Google OS X vartotojams nutarė mestelėti dalį Androidiškų nesąmonių

Google neseniai atnaujino savo Chrome naršyklę į 33.0.1750.117 tikriausiai pastebėjote naują piktogramą OS X meniu juostoje.

Mano galva su šios piktogramos patalpinimu brangioje OS X meniu vietoje visiškai neatsiklausus vartotojo Google pasielgė negražiai. O nedokumentuodama, kaip ją iš ten panaikinti ir Chrome nustatymuose neįdiegdama jos atjungimo funkcijos pasielgė su OS X vartotojais taip, kaip ji įpratusi elgtis su savo Android vartotojais: „še jums ir apsiš**it“.

Kurdama aplikacijas OS X, Google neturėtų pamiršti, kad tai nėra jos operacinė sistema, kur ji gali daryti ką tik nori. Kurdama aplikacijas OS X, Google turėtų laikytis OS X standartų, padaryti galimybę, pvz. nuspaudus Alt ⌥ klavišą išmesti piktogramą iš meniu juostos ar bent jau Chrome nustatymuose įdiegti galimybę ją atjungti, kuri turėtų būti ir šios piktogramos nustatymų pasirinkime.

Jei, kaip ir aš manote, kad ši Chrome visiškai nenaudinga piktograma tik užima vietą jūsų OS X meniu ją panaikinti galite:

 1. Chrome adresų juostoje įrašykite:
  chrome://flags
  ir paspauskite Enter ↲
 2. Atsidariusiame Google eksperimentų lange raskite „Enable rich notifications“, pvz. paspaudę Cmd ⌘ - F klavišą ir paieškos lauke įrašę „Enable rich notifications“ ir tada paspaudę ant prie paieškos lauko atsiradusios rodyklės žemyn
 3. Prie „Enable rich notifications“ parinkčių pasirinkite „Disabled“
  Rich Notifications atjungimas Google Chrome 33.0.1750.117 naršyklėje
 4. Ekrano apačioje paspauskite ant „Relaunch Now“ mygtuko
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Jei google taip nebutu pasielgusi as net nebuciau zinojes kad toks zaisliukas yra. As ja naudoju. Manau dauguma vartotoju tai nebutu zinoje, tie kas naudojasi googles servisais tai nebloga programele.

 2. Tik šiandien pamačiau. Iškart išjungiau. Ačiū už straipsnį apie tai. Google kitą kartą galėtų atsiklausti sistemos naudotojo, ar šiam panašios naujovės reikalingos, o ne įgalinti pagal nutylėjimą. Pvz., iššokantis langas (pop-up) su atsiklausimu būtų geras sprendimas.

 3. Gal nuskambės keistai, bet apie kokią naują piktogramą kalbate? Vakar atsinaujinau Chrome ir nieko nepastebėjau. :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų