Dienos naujienos trumpai (2013/10/11)

Tema: Naujienos

Klausimai Mac Arena skaitytojams bei šios dienos naujienos ir gandai, tame tarpe ir tos, kurioms nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai, trumpai.

Klausimai Mac Arena skaitytojams:

Jau kuris laikas Mac Arena skelbia rubrikas „Dienos naujienos trumpai“ ir „Savaitės naujienos trumpai“. Klausimai skamba taip:

 • Ar jūsų manymu šios rubrikos reikalingos, ar jose skelbiama informacija įdomi?
 • Jei tokia „trumpa“ informacija reikalinga ir įdomu, ar geriau šias rubrikas tęsti ir pateikti vienoje vietoje konsoliduotą informaciją, nors ir pavėluotai (paprastai rubrikos pasirodo dienos pabaigoje) ar geriau joms skirti atskirus, kad ir labai trumpus - poros sakinių straipsnelius, taip leidžiant gauti jose pateikiamą informaciją greičiau? Dalis šiose rubrikose pateikiamos informacijos yra pateikiama per Twitter’į ir tie kas seka (@iSapiensLT) @MacArena_LT ar @ramunasbl Twitter kanalus - ją gauna anksčiau.

Mac Arena dienos naujienos ir gandai (2013/10/11)

 • Jony Ive pasakoja Vanity Fair apie jo sukurto fotoaparato Leica dizaino esmę. Nuoroda: http://www.vanityfair.com/business/2013/11/jony-ive-marc-newson-design-auction.
 • Pabaigęs darbuotis su Leica, Jony Ive ėmėsi stalo dizaino.
 • Kai kurie iPhone 5s vartotojai praneša, kad jų telefonai prie tam tikrų aplinkybių persikrauna, prieš tai parodę mėlyną mirties ekraną, panašų į tą, kuris yra gerai pažįstamas Windows vartotojams. Klaida susijusi su iWork paketo programomis skirtomis iOS operacinei sistemai.
 • Telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ ir „Tele2“ Ryšių reguliavimo tarnybos surengtame aukcione laimėjo licencijas vystyti 4G LTE tinklą 800 MHz dažnių juostoje. Komercines 4G LTE paslaugas „Omnitel“ pradėjo teikti pirmoji Lietuvoje 2011 metų balandį, 1800 MHz dažnių juostoje, kurią naudos ir toliau. Tuo tarpu „Tele2“ gaus teisę naudoti 10 MHz pločio dvigubą radijo dažnių juostą.
 • Kanados išmaniųjų telefonų gamintojos „BlackBerry Ltd“ steigėjai Mike Lazaridis ir Douglas Fregin svarsto pasiūlymą įsigyti krizę išgyvenančią savo pačių įkurtą kompaniją.
 • Nors dauguma iOS įrenginių vartotojų naudoja Apple Safari naršyklę, tačiau Chrome naršyklės naudojimas iOS įrenginiuose paskutiniu metu išaugo ir dabar siekia 3%.
 • Dropbox atnaujino savo Mac OS X skirtą aplikaciją į versiją 2.4.2 ištaisydama nuotraukų importavimo į iPhoto klaidas, kurias galėjo patirti kai kurie vartotojai.
 • Programišiai, po įsilaužimo į Adobe serverius išeitinius kai kurių šios kompanijos produktų kodus patalpino savo neapsaugotame serveryje. Beje tame pačiame serveryje yra ir iš kitų kompanijų pavogtų duomenų. Turėdami išeitinius aplikacijų kodus programišiai gali lengviau aptikti jose esančias saugumo spragas.
 • Google pradės naudoti savo vartotojų veidus, vertinimus bei rekomendacijas savo reklamose. Apie tai Google pranešė savo sąlygų pakeitime: http://www.google.com/policies/terms/changes/
 • Facebook pranešė, kad panaikina vartotojo paskyros nustatymo galimybę būti nematomam paieškoje.
 • Naujasis Apple biuras/miestelis bus panašus į GCHQ (vienos iš trijų pagrindinių Britų žvalgybos agentūrų) biurą.
  GCHQ - vienos iš trijų pagrindinių Britų žvalgybos agentūrų (GCHQ, MI5-Security Service ir MI6-Secret Intelligence Service) biuras.
  GCHQ (vienos iš trijų pagrindinių Britų žvalgybos agentūrų: GCHQ, MI5-saugumo tarnyba ir MI6-slaptoji žvalgyba) biuras.

  Apple biuras
  Naujasis, planuojamas statyti Apple biuras

Mac Arena dienos straipsniai (2013/10/11)

Atnaujinimai
Apple
Aplikacijos
iOS
Statistika
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Man asmeniškai patinka įvairovė, o šiaip tai manau geriausiai tiesiog pagal situaciją ar naujienos svarbumą. Kaip ir buvo iki šiol.

  • Man visai patinka tos dienos naujienos, tik kartais norisi rasti informacijos šaltinius ties kiekviena žinute

   • Dažnai, kai tai yra įmanoma arba teksto kontekste arba po straipnsiu būna nurodytas šaltinis. Tiesioginių nuorodų į šaltinius kartais neduodu, nes yra mėgstančių tuo pasinaudoti tarp tų, kurie tingi informacijos ieškoti patys, kartais ta informacija yra mokama arba norint prie jos prieiti reikalinga registracija, kartais ji akivaizdi arba tiesiog nereikalinga (pranešimai spaudai ir panašiai, ir skaitydami pranešimo originalą daugiau naudingos informacijos nerasite, o kur informacijos iškoti, išmanesni supras iš straipsnio konteksto, o tie, kurie tuo reikalu domisi, dažniausiai pranešimą gavo į savo eletroninio pašto dėžutę), kai žinutė tik trumpa santrauka ilgesnės ir įdomesnės istorijos, dažniausiai, nuorodą į vieną iš šaltinių, kuriame galima rasti daugiau informacijos, pridedu.

    Aš kartais rašydamas dienos naujienas, jaučiuosi taip, lyg rašyčiau dienos senienas, nes rašydamas vakare žinutę, kuri yra 20-ties valandų senumo „naujiena“ aš jau viduje abejoju jos „naujieniškumu“.

 2. Aš siūlyčiau pervadinti dienos/ savaitės naujienas į savaitės apžvalgą, kaip daro phonearena, kiekvienos savaitės sekmadienį trumpai aprašo visas karščiausias naujienas, kurios įvyko toje savaitėje. Nes kaip ir minėjot, naujiena turi būti "šviežia" :)

  • Iš dalies sutinku, kad pavadinimą reikėtų koreguoti, bet „Savaitės apžvalga“ ar „Dienos apžvalga“ nelabai skamba, ar omenyje turėjote „Savaitės/Dienos naujienų apžvalga“?.

   Kaip galėtumėte apibūdinti savo lankymąsi Mac Arenoje?:
   - užeinate kai gaunate žinutę: el. laišką/Twitter'io žinutę/Facebooke info?
   - užeinate be žinučių (kelis kartus per dieną: ryte/vakare), kartą per dieną (ryte/vakare), kartą per savaitę, šiaip kartais ir t.t.

   Kokios naujienos/informacija įdomiausia, kokios trūksta?
   Ko šiaip norėtųsi ar nereikia Mac Arenoje?

   • Manyčiau, kad išvis nereikia tų dienos naujienų, o padaryt "Savaitės naujienų apžvalga", nes vistiek tos dienos naujienos pasikartotų savaitės naujienose.
    Atsakymai į pateiktus klausimus:
    Užeinu be žinučių, keletą kartų per dieną. Būtų smagu iOS7 naujų funkcijų apžvalgų, kaip pavyzdys: find my phone, gestai naudojami iOS7, background refresh ir t.t. :)

    • Rašant tik savaitės naujienas, nemaža dalis „naujienų“ jau bus tiek neaktualios/pasenusios, kad net nevertės jų minėti. Ir rašant tik savaitės, dalis jų liks visa nepaminėtos.

     Reikės pabandyti kurį nors variantą. Ačiū už temų rekomendacijas. Dažnai sunku nuspręsti rašyti straipsnį vena ar kita tema, nes kartais man tai atrodo elementaru, bet tik šnektelėjus su kitais žmonėmis pasirodo, kad tas „mano elemntaru“ atrodo visai nežinoma kitiems.
     Tokią vieną temą, vakar kalbėdamas su vienu pažįstamu, kuris piktinosi pakeitimais Safari, atrodo, aptikau.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų