Nenutrūkstamas failų monitoringas komanodos „tail“ pagalba

Nenutrūkstamas failų stebėjimas gali būti labai vertinga priemonė, kai reikia stebėti pasikeitimus ar įrašus tam tikrame faile, pavyzdžiui stengiantis diagnozuoti atsiradusią problemą kompiuteryje.

Naudojant „tail“ komandą galima ekrane stebėti kaip keičiasi failo turinys ir ją dažnai naudoja sistemų administratoriai, kai jiems reikia stebėti įrašus log’ų failuose ar panašiai. Kaskart kai faile atsiranda naujas įrašas, jis parodomas Terminal aplikacijos lange.

Kiekvienas gali surasti šiai komandai savo panaudojimą, tačiau, kad būtų aiškiau kaip jis veikia ir ką rodo, pabandykite:

  • Atidarykite OS X Terminal aplikaciją (rasite Applications/Utilities aplanke)
  • Terminal aplikacijos lange parašykite:
    tail -F /var/log/system.log
  • Paspauskite Enter ↲

Aukščiau pateiktame pavyzdyje stebimas sistemos įrašų „system.log“ failas esantis /var/log/ aplanke ir kas kart kai šiame faile sistema patalpina naują įrašą - jis bus parodytas terminal lange, tačiau jūs galite nurodyti kokį tik norite sistemai pasiekiamą failą.

Nutraukti komandos vykdymą galite aktyvavę Terminal aplikaciją ir klaviatūroje nuspaudę CtrlC

Tokiu būdu galite stebėti bet kokio failo turinio pasikeitimus. Žinoma, geriau stebėti failą, kuriame pateikiama informacija žmogui suprantamais rašmenimis :)

Nenutrūkstamas failų monitoringas komanodos „tail“ pagalba

Ši komanda gali būti naudinga ieškant problemos, tokios kaip „kodėl nepasileidžia aplikacija“ arba „kodėl aplikacija staiga užsidaro“ ir t.t. Be abejo, vien tik šios komandos žinojimo gali neužtekti, reikėtų ieškant problemos dar žinoti ir kokį failą stebėti.

Taip pat skaitykite:
Besikartojančių aplikacijų šalinimas iš OS X „Open with“ meniu sąrašo
Kietojo disko greitis
Lėtiname laiko mašiną
Neseniai atidarytų aplikacijų aplankas Dock juostoje
Uždraudžiame iCloud būti numatyta failų išsaugojimo vieta
Tarpai tarp piktogramų OS X Dock juostoje

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų