Gali būti, kad ne visų Mac kompiuterių savininkai galės džiaugtis visais OS X Yosemite teikiamais malonumais

Yosemite: HandOff funkcija

Jau kuris laikas vyksta debatai apie tai ar visi Mac kompiuteriai palaikys visas OS X 10.10 Yosemite naujoves ir antroji OS X 10.10 beta rodo jog panašu kad ne visi.

WWDC 2014 Apple pristatė eilę iOS 8 ir OS X 10.10 Yosemite, pasirodysiančių šį rudenį, įdiegtų naujovių. Viena tokių, šių dviejų Apple operacinių sistemų, naujovių yra „Continuity“ (tęstinumas) naujovių dalis „Handoff“ leidžianti lengvai pakeisti įrenginį iš iOS į Mac ar atvirkščiai vykdant tam tikras užduotis, nes atidarius aplikaciją ir pradėjus naršyti ar rašyti viename įrenginyje - kitas apie tai žinos realiame laike ir bus galima „viduryje darbo“ pakeisti įrenginį ir tęsti darbą.

Pasirodžius pirmajai OS X 10.10 Yosemite beta versijai kilo įtarimų, kad Apple šia funkcija naudotis leis tik įrenginiams palaikantiems Bluetooth 4.0 (LE). Tai reiškia, kad ja naudotis galės visi iOS įrenginiai, kuriuose gali būti įdiegta iOS 8 operacinė sistema išskyrus iPad 2. Tačiau kalbant apie Mac kompiuterius, OS X Yosemite „Continuity“ funkciją saugo System Information esančioje Bluetooth kategorijoje ir jai, panašu, bus reikalingas Bluetooth 4.0 (LE) palaikymas.

Techniškai, šiai funkcijai nėra būtinas Bluetooth 4.0 (LE) ir jei panorės Apple tai galės su laiku pakeisti, bet ar panorės…

Žemiau grafike atvaizduoti Mac kompiuterių modeliai: raudoname fone nepalaikantys Bluetooth 4.0 (LE) ir atitinkamai nepalaikantys OS X 10.10 Yosemite „Continuity“ funkcijos (bent jau beta 1 ir beta 2 šios Mac kompiuteriams skirtos OS versijose), o Mac kompiuterių modeliai, kurie šią funkciją palaikys - žaliame fone.

Mac kompiuteriai: raudoname fone nepalaikantys Bluetooth 4.0 (LE), o žaliame fone - palaikantys.
Šaltinis: Apfeleimer

Gali nutikti ir taip, kad senesnių Mac kompiuterių savininkams OS X 10.10 Yosemite tebus operacinės sistemos vartotojo sąsajos išvaizdos pasikeitimas.

Jei norite sužinoti ar įdiegus OS X 10.10 Yosemite galėsite naudotis „HandOff“ funkcija savo Mac kompiuteryje - skaitykite „Kaip sužinoti ar jūsų Mac palaiko Bluetooth 4.0 Low Energy (LE)“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

  1. Keistas ir nesuprantamas toks Apple žingsnis, nekas tada. Ką, jei mano 2008 m. MBP dar veikia kuo puikiausiai, tai aš dabar turiu jį mesti lauk ir pirkti naują arba labai liūdėti, kad man netyčia pasisekė gauti gerą, kokybišką mac’ą?
    PC gal ir būtų jau daug metų, bet mac’ams - nemanau, Apple vardas gi susijęs su gera, kokybiška technika. Ar aš čia per daug naiviai tuom tikėjau?
    Liūdna, kad turint gerą daiktą (aišku, žiūrint kuom užsiimi, ką darai, bet šiuo atveju mano poreikiams pilnai užtenka) negali “eiti koja kojon” su visom naujovėm.

    p.s. jei ką, čia buvo tik liūdnas mano monologas…

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų