Apple išleido iOS 8 ir OS X 10.10 Yosemite antrąsias beta versijas

Temos: iOS, OS X/macOS

Praėjus kiek daugiau nei dviems savaitėms Apple išleido antrąsias beta, savo mobiliems įrenginiams ir Mac kompiuteriams skirtų, operacinių sistemų versijas.

Išleisdama iOS 8 ir OS X Yosemite beta 2 versijas, Apple nepamiršo ir Apple TV bei Xcode 6 vartotojų ir naujas beta versijas išleido ir jiems.

iOS 8 beta testuotojai šią (12A4297e) Apple mobiliems įrenginiams skirtą operacinę sistemą gali atsisiųsti per Software Updates. Beta testuotojai bandantys OS X Yosemite, šios Mac kompiuteriams skirtos operacinės sistemos beta 2 (build 14A261i) ieškoti turėtų Mac App Store aplikacijos Update skiltyje. Registruoti programuotojai, kurie nėra įdiegę pirmųjų beta versijų, Yosemite „išpirkimo“ kodus bei iOS atnaujinimus gali atsisiųsti iš jiems skirtos Apple svetainės.

Reikėtų turėti omenyje, kad Apple atnaujinimus platina palaipsniui ir todėl kai kurie šių atnaujinimų per „Software Updates“ skirsnius gali dar nematyti.

Kelios OS X 10.10 Yosemite beta 2 atsiradusios naujovės

 • Photo Booth (šios aplikacijos nebuvo pirmojoje beta versijoje) dabar turi plokštesnę vartotojo sąsają ir nebeteko savo „teatriškos“ išvaizdos.
 • Time Machine duomenų atstatymo sąsaja jau nebe kosminė ir dabar įgavo neryškaus Yosemite pagrindinio darbastalio paveiksliuko išvaizdą
 • Atsirado nauja parinktis System Preferences > App Store skiltyje leidžianti nurodyti sistemai, kad OS X atnaujinimai būtų įdiegti automatiškai.
 • Terminal aplikacijos pagalba galima įjungti Apple žadėtą tamsią vartotojo aplinką
  sudo defaults write /Library/Preferences/.GlobalPreferences AppleInterfaceTheme Dark

Kelios iOS 8 beta 2 naujovės

 • Prieštaringai vertinama Podcasts aplikacija dabar jau įdiegiama kartu su iOS 8
 • Safari blokuoja automatinį - reikalauja vartotojo sutikimo, App Store aplikacijos atidarymui iš reklamų
 • Safari atsirado galimybė patogiau ir greičiau patalpinti svetaines į „Shared Links“ paspaudus ir palaikius nuspaudus dalinimosi piktogramą. iPad vartotojai pereiti prie išsaugotų svetainių gali pereiti per ekraną perbraukę dviem pirštais.
 • Dabar „QuickType“ klaviatūra įdiegiama ir iPad vartotojams (pirmojoje beta versijoje ji buvo prieinama tik iPhone)
 • Nedideli vartotojo sąsajos pakeitimai Messages aplikacijoje: jei tas kam rašote žinutę naudoja iMessages paslaugą - fotoaparato piktograma bus pilka, o jei jam siunčiama žinutė yra SMS/MMS - fotoaparato piktograma žalia.
 • Messages aplikacijoje atsirado galimybė kelis pokalbius pažymėti kaip perskaitytus
 • Grąžinta, skambučio metu rodomos nuotraukos pilname ekrane funkcija. Kai skambina jums - nuotrauka (jei ją esate priskyrę kontaktui) bus rodoma per visą ekraną ryški, o jei skambinate jūs - nuotrauka yra neryški. Ši funkcija kol kas nėra stabili ir gali būti taip, kad kai iOS 8 bus išleista teks iš naujo patalpinti kontaktams priskirti vaizdus.
 • Aplikacija „Photos“ dabar, vietoje „Photo Stream“ siūlo pasinaudoti nuotraukų iCloud’e funkcija
 • Ap Store aplikacijoje grįžo chronologinis įsigytų aplikacijų rūšiavimas (pirmojoje beta aplikacijos buvo rūšiuojamos abėcėlės tvarka)

Taip pat skaitykite:
Gali būti, kad ne visų Mac kompiuterių savininkai galės džiaugtis visais OS X Yosemite teikiamais malonumais
Kelios naujos iOS 8 funkcijos nukopijuotos iš jailbreak patobulinimų
iOS 8: ko laukėme ir nesulaukėme
Nedidelis pakeitimas iOS 8 gali neleisti prekybininkams mūsų sekti
OS X 10.10 Yosemite beta 1 video apžvalga

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nesuprantu, ko Apple taip tempia guma su iOS 7.1.2, nes dvi lockscreen saugumo spragos, mail encryptinimo problema ir jau 2 mėnesiai prabėgo nuo iOS 7.1.1 o.O

 2. o kaip gražinti įprasta tema? nes tą dark labai nepatiko.

Parašykite komentarą

Į viršų