Savaitės naujienų apžvalga (2014/06/01-06)
Apie tai kokie iPhone modeliai ir Mac kompiuteriai palaikys iOS 8 ir OS X Yosemite, Apple vietą didžiausių JAV kompanijų Fortune 500 sąraše, virtualias valiutas iOS aplikacijose, pavojus naudojant naują Apple Swift, kiek kainuotų gyva Siri bei kitas naujienas ir gandus, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai Mac Arena svetainėje.
- Paskelbtame, didžiausių JAV kompanijų Fortune 500 sąraše, Apple pakilo per vieną laiptelį ir dabar užima penktą vietą. 2012 metais Apple užėmė 12-tą vietą. Prieš Apple šiame sąraše išsirikiavo Walmart, Exxon, Chevron ir Berkshire Hathaway (kuri savo portfelyje saugo dideles dalis tokių vardų kaip Heinz, Coca-Cola, Mars ir American Express. Už Apple sąraše Phillips 66, General Motors, Ford Motor, General Electric ir dešimtuką užbaigia Valero Energy.
- iPhone ir iPad aplikacijose gali atsirasti atsiskaitymo naujais pinigais būdai. Apple atnaujintose App Store taisyklėse rašo, kad programuotojai savo aplikacijose galės įdiegti virtualių valiutų palaikymą jei tai neprieštarauja valstybių, kuriose tos aplikacijos platinamos taisyklėms. Kompanija nedetalizuoja kokios būtent virtualios valiutos gali būti naudojamos.
- Rudenį pasirodysianti iOS 8 nepalaikys iPhone 4. Norint naudotis šia operacine sistema reikės:
- iPhone 4S ar naujesnio modelio
- 5-os kartos iPod touch ar naujesnio (jei toks bus)
- iPad 2 ar naujesnio
- Remiantis OS X 10.10 Yosemite Developer Preview reikalavimais sistemai, norint įdiegti šią OS X versiją į Mac kompiuterį reikės
- iMac (Mid–2007 ar naujesnio)
- MacBook Air (Late 2008 ar naujesnio)
- MacBook (Late 2008 Aluminum ar Early 2009 ar naujesnio)
- Mac Mini (Early 2009 ar naujesnio)
- MacBook Pro (Mid/Late 2007 ar naujesnio)
- Mac Pro (Early 2008 ar naujesnio)
- Xserve (Early 2009)
- Viena iš Apple WWDC 2014 pristatytų iOS 8 naujienų buvo išmanesnė ir naudingesnė Spotlight paieška. Tie kas nėra Apple programuotojai ir neįsidiegė iOS 8 į savo iPhone, užmesti akį į tai, kaip veikia Spotlight iOS 8, gali žemiau esančiame video:
- Kita iOS 8 aplikacija sulaukusi nemažai naujovių iOS 8 yra Messages:
- Apple programuotojams laikinai (iki lapkričio 1) suteikia 50GB iCloud vietos naujų paslaugų, tokių kaip iCloud Drive ir iCloud Photo Library testavimui.
- Luca Maesti nuotrauka ir biografija patalpinta Apple svetainėje, po to kai praeito mėnesio pabaigoje jis užėmė buvusio Apple CFO Peter Oppenheimer postą kompanijoje.
- Tie kas nematė ar nori pakartotinai pamatyti Apple WWDC 2014 Keynote - šį OS X 10.10 Yosemite, iOS 8 ir kitų naujienų pristatymą gali pažiūrėt Apple YouTube kanale.
- Pradedantys programuotojai be abejo teigiamai įvertins Apple naują programavimo kalbą Swift (beje ją Apple pradėjo kurti beveik prieš keturis metus), tačiau joje slypi ir pavojai. „Kodo vykdymas jį rašant“ turi pavojingą spragą. Swift nėra „sandbox’inta“ ir tai reiškia, kad programinio kodas vykdymo laisvė didelė ir parašius jame ką nors panašaus į system("cd ~; rm -rf ")* gali turėti labai liūdnas ir nepageidaujamas pasekmes - kodas pateiktas pavyzdyje ištrintų visus diske esančius failus. Realiame laike vykdomų komandų aplinkoje nereikia net paspausti Enter ↲, kad komanda būtų įvykdyta. Apple, žinoma, su laiku šią spragą užtaisys, bet bandantiems su Swift „žaisti“ dabar reikėtų būti labai atsargiems.
- Internete pasirodė informacija, kurioje gerai žinomas programišius i0n1c teigia, kad „Apple nieko nepataisė“ ir iOS 8, bent jau beta versija yra nulaužiama - suprask jailbreak’inama.
Download finished. Initial tests show that iOS 8 beta does not fix anything. Dumped kernel fine, but code changed and patches are not found.
— Stefan Esser (@i0n1c) June 2, 2014
Po to kai Apple išleis iOS 8, dėl šioje operacinėje sistemoje padarytų pakeitimų, jailbreak mėgėjams bus daug mažesnis poreikis gadinti savo telefonus. Jei i0n1c ar kas nors kitas ir užsiims kurti jailbreak’ą - jo sukūrimas gali užtrukti, nes Apple pakeitė aplankų saugančių failus struktūrą konteineriuose. - Apple paskelbė savo „Made for iPhone (MFi)“ programos specifikacijas, pagal jas ausinių gamintojai vietoje standartinių audio jungčių galės naudoti Apple Lightning jungtis. Šias jungtis turinčios ausinės gebės priimti iki 48kHz skaitmeninį stereo signalą, o turinčios mikrofoną - perduoti 48kHz skaitmeninį mono signalą.
- Atnaujintoje iOS 8 Apple įdiegė eilę patobulinimų. Vienas tokių patobulinimų yra susiję su Photos aplikacija. Be iCloud Library ir eilės papildomų vaizdų redagavimo galimybių Photos aplikacijos Albums srityje atsirado dvi naujos parinktys: „Recently Added“ ir „Recently Deleted“. „Recently Deleted“ funkcija leis atstatyti, per klaidą ištrintas nuotraukas - šalia jų rodoma data ir laikas, kada jose esantys vaizdai buvo nufotografuoti.
- Gyva Siri kainuotų apie 3000 JAV$ per metus…, bent jau tiek kainuoja, pirmus metus nemokama „Siri" įsigijusiems Vertu Signature Touch kainuojantį 10 300 JAV$ …ne toks jau tas iPhone ir brangus.
- OS X 10.10 Yosemite beta nustatymuose aptiktas monitorių su 6400x3600 skiriamąja geba paminėjimas. Kadangi dabar rinkoje esantys, didžiausią skiriamąją gebą turintys, monitoriai yra 4K (3840х2160), tai šios skiriamosios gebos paminėjimas leidžia spėti, kad tai bus Apple monitoriai ar iMac kompiuteriai ir, greičiausiai, tai bus Retina.
- The Guardian pranešė apie naują Android įrenginiams skirtą kenkėją - „Simplocker“, kuris patekęs į Android įrenginį užšifruoja visą įrenginio atminties kortelėje esančią informaciją bei programišiams persiunčia telefono IMEI bei kitą informaciją, o tada prašo pinigų už jos atrakinimą. Tai, kad šio kenkėjo plitimas pastebėtas tarp įrenginių naudojamų Ukrainoje, greičiausiai, jo kilmės šaknų galima būtų ieškoti Rusijoje.
- Time paskelbė 50 geriausių iPhone aplikacijų sąrašą (time.com/136073/50-best-iphone-apps/
- Dropbox „prarijo“ dar vos startavusią kompaniją Droptalk, kuri kūrė būdą privačiai ir saugiai su draugais dalintis nuorodomis bei plepėti. Jos produktai dar nebuvo viešai prieinami ir sukurtą priedą Chrome naršyklei galėjo išbandyti tik pasirinkti „beta testuotojai“, vėliau turėjo pasirodyti ir Android bei iOS aplikacijos. gal taip ir nutiks, bet greičiausiai tai jau bus padaryta Dropbox vardu.
- Vos Apple pranešė apie tai, kad iOS 8 atveria programuotojams priėjimą prie Touch ID API - PayPal sakosi jau įdieginėja šios funkcijos panaudojimą savo aplikacijoje.
- OpenSSL Foundation paskelbė vartotojams įspėjimą atnaujinti savo SSL vėl, nes aptiktos 6 ganėtinai bjaurios saugumo spragos leidžiančios atlikti DOS atakas ar, tam tikrose situacijose, nuotoliniu būdu paleisti programinį kodą.
- LEGO žmogiukų figūrėlės gali tarnauti kaip funkcionalūs laidų laikikliai
- iOS 8 yra nauja galimybė leidžianti ne įvedinėti rankiniu būdu kreditinės kortelės informaciją svetainėse, kuriose joms reikia (pvz. Amazon), bet nuskenuoti kreditinę kortelę Camera aplikacijos pagalba ir atitinkami laukai svetainėje bus automatiškai užpildyti.
- Lankydamasis naujame Apple biure Austin’e (Teksasas), kuris įrengtas panašiu principu kaip ir pagrindinė būstinė Cupertino, kabėdamas su darbuotojais Apple CEO Tim Cook sakė, kad įdomūs produktai pasirodys ateityje. Kita vertus tame nieko nėra stebėtino, nes šią mantrą Apple kartoja periodiškai.
- Neseniai paskelbtame Buzzfeed straipsnyje pasakojama, kad Apple inžinieriai dirbę prie iTunes, muzikos klausėsi naudodami Spotify. Anot šių inžinierių, Apple vadovai, užliūliuoti nenutrūkstama srove plaukiančių iTunes generuojamų pinigų, ignoravo kitų srautinės muzikos paslaugų svarbą. Inžinieriai sako, kad kai kurie Apple vadovai net nežinojo, kad Spotify yra srautinės muzikos paslauga leidžianti rinktis atlikėjus ir manė, kad tai yra radijo paslauga kaip Pandora. Todėl nors Eddy Cue ir sako, kad Tunes Radio turi dešimtis milijonų klausytojų, tačiau sakoma, kad ši paslauga neatneša tiek pinigų, kiek tikėjosi Apple. Ironiška, bet kai kurie veikėjai Apple iTunes Radio vadino Spotify mirtį nešančia paslauga, o Pandora svarbą nuvertino visiškai.
- Apple naujoji mažmeninės prekybos vadovė Angela Ahrendts pardavė pusę savo Apple kompanijos akcijų - birželio 1 dieną, tada kai jas gavo - praėjus vos mėnesiui kaip ji pradėjo dirbti kompanijoje. Būdama Burberry CEO Angela Ahrendts paskutiniais metais gavo 4,4 milijono JAV$ atlyginimą ir 42 000 JAV$ kompensaciją rūbams bei 30 000 JAV$ kompensaciją automobiliui (tikriausiai tik mados industrijos kompanijoje gali taip būti, kad kompensacija rūbams yra didesnė už kompensaciją automobiliui).
- Gandų nešiotojai nieko apie iWatch neišgirdę WWDC 2014 metu, dabar savo ganduose trimituoja, kad Apple iWatch išleis rugsėjo mėnesį, kartu su iPhone 6.
- Apple Meksikoje vykusiame teisme laimėjo teisę naudoti iPhone vardą (Apple bylinėjosi su telekomunikacijų kompanija, kuri yra užregistravusi iFone vardą), tačiau iPhone pardavėjai iPhone vardo Meksikoje savo reklamose naudoti negali, kas yra kiek keista…
Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo): 6 minutės.