iOS 8: ko laukėme ir nesulaukėme

Laukdami naujosios iOS 8 kiekvienas savo „pageidavimų krepšelyje“ buvome surašė norus naujajai Apple mobiliems įrenginiams skirtai operacinei sistemai. Nežiūrint to, kad šioje iOS versijoje Apple įdiegė naujų „patogumų“: interaktyvius pranešimus, išmanesnę klaviatūrą bei galimybę naudoti kitų programuotojų sukurtas klaviatūras, Messages ir Siri patobulinimus, bei eilę kitų naujų funkcijų - ne visų mūsų pageidavimai, šioje naujoje iOS versijoje, bus įgyvendinti.

WWDC 2014 metu, Apple pademonstravo eilę naujovių, kuriomis galės džiaugtis iOS 8 vartotojai, kai ši operacinė sistema taps prieinama visiems Apple mobilių įrenginių vartotojams. Remdamiesi tuo ką apie šią naują iOS versiją žinome, galime apžvelgti tai - ko joje tikėjomės bet neišvysime.

Geresnis kontrolės centras „Control Center“

Control Center“ yra viena patogesnių, su iOS 7 į Apple mobiliuosius įrenginius patekusių paslaugų. Didžiausias šios paslaugos trūkumas yra ribotas joje esančių paslaugų valdiklių skaičius ir tai, kad vartotojai negali nuspręsti kokias paslaugas norėtų turėti savo įrenginiuose esančiame „Control Center“ skydelyje.

Deja, bet naujojoje iOS 8 versijoje, Apple panašu neįdiegė jokių naujovių ir vartotojai jame tebematys 5-is sisteminius jungtukus leidžiančius aktyvuoti ar išjungti: „AirPlane“ režimą, „Wi-Fi“, „Bluetooth“, „Do Not Disturb“ ir „Orientation Lock“, bei įjungti ar išjungti prožektoriuką ar atidaryti kalkuliatoriaus aplikaciją bei įjungti/išjungti laikmačio funkciją ar nustatyti žadintuvą.

Nors visos šios funkcijos yra patogios ir, priklausomai nuo kiekvieno įpročių, skirtingai naudingos, tačiau esant galimybei kai kurias jų pakeisti kitomis funkcijomis ar aplikacijomis, manau, daugelis tą ir padarytų. Pavyzdžiui aš mielai, „Control Center“ esantį kalkuliatorių pakeisčiau Safari, jau nekalbant apie tai, kad mielai patalpinčiau į šį skydelį dar porą aplikacijų.

Gera žinia ta, kad programuotojas Hamza Sood, iOS 8 aptiko užslėptas funkcijas leidžiančias įdėti/išimti/pakeisti paslaugų esančių „Control Center“ išdėstymo tvarką ir jei šiame skydelyje patalpintų paslaugų skaičius didesnis nei jų gali tilpti ekrane - jas galima slankioti horizontaliai.
Užslėptos iOS 8 kontrolės centro valdymo funkcijos
Panašu, kad Apple girdi vartotojų norus ir labai galimas dalykas, kad šios, kol kas užslėptos, funkcijos taps prieinamos, kai Apple šį rudenį leis visiems vartotojams įdiegti iOS 8 arba taps prieinamos su vienu iš pagrindinių iOS 8 atnaujinimų.

Ekrano perskyrimas ir daugelio užduočių veiksenos (multitasking) įgalinimas

Didesnį ekraną turinčiuose iPad įrenginiuose pakankamai vietos, kad vienu metu būtų galima naudoti bent jau dvi, vienu metu atidarytas aplikacijas. Šios funkcijos laukė ir WWDC tikėjosi apie ją išgirsti daugelis šių įrenginių vartotojų, tačiau…

Apple programuotojai triūsia ties šia funkcija ir jo nebuvo užbaigta iki WWDC 2014 ir todėl nebuvo parodyta, tačiau jos „pėdsakų“ iOS 8 yra. Programuotojas Steven Troughton-Smith pirmojoje iOS 8 beta versijoje aptiko ženklų, kad SpringBoard yra aprūpinta galimybe iPad aplikacijas rodyti vieną šalia kitos: 1/2, 1/4 ar 3/4 dydžiais. tai reiškia, kad yra galimybė ekrane matyti dvi aplikacijas, kurių langų plotus yra vienodas, arba vienai aplikacijai užimant 1/3 ekrano, o kitai 3/4. Dar keli mėnesiai iki iOS 8 pasirodymo ir gal Apple mus nustebins…

iOS 8 ekrano perkyrimo iPad'e koncepto video:

Greito sukūrimo funkcija

iOS 8 turi „Quick Reply“ funkciją leidžiančią greitai atsakyti į žinutes, elektroninius laiškus, kalendoriaus pakvietimus, priminimus ar Facebook ir Twitter ir kt. aplikacijų žinutes tiesiai iš pranešimų langelio atsirandančio įrenginio ekrano viršuje. Įdiegusi „Quick Reply“ funkciją Apple nepagalvojo, ar nesugebėjo įgyvendinti ir „Quick Compose“ funkcijos, kuri leistų greitai ir patogiai sukurti įrašus ar tam tikro tikro tipo žinutes. Ši funkcija jau senokai egzistuoja jailbreak’e.

Geresni žemėlapiai

Dar iOS6 Apple pakeitė Google Maps į savo žemėlapius ir nesklandumai šiuose žemėlapiuose privertė Apple viešai atsiprašyti savo vartotojų. Tačiau praėjus porai metų nuo Apple Maps pasirodymo, nežiūrint įvairių gandų, kompanija šioje savo paslaugoje neįdiegė jokių reikšmingų naujovių.

Numatytosios aplikacijos

Nors daugelis Apple iOS numatytų aplikacijų pilnai atitinka vartotojų poreikius, kai kurie vartotojai gali norėti pakeisti vieną ar dvi numatytąsias aplikacijas kitomis, pvz. Twitter pakeisti Tweerbot… Deja šios galimybės nebus ir iOS 8.

Safari failų atsisiuntimas

Iki iOS 8 iCloud buvo lyg juoda skylė ir pagaliau Apple paskelbė apie iCloud Drive funkciją ir nuėmė eilę anksčiau šiai iPhone gamintojos kompiuterinės debesijos paslaugai galiojusių apribojimų. Vartotojai naudojantys iOS 8 įrenginius ar Mac kompiuterius įdiegę naujas Apple operacines sistemas galės iCloud debesyne kurti aplankus, saugoti failus ir juos redaguoti savo Apple įrenginiuose.

Mobiliems įrenginiams skirta safari naršyklė yra pilnavertė naršymo internete aplikacija ir kaip rodo statistika - labai populiari, tačiau ji turi vieną esminė skirtumą lyginant ją su jos kompiuteriams skirtą giminaite - naudojant mobiliems įrenginiams skirtą Safari nėra galimybės atsisiųsti failų. Tiesa, galima atsisiųsti ir peržiūrėti PDF failus Safari naršyklėje ar pasinaudojus „Open With“ funkcija atidaryti failą kitoje aplikacijoje, tačiau vis dar nėra galimybės atsisiųsti failo ir atidaryti jį vėliau ir iOS 8 Safari šios galimybės nenumato.

Viena iš šio apribojimo priežasčių buvo nedidelis disko kompiuteriniuose Apple debesyse disko vietos kiekis, tačiau šią problemą Apple išsprendė iCloud Drive pagalba. C’mon Apple…

SMS žinutės pristatymo informacija

Nežiūrint to, kad siunčiant iMessage žinutę yra galimybė gauti informaciją apie tai, kad ją gavėjas gavo ir, jei pastarasis nėra išjungęs šios funkcijos, tai ir apie tai, kad jis ją perskaitė - nėra galimybės gauti informaciją apie tai, kad žinutė gavėją pasiekė kai ji siunčiama ne Apple įrenginio savininkui. Tokia techninė galimybė mobiliuose telefonuose egzistavo dar iki iPhone pasirodymo ir keista, kad Apple jos neišnaudoja… net ir iOS 8.

Naujų žodžių mokymas

Nors naudojant iPhone virtualią klaviatūrą teksto nuspėjimo funkcija yra patogi, tačiau tai, kad nėra (normalios) galimybės įvesti savo žodžius ir „išmokyti iPhone smagiai nusikeikti“ taip išvengiant bereikalingo žodžių taisymo, palengvintų gyvenimą ne vienam iOS įrenginio naudotojui.

⁓ ⦂ ⁓

Nežiūrint to, kad šiais metais daugiausia dėmesio Apple skyrė OS X Yosemite - naujienos, kurias ji įdiegė iOS 8: interaktyvūs pranešimai, valdikliai (widgets), kitų programuotojų sukurtų klaviatūrų palaikymas, aplikacijų plėtiniai, iCloud Drive, Siri naujos galimybės, muzikos kūrinių atpažinimas ir t.t. džiugina ne mažiau. Todėl negalėčiau teigti, kad Apple iOS 8 nuvylė net ir neišpildžiusi visų mūsų pageidavimų sąraše įrašytų norų.

Žymos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Labiausiai ko truksta ipade tai daugevartotojiskos aplinkos, turbut nemazai zmoniu jau nuo 6 versijos laukia.
  Na o kur paminejaiv irtualią klaviatūrą teksto nuspėjimo funkcija, tai ji is vis niekam tikusi, siulo zodzius abeceles eiles tvarka, be jokios logikos, as beveik visa zodi parasau ir tik tada pasiulo ka as norejau. Kai androide man keles raides uztenka o kartais net jokios reides rasyti nereikia ir man pasiulo tai ka noriu rasyti :)

 2. SMS žinutės pristatymo pranešimas- nematau visiškai naudos iš šios funkcijos. Nes operatoriai tai apmokestina papildomai ir jei jau toks svarbus sms žinutės kontekstas, tai ar nebūtų geriau pasiskambinti? ar pats gavėjas atrašytų? :)

  Kai pradėjo kalbėti apie atnaujintą klaviatūra, taip apsidžiaugiau, bet kai pamačiau, jog vos keletas kalbų gavo šią funkciją, tai ir pradingo mano susižavėjimas...Su žemėlapiais turbūt tas pats bus, nes Lietuva niekam neįdomi, tai ir... Nes pavyzdžiui įvedus konkretų adresą per Mavericks Maps ir iOS, tai ant MAC'o nerando to adreso, o ant iOS išvis "pievas" rodo..

  Klausiau Omnitelio, dėl two-step iCloud sms verification, tai atsakė, jog jie gavo atsakymą iš Apple, jog nėra planų ir artimiausiu metu tikrai nebus.. Keista, kad Keychain sms patvirtinimas Lietuvoje veikia, nekalbant apie Dropbox, Google, Hotmail two-step, kurie seniausiai veikia... :/

 3. Viena is geriausiu klaviaturu http://swiftkey.com/en/
  Kai iseis iOS 8 galesite ir ja tureti http://swiftkey.com/ios/

Parašykite komentarą

Į viršų