Kietojo disko greitis

Teko pastebėti, kad populiarėjant SSD diskams, įsigiję SSD diskus tuojau puola instliuoti sintetinius greičio matuoklius, tokius kaip Blackmagic Disk Speed Test, kurie neretai klaidingai dirba su tam tikrų tipų SSD diskais. Kai kurie žmonės net sako, kad testo rezultatai rodo, jog jų HDD diskas dirba greičiau už SSD. Jei Jums sintetinio disko greičio matuoklio rezultatai kelia įtarimų, galite juos sulyginti su rezultatais gautais atlikus komandas OS X terminalo komandinės eiltuės pagalba. Terminal'e cd į disko, kuro norite testuoti, direktoriją, kurioje turite teisę rašyti. Pvz cd ~/Movies ir paleisktite komandą, kuri sukurs 5 gigų failą pavadinimu "testas" ir išmatuos to proceso trukmę. time mkfile 5g testas rezultatas bus - trys leilutės. Pvz.
real 0m10.288s
user 0m0.004s
sys 0m2.320s
5G (sukurto failo dydis)=(5 * 1024) = 5120. Šitą skaičių padalinkite iš real laiko ir gausite gretį Mb. pvz 5120/10,288=497,66 Mb tada antrai testo daliai nukopijuokite failą komanda: time cp -p testas testas.2 ir gautą real rezultatą pasiskaičiuokite tokiu pačiu principu kaip nurodyta aukščiau. Gautus skaičius galite palyginti su programos rezultatu ir pažiūrėti ar jie labai skiriasi vienas nuo kito. Nepamirškite, kad testas sukuria failus, tad juos reikėtų ištrinti, kad neužimtų vietos be reikalo. Tai padaryti galite arba terminale, rm komados pagalba. Pvz.: rm testas* su sąlyga, kad pas Jus ten daugiau nėra jokių reikalingų failų pavadinimu testas, nes jei yra bus ištrinti ir jie... arba gal paprastesnis daug kam būdas - nueiti į tą folderį per Finder'į ir ištrinti jo pagalba. Jei norite patikrinti kito disko greitį, tiesiog cd į kitą diską arba jo folderį ir pakartokite testą.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų