Kaip iPhone atjungti dažnai lankomų vietų (Frequent Locations) sekimą

Dažnai lankomų vietų sekimas yra išmani iPhone funkcija leidžianti įrenginiui sekti kur jūs einate, esate, būnate ir kokiose vietose bei kokiu laiku ten būnate lankotės dažniausiai.

Viena iš daugybės iPhone funkcijų yra išmani funkcija sekanti jūsų buvimo vietas ir nustatanti kur ir kada lankotės dažniausiai. Kai iPhone nustato jūsų dažniausiai lankomas vietas, tarkim namus ar darbą - iPhone gali pranešti jums pritaikytą informaciją susijusią su ta vieta, pvz. kaip ilgai jums reikės sugaišti, kad grįžti namo arba kokia yra tikėtina kelionės į darbą trukmė.

Daugelis iPhone vartotojų šią „Frequent Locations“ paslaugos informaciją mato iPhone su įdiegta iOS 7 „Pranešimų Centre“ (Notification Center) teksto, kuris sako ką nors panašaus į „Right now, it would take you 25 minutes to drive to work“.

Šią paslaugą Apple vadina „Next Destination“, tačiau jei esate Lietuvoje šio pavadinimo savo iPhone, greičiausiai, nerasite. Nėra ir su šia funkcija susijusių nustatymų mano iPhone, jame man neteko matyti tokio ir pranešimo. Patikrinti ar tokią informaciją matote savo iPhine ekrane galite pirštu nuo iPhone ekrano viršaus perbraukę į apačią ir peržiūrėję „Pranešimų centro“ Today skirsnio įrašus.

iOS 7 Next Destination parodymų įjungimas
Tiesa, norint matyti „Next Destination“ informaciją „Pranešimų centre“ reikėtų įsitikinti, kad iPhone nustatymuose šios informacijos rodymas yra įjungtas: Settings > Notification Center > Next Destination turėtų būti pozicijoje On iOS7 On/Off mygtukai - On įjungtas, tačiau nenustebkite jei tokių nustatymų savo iPhone nerasite.

Jei jums ši funkcija neveikia arba nėra reikalinga - ją geriausia atjungti. „Frequent Locations“ funkcija, jūsų buvimo vietos nustatymui, naudoja GPS duomenis, o tai reiškia, kad sekina telefono bateriją. Šią funkciją atjungti nėra sudėtinga, tačiau kaip tai padaryti gali ne kiekvienam būti labai akivaizdu, nes šios funkcijos nustatymai „užkasti“ kiek giliau.

„Frequent Locations“ funkciją atjungti galite:

  • Atidarykite Settings aplikaciją savo iPhone
  • Paspauskite ant Privacy > Location Services
  • Pačioje puslapio apačioje, po visomis išvardintomis aplikacijomis rasite System Services - paspauskite ant šios parinkties
  • Pasirinkite Frequent Locations ir ties Frequent Locations esantį nustatymo mygtuką perjunkite į poziciją OFF iOS7 On/Off mygtukai - Off išungtas
Frequent Locations iOS 7  funkcijos atjungimas iPhone

Prieš išjungdami šią funkciją galite pažiūrėti kokią informaciją apie jus iPhone yra surinkęs. Puslapio apačioje HISTORY skirsnyje rasite miestus, kuriuos iPhone yra parinkęs kaip jūsų dažnai lankomas vietas. Po jais bus parašyta kiek vietų tuose miestuose yra surinkta ir nurodytas periodas. Paspaudę ant vieno iš miestų pateksite į sąrašą su žemėlapiu su jame mėlynais burbulais atvaizduotomis jūsų dažnai lankomomis vietomis, o po žemėlapis rasite dažnai lankomų vietų sąrašą. Paspaudę ant vieno iš įrašų sąraše pateksite į datų ir laiko, kada tose vietose lankėtės sąrašą.

Jei nenorite, kad šie duomenys būtų jūsų iPhone po sąrašu (kai Frequent Locations nustatymas yra įjungtas) rasite parinktį Clear History - pasinaudokite ja jūsų dažnai lankomų vietų kolekcijai ištrinti.

Atlikę aukščiau nurodytus veiksmus Frequent Locations funkciją iPhone atjungsite pilnai ir tai reiškia, kad iPhone nebeseks jūsų buvimo vietų už tokių aplikacijų kaip Maps ir Siri ribų ar kitų aplikacijų, kurioms esate tokią teisę suteikę.

Tiems kas susirūpinę savo privatumu reikia paminėti, kad Apple teigia jog šie surinkti duomenys be jūsų sutikimo nėra niekur siunčiami ir yra saugomi pačiame iPhone.

taip pat skaitykite:
Kaip pagreitinti iOS 7 kalendoriaus laiko nustatymą
Kaip atjungti pirkimą aplikacijose iOS įrenginyje
iOS7 Maps ir mastelis
Kaip perkelti duomenis iš seno iPhone į naują iPhone, iPad ar iPod touch
Kaip perkelti duomenis iš Android į iPhone, iPad ar iPod touch
Patobulinkite paieškos iOS Mail aplikacijoje įpročius

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. labai naudingas straipsnis tiems kuriems svarbus privatumas. tik man labai idomu kur galima rasti HISTORY. iphone 4s. niekur neradau. nes tikrai noreciau istrinti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų