia dar viena nesamone is forumu.

  Ar neuztenka atsinaujinti ios, tada padaryt erase all contect and settings ir padaryt restore is icloud ( jei backup daromi icloud ).

 6. Na netoks jis ir didelis :) Bet supratau esme, jog kaip kam patogiau, idomiau.

  Idomu ar ios 8 gm gaus atnaujinima, kiek suprantu turetu kazkas dasinaujinti.

 7. Šiandien nusipirkau naują iPhone5S vietoj pavogto, iš karto atsinaujinau į iOS8 ir ką matau: viskas angliškai, bet App Store kalba yra kažkokia skandinaviška... Daniška ar kažkas panašaus. Pridėčiau ekrano vaizdą, tik nėra kaip. Gal galite pasakyti, kame reikalas?

  • pabandyk išsiloginti iš App store ir prisijungto vėl, patikrink su kokia šalimi susietas Apple ID ir jei reikia pakeisk į tą kuri turi būti.
   Jei tai nepadės:
   Atsijunk nuo app Store, tada Settings > General > Reset > Reset all Settings (tai ištrins visus nustatymus, o tavo duomenis tokius kaip failai, aplikacijos - paliks), prisijunk prie App Store su savo Apple ID ir sugrąžink kitus iĮrenginio nustatymus į vietą, prisijunk prie kitų paslaugų (FaceTime, Messages) nepamiršk peržiūrėti ar įjungta Siri, Do Not Disturb jei naudoji ir t.t.

 8. Užteko 1 etapo :) Taip ir buvo: Švedija... Sutvarkiau. Ačiū!!!

Parašykite komentarą

Į viršų